Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone ή άστο καλύτερα?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
16 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Mikelamar

Mikelamar

    iPH newbie

  • 57 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/10/2008 - 19:51

Τελος παντων ειχα πειστει και ημουν ετοιμος να αγορασω ένα iphone 3g αλλα μετα από καποιες συζητησεις που ειχα με ατομα που το εχουν με συμβολαιο Vodafone προβληματιστικα. Συγκεκριμενα μου ειπανε ότι υπαρχει προβλημα οσον αφορα το σημα, ότι κανει διακοπες κατά τη διαρκεια της συνομιλιας πραγμα που μου το ειπαν ολοι οσοι εχουν το iphone 3g. Καποιος άλλος μου ειπε ότι η μπαταρια κραταει μια μερα πραγμα που θεωρω απιθανο ως ένα σημειο, ενας άλλος ειπε ότι το πλητρολογιο είναι μικρο κ εκνευριστικο που κ αυτό το θεωρω απιθανο γιατι αν εχει το ιδιο με αυτό του 1ου iphone  δεν υπαρχει προβλημα. Το κακο είναι ότι πρεπει να το παρει με συμβολαιο Vodafone αλλα διαβασα καπου ότι αν το φερεις από ιταλια ειναι ξεκλειδωμενο για ολες τις sim, ισχυει;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   7psyxos

7psyxos

    iPH Contributor

  • 1292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G
  • GameCenter:7psyxos

Δημοσίευση 26/10/2008 - 22:30

Και από εδώ το παίρνεις ξεκλείδωτο. Αν ήταν έτσι όπως στα λένε τότε εμείς θα ψάχναμε να το πουλήσουμε και θα κάναμε Forum για άλλο κινητό.

#3   trisk

trisk

    iPH Elite Poster

  • 2395 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:online Μονο fifa στο PS3

Δημοσίευση 26/10/2008 - 22:54

Με συβλουλο της νοκια, σονυ ερικσον, samsung μιλησες

το ιphone ειναι πολυ ευχριστο και ολες οι καρτες δουλεουν χωρις διακοπες στην ομιλια

#4   Mikelamar

Mikelamar

    iPH newbie

  • 57 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/10/2008 - 00:14

Εδω αν δεν κανω λαθος μονο με συμβολαιο απο τη Vodafone το παιρνεις; Αλλα παρολαυτα γινεται να του βαλεις sim αλλης εταιριας χωρις να εχεις καποιο προβλημα;

#5   7psyxos

7psyxos

    iPH Contributor

  • 1292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G
  • GameCenter:7psyxos

Δημοσίευση 27/10/2008 - 00:16

Μπορείς να το πάρεις και σαν σκέτη συσκευή από την Vodafone και μπαίνει οποιαδήποτε SIM.

#6   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 27/10/2008 - 02:44

Τελος παντων ειχα πειστει και ημουν ετοιμος να αγορασω ένα iphone 3g αλλα μετα από καποιες συζητησεις που ειχα με ατομα που το εχουν με συμβολαιο Vodafone προβληματιστικα. Συγκεκριμενα μου ειπανε ότι υπαρχει προβλημα οσον αφορα το σημα, ότι κανει διακοπες κατά τη διαρκεια της συνομιλιας πραγμα που μου το ειπαν ολοι οσοι εχουν το iphone 3g.

Aυτό είναι θέμα εταιρείας. Μετά από έρευνες Σουηδών, το τσιπάκι του 3G δεν έχει κανένα πρόβλημα

Καποιος άλλος μου ειπε ότι η μπαταρια κραταει μια μερα πραγμα που θεωρω απιθανο ως ένα σημειο


Εννοείται ότι ισχύει ανάλογα με την χρήση βέβαια. Μπορεί να μην σου βγάλει ούε μισή μέρα αν παίζεις συνέχεια παιχνίδια. Εξαρτάται δλδ

ενας άλλος ειπε ότι το πλητρολογιο είναι μικρο κ εκνευριστικο που κ αυτό το θεωρω απιθανο γιατι αν εχει το ιδιο με αυτό του 1ου iphone  δεν υπαρχει προβλημα.


Το ίδιο είναι άρα δεν θα έχεις πρόβλημα

#7   delos666

delos666

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/05/2009 - 20:47

γεια σας παιδες...

θελω να παρω ενα iphone 3g...μια γνωστη μου θα παει καναδα σε λιγο καιρο...Θα ηθελα να ρωτησω αν μπορει να το αγορασει απο κει και να το χρησιμοποιησω εδω...Γινεται???

#8   Tsopanos

Tsopanos

    iPH Honoured Member

  • 595 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 18/05/2009 - 22:59

Γίνεται αλλά δεν σου προτείνω να το κάνεις.

Είναι κρίμα, με 380-400€ μπορείς να βρεις εδώ ένα μεταχειρισμένο 3G 16GB σε πολύ καλή κατάσταση με πλεονέκτημα την εγγύηση και το ότι θα είναι πάντα ξεκλειδωμένο.

#9   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 18/05/2009 - 23:13

Στον Καναδά δεν πωλείται iPhone 3G ξεκλείδωτο!

#10   Lan

Lan

    iPH Member

  • 278 μηνύματα

Δημοσίευση 07/06/2009 - 06:14

δεν υπαρχει αλλο κινητο!!!!

ΤΕΛΟΣ!

#11   gileravxr

gileravxr

    iPH newbie

  • 25 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/07/2009 - 20:30

iphone for ever... και ασε τους αλλους να λενε τα δικα τους... :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

#12   georgeVLS

georgeVLS

    iPH User

  • 137 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/02/2010 - 09:48

Τελος παντων ειχα πειστει και ημουν ετοιμος να αγορασω ένα iphone 3g αλλα μετα από καποιες συζητησεις που ειχα με ατομα που το εχουν με συμβολαιο Vodafone προβληματιστικα. Συγκεκριμενα μου ειπανε ότι υπαρχει προβλημα οσον αφορα το σημα, ότι κανει διακοπες κατά τη διαρκεια της συνομιλιας πραγμα που μου το ειπαν ολοι οσοι εχουν το iphone 3g. Καποιος άλλος μου ειπε ότι η μπαταρια κραταει μια μερα πραγμα που θεωρω απιθανο ως ένα σημειο, ενας άλλος ειπε ότι το πλητρολογιο είναι μικρο κ εκνευριστικο που κ αυτό το θεωρω απιθανο γιατι αν εχει το ιδιο με αυτό του 1ου iphone  δεν υπαρχει προβλημα. Το κακο είναι ότι πρεπει να το παρει με συμβολαιο Vodafone αλλα διαβασα καπου ότι αν το φερεις από ιταλια ειναι ξεκλειδωμενο για ολες τις sim, ισχυει;


Δεν ισχυει τιποτα απο οσα λες. Και αν το πληκτρολογιο του iphone ειναι μικρο(μπορεις να γυρισεις την συσκευη και να πιασει την μιση οθονη) και εκνευριστικο(μιλαμε για την καλυτερη touch screen σε κινητο μεχρι αυτη την στιγμη, καλυτερη ακομη και απο του nexus one) τοτε θα σε συμβουλευα να μην πιασεις γενικως κινητο με touch screen.

#13   SirAlex

SirAlex

    iPH Contributor

  • 1643 μηνύματα
  • Twitter:@AlexisKoskinas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:Sir Alex7

Δημοσίευση 05/02/2010 - 10:17

Λοιπόν γενικά το τηλέφωνο είναι σούπερ τεχνολογικά, αλλά έχει μια φιλοσοφία διαφορετική απο τα υπόλοιπα που κυκλοφορούν στην αγορά, ακόμα και smartphones.
Αν αποδεχθείς ότι πρόκειται στην ουσία για έναν μινι-υπολογιστή ο οποίος παρεπιπτόντως παιρνει και τηλ., στέλνει μηνύματα κλπ, εισαι οκ.
Σαν τηλεφωνο όμως δεν έχει ας πούμε αναφορά παράδοσης στα μηνύματα, ή πληροφορίες κλήσης, ή ακομα δεν σου δίνει το δικαίωμα να βάλεις όποιο ringtone θέλεις, πραγματα αυτονόητα για τα υπολοιπα, everyday τηλεφωνα (μιλάω για μη jb iphone, για να μην αρχίσετε οι υπόλοιποι. Τα jb ειμαι σίγουρος ότι πλεον και εναν καφεδάκο στον κάνει)
Απο την άλλη έχει το πιο εύκολο μενου (ακομα και απο Νokia, και σου μιλαει καποιος που μονο Nokia ειχε πριν), μακραν την καλύτερη touch screen στην αγορά, και φίλε το μεγάλο μυστικό του iphone κατα την γνώμη μου ειναι το itunes! Αφενός μου αρέσει πολύ σαν interface και διαχείριση αρχείων, απο την άλλη σε ποιό άλλο τηλέφωνο θα βρείς τόσες εκατοντάδες χιλιάδες εφαρμογές;

Εν κατακλείδι, εαν είσαι προετοιμασμένος για αλλαγή φιλοσοφίας και για μετάβαση στον "κόσμο του iphone", πάρτο με κλειστά μάτια.
Αν όχι, πάρε ένα ωραίο Nokia ή SonyEricsson ή ότι άλλο σου αρέσει και μην κοιτάς πίσω!!!
Κοντες μπαλιες και γρηγορες

#14   SirAlex

SirAlex

    iPH Contributor

  • 1643 μηνύματα
  • Twitter:@AlexisKoskinas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:Sir Alex7

Δημοσίευση 05/02/2010 - 10:18

Α, και όλα αυτά με το σήμα και τις διακοπές είναι μπούρδες.
Το τηλέφωνο είναι το πιο ποιοτικό τηλέφωνο στην αγορά.
Το σήμα καμπάνα και η ακουστική τέλεια. Ειναι και απο τα ατού του, θεωρώ...
Κοντες μπαλιες και γρηγορες

#15   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/02/2010 - 10:24

Φίλοι μου συγνώμη... Διαβάσατε ποτέ έχει γραφτεί το post; ... Οκτώβρη του 2008 .. Λέτε να έχει μείνει ακόμη με την απορία ...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες