Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 6 ψήφοι

Θήκες iPhone 7/7 Plus & 8/8Plus


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3581 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#796   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12833 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 20/10/2016 - 08:16

εγώ πάντως πήρα το απλό 7αρι με μια silicon apple που πήρα είναι πλέον σαν να κρατάω το plus  :P



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#797   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 20/10/2016 - 08:44

εγώ πάντως πήρα το απλό 7αρι με μια silicon apple που πήρα είναι πλέον σαν να κρατάω το plus :P

Την εβγαλες τσαμπα τυχερεεεε


Sent from my iPhone using Tapatalk

#798   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12833 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 20/10/2016 - 08:45

Την εβγαλες τσαμπα τυχερεεεε


Sent from my iPhone using Tapatalk

:D



#799   stelios256

stelios256

    iPH User

  • 112 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 20/10/2016 - 09:23

Εγώ μόνο για elago θα άλλαζα την μαμά δερμάτινη

#800   diwali33

diwali33

    iPH Member

  • 250 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/10/2016 - 10:26

Εμφανίστηκαν οι official leather στην Αθηνα καθώς και περισσότερα χρώματα από τις Silicone. Μόλις το απόγευμα παρέλαβα την Sea Blue leather από Mediamarkt Μαρούσι.

Για όποιον ενδιαφέρεται.

Σίγουρα βρίσκεις γιατι στο site δεν λέει τίποτα και θέλω να στείλω άλλον γιατί είμαι εκτός Αθήνας


Sent from my iPhone using Tapatalk

#801   panoscharal

panoscharal

    iPH newbie

  • 22 μηνύματα
  • Twitter:@panoscharal
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 20/10/2016 - 10:59

παρέλαβα σήμερα caudabe! χωρίς κινητό ωστόσο...  <_<



#802   koumos

koumos

    iPH User

  • 163 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 20/10/2016 - 11:35

Για να έχω την συγκεκριμένη θήκη στο Plus πρέπει να μου κάνουν δώρο άλλη μισή παλάμη, αλλιώς δεν παίζει..

 

Άσε που φαντάζομαι στην όψη το ταψάκι της μαμάς είναι μικροσκοπικό μπροστά του! :P

 

Η αληθεια ειναι οτι του προσθετει πολυ σε παχος. Δεν αντιλεγει κανεις σε αυτο. Τωρα με το ενα χερι ψιλοδυσκολα κουμανταρεται το εργαλειο. 

Απ την αλλη βεβαια... ειναι υπεροχη η αισθηση του υλικου, αν και οπως ειπα και πιο πανω δεν του δινει πολυ γκριπ (οσο περιμενα τουλαχιστον). Και το γεγονος οτι τα κουμπια ειναι μεταλλικα στο πλαι...απλα δουλευει!

Τελος, εχω βαλει αναμεσα απο τη θηκη και το τηλεφωνο μια σιδερενια λεπτη πλακετα για να πιανει στον μαγνητη στους αεραγωγους στο αυτοκινητο..χωρις κανενα θεμα.



#803   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9691 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/10/2016 - 11:59

Ακριβως. Η δερματινη του plus πωληθηκε οταν αγορασα λεπτη θηκη. Καμια σχεση στην αισθηση, με τις λεπτες εχω ανετοτατη χρηση με το 1 χερι. Σα ναχω το απλο/αργο μικρο με μια γκουμουτσα θηκη ενα πραμα... Παντως ο ορισμος του ταψιου ειναι η spigen ultra hybrid, εμεινε στο κινητο 43 δευτερολεπτα! :P

Αργο ειναι το ματι σου Αταρι που θα πεις τα μικρα αργα. Αντιθετως αλλα διαβαζα οτι λαγκαραν και σιγουρα οχι τα μικρα :D ...μου αρεσει που θες και 6 ιντσες τρομαρα σου. :P

Για να το τελειωνουμε με το θεμα του παχους. Περα απο αισθητικη ο περισσοτερος κοσμος κοιταει και την ασφαλεια της συσκευης που εχει χρυσοπληρωσει.Για αυτο καλο ειναι να σεβομαστε τις επιλογες του καθενος γιατι τις κανει με βαση τι του αρεσει και πρωτιστως τη προστασια. Αυτο ειναι και το νοημα της θηκης.Και εδω μιλαμε για θηκες γενικα και οχι τι ταιριαζει στη θεορατη συσκευη μου καλυτερα για να μην φαινεται 2 φορες γκουμουτσα. Για αυτο ας ανοιξουμε θεχωριστο θεμα.

Οι τελευταιες 3 γραμμες οπως και αυτα που ειπαμε με το Σπυρο τη νυχτα τα γραφω οχι προσωπικα, εννοειται αυτο, αλλα για να τα διαβαζουν ολα τα παιδια εδω μερικα εκ των οποιων εχουν πεσει θυματα μπουλιν (οχι για τα 32 γιγα) :)



#804   Alkis20

Alkis20

    iPH Enthousiast

  • 365 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/10/2016 - 12:22

Καλησπέρα σας, σκέφτομαι να προχωρήσω στην αγορά των παρακάτω θηκών. Τις έχει χρησιμοποιήσει κανείς ή έχετε να μου προτίνετε κάποιες άλλες? Ψάχνω από  το amazon.de.

 

iPhone 7 Plus Case AirSkin Spigen 

iPhone 7 Plus Case Wallet S  Spigen 

 

Μήπως ξέρετε κανένα καλό 3D glass??

 

 

Συνημμένα αρχεία



#805   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9691 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/10/2016 - 12:57

 

Καλησπέρα σας, σκέφτομαι να προχωρήσω στην αγορά των παρακάτω θηκών. Τις έχει χρησιμοποιήσει κανείς ή έχετε να μου προτίνετε κάποιες άλλες? Ψάχνω από  το amazon.de.

 

iPhone 7 Plus Case AirSkin Spigen 

iPhone 7 Plus Case Wallet S  Spigen 

 

Μήπως ξέρετε κανένα καλό 3D glass??

 

 

 

απο γερμανικο αμαζον ενδεικτικα αυτο το 3D γυαλι, υπαρχουν και αλλα φυσικα οχι 3D που ειναι πιο φιλικα με οτι θηκη και να φορεσεις. Τωρα θηκη...καλες ειναι αυτες που εχεις δει. Επισης δες και αυτη η αυτη (τη συγκεκριμενει δεν τη στελνει Ελλαδα) η αυτη

Βασικα να κοιτας και τα reviews που εχουν (στο αμερικανικο η στο αγγλικο αμαζον) .Τελος να προσεξεις τη συμβατοτητα γυαλιου edge to edge (αν επιλεξεις τετοιο) με τη θηκη που θα διαλεξεις



#806   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 20/10/2016 - 14:13

Κλείνοντας και εγώ το θέμα θέλω να πω πως και το "προστασία" πάλι για μένα είναι υποκειμενικό, 2 χρόνια με 0.3 θήκες και πολλές και καλές τούμπες τα τηλέφωνα μου έφυγαν άψογα. Αν είχα έστω και μια αμφιβολία πως δεν προστάτευαν θα είχαν φύγει από το τηλέφωνο, έλα όμως που απέδειξαν το αντίθετο, είναι και πως θα σου πέσει, φίλου με τζάμια και όχι με 0.3 θηκη, βάζει προστατευτικές λόγο δουλειάς και πως έπεσε και έγινε η γωνία θρύψαλα ..

Το "φθηνιάρικο" απλά δεν είναι λόγος συζήτησης. :)


Αυτά πάμε παρακάτω και ο καθένας πράττει όπως αυτός νομίζει καλύτερα για το κινητό του .

Ας βγάλουν αυτά τα απαίσια bezels και θα δούμε καινούργια πράγματα!



On_7+

Τελευταία επεξεργασία από: velkus, 20/10/2016 - 14:14

@CaLi@


#807   parex

parex

    iPH Elite Poster

  • 3175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 20/10/2016 - 14:43

f0bc815c344febb9cf5c30114dd5cfdd.jpg
Jet black μόνο αυτή και δεν έχει τίποτα .σημερα μου ήρθε και ζελατίνα μπρος πίσω αλλά δεν τη βάζω με αυτά που διάβασα τελευταία ..[emoji849][emoji849][emoji15][emoji16]

#808   BIOXALK

BIOXALK

    iPH Addict

  • 709 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 20/10/2016 - 16:47

Δείτε και εδώ, αν θέλετε δερμάτινες, ποιοτικές θήκες.
eu.lucrin.com

Τελευταία επεξεργασία από: BIOXALK, 20/10/2016 - 16:49


#809   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 20/10/2016 - 17:11

Πήρε το μάτι μου κάτι για ταψιά. Να τα δικά μου 6plus και 7 plus με spigen neo hybrid.
Έτσι όπως τα βλέπω δίπλα δίπλα είναι σαν βιτρίνα μπουγατσατζιδικου [emoji23]


66f49b8fbb0e6024767b968c76c5864a.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#810   iceage2609

iceage2609

    iPH Addict

  • 873 μηνύματα
  • Twitter:@iceage_2609
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 20/10/2016 - 17:18

Εγώ στα δύο τελευταία iPhone που είχα χρησιμοποιούσα θήκες της Sena και ήμουν υπέρ ευχαριστημένος. Μπορεί η τιμή να μην ήταν φθηνή, αλλά ήταν εξαιρετικής ποιότητας δέρμα, φοβερής αντοχής και γενικά όμορφο στο μάτι και στο στυλ. Μιλάμε βέβαια για θήκη σε στύλ πουγκί. Δυστυχώς από πέρυσι η θήκη τους δεν βγαίνει με το κλασσικό strap που τραβούσες με αποτέλεσμα η άκρη του τηλεφώνου να βγαίνει οριακά από την άκρη της θήκης :-(
senacases.com


Sent from my iPhone 7 using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες