Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 4 ψήφοι

Κυκλοφόρησε: iOS 5.0.1 Untethered Jailbreak


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2131 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#556   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 28/12/2011 - 00:49

Εγώ έχω θέμα με ένα 3GS 32GB εξωτερικού με την 6.15.00 baseband. Κάνω Clean Restore, κάνω το untethered jailbrake με το Redsn0w αλλά στην πορεία όταν βάζω πηγές του Cydia και προγράμματα τρώει κάτι κολλήματα σε επανεκκινήσεις, δε λειτουργεί το WiFi ή δεν πιάνει σήμα και κάτι τέτοια...


Εχουν τρελλό κόλλημα οι σερβερ αυτή τη στιγμή.
Whatsapp doc?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#557   JStriker

JStriker

    iPH newbie

  • 63 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/12/2011 - 00:50

Μας έχετε @@@σει με τη γκρίνια του A5 και του 4s. και έχει φτάσει 30 σελίδες από τις οποίες οι μισές είναι παράπονα στον Αγ. Βασίλη γιατί δε βγήκε και για 4s. <_<

Έλεος και ας το καθαρίσει κάποιος mod. >:(

Εν τω μεταξύ μετά από restore as new και untethered jb στην 5.0.1 το backup μας το περνάμε με sync από itunes μόνο και όχι με restore from backup? Αλλιώς θα έχει πάλι υπολείμματα του προηγούμενου jb?

Δηλαδή αν κάνω backup στην 4.3.3 όπου είμαι τώρα και μετά setup as new και sync το backup που έκανα απλά δεν έχει νόημα;

Επίσης, έχει παρατηρήσει κάποιος από μπαταρία πως πάει;

Τελευταία επεξεργασία από: JStriker, 28/12/2011 - 00:51


#558   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113588 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 28/12/2011 - 00:51

Εν τω μεταξύ μετά restore as new και untethered jb στην 5.0.1 το backup μας το περνάμε με sync από itunes μόνο και όχι με restore from backup? Αλλιώς θα έχει πάλι υπολείμματα του προηγούμενου jb?

Δηλαδή αν κάνω backup στην 4.3.3 όπου είμαι τώρα και μετά setup as new και sync το backup που έκανα απλά δεν έχει νόημα;

Επίσης, έχει παρατηρήσει κάποιος από μπαταρία πως πάει;


Αν κάνεις From Backup θα είναι σαν να μην έκανες Set Up As New.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#559   giodert

giodert

    iPH Contributor

  • 1108 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 28/12/2011 - 00:52

Μαγκες μου ανοιγει ολα τα απς σε μικρο παραθυρακι πανω αριστερα. Γιατι?

μπες σε safe mode απο sbsettings και πατα restart μετα και εισαι οκ

#560   c7karvounis

c7karvounis

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/12/2011 - 00:53

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ CYDIA PACKAGE?

#561   Spectrum

Spectrum

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/12/2011 - 00:56

Είναι hacktivated??????

#562   rosoy

rosoy

    iPH User

  • 175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/12/2011 - 00:58

αν ειναι ξενο κανεις και hacktivate, αν ειναι ελληνικο κανεις activate με ελληνικη sim

#563   MixalisXxx

MixalisXxx

    iPH Elite Poster

  • 2047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/12/2011 - 00:58

Άλλο το set as new, άλλο το restore from backup! Όταν θα κανείς set as new θα το θεωρήσει καινούριο τηλέφωνο και μετα θα περάσεις ξανά τις εφαρμογές σου και την μουσική σου απο το iTunes! Όμως δεν θα περάσει τα μηνύματα που είχες και τα saves των παιχνιδιών σου ας πούμε!

Κάνοντας restore from backup περνάει τα πάντα αλλα μαζί με αυτά περνάει και κάτι σκουπιδακια απο το παλιό jailbreak και θα έχεις προβλήματα αργότερα!

Άσχετο: όσοι προσπαθησατε να περάσετε και σας κολλάει στο άνοιγμα δοκιμάστε να κλείσετε τα δεδομένα και το wifi ή βάλτε το τηλέφωνο σε plane mode και θα δουλέψει το ifile! Κάτι παθαίνει προσπαθώντας να κάνει registration και crasharei!

#564   Spectrum

Spectrum

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/12/2011 - 00:59

Ξένο είναι απλά ρωτάω στο redsn0w είναι hacktivaτed το custom ipsw?
Μην το κάνω και κολλήσει...

Τελευταία επεξεργασία από: Spectrum, 28/12/2011 - 01:00


#565   JStriker

JStriker

    iPH newbie

  • 63 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/12/2011 - 01:02

Άλλο το set as new, άλλο το restore from backup! Όταν θα κανείς set as new θα το θεωρήσει καινούριο τηλέφωνο και μετα θα περάσεις ξανά τις εφαρμογές σου και την μουσική σου απο το iTunes! Όμως δεν θα περάσει τα μηνύματα που είχες και τα saves των παιχνιδιών σου ας πούμε!

Κάνοντας restore from backup περνάει τα πάντα αλλα μαζί με αυτά περνάει και κάτι σκουπιδακια απο το παλιό jailbreak και θα έχεις προβλήματα αργότερα!

Άσχετο: όσοι προσπαθησατε να περάσετε και σας κολλάει στο άνοιγμα δοκιμάστε να κλείσετε τα δεδομένα και το wifi ή βάλτε το τηλέφωνο σε plane mode και θα δουλέψει το ifile! Κάτι παθαίνει προσπαθώντας να κάνει registration και crasharei!


Κατανοητό :) όπως το είχα φανταστεί δηλαδή... υπάρχει κανένας τρόπος να περάσω τουλάχιστον τα μηνύματά μου, είτε και τις ρυθμίσεις μου γενικά, τους φακέλους μου, γενικά το layout μου χωρίς restore from backup? σώζονται σε κάποιο αρχείο μήπως που θα μπορούσα να περάσω απο πάνω αργότερα;

#566   rosoy

rosoy

    iPH User

  • 175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/12/2011 - 01:03

ναι , απλα μην ξεχασεις τα baseband.

#567   Spectrum

Spectrum

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/12/2011 - 01:05

ναι , απλα μην ξεχασεις τα baseband.



^_^ Nice!!!

Ευχαριστώ πολύ γιατί δεν ήμουν σίγουρος επειδή δεν σου δίνει τέτοια επιλογή όπως το Sn0wbreeze.

#568   c7karvounis

c7karvounis

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/12/2011 - 01:07

παιδια δωστε μου λιγο τα φωτα σας εχω iphone 4 σε ios 5.0.1 εκανα jailbreak οπως εμφανιστηκε το cydia μπηκα αλλα δεν μου ολοκληρωνει την εγκατασταση του corona μου λεει οτι η εγκατασταση δεν ειναι ολοκληρωμενη,καποιος ειπε οτι αν βαλω κατα την εγκατασταση του jailbreak την επιλογη cydia packages!εγω δεν βρισκω αυτην την επιλογη!αν ξερει καποιος τι κανω για να ολοκληρωσω την διαδικασια με επιτυχια ας μου πει,ευχαριστω πολυ!!!

#569   rosoy

rosoy

    iPH User

  • 175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/12/2011 - 01:11

υπομονή όπως λέει η imarilina έχουμε blackout

#570   MixalisXxx

MixalisXxx

    iPH Elite Poster

  • 2047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/12/2011 - 01:11

Κατανοητό :) όπως το είχα φανταστεί δηλαδή... υπάρχει κανένας τρόπος να περάσω τουλάχιστον τα μηνύματά μου, είτε και τις ρυθμίσεις μου γενικά, τους φακέλους μου, γενικά το layout μου χωρίς restore from backup? σώζονται σε κάποιο αρχείο μήπως που θα μπορούσα να περάσω απο πάνω αργότερα;


Δυστυχώς δεν γνωρίζω φίλε μου... Κάθε φορά το κάνω set as new και όλα πανε απο την αρχή εκτός απο τα saves μου που κρατάω με data deposit απο cydia! Αν ξέρει κάποιος άλλος θα σου απαντήσει! Εγώ καληνυχτιζω! Καλή συνέχεια!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 22

0 μέλη, 21 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Facebook (1)