Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Jailbreak iOS 5.0.1 With Redsnow 0.9.9b8


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
362 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#226   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 05/12/2011 - 18:34

Όχι φίλε μου .

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#227   Applakias

Applakias

    iPH User

  • 190 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 05/12/2011 - 23:49

Καλησπέρα,μέχρι χθες το 4αρακι μου ήταν στην 5.0 με Jailbreak το οποίο είχα κάνει πρίν 3 μέρες μέσω redsnow ακολουθώντας τον οδηγό Jailbreak guide .Πέρασα λοιπόν μερικά tweaks μετά απο πολλές χαμένες ώρες στα reboot,τα οποία δεν ξεπερνούσαν τα 500 mb .Το itunes μου έδειχνε στο other πως είχε γεμίσει το τηλέφωνο λόγω του other το οποίο ξεπερνούσε τα 7gb...Έκανα την βλακεία λοιπόν να ξεκινίσω restore μέσω itunes κατεβάζοντας την 5.0.1. μέχρι που ένα error πετάχτηκε και έχασα το firmware.Σήμερα λοιπόν κατέβασα manually to firmware,έκανα ρεστορε στην 5.0.1 ,περίμενα το σύννεφο να τελείωσει το restore from backup 6 ώρες και τώρα είμαι στο δίλημα του jailbreak καθώς ο χρόνος μου είναι περιορισμένος για να χάσω ξανά τόσες ώρες..Αξίζει το tethered άλλη μία προσπάθεια;

#228   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 05/12/2011 - 23:52

Αξιζει σιγουρα. Αλλα αν εισαι προσεκτικος με τα tweaks, και τσεκαρεια συμβατοτητες πριν βαλεις οτι βαλεις. Και σχολια. Πχ πολλοι ειχαν θεμα με kuaidial και κανεις απο αυτους δε διαβαζε οτι ειναι ημι-συμβατο με την 5.0, και οτι κρασαρει την εφαρμογη μηνυματων, κι ερχονταν και ρωταγανε μετα.


Σταλμένο απο το iΤσίου, το καινούριο ταχυδρομικό περιστέρι της Apple (www.ikoutsoulame.gr)
Whatsapp doc?

#229   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 05/12/2011 - 23:52

Το other που έχεις 7gb είναι μαζεμένα σκουπίδια .Πρέπει να πάρεις back up ότι χρειάζεσαι και μετά να κάνεις ένα clean restore για να στρώσει το τηλέφωνο.

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#230   vlassis1981

vlassis1981

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/12/2011 - 18:21

παιδια help εχω το iphone4 με την 4.3.5 θελω να το παω στην 5.0 αλλα δεν με αφηνει το itunes(error 3194) ξερω οτι κατι φταιει με τα hosts τα εχω αλλαξει εχω κατεβασει και το ''καθαρο'' αρχειο απο το forum αλλα το προβλημα παραμενει....
καθε βοηθεια δεκτη........

#231   alejandros1967

alejandros1967

    iPH Member

  • 346 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 06/12/2011 - 18:28

Μόνο στην 5.0.1 μπορείς να πας απευθείας από το itunes.

#232   vlassis1981

vlassis1981

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/12/2011 - 18:36

οκ αλλα δεν με αφηνει καθολου να κανω update μετα την φαση του back up στο σταδιο που κανει verifying με apple μου βγαζει το error.

#233   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 07/12/2011 - 07:34

Bάλτο σε dfu ,απενεργοποίησε το antivirus ,έλεγξε να έχεις το τελευταίο iTunes και όλα θα πάνε καλά.;-)

Ps.Ελπίζω μόνο το κινητό να είναι Ελληνικό γιατί δεν το αναφέρεις αλλιώς δεν κάνεις τίποτα από τα παραπάνω.

Δες και ένα βίντεο για το πως να το βάλεις σε dfu mode.


                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#234   cmak

cmak

    iPH Addict

  • 633 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 07/12/2011 - 17:43

Για διαβάστε λίγο και αυτο και πείτε μου τη γνώμη σας. Ξεκίνησα να κανω jailbreak το 3GS ενός φίλου. Ξεκίνησα κανονικά τη διαδικασία κάναμε update στην 5.0.1 κατεβασαμε το τελευταιο redsnow for windows και φτάσαμε χωρίς κανένα πρόβλημα μέχρι το σημείο όπου το εικονίδιο του Cydia φαίνεται άσπρο και πρέπει να κάνουμε just boot. Κάνοντας λοιπόν just boot εξαφανίστηκε ΟΛΑ τα εικονίδιο του dock, ΟΛΑ τα εικονίδιο που έχουν να κάνουν με βοηθήματα της apple όπως ( μηνύματα, calculator, google maps) και παραμεινανε μόνο οι υπομνησεις, το κιοσκι και οτι άλλες εφαρμογές είχε κρατήσει. Αναγκαστικά το κάναμε restore προκειμενου να το επαναφέρουμε στην αρχική κατάσταση. Ο χρόνος πέρασε και δε κάναμε άλλη προσπάθεια, αλλα έχει κανεις απάντηση γιατι έγινε αυτο και πως ΔΕ θα ξαναγίνει ?



Να επανέλθω με feedback, μηπως το πάθει και άλλος φίλος το ίδιο. Προφανώς ήταν κάτι τυχαίο. Ακολουθώντας την γνωστή διαδικασία ήταν ok αυτή τη φορά

#235   vlassis1981

vlassis1981

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/12/2011 - 20:35

παιδες επειδη σε λιγο θα ξεχασω και αυτα που ξερω σας παραθετω την περιπτωση μου:
iphone 4 με tethered jailbroke σε 4.3.5
προσπαθω να κανω update σε 5.0.1 για να μπορεσω να το κανω μετα tethered jailbroke.
αναβαθμιζω στην τελευταια εκδοση του itunes, και μου βγαζει error 3194 παιρνω απο το forum το καθαρο αρχειο hosts και δοκιμαζω...
παλι τα ιδια.
απενεργοποιω το antivirus και δοκιμαζω παλι.....τα ιδια...
το βαζω σε dfu mode και δοκιμαζω απο το itunes με shift+restore.... τα ιδια....
οσοι πιστοι προσελθετε.......

#236   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113588 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 07/12/2011 - 21:09

Tελευταιο iTunes έχεις?

Όταν πέρασες το καθαρο αρχείο, έκανες επανεκκινηση στο PC?
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#237   vlassis1981

vlassis1981

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/12/2011 - 21:09

με το tiny umbrella να τρεχει ξεκινησε η διαδικασια αλλα μετα εβγαλε error 1604.....τι ειναι αυτο????

#238   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113588 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 07/12/2011 - 21:11

Αυτο έχει να κάνει με το ipsw.

Ξανακατεβασε το. Μηπως δε κατεβηκε σωστα.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#239   vlassis1981

vlassis1981

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/12/2011 - 21:19

δεν πρεπει πρωτα να αναβαθμισω στην επισημη 5.ο,1 απο itunes?

#240   vlassis1981

vlassis1981

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/12/2011 - 22:18

κατεβασα παλι το ispw απο το forum ξεκινησα με shift+restore απο itunes και τωρα μου βγαζει error2005.....

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 8

0 μέλη, 8 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες