Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 4 ψήφοι

Κυκλοφόρησε: iOS 5.0.1 Untethered Jailbreak


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2131 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1096   mihalis

mihalis

    iPH Addict

  • 681 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 29/12/2011 - 23:52

Το multitask gestures τι είναι και για ποιον λόγο δεν το τικάρουμε???

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1097   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 29/12/2011 - 23:52

οκ thanks φίλος!
το δοκιμάζω τώρα

φιλη :)
Whatsapp doc?

#1098   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 29/12/2011 - 23:52

Το multitask gestures τι είναι και για ποιον λόγο δεν το τικάρουμε???

ειναι για ipad
Whatsapp doc?

#1099   SaFiS

SaFiS

    iPH Enthousiast

  • 452 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 29/12/2011 - 23:55

Restore + Setup as new + Redsnow b3.Σβήσιμο το iBooks απο το PC και clean install απο συσκευή.
Δουλεύει κανονικότατα χωρίς fix απο Cydia.Επίσης και το iFile πλέον λειτουργεί κανονικά.
Όσοι έχουν πρόβλημα ας το δοκιμάσουν.

iPhone 4

#1100   Altus

Altus

    iPH Enthousiast

  • 443 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:AltusGR

Δημοσίευση 30/12/2011 - 00:00

Επιβεβαιωνω οτι με Redsnow (b1), το iBooks μου βλεπει τα βιβλια μου και δουλευει αψογα μολις περασα το iBooks fix2 απο το γνωστο "τρελο-i" repo. :)

Το κινητο πλεον μετα την αναβαθμιση στην iOS 5.0.1 και με το jailbreak γινεται ολο και πιο σταθερο. Εχουν βγει 2 νεες, διαδοχικες αναβαθμισεις του Mobile Sustrate και το λειτουργικο φαινεται πλεον πολυ στιβαρο και σιγουρο.

Αν κατι σας συμβαινει ειναι ή απο καλο jailbreaking, ή γιατι αφησατε υπολλειματα απο το προηγουμενο σας restore και δεν κανατε Set up as new ή τελος γιατι βαλατε καποια cydia tweaks που δεν ειναι απολυτα συμβατα και το κανουν και κρασαρει.

Σε οσους βγαινουν μηνυματα λαθους (βλεπε 3194, 21, κτλ) κατα την αναβαθμιση ή κατα το restore του iOS του με το iTunes θελει απαραιτητα να σβησετε την γραμμη του σερβερ της Apple στο αρχειο Host(s) που βρισκεται στο C:Windows/system32/drivers/etc. Ή καντε μεσω του Tiny Umbrella απενεργοποιωντας στην Advance καρτελα του αυτο που λεει σχετικα με το Cydia (Δειτε καποιο σχετικο βιντεο στο Youtube).

Aν τωρα κολλατε με το Redsnow και δεν μπορειτε να καταφερετε να βαζετε το κινητο σας σε DFU mode, απλα προσπαθηστε Περισσοτερο!!!! Ειναι οτι πιο ηλιθιο εχω δει αλλα τελικα αν δεν γινει jailbreak φταινε τα χερακια μας που δεν παταμε σωστα τα κουμπια. οποτε Συνεχιστε μεχρι να το καταφερετε. Αν οχι θα σας βγει το μηλαρακι κολλημενο ή να κανει συνεχεις επανεκκινησεις οποτε αναγκαστικα πρεπει να πατε ξανα (ναι ξανα!) για restore μεσω του iTunes kai μετα παλι πισω στο RedSnow για καινουρια προσπαθεια jailbreaking (σε DFU mode παντα το κινητο πριν - διαβαστε τις οδηγιες του). Αν γινει θα εμφανιστει ο ανανας (ωραιο φρουτο!) και μετα θα κανει μονο μια φορα reboot και παπ, ειστε ετοιμοι!!!!

Ειμαι απολυτα σιγουρος οτι κατι απο αυτο θα σας εχει συμβει...

Με ολα αυτα τα notification που εχουν βαλει πλεον στο iOS5.0.1 ειναι πλεον αδυνατον να συγκρινεις την ιδια μπαταρια με το νεο λειτουργικο σε σχεση με το προηγουμενο που ειχατε. Βλεπω μια μικρη θα ελεγα αυξηση της καταναλωσης της αλλα σε λογικα ορια. Φροντιστε να απενεργοποιησετε πραγματα που δεν θα δειτε ή θα χρησιμοποιησετε ΠΟΤΕ!!!

Και προσοχη πολυ στα notifications,στα PUSH που υπαρχουν στο email.app και γενικα μην αφηνετε ανοικτα Location Services, 3G, Bluetooth και οτι αλλο σας αρεσει να εχετε ανοικτο λες και ειστε βασιλιαδες της ασφαλτου! :)


Σας ευχομαι καλη συνεχεια με το νεο σας jailbreaked κινητο σας!

Τελευταία επεξεργασία από: Altus, 30/12/2011 - 00:10


#1101   satriani

satriani

    iPH newbie

  • 97 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/12/2011 - 01:07

Φροντιστε να απενεργοποιησετε πραγματα που δεν θα δειτε ή θα χρησιμοποιησετε ΠΟΤΕ!!!

Και προσοχη πολυ στα notifications,στα PUSH που υπαρχουν στο email.app και γενικα μην αφηνετε ανοικτα Location Services, 3G, Bluetooth και οτι αλλο σας αρεσει να εχετε ανοικτο


Μεγάλο πρόβλημα με την κατανάλωση μπαταρίας είναι η ενεργοποίηση "δεδομένων" όπου αν δεν την ενεργοποίησουμε απλά δεν μπορούμε να λάβουμε mms. Για μένα απαράδεκτο απο την apple. Με κάνει να αναπολώ το iphone 3g.

#1102   mihalis

mihalis

    iPH Addict

  • 681 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 30/12/2011 - 01:21

Αναρτημένη εικόναΜόλις έκανα jailbreak απο στοκ 5.01(εύκολη διαδικασία) άνοιξα το cydia και εκεί που έκανε ληψη packages(προσπαθούσε κανα 3λεπτο σίγουρα) μου έβγαλε ένα μήνυμα:failed to fetch.Πρόβλημα ή φορτωμένοι σέρβερς????

Τελευταία επεξεργασία από: mihalis, 30/12/2011 - 01:27


#1103   punkstar69

punkstar69

    iPH newbie

  • 22 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/12/2011 - 02:12

Παιδια το corona το εχουν κατεβασει ? στο δικο μου εχω περασει το corona στου αδερφου μου που εχει το semi tethered περασμένο δεν μπορω να το βρω πουθενα. Ξερετε τπτ ?


Δεν εχει κανει ακομα update το cydia σου.. Ειναι λιγο (!) φορτωμενοι οι servers.
Εμενα εκανε 2 μερες να το δει στα changes.

Αληθεια, εμεις που ειμαστε 5.0.1 semi-tethered, εαν βγαλουμε το semitether και περασουμε corona 5.0.1, εχουμε θεμα με το iphonedelivery ?

Κατι πηρε το ματι μου για προβλημα στο CommCenter, με αποτελεσμα το i, να μη μπορει να βρει carrier

#1104   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113588 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 30/12/2011 - 02:16

Μόλις έκανα jailbreak απο στοκ 5.01(εύκολη διαδικασία) άνοιξα το cydia και εκεί που έκανε ληψη packages(προσπαθούσε κανα 3λεπτο σίγουρα) μου έβγαλε ένα μήνυμα:failed to fetch.Πρόβλημα ή φορτωμένοι σέρβερς????


Πρέπει να το έχουμε πει πάνω απο 20 φορες..

Το Cydia σέρνεται. Υπομονή και τίποτα άλλο.. Απο το Σ/Κ και αν..
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1105   Georgio

Georgio

    iPH Contributor

  • 1106 μηνύματα
  • Twitter:@GeorgioDan
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:iGIORGIS

Δημοσίευση 30/12/2011 - 04:44

ε οχι ρε παααααααααααλι!!!!!! νεα αναβαθμιση του Mobile Sustrate και τα εκανε ολα.......... μανταραααααααααααααααα!!! τα νευρα μου...!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Χαθηκαν ολα τα tweaks απο cydiaaaaaa!!!

#1106   Georgios1987

Georgios1987

    iPH Enthousiast

  • 562 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/12/2011 - 05:12

ε οχι ρε παααααααααααλι!!!!!! νεα αναβαθμιση του Mobile Sustrate και τα εκανε ολα.......... μανταραααααααααααααααα!!! τα νευρα μου...!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Χαθηκαν ολα τα tweaks απο cydiaaaaaa!!!

Το ειπαμε απειρες φορες σημερα, δεν κανουμε update το MobileSubstrate αν δουλευει χωρις προβληματα. Οτι και αν λεει ο saurik(μπαρουφες).

#1107   Georgio

Georgio

    iPH Contributor

  • 1106 μηνύματα
  • Twitter:@GeorgioDan
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:iGIORGIS

Δημοσίευση 30/12/2011 - 05:40

Το ειπαμε απειρες φορες σημερα, δεν κανουμε update το MobileSubstrate αν δουλευει χωρις προβληματα. Οτι και αν λεει ο saurik(μπαρουφες).


MONO για σημερα δηλαδη??? εχω κουραστει!!!!!!!!

το μονο θετικο ειναι οτι δουλευει το ifile (αγορασμενο)

#1108   nikosmdtps

nikosmdtps

    iPH Contributor

  • 1191 μηνύματα
  • Twitter:@nikosmdtps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE

Δημοσίευση 30/12/2011 - 06:12

Georgio σε ποια έκδοση είσαι? 4.3.3 ή 5.0.1?

Ακυρο, είδα σε παλιότερο post ότι είσαι IOS5 όπως και γω, οπότε αναβάθμιση mobile substrate not for me too.........

Τελευταία επεξεργασία από: nikosmdtps, 30/12/2011 - 06:17


#1109   bohemis09

bohemis09

    iPH newbie

  • 33 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 30/12/2011 - 07:02

Μεγάλο πρόβλημα με την κατανάλωση μπαταρίας είναι η ενεργοποίηση "δεδομένων" όπου αν δεν την ενεργοποίησουμε απλά δεν μπορούμε να λάβουμε mms. Για μένα απαράδεκτο απο την apple. Με κάνει να αναπολώ το iphone 3g.

παίζει να είσαι από τους πολύ λίγους που στέλνουν/λαμβάνουν ακόμη mms

Τελευταία επεξεργασία από: bohemis09, 30/12/2011 - 07:03


#1110   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3874 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 30/12/2011 - 10:02

Ακόμα με b3 και το iBook fix είτε απο xsallize είτε από insanelyi μου σβηνει. Ουφ.

κάνε επανεκκίνηση

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 12

0 μέλη, 12 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες