Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 17 ψήφοι

Εγγύηση Apple στην Ελλάδα. Τι ισχύει τελικά ;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2268 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1126   manu

manu

    iPH Enthousiast

  • 473 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max

Δημοσίευση 14/09/2015 - 22:10

Για το 2ο χρόνο υπεύθυνος είναι ο πωλητής. Γενικότερα για το θέμα της εγγύησης είναι ο πωλητής.

Απευθείας στα εξουσιοδοτημένα πας για να γλυτώσεις χρόνο.


Απλά Νίκο το εξουσιοδοτημένο δεν ειναι ο πωλητής. Εκτός φυσικά αν το έχεις αγοράσει από κει (πχ istorm). Γι αυτο ρωτάω κατα ποσο δέχονται το 2ο έτος απευθείας χωρίς πρώτα να υπάρξει συνεννόηση τους με τον πωλητή. Τωρα αν μ λες ότι έτσι κι αλλιως το δέχονται, ειναι πολυ θετικό και βολικό για όλους μας! ΜΑΚΑΡΙ

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1127   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 14/09/2015 - 22:17

Δε χρειάζεται να 'χεις αγοράσει απο αυτούς. Με την απόδειξη αγοράς το δέχονται.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1128   manu

manu

    iPH Enthousiast

  • 473 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max

Δημοσίευση 14/09/2015 - 23:37

Ευχαριστώ πολυ!

#1129   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 20/10/2015 - 20:57

Δε χρειάζεται να 'χεις αγοράσει απο αυτούς. Με την απόδειξη αγοράς το δέχονται.

Νίκο ισχύει πως ότι είναι αγορασμένο από Apple Store στα εξουσιοδοτημένα για το 2ο έτος δεν ζητάνε απόδειξη;;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1130   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 20/10/2015 - 21:03

Ναι. Κανονικότατα.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1131   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 20/10/2015 - 21:06

Ναι. Κανονικότατα.

Δεν ξέρω που να το γράψω το γράφω εδώ. Μου κάνανε δώρο ένα iPad Air 2 128gb cellular και στην πλάτη έχει χαραγμένο το όνομα και το επίθετο μου. Σε περίπτωση που μελλοντικά θέλω να το πουλήσω (λέμε τώρα μου χάρισαν το γάιδαρο και τον κοιτάω στα δοντια[emoji13]) είναι μείον για τον αγοραστή;;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: giolnts, 20/10/2015 - 21:07


#1132   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 20/10/2015 - 21:21

Δεν ξέρω που να το γράψω το γράφω εδώ. Μου κάνανε δώρο ένα iPad Air 2 128gb cellular και στην πλάτη έχει χαραγμένο το όνομα και το επίθετο μου. Σε περίπτωση που μελλοντικά θέλω να το πουλήσω (λέμε τώρα μου χάρισαν το γάιδαρο και τον κοιτάω στα δοντια[emoji13]) είναι μείον για τον αγοραστή;;
Sent from my iPhone using Tapatalk


Δεν βαζεις καμμια φωτο να δουμε περιπου που ειναι χαραγμενο;; δηλ ειναι εκει στο μηλο; νομιζω οτι αν καποιον το δει και ειναι σε αριστη κατασταση μπορει κ να μην κολλησει στο ονομα σου. αλλα πιστευω οτι καθε "ψειρας" μπορει να να θεωρησει οτι μπορει κ να το χαραξες εσυ.
Αρα για μενα θεωρω οτι ειναι καθαρα αισθητικο το θεμα και κατα την αποψη μου αν ειναι αψογο δεν νομιζω ναχει θεμα καποιος αφου εννοειτε το ipad, οπως κ το δικο μου, ειναι κυριως για εσωτερικη-στο σπιτι- χρηση και με μια ωραια θηκη μπορει κ να μην χαλαστει.
Ευχομαι βεβαια να μην διαβαζει οποιος στο εκανε δωρο το ποσταρισμα σου γιατι φοβαμαι οτι το ipadaki θα προσγειωθει σε κανα κεφαλι (πλακιτσα κανω :) )

#1133   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 20/10/2015 - 21:26

Δεν ξέρω που να το γράψω το γράφω εδώ. Μου κάνανε δώρο ένα iPad Air 2 128gb cellular και στην πλάτη έχει χαραγμένο το όνομα και το επίθετο μου. Σε περίπτωση που μελλοντικά θέλω να το πουλήσω (λέμε τώρα μου χάρισαν το γάιδαρο και τον κοιτάω στα δοντια[emoji13]) είναι μείον για τον αγοραστή;;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Special Edition. Ωραία δώρα σας κάνουν εσάς ρε. Αλίμονο σε μας.

 

Ε αυτό τώρα το παντρέυτηκες, τι να το δώσεις. Αν και είναι καθαρά υποκειμενικό. Προσωπικά π.χ δε θα το παίρνα. Για να στη σπάσω λίγο :P


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1134   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 20/10/2015 - 21:32

Δεν βαζεις καμμια φωτο να δουμε περιπου που ειναι χαραγμενο;; δηλ ειναι εκει στο μηλο; νομιζω οτι αν καποιον το δει και ειναι σε αριστη κατασταση μπορει κ να μην κολλησει στο ονομα σου. αλλα πιστευω οτι καθε "ψειρας" μπορει να να θεωρησει οτι μπορει κ να το χαραξες εσυ.
Αρα για μενα θεωρω οτι ειναι καθαρα αισθητικο το θεμα και κατα την αποψη μου αν ειναι αψογο δεν νομιζω ναχει θεμα καποιος αφου εννοειτε το ipad, οπως κ το δικο μου, ειναι κυριως για εσωτερικη-στο σπιτι- χρηση και με μια ωραια θηκη μπορει κ να μην χαλαστει.
Ευχομαι βεβαια να μην διαβαζει οποιος στο εκανε δωρο το ποσταρισμα σου γιατι φοβαμαι οτι το ipadaki θα προσγειωθει σε κανα κεφαλι (πλακιτσα κανω :) )


Special Edition. Ωραία δώρα σας κάνουν εσάς ρε. Αλίμονο σε μας.

Ε αυτό τώρα το παντρέυτηκες, τι να το δώσεις. Αν και είναι καθαρά υποκειμενικό. Προσωπικά π.χ δε θα το παίρνα. Για να στη σπάσω λίγο :P

Συνημμένο αρχείο  ImageUploadedByTapatalk1445369419.001999.jpg   305.03KB   26 λήψεις
Είναι ακριβώς πάνω από το μήλο είναι αγορασμένο από Apple Store και σου δίνει επιλογή μου είπαν να το γράψεις αν θέλεις. Δεν με ξένισε τόσο όσο με παραξένεψε μπορώ να πω οπτικά. Δείτε το και ακούω σχόλια.[emoji13][emoji13]


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1135   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 20/10/2015 - 21:36

attachicon.gifImageUploadedByTapatalk1445369419.001999.jpg
Είναι ακριβώς πάνω από το μήλο είναι αγορασμένο από Apple Store και σου δίνει επιλογή μου είπαν να το γράψεις αν θέλεις. Δεν με ξένισε τόσο όσο με παραξένεψε μπορώ να πω οπτικά. Δείτε το και ακούω σχόλια.[emoji13][emoji13]
Sent from my iPhone using Tapatalk

Προσωπικα το βρισκω πολυ πρωτοτυπο κ καλογουστο και οπως ειπε ο νικ συλλεκτικο. για μενα τουλαχιστον αν το δωσεις- που κατ εμε δεν θα το εδινα- μαλλον πρεπει να ψαξεις να βρεις George για αγοραστη!! τουλαχιστον κατα 50% θασαι μεσα :)

Τελευταία επεξεργασία από: vagfilippo, 20/10/2015 - 21:37


#1136   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 20/10/2015 - 21:43

Προσωπικα το βρισκω πολυ πρωτοτυπο κ καλογουστο και οπως ειπε ο νικ συλλεκτικο. για μενα τουλαχιστον αν το δωσεις- που κατ εμε δεν θα το εδινα- μαλλον πρεπει να ψαξεις να βρεις George για αγοραστη!! τουλαχιστον κατα 50% θασαι μεσα :)

Τώρα δεν παίζει να το δώσω. Λογικά θα μείνει στην οικογένεια αν σε βάθος χρόνου αποφασίσω να πάρω το τότε καινούργιο. Απλώς ήθελα και τις γνώμες σας να δω πως φαίνεται στα ματια σας.[emoji4]


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1137   kosbit

kosbit

    iPH User

  • 198 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/10/2015 - 21:46

αν εχουμε χασει την αποδειξη αγορας τι ισχυει ?



#1138   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 20/10/2015 - 21:50

Τώρα δεν παίζει να το δώσω. Λογικά θα μείνει στην οικογένεια αν σε βάθος χρόνου αποφασίσω να πάρω το τότε καινούργιο. Απλώς ήθελα και τις γνώμες σας να δω πως φαίνεται στα ματια σας.[emoji4]
Sent from my iPhone using Tapatalk


Συμφωνω οτι πρεπει να το κρατησεις. αλλωστε το μηχανημα ειναι super και για μια 3-4ετια στανταρακι θα πηγαινει σφαιρα. και μετα ομως να δεις george οτι δεν θα το δωσεις. Αλλωστε ειναι πολυ ομορφα χαραγμενο (φαντασου εδω χαραζουν τους zippo καποιοι κ νομιζουν οτι εχουν κατι super).
Κοιτα να το χαρεις, να το δειχνεις στα κολληταρια αφου ειναι κατι πολυ ομορφο κ να ευχαριστησεις οποιος μπηκε στη διαδικασια να σου κανει ενα τετοιο δωρο!!

#1139   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 20/10/2015 - 21:57

αν εχουμε χασει την αποδειξη αγορας τι ισχυει ?

Ζητάς επανεκτύπωση απο το κατάστημα που έκανες την αγορά.

 

Είναι σχεδόν απαραίτητη για το 2ο έτος.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1140   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 20/10/2015 - 21:57

Συμφωνω οτι πρεπει να το κρατησεις. αλλωστε το μηχανημα ειναι super και για μια 3-4ετια στανταρακι θα πηγαινει σφαιρα. και μετα ομως να δεις george οτι δεν θα το δωσεις. Αλλωστε ειναι πολυ ομορφα χαραγμενο (φαντασου εδω χαραζουν τους zippo καποιοι κ νομιζουν οτι εχουν κατι super).
Κοιτα να το χαρεις, να το δειχνεις στα κολληταρια αφου ειναι κατι πολυ ομορφο κ να ευχαριστησεις οποιος μπηκε στη διαδικασια να σου κανει ενα τετοιο δωρο!!

Του έχω χορτάσει ευχαριστώ!![emoji16][emoji16] Σ´ευχαριστω πολύ πάντως για τα λόγια σου!! Σε λίγο που το τελειώνει το "τσου λου" θα πάω καρφί σπίτι να το ενεργοποιήσω. [emoji16]


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 12

0 μέλη, 8 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (4)