Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Η Apple αντιμετωπίζει προβλήματα παραγωγής για το iPhone 4S


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
14 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Rocket

Rocket

    iPH Contributor

  • 1085 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 23/12/2011 - 02:34

Σε δημοσίευμα του Fortune, αναφέρονται οι εκτιμήσεις αναλυτών που πιστεύουν πως η Apple ενδεχομένως να αντιμετωπίζει σοβαρά προβλήματα σχετικά με την παραγωγή του iPhone 4S και δεν αποκλείεται εξαιτίας αυτών των ζητημάτων να επηρεαστούν σε μεγάλο βαθμό και οι πωλήσεις της συσκευής κατά την διάρκεια των γιορτινών ημερών.

Σύμφωνα με νέες εκθέσεις, η συνεχής αυξανόμενη ζήτηση για αγορά του νέου iPhone οδήγησε σε περιορισμένη διαθεσιμότητα, αλλά η παρούσα αναφορά που αναρτήθηκε στο Fortune, κάνει λόγο για πρόβλημα που εντοπίζεται στον τομέα παραγωγής του προϊόντος, χωρίς να διευκρινίζεται η αιτία που συμβάλλει σε αυτή την καθυστέρηση.

Οι ειδικοί οι οποίοι ασχολούνται με θέματα έρευνας που αφορούν τις πωλήσεις τηλεφώνων, υποστηρίζουν ότι υπάρχει μια σημαντική έλλειψη ενός βασικού εξαρτήματος για το iPhone 4S και πιθανόν αυτός να είναι και ο μοναδικός λόγος που έχει δημιουργηθεί αυτή η κατάσταση. Περίπου τέσσερα εκατομμύρια iPhone 4S έχουν κατασκευαστεί αλλά δεν έχουν αποσταλεί κατά την διάρκεια του περασμένου τριμήνου. Η Apple θα μπορούσε να είχε πουλήσει περισσότερες από 30 εκατομμύρια συσκευές αυτό τον τρίμηνο, αλλά η εταιρία φαίνεται πως δεν έχει την δυνατότητα προς στιγμήν να ικανοποιήσει πλήρως την ζήτηση του καταναλωτικού κοινού.

Ο Jeff Susquehanna, οικονομικός αναλυτής της Fidacaro προβλέπει ότι οι πωλήσεις του νέου iPhone για το τρέχον τρίμηνο θα μειωθούν αισθητά συγκριτικά με τις πρώτες εκτιμήσεις και θα κυμαίνεται μεταξύ 25-30 εκατομμύρια τεμάχια. Επίσης, σημειώνει ότι η ζήτηση εξακολουθεί να είναι μεγάλη και η Apple θα προσπαθήσει να αντεπεξέλθει στις όσες απαιτήσεις προέκυψαν, προκειμένου να μην αφήσει τους πελάτες της να περιμένουν και να μην βρίσκουν ανταπόκριση.
πηγη myphone.gr

 SIA -  MIDNIGHT DECISIONS   :wub:


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   bilaras7

bilaras7

    iPH User

  • 138 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/12/2011 - 03:06

φιλε χρησιμο αυτο που εγραψες αλλα το αν θα βελτιωσουν στην επομενη παρτιδα τις κιτρινες οθονες και ολα τα αλλα προβληματα που εχει το 4s θα μας πουν ?
η τα λεφτα και οι πωλησεις ειναι το θεμα τους!

#3   Rocket

Rocket

    iPH Contributor

  • 1085 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 23/12/2011 - 03:13

φιλε χρησιμο αυτο που εγραψες αλλα το αν θα βελτιωσουν στην επομενη παρτιδα τις κιτρινες οθονες και ολα τα αλλα προβληματα που εχει το 4s θα μας πουν ?
η τα λεφτα και οι πωλησεις ειναι το θεμα τους!



λογικα για αυτο και υπαρχει ελλειψη γενικα προσπαθουν να βελτιωσουν τα προβληματα στις νεες παρτιδες με την μπαταρια λογικα!

 SIA -  MIDNIGHT DECISIONS   :wub:


#4   bilaras7

bilaras7

    iPH User

  • 138 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/12/2011 - 03:24

χαχα η μπαταρια μια χαρα ειναι νομιζω σε σχεση με τις μουσταρδι οθονες και τις δονησεις που κανουν σα τρακτερ 5 συσκευες εχω αλλαξει πηρα τα λεφτα μου πισω και περιμενω τη καινουργια παρτιδα για να το ξαναπαρω

#5   eddy888

eddy888

    iPH Enthousiast

  • 550 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 23/12/2011 - 03:47

χαχα η μπαταρια μια χαρα ειναι νομιζω σε σχεση με τις μουσταρδι οθονες και τις δονησεις που κανουν σα τρακτερ 5 συσκευες εχω αλλαξει πηρα τα λεφτα μου πισω και περιμενω τη καινουργια παρτιδα για να το ξαναπαρω


αχαχαχα τρακτερ λεει...τοσο ατυχια βρε φιλε μου ??γενικα παντα καλο ειναι να αποφευγουμε την πρωτη παρτιδα ;)

#6   giodert

giodert

    iPH Contributor

  • 1108 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 23/12/2011 - 03:59

καταλαβαν οτι ειναι ετοιμοι για ντοματιες και λενε κατσε να το ξαναψαξουμε στη νεα παρτιδα...... <_<

Τελευταία επεξεργασία από: giodert, 23/12/2011 - 03:59


#7   bilaras7

bilaras7

    iPH User

  • 138 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/12/2011 - 15:49

γιατι ομως κατι μου λεει οτι και στη δευτερη παρτιδα παλι τα ιδια θεματα θα εχουμε?ιδιως με τισ κιτρινες οθονες

#8   Rocket

Rocket

    iPH Contributor

  • 1085 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 24/12/2011 - 01:43

γιατι ομως κατι μου λεει οτι και στη δευτερη παρτιδα παλι τα ιδια θεματα θα εχουμε?ιδιως με τισ κιτρινες οθονες



λογικα εκει θα παιξουν με μπαταρια οθονη και σημα

 SIA -  MIDNIGHT DECISIONS   :wub:


#9   giodert

giodert

    iPH Contributor

  • 1108 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 24/12/2011 - 02:09

εχουμε γυρισει ολα τα μαγαζια στο βολο για να παρει ενας φιλος το 4s και δε υπαρχει πουθενα...... :blush:

#10   xarisk

xarisk

    iPH Contributor

  • 1878 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/12/2011 - 04:08

Τόσα λεφτα και να τρεμεις μην σου βγει μάπα.... Τι να πω.....

#11   tomvrs

tomvrs

    iPH Member

  • 240 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 24/12/2011 - 09:22

γιατι ομως κατι μου λεει οτι και στη δευτερη παρτιδα παλι τα ιδια θεματα θα εχουμε?ιδιως με τισ κιτρινες οθονες

παντως εδω και πολλες μερες που συγκρινω και 4αρια (οχι το s) ολα εχουν διαφορετικη οθονη! αλλο ειναι πιο κιτρινο αλλο πιο λευκο αλλο μπλεδιζει λιγο. πολυ περιεργο παντως! συγκεκριμενα εχω δοκιμασει γυρω στα 20 i phone 4 (χωρις να εχουν screen protector) και ειχαν διαφορα στην οθονη!! δοκιμαστε και θα δειτε! πηγαινετε τερμα αριστερα εκει που βγαζει την αναζητηση για να ειναι το ιδιο φοντο στην οθονη σε ολα και δειτε τα μεταξυ τους ! !

#12   Rocket

Rocket

    iPH Contributor

  • 1085 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 24/12/2011 - 11:25

εχουμε γυρισει ολα τα μαγαζια στο βολο για να παρει ενας φιλος το 4s και δε υπαρχει πουθενα...... :blush:



το ιδιο κορινθο συμβαινει ενα κομματι βρηκα στην νεμεα που να τρεχεις εκει ομως!αστα

 SIA -  MIDNIGHT DECISIONS   :wub:


#13   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 24/12/2011 - 11:42

χαχα η μπαταρια μια χαρα ειναι νομιζω σε σχεση με τις μουσταρδι οθονες και τις δονησεις που κανουν σα τρακτερ 5 συσκευες εχω αλλαξει πηρα τα λεφτα μου πισω και περιμενω τη καινουργια παρτιδα για να το ξαναπαρω

Πως καταφέρεις εσύ να παρεις λεφτα πίσω;

#14   bilaras7

bilaras7

    iPH User

  • 138 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/12/2011 - 14:37

Πως καταφέρεις εσύ να παρεις λεφτα πίσω;

λοιπον ακου..
παιρνω το iphone απο τα μιντια μαρκτ συγγρου την επομενη μερα το παω πισω λογω κιτρινησ οθονησ μου το αλλαζουν ανοιγω επιτοπου αλλεσ 3 συσκευεσ συνολο 4 και ειχαν ολες θεμα με την οθονη και χαλασμενη δονηση...αφου τους τα εψαλλα μου δινουν δωρικαρτα και παω και το παιρνω απο τα μιντια μαρκτ αλιμου εκει η πρωτη συσκευη που βρηκα ηταν τελεια ...μετα απο 24 μερες παρατηρω 2 κολλημενα η καμμενα πιξελ το παω πισω τους λεω δε παει αλλο θθα αλλαξω συσκευη μου δινουν δωροκαρτα και παιρνω το samsung galaxy s2.και αυτα αποτι φενεται εχουν θεμα με τη καμερα χρονιο μαλιστα βγαινει ροζ στο κεντρο οταν βγαζεισ φωτο η βιντεο. το ειχε και το δικο μου και εβγαιναν χαλια οι φωτο ..ε... το πηγα πισω και τουσ λεω παιδια τελος με δωροκαρτες και τετοια θελω τα λεφτα μου πισω εχω το δικαιωμα να τα παρω πισω και μου σκασανε το 600αρι στο χερι..καταλαβες?εχω φρικαρει

#15   mac78

mac78

    iPH User

  • 113 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Alana...

Δημοσίευση 24/12/2011 - 16:45

Ωραιος ο Bill!! Επρεπε να ζητησεις και τις βενζινες τοσο τρεξιμο που εφαγες!Απαραδεκτο για τοσο ακριβη συσκευη θα τριζουν τα κοκαλα του Steve...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες