Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 12 ψήφοι

[Oδηγός Win / Mac ] Πως να κάνετε untethered jailbreak στην iOS 5.01 με Redsn0w 0.9.10b1


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1953 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#691   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 29/12/2011 - 10:52

Καλημερα και απο εμενα κ χρονια πολλα με υγεια σε ολους κ ολες...

iphone4. untethered 5.0.1

Ετρεξα ολες τις εκδοσεις του redsnow χωρις να ειναι τσεκαρισμενο το Cydia και ολες τις φορες σταματαει με αρχικο μηνυμα στην οθονη του iphone: Mounting rootfs as read only...ERROR!

Μετα απο λιγο γραφει:
Νο successful firmware download after 60000ms!!Giving up...

μετα απο αρκετα λεπτα τρεχει κατι γραμματα και ανοιγει κ κολλαει στο μηλο.

Εκανα search και ειδα οτι πρεπει να ειναι ξεζιπαρισμενο το redsnow ...ετσι το τρεχω...και σαν administrator σε win7 και αλλαξα και θυρα...

help please!!



Τώρα σε τι φάση είσαι;;;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#692   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 29/12/2011 - 10:57

Update #3: The b3 version of redsn0w fixes a problem where re-running redsn0w over an existing jailbreak would cause MobileSubstrate-based apps to stop running until MS was installed again. Now you can re-run the redsn0w jailbreak step without worrying about that (but still remember to de-select the “Install Cydia” option if it’s already installed).

TIP: If auto-detection fails and redsn0w tells you no identifying data was found, you can always pre-select the appropriate 5.0.1 IPSW using “Extras->Select IPSW”.

http://blog.iphone-dev.org/

#693   istioploos

istioploos

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/12/2011 - 11:03

Τώρα σε τι φάση είσαι;;;



Αν τρεξω απο redsnow το κλασικο just boot ανοιγει κανονικα...οποτε θεωρω οτι ειναι ολα οκ ... οχι untethered...παραμενω tethered αλλα δουλευουν ολα κανονικα... κατι δεν παει καλα κατα το τρεξιμο του redsnow και μου βγαζει τα μηνυματα που ανεφερα...

να δοκιμασω redsnow b3 και να προεπιλεξω το firmware? ή εχουμε καμμια καλυτερη ιδεα;

#694   gabriella

gabriella

    iPH Enthousiast

  • 577 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 29/12/2011 - 11:13

Όλο αλλάζουν :( πιο redsnow τρέχουμε τώρα (είναι για ι. φορά) το 10.β2 η το 10.β3 ?

#695   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 29/12/2011 - 11:16

Αν τρεξω απο redsnow το κλασικο just boot ανοιγει κανονικα...οποτε θεωρω οτι ειναι ολα οκ ... οχι untethered...παραμενω tethered αλλα δουλευουν ολα κανονικα... κατι δεν παει καλα κατα το τρεξιμο του redsnow και μου βγαζει τα μηνυματα που ανεφερα...

να δοκιμασω redsnow b3 και να προεπιλεξω το firmware? ή εχουμε καμμια καλυτερη ιδεα;


Τρέξε το τελευταίο από πάνω αλλά ξερίκαρε την επιλογή "install cydia"!

Όλο αλλάζουν :( πιο redsnow τρέχουμε τώρα (είναι για ι. φορά) το 10.β2 η το 10.β3 ?


Το τελευταίο!

Τελευταία επεξεργασία από: nikoz87, 29/12/2011 - 11:17


#696   an3

an3

    iPH Member

  • 324 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/12/2011 - 11:24

παιδια στην b3 δουλευει σε σας το gesture?

#697   istioploos

istioploos

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/12/2011 - 11:44

[quote name='nikoz87' timestamp='1325150190' post='796150']
Τρέξε το τελευταίο από πάνω αλλά ξερίκαρε την επιλογή "install cydia"!



Τιποτα μια απο τα ιδια....restore as new? με sift κ restore? αν δεν ειμαστε σιγουροι οτι θα φτιαξει ετσι καλυτερα να μην κανω restore k τα χασω τσαμπα....

τι λες; γνωμη;

#698   kos75

kos75

    iPH Member

  • 317 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 29/12/2011 - 11:45

γνωμη μου καλυτερα να περιμενουμε καμια εβδομαδα γιατι καθε μερα βγαζουν εκδοσεις ;)

#699   mixalhsa

mixalhsa

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:mixalhsa

Δημοσίευση 29/12/2011 - 11:47

αντε και στο 4s :rolleyes:

#700   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 29/12/2011 - 11:49

Τιποτα μια απο τα ιδια....restore as new? με sift κ restore? αν δεν ειμαστε σιγουροι οτι θα φτιαξει ετσι καλυτερα να μην κανω restore k τα χασω τσαμπα....

τι λες; γνωμη;


Στη θέση σου θα έκανα restore για να έχω untethered!
Σκέψου και επέλεξε!

#701   istioploos

istioploos

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/12/2011 - 11:55

Στη θέση σου θα έκανα restore για να έχω untethered!
Σκέψου και επέλεξε!



Αρα εξαντλησαμε καθε πιθανη λυση σωστα; κ εγω για εκει παω... untethered κ τελειωσε...μιας και παιζει το κινητο...ΤΙΣ ΕΠΑΦΕΣ πωσ μπορω οσο πιο ευκολα γινεται να μην τισ χασω; εχω outlook αλλα ποτέ δεν καταφερα να τις συχρονισω...messages δεν με ενδιαφερουν fotos τις εχω τραβηξει στο laptop...

αρα οσο πιο ευκολα γινεται θελω να τραβηξω και τις επαφες....

#702   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113588 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 29/12/2011 - 11:58

Αρα εξαντλησαμε καθε πιθανη λυση σωστα; κ εγω για εκει παω... untethered κ τελειωσε...μιας και παιζει το κινητο...ΤΙΣ ΕΠΑΦΕΣ πωσ μπορω οσο πιο ευκολα γινεται να μην τισ χασω; εχω outlook αλλα ποτέ δεν καταφερα να τις συχρονισω...messages δεν με ενδιαφερουν fotos τις εχω τραβηξει στο laptop...

αρα οσο πιο ευκολα γινεται θελω να τραβηξω και τις επαφες....


Απο AppStore δες τα iDrive & My Contacts Backup.

Mε Outlοok που κολλάς?
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#703   istioploos

istioploos

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/12/2011 - 12:03

Απο AppStore δες τα iDrive & My Contacts Backup.

Mε Outlοok που κολλάς?



δεν τις εχω τραβηξει ποτε με outlook εκει στα τικαρισματα της πρωτης φορας δεν ξερω τι να πατησω εντος του itunes...ολο παταω λαλακιες κ τελικα αντι να τις τραβηξει απο το κινητο τραβαει το κινητο απο το outlook και τελικα μετα το συχρονισμο εχω μηδεν επαφες... εδω κανω αλλα κι΄ αλλα κ δεν μπορω να κρατησω μια επαφη!!! :rolleyes:

#704   chrisostomos

chrisostomos

    iPH Addict

  • 631 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/12/2011 - 12:04

Αρα εξαντλησαμε καθε πιθανη λυση σωστα; κ εγω για εκει παω... untethered κ τελειωσε...μιας και παιζει το κινητο...ΤΙΣ ΕΠΑΦΕΣ πωσ μπορω οσο πιο ευκολα γινεται να μην τισ χασω; εχω outlook αλλα ποτέ δεν καταφερα να τις συχρονισω...messages δεν με ενδιαφερουν fotos τις εχω τραβηξει στο laptop...

αρα οσο πιο ευκολα γινεται θελω να τραβηξω και τις επαφες....


Αν δεν κανω λαθος θα πρεπει πρωτα να πας στο outlouk και να δημιουργησεις μια επαφη μετα να ανοιξεις το itunes και να πας στο tab info και να τικαρεις το sync contacts with outlook, παντως το mcbackup που απο appstore ειναι μια πολυ καλη λυση και πανω απο ολα τζαμπα!

ωπα ωπα στο info θα τικαρεις πανω πανω που λεει sync contacts θα επιλεξεις απο κατω το outlook αλλα προσοχη μην πιγενεις και τικαρεις την επιλογη στο κατω μερος που λεει replacement contacts νομιζω εκει την πατας!

Τελευταία επεξεργασία από: chrisostomos, 29/12/2011 - 12:07


#705   breke

breke

    iPH newbie

  • 70 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/12/2011 - 12:05

Καλημέρα,

προσπάθησα να κάνω jb αλλά μόλις ξεκίνησα το redsnow μόλις έκανα το πρώτο βήμα μου έγραψε ότι Error with SHSH blobs και τώρα δεν ανοίγει το κινητό. Τι λάθος έκανα? και τι πρέπει να κάνω τώρα? έχω 4G και μόλις έκανα αναβάθμιση στην 5.0.1

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες