Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 4 ψήφοι

Κυκλοφόρησε: iOS 5.0.1 Untethered Jailbreak


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2131 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1321   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113588 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 01/01/2012 - 20:24

Απο ποιο Repo το έβαλες?
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1322   mpoumpis

mpoumpis

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/01/2012 - 20:27

Απο ποιο Repo το έβαλες?

απο το iphonedelivery.advinux.com/ios5beta......

#1323   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113588 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 01/01/2012 - 20:31

Bάλ΄το απο εδώ

iphonedelivery.advinux.com/cydia/

Mέσα απο το πακετο θα βάλεις το 1ο που θα δεις.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1324   mpoumpis

mpoumpis

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/01/2012 - 20:35

Bάλ΄το απο εδώ

iphonedelivery.advinux.com/cydia/

Mέσα απο το πακετο θα βάλεις το 1ο που θα δεις.

το ειχα βαλει απο αυτο το ρεπο φιλε αλλα εχασα το σημα της συσκευης κ πηγα σε restore....!!!! οποτε....!!

#1325   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113588 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 01/01/2012 - 20:37

Μόλις τωρα το πέρασα και δουλευει.

Ξαναλέω, το 1ο μεσα απο το πακέτο θα βάλεις.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1326   Altus

Altus

    iPH Enthousiast

  • 443 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:AltusGR

Δημοσίευση 01/01/2012 - 20:38

Αναφερω οτι ειμαι οκ με RedSnow (b1) μετα απο 5+ μερες και ολα βαινουν ομαλα και σταθερα. ΜΕτα τις αναβαθμισεις του Mobile Substrate νομιζω ειναι ακομα πιο σταθερο. Προσοχη σε οσα ειχα γραψει παρακατω και θα ειστε ολοι ΟΚ!

ΥΓ: Το Kiosk εχει προβλημα γιατι το τρεχω και δεν ανοιγει καθολου. Δεν με ενδιαφερει και πολυ αλλα θελω να ξερω αν ειναι μονο σε εμενα ή γενικα σε ολα τα untethered jb στην 5.0.1. Οποιος μπορει ας το τσεκαρει. :)



Ειμαι απολυτα σιγουρος οτι κατι απο αυτο θα σας εχει συμβει...

Με ολα αυτα τα notification που εχουν βαλει πλεον στο iOS5.0.1 ειναι πλεον αδυνατον να συγκρινεις την ιδια μπαταρια με το νεο λειτουργικο σε σχεση με το προηγουμενο που ειχατε. Βλεπω μια μικρη θα ελεγα αυξηση της καταναλωσης της αλλα σε λογικα ορια. Φροντιστε να απενεργοποιησετε πραγματα που δεν θα δειτε ή θα χρησιμοποιησετε ΠΟΤΕ!!!

Και προσοχη πολυ στα notifications,στα PUSH που υπαρχουν στο email.app και γενικα μην αφηνετε ανοικτα Location Services, 3G, Bluetooth και οτι αλλο σας αρεσει να εχετε ανοικτο λες και ειστε βασιλιαδες της ασφαλτου! :)

ΥΓ: Για τυχον λευκα εικονιδια - απλα κανετε ενα respring! Ειναι θεμα του Mobile Substrate και μαλλον με τις τελευταιες αναβαθμισεις του θα εχουν διορθωθει.

Σας ευχομαι καλη συνεχεια με το νεο σας jailbreaked κινητο σας!

This post has been edited by Altus: 29 December 2011 - 11:32 PM



#1327   naftilos

naftilos

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/01/2012 - 20:46

Αναφερω οτι ειμαι οκ με RedSnow (b1) μετα απο 5+ μερες και ολα βαινουν ομαλα και σταθερα. ΜΕτα τις αναβαθμισεις του Mobile Substrate νομιζω ειναι ακομα πιο σταθερο. Προσοχη σε οσα ειχα γραψει παρακατω και θα ειστε ολοι ΟΚ!

ΥΓ: Το Kiosk εχει προβλημα γιατι το τρεχω και δεν ανοιγει καθολου. Δεν με ενδιαφερει και πολυ αλλα θελω να ξερω αν ειναι μονο σε εμενα ή γενικα σε ολα τα untethered jb στην 5.0.1. Οποιος μπορει ας το τσεκαρει. :)


σε μενα τρεχει κανονικα . απο 4.1 σε 5.0.1 untethered jailbreak b2

#1328   nik924

nik924

    iPH Member

  • 307 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 01/01/2012 - 22:00

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά σε όλους ::)
Λοιπόν, θα ήθελα να μοιραστώ με εσάς την εμπειρία μου με το JB που έκανα 4 μέρες τώρα σε 3Gs με 4.3.3 ( JB ), σε 5.0.1 (χωρίς όμως να θέλω να ενθαρρύνω κάποιον να κάνει το ίδιο και με βρίζει μετά!!! χαχαχα)
Αποφάσισα λοιπόν να κάνω το JB με το Back up μου και όχι set up as new (ξεροκέφαλος!!!) , έχω βλέπετε γύρο στα 450 apps και μου έπεφτε λίγο βαρύ να τις ξαναπεράσω μία-μία.
Ξεκίνησα με BackUp όχι μόνο απ' το iTunes αλλά και δικό μου (γιά σιγουριά) και με AptBuckUp , μετά restor+uptate στιν 5.0.1 με το που τελείωσε και μου έβγαλε την επιλογή γιά Back up ή set up as new έκλεισα το iTunes και έκανα JB με b3, μετά άνοιξα το iTunes και έκανα set up from my back up , αφού περασε επαφές, mail, notes και με το που πέρασε 1-2 apps έκανα διακοπή (γιατί το καινούργιο iOS δεν σε αφήνει να ανοίξεις το SpringBoard αν δεν κάνεις πρώτα set up from my back up ή as new )και πέρασα Installous και AptBackUp και μετά συνέχεισα το sync και ... Βουαλά!! όλα καλά!! (γιά να πώ την αλήθεια μου το μόνο "πρόβλημα" που μου έχει βγάλει 2-3 φορές είναι ότι αν κάνω κάποιο Update από Installous με το που ανοίγω ξανά το SpringBoard μου εξαφανίζει τον ένα απ΄τους 7 φακέλους (πάντα τον ίδιο) που έχω φτιάξει με το Categories, τον Games και μου αδειάζει τα apps χύμα στο SprigBoard!! με ένα Hard Reset όμως φτάχνει. Αυτό βέβαια μπορεί να το δημιουργεί το Tweak του Categories αν βρώ κάποιο άλλο θα το αλλάξω για να δω.) Με την μπαταρία όλα καλά ίδια όπως όταν είχα στην 4.3.3
Αυτά τα ολίγα (που λέει ο λόγος :lol: ) και Χρόνια Πολλά γιά άλλη μια φορά και να έχουμε μιά καλή χρονιά ;)
Υ.Γ. Κατά την διάρκεια όλου αυτού μου έβγαλε error 21 και το πρόβλημα με το κιόσκι αλλά επιδή είχα διαβάσει!!!! τα ξεπέρασα εύκολα ;)

Τελευταία επεξεργασία από: nik924, 01/01/2012 - 22:03


#1329   Georgio

Georgio

    iPH Contributor

  • 1106 μηνύματα
  • Twitter:@GeorgioDan
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:iGIORGIS

Δημοσίευση 01/01/2012 - 22:00

το ειχα βαλει απο αυτο το ρεπο φιλε αλλα εχασα το σημα της συσκευης κ πηγα σε restore....!!!! οποτε....!!


Tο σημα επανερχετε με reboot!

#1330   Tristanos

Tristanos

    iPH newbie

  • 24 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/01/2012 - 22:04

Καλή χρονία σε όλους!
Επειδή είμαι έτοιμος και εγώ για jailbreak όμως διαβάζοντας πολλά στο forum θα ήθελα την συμβουλή σας όσο αναφορά το redsh0w να χρησιμοποιήσω το b1 b2 ή το b3?

#1331   nik924

nik924

    iPH Member

  • 307 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 01/01/2012 - 22:17

Καλή χρονία σε όλους!
Επειδή είμαι έτοιμος και εγώ για jailbreak όμως διαβάζοντας πολλά στο forum θα ήθελα την συμβουλή σας όσο αναφορά το redsh0w να χρησιμοποιήσω το b1 b2 ή το b3?

Νομίζω πως το b3 είναι το καλύτερο

#1332   Georgio

Georgio

    iPH Contributor

  • 1106 μηνύματα
  • Twitter:@GeorgioDan
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:iGIORGIS

Δημοσίευση 01/01/2012 - 23:32

Καλή χρονία σε όλους!
Επειδή είμαι έτοιμος και εγώ για jailbreak όμως διαβάζοντας πολλά στο forum θα ήθελα την συμβουλή σας όσο αναφορά το redsh0w να χρησιμοποιήσω το b1 b2 ή το b3?

redsn0w_win_0.9.10b3

#1333   LittleTasa

LittleTasa

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 01/01/2012 - 23:41

καλη χρονια σε ολους και απο εμενα παιδια
Το jailbreak το εκανα στο iphone 4 ενω ειχα ειδη μεσα ios 5.0.1,ξεκινησα να περναω apps και να κατεβαζω απο installous οταν ξαφνικα χαθηκε το σημα και εγραφε επι 10 λεπτα Αναζητηση...reboot εκανα και δεν αλλαξε τιποτα.Αυτο που μ εκανε εντυπωση ηταν οτι ΔΕΝ εβγαλε καν το κλασικο unlock για να γραψω το pin της sim...ειχε απλα το slide για να το ξεκλειδωσω!γυρισα φυσικα στη μη σπασμενη εκδοση 5.0.1 που ημουν και πριν το jailbreak.
ξερει καποιος τι παιζει με το καλο μου iphone? :blink: :(

#1334   Jimmiss

Jimmiss

    iPH Member

  • 288 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/01/2012 - 01:32

Bάλ΄το απο εδώ

iphonedelivery.advinux.com/cydia/

Mέσα απο το πακετο θα βάλεις το 1ο που θα δεις.


Eμενα φιλε μου μπορεις να μου πεις γιατι δεν μου εγκαθιστα ουτε καν το ρεπο του iphonedelivery?Στο τελος παντα πεταει κοκκινα και κιτρινα γραμματα.Αυτα τα μηνυματα λαθους.Και ενω φαινεται το ρεπο εγκατεστημενο στη λιστα οταν παω να εκγκαταστησω το πρωτο πακετο και αυτο αποτυγχανει!Εκανα καθαρο 5.0.1 jailbreak!Δεν το εχω φορτωσει το τηλεφωνο και δεν μπορω να καταλαβω τι φταιει!

#1335   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113588 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 02/01/2012 - 01:35

Eμενα φιλε μου μπορεις να μου πεις γιατι δεν μου εγκαθιστα ουτε καν το ρεπο του iphonedelivery?Στο τελος παντα πεταει κοκκινα και κιτρινα γραμματα.Αυτα τα μηνυματα λαθους.Και ενω φαινεται το ρεπο εγκατεστημενο στη λιστα οταν παω να εκγκαταστησω το πρωτο πακετο και αυτο αποτυγχανει!Εκανα καθαρο 5.0.1 jailbreak!Δεν το εχω φορτωσει το τηλεφωνο και δεν μπορω να καταλαβω τι φταιει!


Τι σου βγάζει? Το βάζεις σίγουρα σωστά?

Κάνε ένα Reboot στο τηλ.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 11

0 μέλη, 11 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες