Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 4 ψήφοι

Κυκλοφόρησε: iOS 5.0.1 Untethered Jailbreak


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2131 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1186   holsss

holsss

    iPH Contributor

  • 921 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 30/12/2011 - 23:21

παιδιά πιο ipsw να κατεβάσουμε ?????? 5.0.1 η 5.0

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1187   Coolermaster

Coolermaster

    iPH Member

  • 210 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 30/12/2011 - 23:22

5.0.1!!..

#1188   holsss

holsss

    iPH Contributor

  • 921 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 30/12/2011 - 23:43

παιδιά ένα link από τις ipsw του forum μας γιατί δεν τις βρίσκω :D ευχάριστο :D

#1189   lovebirds

lovebirds

    iPH newbie

  • 41 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 30/12/2011 - 23:44

Καλησπερα σας και απο μενα! Καταρχην να ευχαριστησουμε ολοι τουσ ευεργετες που μας εδωσαν το jb με τα χιλια προβληματα! Τωρα οσον αφορα εμενα :
1. το remove background sbsettings toggle με βαζει σε safe mode παρότιη εφαρμογη remove background δουλευει κανονικοτατα. ξερετε τπτ?
2. μετα το jb, εχασα απο τις ρυθμισεις το προσωπικο hotspot. εχω δοκιμασει και το reset network settings και να αλλαξω ονομα το κινητο (αυτα προτεινουν στα φορουμ) αλλα τπτ.. Εχετε καμια ιδεα? ευχαριστω εκ των προτερων!

#1190   VouGioY

VouGioY

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/12/2011 - 23:49

Συγγνώμη εάν είναι λίγο άσχετη η ερώτηση μου όμως γιατί το συγκεκριμένο Untethered Jailbreak δεν έχει αναρτηθεί ακόμα στην κεντρική σελίδα με όλους τους οδηγούς για τις προηγούμενες εκδόσεις ?

#1191   polos

polos

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 31/12/2011 - 00:00

το corona εχω περασει και γω στο κιν . μου . ειχα το semi tethered το εβγαλα και περασα το corona και ολα μια χαρα



το έκανα , δουλεύει μια χαρά

#1192   mariostamp

mariostamp

    iPH newbie

  • 57 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 31/12/2011 - 03:22

γεια σας παιδες εχω ενα 3gs του εκανα restore setup as new παω να το κανω jailbreak το βαζω σε dfu mode αρχιζει να φορτονει η μπαρα και καποια στηγμη κολαει στο exploiting with limera1n και μετα το κινιτο ανοιγει χωρισ να εχει φορτοσει τα αρχεια του jailbreake... any ides??

Τελευταία επεξεργασία από: mariostamp, 31/12/2011 - 03:24


#1193   Georgio

Georgio

    iPH Contributor

  • 1106 μηνύματα
  • Twitter:@GeorgioDan
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:iGIORGIS

Δημοσίευση 31/12/2011 - 04:06

παιδιά ένα link από τις ipsw του forum μας γιατί δεν τις βρίσκω :D ευχάριστο :D

http://www.iphonehellas.gr/iphone-firmware-ipsw-files/

#1194   Tasost

Tasost

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/12/2011 - 05:11

Καλησπερα σας και απο μενα! Καταρχην να ευχαριστησουμε ολοι τουσ ευεργετες που μας εδωσαν το jb με τα χιλια προβληματα! Τωρα οσον αφορα εμενα :
1. το remove background sbsettings toggle με βαζει σε safe mode παρότιη εφαρμογη remove background δουλευει κανονικοτατα. ξερετε τπτ?
2. μετα το jb, εχασα απο τις ρυθμισεις το προσωπικο hotspot. εχω δοκιμασει και το reset network settings και να αλλαξω ονομα το κινητο (αυτα προτεινουν στα φορουμ) αλλα τπτ.. Εχετε καμια ιδεα? ευχαριστω εκ των προτερων!


1) εγω το εβγαλα και κατεβασα το weekillbackground απο cydia βολεύει καλυτερα.
Για το 2) δε ξερω :)

#1195   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 31/12/2011 - 06:56

γεια σας παιδες εχω ενα 3gs του εκανα restore setup as new παω να το κανω jailbreak το βαζω σε dfu mode αρχιζει να φορτονει η μπαρα και καποια στηγμη κολαει στο exploiting with limera1n και μετα το κινιτο ανοιγει χωρισ να εχει φορτοσει τα αρχεια του jailbreake... any ides??



Το καλώδιο που έχεις είναι σε καλή κατάσταση;;;

#1196   mpoumpis

mpoumpis

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 31/12/2011 - 07:20

καλημερα παιδια.. μια ερωτηση... εχω την 5.0.1 j/b αλλα δε ξερω για πιο λογο μ κανει μονο του reboot το iphone4 που εχω... τι κανω σε αυτη τη περιπτωση..... help παιδια γτ ειμαι λιγο ασχετος...!! thxxxx

#1197   sbdev

sbdev

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/12/2011 - 08:06

Καλημέρα παιδιά

Εγώ έχω το 4 και ήμουνα ήδη σε 5.0.1. Έκανα jailbreak με το b1 και όλα καλά εκτός από το ibooks. δοκίμασα όλα τα fix που υπάρχουν στο cydia(ibooks fix,ibooksfix2,ibooksfix for ios5) κάνοντας reboot κάθε φορά και clean install της εφαρμογής αλλά τίποτα. έτσι αποφάσισα να περάσω από πάνω το b3 ξετικαρωντας το install cydia. όλα καλά πάλι εκτός από το ibooks. πάλι δοκίμασα όλα τα fix χωρίς αποτέλεσμα. αυτήν την φορά εξαφανίζει το icon μόλις βάζω το fix. κάνω install ,reboot και πάλι δεν δουλεύει. Όλα τα υπόλοιπα δουλεύουν άψογα. Έχει κανείς κάποια άλλη ιδέα;

#1198   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 31/12/2011 - 08:33

καλημερα παιδια.. μια ερωτηση... εχω την 5.0.1 j/b αλλα δε ξερω για πιο λογο μ κανει μονο του reboot το iphone4 που εχω... τι κανω σε αυτη τη περιπτωση..... help παιδια γτ ειμαι λιγο ασχετος...!! thxxxx


Μήπως ήσουν σε SemiTethered πρώτα! Κάνε ένα Hard Reset(που δεν νομίζω να κάνει τίποτα)! Αυτό στο έκανε από την αρχή ή στο εμφάνισε τώρα τελευταία; Μήπως κατέβασες τίποτα από Cydia;

#1199   garry

garry

    iPH User

  • 176 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/12/2011 - 09:40

SOS.Παιδια βοηθεια μετα απο το jailbreak που εκανα πριν 2 μερες σημερα το πρωι καποιος μου εστειλε μηνυμα στο κινητο και μολις παω να το ανοιξω μου κλεινει την εφαρμογη ξερει κανεις γιατι?SOSSSSSSSSSSSSS

#1200   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 31/12/2011 - 09:46

SOS.Παιδια βοηθεια μετα απο το jailbreak που εκανα πριν 2 μερες σημερα το πρωι καποιος μου εστειλε μηνυμα στο κινητο και μολις παω να το ανοιξω μου κλεινει την εφαρμογη ξερει κανεις γιατι?SOSSSSSSSSSSSSS



Βγάλε το iPhoneDelivery αν έχεις! Και μετά Reboot!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 31

0 μέλη, 31 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες