Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

ΚΑΙ ΕΓΕΝΕΤΩ ΦΩ(ΡΟΥΜ) - Χιουμοριστικό Μαγκαζίνο Τεύχος 4


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
9 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 18/11/2011 - 11:35

Kαααααααααααααααααααααλημέρα σε όλους και καλωσορίσατε σε ένα ακόμα τεύχος του απ-ενημερωτικού μαγκαζίνου μας, το οποίο θα σας κάνει να ξεχαστείτε, να γελάσετε και να ξεχάσετε κι'αυτά που ξέρατε (σε κάποιες δυστυχώς οχι και τόσο μεμονωμένες περιπτώσεις).

Τα προηγούμενα τεύχη:

Τευχος 1 - http://www.iphonehel...ό-μαγκαζίνο-τε/

Τεύχος 2 - http://www.iphonehel...ό-μαγκαζίνο-τε/

Τεύχος 3 - http://www.iphonehel...ό-μαγκαζίνο-τε/



Λοιπόν, σήμερα το iphone 4S κλείνει μια εβδομάδα επισήμως στην Ελλάδα, και τα περισσότερα που ακούγονται είναι προβλήματα.

"ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑ η οθόνη μου είναι κίτρινη!

ΕΛΕΟΣ! δεν δουλεύουν τα ακουστικά!

ΓΙΑΤΙ ρε γαμώτο η Σίρι όταν τη ρωτάω ποιο είναι το καλύτερο σουβλατζίδικο στην περιοχή μου μου λέει "I am sorry, I don't recognize Peeto GEERO. It is not in your contacts list."

ΠΟΥ πήγε η μπαταρία ΟΕΟ? Ένα μπάνιο μπήκα να κάνω με όλα κλειστά (πλυν της βρύσης) και όταν βγήκα είχε πέσει κατα 89 τοις εκατό!!!



Λοιπόν η Apple η κακομοίρα προσπάθησε να βοηθήσει την κατάσταση, έβγαλε στο τσατρα-πατρα (ΟΧΙ στην πόλη) μια αναβάθμιση, σε μερικούς φτιάχτηκε το πρόβλημα, σε μερικούς όχι.

Και εφόσον δεν λύθηκε το πρόβλημα, η Apple αποφάσισε να εγκαινιάσει τα εξής:

1. Support line όπου οι χρήστες μπορούν να βγάλουν τα απωθημένα τους σε έναν εξειδικευμένο εκπρόσωπο. 1-800-ΜΥ4SSUCKS (με χρέωση 0.79 ευρώ το δευτερόλεπτο, και ΝΑΙ, μπορούμε να πληρώσουμε και μέσω Appstore).

2. FACETIME THERAPY - μπορείτε πλέον με το Facetime να καλέσετε τους κορυφαίους ψυχολόγους που προσέλαβε η Apple και να κάνετε την ανάλογη θεραπεία απο το σπίτι σας. Χρέωση δεν υπάρχει (ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ, αν είστε απο wi fi).



Επίσης ανακοινώθηκε οτι σύντομα ο Saurik θα γίνει ο επόμενος πρόεδρος της Apple και θα ανοίξει τα πάντα στο iphone 5 και ios 6. Απ'οτι μάθαμε απο insider, το Apple Store και το Cydia θα συγχωνευτούν και θα γίνει ενα ενιαίο CydiAppleStore. Και μετά οι κάτοχοι Android θα φάνε τη γλώσσα τους με πατατούλες στο φούρνο που μας τη λέγανε για την εξάρτηση απο το jailbreak!



Eπι του θέματος (και του φόρουμ), βασικές απαντήσεις σε φλέγοντα ερωτήματα αυτή την εβδομάδα με αναγκάζουν να ποστάρω τα εξής σχετικά με το iphone, ios, unlock:


1. ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ να ξεκλειδώσουμε ή να υποβαθμίσουμε την 4.11.08 baseband. Και επειδή ρώτησε κάποιος, ΟΧΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να δανειστείτε απο άλλο κινητό baseband.

2. ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ να σας δώσω τα shsh μου. Δεν δανείζονται, δεν αγοράζονται, και οχι, ο λογος που δεν σώζωνται πλέον δεν είναι επειδή τα σώσαμε όλοι και δεν έμεινε τίποτα για τους άλλους.


3. ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ να αναβαθμιστεί το τηλέφωνό σας απο 4 σε 4S με το να πάτε να το μετονομάσετε στο itunes.


4. Όταν δε βλέπουμε το τηλέφωνο στο itunes, καλό είναι πριν φρικάρουμε να δοκιμάσουμε να το ΑΝΑΨΟΥΜΕ πρώτα.


5. Το jailbreak γίνεται με λογισμικό, όχι με λοστούς και κέικ στα οποία μέσα περιέχονται λίμες. Το μπερδέψατε με το PRISON BREAK νομίζω.




Αυτά για σήμερα. Θα σας αφήσω με την ερώτηση της ημέρας:



Εχω κινητό απο το εξωτερικό και το αναβάθμισα σε ιος 5.0.1. Πως το ξεκλειδώνω και τί κάνω?


1. Το ξεκλειδώνεις με ultrasn0w και gevey.

2. Δοκιμάζεις με το κλειδί της εξώπορτας (οχι το ασφαλείας) και/ή το remote που ανοίγει την γκαραζόπορτα.

3. Κατεβάζεις τη baseband (στην οποία περίπτωση γίνεσαι υπερήρωας ονόματι UNLOCKMAN!)

4. Δεν το ξεκλειδώνεις, κάνεις μια ολονυχτία για αιωνία του η μνήμη (κατα την οποία ολονυχτία το χρησιμοποιείς ως ipod για ατμόσφαιρα παίζοντας το Γελαστό παιδί).



Και ενα τελευταίο: Οσοι έχετε 4αρι και δεν αναβαθμίζετε (και αντίστοιχα όσοι έχετε 4S), θυμηθείτε:

Τελευταία επεξεργασία από: iMarilina, 18/11/2011 - 11:37

Whatsapp doc?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   pontiaras

pontiaras

    iPH Contributor

  • 1600 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:Pafralis30

Δημοσίευση 18/11/2011 - 21:06

Χαχαχαχα να που βρίσκεις την ώρα , τέλειο επιτέλους έσκασε γελακι το χειλακι μου!

#3   iFasMan

iFasMan

    iPH Elite Poster

  • 3477 μηνύματα
  • Twitter:@iFasMan7
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:iFasMan7

Δημοσίευση 18/11/2011 - 21:11

τελειο αλλα καντο λιγο πιο ετσι magazine δωσε σε καποιον που ξερει photoshop να σου κανει και ενα εξοφυλο να εισαι jet..!

#4   pontiaras

pontiaras

    iPH Contributor

  • 1600 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:Pafralis30

Δημοσίευση 18/11/2011 - 21:13

Ναι ναι ναι συμφωνώ και ρε συ ποιο πολυ κειμενοοοοοοο αφού τα γράφεις ωραία!

#5   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 18/11/2011 - 22:11

Μα και γω ξερω photoshop απλα βαριομουνα! Αν θελει κανεις να συνεργαστουμε να μου φτιαχνει illustrations, στειλτε μου μηνυμα, γουσταρωωωωω!

Οσο για το κειμενο, φοβομουνα κιολας μην ειναι πολυ και βαρεθηκατε ΛΟΛ!


Σταλμένο απο το iΤσίου, το νέο ταχυδρομικό περιστέρι της Apple (προπαραγγελία στο www.i-koutsoulame.gr)
Whatsapp doc?

#6   josuts

josuts

    iPH Member

  • 286 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 18/11/2011 - 22:26

καλησπερα.Γελασα αρκετα με αυτα που εγραψες κ θα χαρω να διαβασω περισοττερα! Αντε γιατι εδω στη ξενιτια μου λειπει το γελιο της Ελλαδας κ το ελληνικο χιουμορ γενικοτερα!
Γιαννης απο Αυστρια


Sent from my iPad using Tapatalk

#7   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/11/2011 - 22:28

Γιαννη δυστυχως το χανουμε κι εμεις σιγα σιγα.. δυστυχως...

#8   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 18/11/2011 - 22:34

καλησπερα.Γελασα αρκετα με αυτα που εγραψες κ θα χαρω να διαβασω περισοττερα! Αντε γιατι εδω στη ξενιτια μου λειπει το γελιο της Ελλαδας κ το ελληνικο χιουμορ γενικοτερα!
Γιαννης απο Αυστρια


Sent from my iPad using Tapatalk



Νασαι καλα και τα φιλια μου στην Αυστρία!

Δεν θα το χασουμε το χιουμορ οσο ειναι εγω εδω, μην ανησυχειτε!


Speaking of, προχτες που ειμουν στη Βοντα στον Πειραια να παρω το μηλόφωνο του συζυγου, μπαινει μι γιαγια γυρω στα 80, με τη μαγκουρα 3G μοντέλο (λολ) και λεει με τρεμαμενη φωνη αλα Σιρι σε 50 χρονια

"Συυυγνωμηη παιδακιιι μουυ μηηπως μπορειις ναα μου πειις που υπαααρχειιιι καταστημαα WIND εδωω κοντααα;

Καγκελο ο υπαλληλος, στο πάτωμα εγω.

"Γιαγιακα, απεναντι ειναι το καταστημα wind". H απάντηση.


Σταλμένο απο το iΤσίου, το νέο ταχυδρομικό περιστέρι της Apple (προπαραγγελία στο www.i-koutsoulame.gr)
Whatsapp doc?

#9   josuts

josuts

    iPH Member

  • 286 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 18/11/2011 - 22:49

Περττο να πω οτι χτυπιεμαι απο τα γελια!! Η γυναικα μου που ειναι αυστριακη με ρωταει αν ειμαι καλα η εχω κατι..:-)


Sent from my iPad using Tapatalk

#10   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 18/11/2011 - 23:41

Περττο να πω οτι χτυπιεμαι απο τα γελια!! Η γυναικα μου που ειναι αυστριακη με ρωταει αν ειμαι καλα η εχω κατι..:-)


Sent from my iPad using Tapatalk



Xaxaxaaaaaa
Whatsapp doc?




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες