Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 12 ψήφοι

[Oδηγός Win / Mac ] Πως να κάνετε untethered jailbreak στην iOS 5.01 με Redsn0w 0.9.10b1


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1953 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#706   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 29/12/2011 - 12:05

δεν τις εχω τραβηξει ποτε με outlook εκει στα τικαρισματα της πρωτης φορας δεν ξερω τι να πατησω εντος του itunes...ολο παταω λαλακιες κ τελικα αντι να τις τραβηξει απο το κινητο τραβαει το κινητο απο το outlook και τελικα μετα το συχρονισμο εχω μηδεν επαφες... εδω κανω αλλα κι΄ αλλα κ δεν μπορω να κρατησω μια επαφη!!! :rolleyes:



Κάνε το back up με το My Contacts Backup είναι πολύ εύκολο!

Καλημέρα,

προσπάθησα να κάνω jb αλλά μόλις ξεκίνησα το redsnow μόλις έκανα το πρώτο βήμα μου έγραψε ότι Error with SHSH blobs και τώρα δεν ανοίγει το κινητό. Τι λάθος έκανα? και τι πρέπει να κάνω τώρα? έχω 4G και μόλις έκανα αναβάθμιση στην 5.0.1


Το PC σου έχει internet?

Τελευταία επεξεργασία από: nikoz87, 29/12/2011 - 12:06


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#707   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113588 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 29/12/2011 - 12:07

δεν τις εχω τραβηξει ποτε με outlook εκει στα τικαρισματα της πρωτης φορας δεν ξερω τι να πατησω εντος του itunes...ολο παταω λαλακιες κ τελικα αντι να τις τραβηξει απο το κινητο τραβαει το κινητο απο το outlook και τελικα μετα το συχρονισμο εχω μηδεν επαφες... εδω κανω αλλα κι΄ αλλα κ δεν μπορω να κρατησω μια επαφη!!! :rolleyes:


Πρέπει να ξετικάρεις το Replace κάτω χαμηλά πρώτα.

Δες το iDrive. Είναι πολύ εύκολο.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#708   billkarn

billkarn

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/12/2011 - 12:21

παιδια συγχωρεστε με αλλα δεν ειμαι ειδικος...ειμαι σε iphone3gS semitethered 5.0.0...ποια διαδικασια πρεπει ακριβως να ακολουθησω για το untethered σε 5.0.1?

#709   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 29/12/2011 - 12:23

παιδια συγχωρεστε με αλλα δεν ειμαι ειδικος...ειμαι σε iphone3gS semitethered 5.0.0...ποια διαδικασια πρεπει ακριβως να ακολουθησω για το untethered σε 5.0.1?


Restore & Set up as new! Και μετά jailbreak! Πρώτα κράτα ότι χρειάζεσαι(επαφές, photos, σημειώσεις)!

#710   istioploos

istioploos

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/12/2011 - 12:36

Πρέπει να ξετικάρεις το Replace κάτω χαμηλά πρώτα.

Δες το iDrive. Είναι πολύ εύκολο.



Αρχισαμεεεεε..... error 3194.... φτουυ....κ εως το βραδυ δεν θα εχω προσβαση σε αλλο pc με itunes....

#711   billkarn

billkarn

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/12/2011 - 12:37

Restore & Set up as new! Και μετά jailbreak! Πρώτα κράτα ότι χρειάζεσαι(επαφές, photos, σημειώσεις)!

Και με τα apps που ειναι απο jb τι κανω? Τα περναω ξανα απο την αρχη?

#712   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 29/12/2011 - 12:38

Αρχισαμεεεεε..... error 3194.... φτουυ....κ εως το βραδυ δεν θα εχω προσβαση σε αλλο pc με itunes....


Δεν είναι τίποτα!!


Αν έχεις Windows πήγαινε C:WindowsSystem32driversetc και αντικατέστησε το Hosts με το παρακάτω:
Αρχείο Host καθαρό για χρήστες Windows 7.
Αρχείο Host καθαρό για χρήστες Windows XP.

Αν έχεις Mac επέλεξε το Go to Folder από το μενού και γράψε /etc στο παράθυρο που θα ανοίξει και πάτησε Go,βρες το αρχείο Hosts και αντικατέστησέ το με το παρακάτω :
Αρχείο Host καθαρό για χρήστες Μac OS.

Κάνε restart το pc και μετά απενεργοποίησε firewall και antivirus αν έχεις.
Συνδεσε το iPhone στο PC και βάλ’το σε DFU(Κράτα πατημένο το Power Button για 3 δευτερόλεπτα, χωρίς να αφήσεις το Power Button πάτα το Home Button και κράτα και τα δυο πατημένα για 10 δευτερόλεπτα (αγνόησε το μήνυμα για απενεργοποίηση) και τέλος, άφησε το Power Button και συνέχισε να κρατάς το Home Button για 15 δευτερόλεπτα) και πατώντας το Shift κάνε κλικ στο restore και επέλεξε την ipsw 5.0.1 που θα κατεβάσεις από εδώ, iOS firmware .ipsw!
Αυτό που σου δίνω είναι καθαρά hosts.
Τα host τα πήρα από το τοπικ του @thanasis Συμπληρωματικός οδηγός για Downgrade σε iOS 4.3.x

#713   istioploos

istioploos

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/12/2011 - 12:54

E δεν το πιστευω... λεω ετσι οπως ηρθαν τα πραγματα ας τραβηξω ενα reboot στο laptop και ας κανω οσα ειπες με τα hosts...πριν απο αυτο ομως λεω ας κανω ενα reboot τουλαχιστον να ανοιξει το κινητο εως να σεταρω hosts ktl...

και εκει που παω να κανω reboot λεω δεν δοκιμαζω αλλη μια jail με redsnow last version ΞΑΝΑ μπας και....

ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ: δουλευει μια χαρα κ ηδη δοκιμασα να το κλεισω κ να το ανοιξω ξανα και ειναι untethered... τι να πω....

το μονο που μπορω να πω ειναι σας ευχαριστω και τους δυο για το ενδιαφερον σας! ολα καλα!

#714   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 29/12/2011 - 12:59

E δεν το πιστευω... λεω ετσι οπως ηρθαν τα πραγματα ας τραβηξω ενα reboot στο laptop και ας κανω οσα ειπες με τα hosts...πριν απο αυτο ομως λεω ας κανω ενα reboot τουλαχιστον να ανοιξει το κινητο εως να σεταρω hosts ktl...

και εκει που παω να κανω reboot λεω δεν δοκιμαζω αλλη μια jail με redsnow last version ΞΑΝΑ μπας και....

ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ: δουλευει μια χαρα κ ηδη δοκιμασα να το κλεισω κ να το ανοιξω ξανα και ειναι untethered... τι να πω....

το μονο που μπορω να πω ειναι σας ευχαριστω και τους δυο για το ενδιαφερον σας! ολα καλα!



Μια χαρά! Απλά μην ασχοληθείς με customize του iPhone από Cydia γιατί πάλι μπούκωσε! Άστο για αργότερα, αύριο!

#715   rs172

rs172

    iPH newbie

  • 84 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/12/2011 - 13:06

Δεν είναι τίποτα!!


Αν έχεις Windows πήγαινε C:WindowsSystem32driversetc και αντικατέστησε το Hosts με το παρακάτω:
Αρχείο Host καθαρό για χρήστες Windows 7.
Αρχείο Host καθαρό για χρήστες Windows XP.

Αν έχεις Mac επέλεξε το Go to Folder από το μενού και γράψε /etc στο παράθυρο που θα ανοίξει και πάτησε Go,βρες το αρχείο Hosts και αντικατέστησέ το με το παρακάτω :
Αρχείο Host καθαρό για χρήστες Μac OS.

Κάνε restart το pc και μετά απενεργοποίησε firewall και antivirus αν έχεις.
Συνδεσε το iPhone στο PC και βάλ’το σε DFU(Κράτα πατημένο το Power Button για 3 δευτερόλεπτα, χωρίς να αφήσεις το Power Button πάτα το Home Button και κράτα και τα δυο πατημένα για 10 δευτερόλεπτα (αγνόησε το μήνυμα για απενεργοποίηση) και τέλος, άφησε το Power Button και συνέχισε να κρατάς το Home Button για 15 δευτερόλεπτα) και πατώντας το Shift κάνε κλικ στο restore και επέλεξε την ipsw 5.0.1 που θα κατεβάσεις από εδώ, iOS firmware .ipsw!
Αυτό που σου δίνω είναι καθαρά hosts.
Τα host τα πήρα από το τοπικ του @thanasis Συμπληρωματικός οδηγός για Downgrade σε iOS 4.3.x



αυτο με τα Host..τι αλλαζει..; δν εχω καταλαβει για που χρειαζεται..:S

#716   fotsid

fotsid

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 29/12/2011 - 13:32

Πραγματικά σ' ευχαριστώ. Εξαιρετική δουλειά. Καλή χρονιά.

#717   rogerw3

rogerw3

    iPH User

  • 123 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/12/2011 - 14:57

Εχει κανείς πρόβλημα με τους ήχους απο SMS? Λαμβάνω μηνυματα χωρίς να μου ερχεται ο ήχος.
Εχω εγκαταστήσει Bitesms, iphonedlivery, Lockinfo,

Επειδη εκανα το Jb χθες αργα δεν μπορώ να εχω ακριβή εικόνα για το αν δημιουργήθηκε απο το jb αυτό καθ εαυτό.

O ήχος κλήσης, οι ηχοι ληψης και αποστολής μειλς και ο ηχος αναφοράς παράδοσης μηνυματος λειτουργουν κανονικα

Καμιά ιδέα εκτός απο restore?

#718   istioploos

istioploos

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/12/2011 - 15:21

Μια χαρά! Απλά μην ασχοληθείς με customize του iPhone από Cydia γιατί πάλι μπούκωσε! Άστο για αργότερα, αύριο!



Και ηρθε η σειρα για το 3GS της κοπελας (αυτο πρεπει να το φτιαξουμε οπως κ δηποτε ηδη κρεβατομουρμουριζει!!!!!)
αλλα καθε φορα που ανοιγω το redsnow κολλαει κ μου βγαζει στο laptop program stop working...το κατεβασα ξανα κ ξανα αλλα τιποτα....

...

#719   panosss23

panosss23

    iPH Enthousiast

  • 498 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 29/12/2011 - 15:25

παιδες αντιμετωπίζει κανεις προβλημα με το sinfuliphonerepo.com απο χθες προσπαθώ να το βαλω κ δεν μπαινει καθολου.... οχι οτι δεν μου το φορτώνει μου λεει οτι δεν ειναι γραμμένο σωστα...
ολα τα αλλα ρεπος τα εχω βαλει...

Τελευταία επεξεργασία από: panosss23, 29/12/2011 - 15:26


#720   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113588 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 29/12/2011 - 15:26

Το ξαναλέμε, δε φταίει το Repo.

Το Cydia έχει πρόβλημα. Σέρνεται. Απο αύριο και αν..
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες