Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 4 ψήφοι

Κυκλοφόρησε: iOS 5.0.1 Untethered Jailbreak


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2131 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#586   papppousrr

papppousrr

    iPH newbie

  • 30 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • GameCenter:pappousrr

Δημοσίευση 28/12/2011 - 01:43

Σαν να το έβγαλες απο το κουτί.

Σε ρωτάει στο τέλος τι να συγχρονίσει.

Επαφές, mail, photos.

ρε παιδιά εμένα μου βγάζει ένα error 21 και δεν με αφήνει απο 4.3.3 να πάω σε 5.0.1!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#587   c7karvounis

c7karvounis

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/12/2011 - 01:44

Restore , μετα Setup As New και μετα JAILBREAK.

το εκανα πριν αλλα οταν ειχα το cydia δεν μου εκανε εγκατασταση ουτε repo ουτε το corona που λενε...

#588   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113588 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 28/12/2011 - 02:03

ρε παιδιά εμένα μου βγάζει ένα error 21 και δεν με αφήνει απο 4.3.3 να πάω σε 5.0.1!!


DFU πρώτα.

Δες και τα host σου.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#589   demis21

demis21

    iPH newbie

  • 26 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:ΝΕΑ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ

Δημοσίευση 28/12/2011 - 02:10

μπες σε safe mode απο sbsettings και πατα restart μετα και εισαι οκ

Ευχαριστω Αδερφε. Καλη τυχη σε ολους εμενα δουλευουν ολα ρολοι!

#590   phed

phed

    iPH newbie

  • 75 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/12/2011 - 02:23

Εγώ έχω θέμα με ένα 3GS 32GB εξωτερικού με την 6.15.00 baseband. Κάνω Clean Restore, κάνω το untethered jailbrake με το Redsn0w αλλά στην πορεία όταν βάζω πηγές του Cydia και προγράμματα τρώει κάτι κολλήματα σε επανεκκινήσεις, δε λειτουργεί το WiFi ή δεν πιάνει σήμα και κάτι τέτοια...


Φίλε μου έχω φάει όλη μέρα με αυτό παλεύω και τελικά μάλλον το Iphonedelivery message είναι...

#591   Noshiz

Noshiz

    iPH Addict

  • 669 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:noshiz

Δημοσίευση 28/12/2011 - 02:39

μόλις το έπαθα και εγώ αυτό, και μπορώ να πω ότι από τα τελευταία πράγματα που έβαλα είναι το delivery message, όχι μόνο έκανε respring συνέχεια μόνο του αλλά αφού "έστρωσε" μετά από ένα hard reset τώρα δεν βρίσκει σήμα καθόλου!!! συν ότι το bitesms είχε κολλήσει και έδειχνε μόνιμος ότι έχω μήνυμα. και πέρα από όλα αυτά το δεν μου έδειχνε κιόλας αν έφτασε το μήνυμα η όχι,
σαν βόμβα είναι μην το βάλετε προς το παρόν!

#592   Noshiz

Noshiz

    iPH Addict

  • 669 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:noshiz

Δημοσίευση 28/12/2011 - 02:43

μόλις το έβγαλα και το σήμα επανήλθε :)

#593   taksidiotis25

taksidiotis25

    iPH Member

  • 306 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/12/2011 - 07:08

Οσο για το 4s, μην αρχίσουμε τώρα τις γκρίνιες, τοσο καιρό είχαμε αυτούς με το tethered να γκρινιάζουν για το untethered, τωρα αντι να ησυχασουμε λιγο θαχουμε το Θρήνο του A5άκη;

ε να μη γκρινιάζουμε κι εμείς οι α5ακηδες?
Αν και δε νομίζω να αργήσει και για μας,το μεγαλο βήμα άλλωστε έγινε.


Sent from my Sexy iPad-2 using Tapatalk

#594   rs172

rs172

    iPH newbie

  • 84 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/12/2011 - 07:13

Καλημέρα...τ έκανα κ εγώ!απλά να ρωτήσω 1-2 πράγματα..όταν ανοίγω το cydia κ φορτώνει στο τέλος μ βγάζει ότι δεν κατέβασε όλα τα αρχεία κ ότι υπάρχει σφάλμα..παρόλα αυτά μετά τρέχει κανονικά..έτσι είναι??η έχω κάτι λάθος?κ 1 άλλο κουφό..αφού μετά άρχισα να κατεβάζω εφαρμογές κ κάποια άλλα "χαζά" που ήθελα...σύνδεσα το κινητό με το pc ..ανοίγει το i-tunes...κάνει sync κανονικά και οοοοοτι κατέβασα(θυμάμαι όταν ξανά είχα Jb σε 4.3.1 δεν είχα τέτοιο θέμα)πάνε..:/αφού τώρα ανοίγει το κινητό σαν μήλο..δν θα έπρεπε να είναι κανονικά όλα οκ;;

#595   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 28/12/2011 - 07:30

Καλημέρα...τ έκανα κ εγώ!απλά να ρωτήσω 1-2 πράγματα..όταν ανοίγω το cydia κ φορτώνει στο τέλος μ βγάζει ότι δεν κατέβασε όλα τα αρχεία κ ότι υπάρχει σφάλμα..παρόλα αυτά μετά τρέχει κανονικά..έτσι είναι??η έχω κάτι λάθος?κ 1 άλλο κουφό..αφού μετά άρχισα να κατεβάζω εφαρμογές κ κάποια άλλα "χαζά" που ήθελα...σύνδεσα το κινητό με το pc ..ανοίγει το i-tunes...κάνει sync κανονικά και οοοοοτι κατέβασα(θυμάμαι όταν ξανά είχα Jb σε 4.3.1 δεν είχα τέτοιο θέμα)πάνε..:/αφού τώρα ανοίγει το κινητό σαν μήλο..δν θα έπρεπε να είναι κανονικά όλα οκ;;


Σου βγάζει error γιατί έχει πέσει πολύς κόσμος από πάνω και έχουν μπουκώσεί οι servers του Cydia!
Λογικά σου σβήστηκαν οι εφαρμογές από installous? Αν ναι τότε μέσα από Installous πήγαινε "Settings" και ενεργοποίησε το "iTunes Sync"!
Μετά όταν το συνδέεις με το PC άνοιξε το iTunes και
1. Κάνε authrize το pc
2. Κάνε δεξί κλικ πάνω στο όνομα του iPhone(αριστερά βρίσκεται) και πάτα "transfer purchases"

#596   darkmaster9077

darkmaster9077

    iPH newbie

  • 61 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 28/12/2011 - 08:13

Καλημερα σε ολο το κοσμο. Παιδια παιδευομαι πραγματικα ολη μερα χτες και σημερα ειδα οτι φταει το iphonedelivery. Το θεμα ειναι τι κανουμε τωρα για της αναφορες παραδοσης. Κατα τα αλλα δουλευει τελεια!!

#597   ElenaP

ElenaP

    iPH Member

  • 281 μηνύματα
  • Twitter:@elpap2000
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini +4G
  • GameCenter:elpap2000

Δημοσίευση 28/12/2011 - 08:38

Καλημέρα σε όλους!

Όλα μια χαρά μετά το jb εκτός από τα μηνύματα. Έχω κρατήσει το sms.db το κάνω copy πάλι στο iphone και ... τίποτα...

Δεν μου εμφανίζει τα μηνύματα :(

(Στο iphone μετά το copy αλλάζω τα permission του αρχείου του Group & Owner σε mobile)

#598   metallidhs

metallidhs

    iPH newbie

  • 24 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/12/2011 - 08:40

καλημερα εγω εβαλα το iphone delivery και μου κλειδωσε το κινητο και δεν περναει το activation τι γινεται τωρα παλι restore δεν μπορω να μπω στο κινητο. γιατι η μα....α δεν πιανει σημα ενω στην αρχι εκανε activation. δηλαδη οποτε δεν εχεις σημα κλειδωνει το κινητο στο activation του 5.0.1 ?

Τελευταία επεξεργασία από: metallidhs, 28/12/2011 - 08:41


#599   tzigis

tzigis

    iPH Addict

  • 669 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/12/2011 - 08:48

καλημερα σε ολους
οταν ανοιγω το cydia και φορτωνει μου εμφανιζει το μηνυμα <σφαλμα posix operation ti....
και εχω την αισθηση οτι δεν μου τρεχει σωστα!!!
οταν παω να κανω εγκατασταση το intelliscreenx πχ μου βγαζει οτι η εγκαταστσαση δεν γινετε γιατι σφαλματα δεν μπορουν να διορθωθουν αυτοματα κτλπ
καμια αποψη!!

#600   nik75

nik75

    iPH Elite Poster

  • 3434 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 28/12/2011 - 08:54

Καλημερα παιδια, μιας που ολοι ασχολουμαστε με το νεο j/b να ρωτησω καπου υπηρχε ενας οδηγος πως να κανουμε backup τις εφαρμογες και τα source απο cydia για να περαστουν κατευθειαν.
Ξερετε που μπορω να το βρω και αν κανω πρωτα set as new και μετα περναω restore from back up?
Ευχαριστω

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 21

0 μέλη, 21 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες