Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Να πάρω το Iphone 4 8gb?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
7 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Rocket

Rocket

    iPH Contributor

  • 1085 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 15/11/2011 - 04:46

Καλησπερα για αρχη επειδη δεν εχει καμια σημαντικη αλλαγη το 4 με το 4s σκεφτηκα να παρω το 4 ως πιο οικονομικο των 8gb

το θεμα ειναι ενα

8 gb θα μου ειναι αρκετα?δεν εχω ξαναπαρει iphone και δεν ξερω αλλα τα gb γενικα μου φαινονται πολλα για κινητο

περιμενω προτασεις

 SIA -  MIDNIGHT DECISIONS   :wub:


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   Cyd

Cyd

    iPH Member

  • 284 μηνύματα
  • Twitter:@DeCsakos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 15/11/2011 - 04:53

Καλησπέρα φίλε μου! το θες για να το χρησιμοποιείς ως ένα απλό τηλέφωνο για κλήσεις και μηνύματα ή θα το κάνεις jailbreak και γενικά τέτοια είδους χρήση?

#3   Rocket

Rocket

    iPH Contributor

  • 1085 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 15/11/2011 - 04:59

καλησπερα δεν ξερω τι ειναι καν το jailbreak ;(

εγω θελω να περασω το ios5 να παιζω παιχνιδια να περναω τραγουδια απο τον υπολογιστη μου και να βγαζω φωτος

Τελευταία επεξεργασία από: Rockettt, 15/11/2011 - 05:02

 SIA -  MIDNIGHT DECISIONS   :wub:


#4   Cyd

Cyd

    iPH Member

  • 284 μηνύματα
  • Twitter:@DeCsakos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 15/11/2011 - 05:08

το jailbreak είναι ένα πρόγραμμα το οποίο ας το πούμε χακαρει το λογισμικό του iphone και σου προσφέρει μέσω ενός προγράμματος του που λέγεται cydia άπειρες δυνατότητες, μπορείς να κάνεις ότι θέλεις στο κινητό και το πιο καλό? είναι free!
Τώρα όσον αφορά τη χρήση που μου είπες ότι θες να το κάνεις θα χρειαστείς σίγουρα από 16gb και πάνω!

#5   Rocket

Rocket

    iPH Contributor

  • 1085 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 15/11/2011 - 05:18

το jailbreak είναι ένα πρόγραμμα το οποίο ας το πούμε χακαρει το λογισμικό του iphone και σου προσφέρει μέσω ενός προγράμματος του που λέγεται cydia άπειρες δυνατότητες, μπορείς να κάνεις ότι θέλεις στο κινητό και το πιο καλό? είναι free!
Τώρα όσον αφορά τη χρήση που μου είπες ότι θες να το κάνεις θα χρειαστείς σίγουρα από 16gb και πάνω!




και κατι τελευταιο κοβω απο το λαπτοπ μου τραγουδια το ρεφραιν μονο ας πουμε και θελω να τα βαλω ηχους κλησης γινεται?η παιζει θεμα?

 SIA -  MIDNIGHT DECISIONS   :wub:


#6   Cyd

Cyd

    iPH Member

  • 284 μηνύματα
  • Twitter:@DeCsakos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 15/11/2011 - 05:42

πρέπει να αλλάξεις το όνονα του αρχειού! το jailbreak ας πουμε θα σου λύσει αυτό το πρόβλημα με μια εφορμογή,αυτά ειναι τα καλά του jailbreak!

αυτό το βίντεο λέει πως θα κάνεις ringtone τα τραγουδια που κόβεις!

#7   techplastic

techplastic

    iPH Member

  • 294 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 15/11/2011 - 07:22

και κατι τελευταιο κοβω απο το λαπτοπ μου τραγουδια το ρεφραιν μονο ας πουμε και θελω να τα βαλω ηχους κλησης γινεται?η παιζει θεμα?

Καλημέρα,η το κάνεις έτσι:
Πολυ απλα το κοβεις με ενα προγραμμα (οπως το nero wave editor) το ρεφραιν του mp3 που θες (φροντισε να μη ειναι πανω απο 40" γιατι αλλιως δεν περνιεται) μετα ανοιγεις το itunes πας πανω αριστερα File---> Add file to Library πας βρισκεις το mp3 σου που εχεις κοψει και το περνας στο library του itunes..μετα το βρισκεις στη λιστα πατας δεξι κλικ πανω του Create AAC Version..σου φτιαχνει ακριβως απο κατω ενα αντιγραφο..σβηνεις το απο πανω και στο απο κατω πατας δεξι κλικ--> Show in windows explorer στο δειχνει σε ενα φακελο στα εγγραφα σου και εκει πρεπει να το κανεις μετονομασια(σημειωσε οτι πρεπει να εχεις επιλεξει να φαινονται οι καταληξεις των αρχειων δηλαδη ****.mp3 , ***.m4a-->για να το κανεις αυτο οταν σου ανοιξει ο φακελος πας πανω αριστερα Εργαλεια-->Επιλογες φακελων-->καρτελα Προβολη-->Ξετικαρε την επιλογη Αποκρυψη επεκτασεων για γνωστους τυπους αρχειων)οποτε εκει που ειχαμε μεινει πρεπει να κανεις μετονομασια το αρχειο αυτο και συγκεκριμενα την καταληξη του απο .m4a σε .m4r..πατας ΟΚ σε ενα παραθυρακι που σου πεταει..μετα ανοιγεις το mp3 με δεξι κλικ,στο ανοιγει στο itunes αν το εχεις φτιαξει σωστα και μετα υπαρχει ως ringtone στην καρτελα ringtones του itunes.το τικαρεις κανεις sync και εισαι ετοιμος..σημειωσε οτι δεν χρειαζεται να κανεις jailbreak
;) ;)

#8   iandy

iandy

    iPH newbie

  • 59 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/11/2011 - 08:28

αν εχεις επιδοτηση η θες οπωςδηποτε κανοιργια συσκευη (οχι μεταχειρισμενη) γιατι την χρηση που θες ειναι καλη επιλογη. απλος θα πρεπει να προσεχεις τα εξης:
αν εχεις πανω απο 500 τραδουδια (περιπου) να περνας μονο συγκεκριμενα playlists
να μην εχεις πανω απο απο 1000 φωτος και πολλα (10-20) βιδεο
οχι app οπως navigation κτλ. που ειναι πανω απο 1-2gb, και ελαχιστα αππς με πολες πιστες και προχωριμενα γραφικα, και γενικα θα πρεπει να προσεχεις να διαγραφεις αππς που δεν χρησιμοποιεις
no movies! (αντε το πολη 1-2 επισοδια μιας σειρας αν δεν εχεις πολλα τραδουδια/φωτος/αππς

τωρα αν σε ενοχλουν τα παραπανω βαλω 120 ευρω (νομιζω αυτη ειναι η διαφορα) ακομα και παρε το 4s 16gb να εχεις και ενα λιγο πιο προχωριμενο κινητο.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες