Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 6 ψήφοι

Θήκες iPhone 7/7 Plus & 8/8Plus


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3581 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#781   koumos

koumos

    iPH User

  • 163 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 19/10/2016 - 19:17

Εμφανίστηκαν οι official leather στην Αθηνα καθώς και περισσότερα χρώματα από τις Silicone. Μόλις το απόγευμα παρέλαβα την Sea Blue leather από Mediamarkt Μαρούσι.

 

Για όποιον ενδιαφέρεται.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#782   galanakop

galanakop

    iPH Enthousiast

  • 511 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 19/10/2016 - 21:07

Εμφανίστηκαν οι official leather στην Αθηνα καθώς και περισσότερα χρώματα από τις Silicone. Μόλις το απόγευμα παρέλαβα την Sea Blue leather από Mediamarkt Μαρούσι.

Για όποιον ενδιαφέρεται.

Βάλε και καμία φωτό.


Sent from my iPhone 7plus

#783   koumos

koumos

    iPH User

  • 163 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 19/10/2016 - 21:39

Βάλε και καμία φωτό.

Εδώ είμαστε

cfee451e80a67974ca68817c419bb1fd.jpg

e29c6a806da6d19fce5e7b60c945fcd8.jpg

376b56bc293419f9fe5172b6013b855f.jpg

4d7e816e1598b5601959852892200544.jpg

Καλούτσικη είναι αλλα σα να γλιστράει λίγο νομίζω!

Sent from my iPhone 7plus



Sent from my iPhone using Tapatalk

#784   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 19/10/2016 - 22:53

Για να έχω την συγκεκριμένη θήκη στο Plus πρέπει να μου κάνουν δώρο άλλη μισή παλάμη, αλλιώς δεν παίζει..

 

Άσε που φαντάζομαι στην όψη το ταψάκι της μαμάς είναι μικροσκοπικό μπροστά του! :P


@CaLi@


#785   parex

parex

    iPH Elite Poster

  • 3175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 19/10/2016 - 23:50

63fefc74f65839ea8a712e32b63a6e90.jpg
Εγω αν και έχω το jet black σε plus φέτος δεν θέλω να χαλάσω πάλι τόσα λεφτά σε θήκες. Δεν το χαίρεσαι το τηλέφωνο καμία σχέση και άλλη ηφη οποία θήκη και να βάλεις. Το 6s plus το έδωσα με 11 θήκες δώρο. Φέτος θα μείνω με τη θήκη πουγκι που είχα από το iPhone 6 plus !!! Ούτε tempered glass ούτε τίποτα.... ( έχω βέβαια και ασφάλεια της Vodafone για την οθόνη) να χαρούμε λίγο το τηλ ρε γαμώτο

#786   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9700 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/10/2016 - 00:08

Για να έχω την συγκεκριμένη θήκη στο Plus πρέπει να μου κάνουν δώρο άλλη μισή παλάμη, αλλιώς δεν παίζει..

 

Άσε που φαντάζομαι στην όψη το ταψάκι της μαμάς είναι μικροσκοπικό μπροστά του! :P

ειπαμε, ταψι εχετε ηδη. :P  Απλα χαιδευεστε με τις θηκες και υπερβαλλετε. Μια χαρα ειναι το plus με τη μαμα θηκη



#787   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 20/10/2016 - 01:00

ειπαμε, ταψι εχετε ηδη. :P Απλα χαιδευεστε με τις θηκες και υπερβαλλετε. Μια χαρα ειναι το plus με τη μαμα θηκη

Υπερβάλουμε ; Σου δίνω μια βδομάδα το Plus με παχιά θήκη όπως της Apple και αν επιμένεις πως υπερβάλουμε πάω πάσο .

Το είπες και μόνος σου Δημήτρη έχουμε ήδη ταψάκι . :P Φαντάσου λοιπόν με τέτοιο θηρίο πως γίνεται .

Αλλά όπως πάντα περί ορέξεως κολοκυθόπιτα..

Πείνασα πάω να φάω . :)


On_7+

Τελευταία επεξεργασία από: velkus, 20/10/2016 - 01:00

@CaLi@


#788   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9700 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/10/2016 - 01:08

Υπερβάλουμε ; Σου δίνω μια βδομάδα το Plus με παχιά θήκη όπως της Apple και αν επιμένεις πως υπερβάλουμε πάω πάσο .

Το είπες και μόνος σου Δημήτρη έχουμε ήδη ταψάκι . :P Φαντάσου λοιπόν με τέτοιο θηρίο πως γίνεται .

Αλλά όπως πάντα περί ορέξεως κολοκυθόπιτα..

Πείνασα πάω να φάω . :)


On_7+

ενα μηνα ειχα ενα plus με playproof ιδια με αυτη που εχω στο δικο μου. Δεν με ενοχλησε περισσοτερο η θηκη απο οτι το ιδιο το τηλεφωνο αντιθετως του εδινε πιο compact αισθηση.Συμφωνω οτι μια απολυτα λεπτη θηκη του χαριζει αισθητικα και ειναι λογικο.Αν το ειχα μαλλον θα πηγαινα σε veil xt λογω κυριως της βελτιωσης σε θεμα grip αν και εξακολουθω και λεω οτι καποιες θηκες το γοητευουν δινοντας και την απαραιτητη προστασια. Εσεις κανετε το λαθος να χωριζετε τις θηκες σε super slim και σε χοντρες αλλα δεν ειναι ακριβως ετσι.



#789   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 20/10/2016 - 01:43

ενα μηνα ειχα ενα plus με playproof ιδια με αυτη που εχω στο δικο μου. Δεν με ενοχλησε περισσοτερο η θηκη απο οτι το ιδιο το τηλεφωνο αντιθετως του εδινε πιο compact αισθηση.Συμφωνω οτι μια απολυτα λεπτη θηκη του χαριζει αισθητικα και ειναι λογικο.Αν το ειχα μαλλον θα πηγαινα σε veil xt λογω κυριως της βελτιωσης σε θεμα grip αν και εξακολουθω και λεω οτι καποιες θηκες το γοητευουν δινοντας και την απαραιτητη προστασια. Εσεις κανετε το λαθος να χωριζετε τις θηκες σε super slim και σε χοντρες αλλα δεν ειναι ακριβως ετσι.

 

Το τηλέφωνο τις χωρίζει με το μέγεθος του.. Από του χρόνου ελπίζουμε πως όχι.. Λογικό να είναι οι λεπτές και οι "παχιές" προστασίας 2 διαφορετικές κατηγορίες πως λοιπόν να μην διαφέρουν.. 

 

Και αν δίνουν Compact αίσθηση προσωπικά δεν συμφωνώ, (εξάλλου εσύ το ξέρεις) μόνο όγκο δίνουν και το κάνουν κακάσχημο.. :P 


@CaLi@


#790   DTsuras

DTsuras

    iPH Enthousiast

  • 457 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 20/10/2016 - 01:52

Εμενα στις πιο πολλες θηκες iphone 7 plus με χαλαει το κοψιμο στην πισω καμερα.. 

 

Σκεφτομαι αυτες 2 δυο αλλα δεν ξερω ποια 

 

https://www.amazon.c...E5VMEN2DQ0&th=1

http://www.caudabe.c...t-iphone-7-plus



#791   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9700 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/10/2016 - 02:01

Το τηλέφωνο τις χωρίζει με το μέγεθος του.. Από του χρόνου ελπίζουμε πως όχι.. Λογικό να είναι οι λεπτές και οι "παχιές" προστασίας 2 διαφορετικές κατηγορίες πως λοιπόν να μην διαφέρουν.. 

 

Και αν δίνουν Compact αίσθηση προσωπικά δεν συμφωνώ, (εξάλλου εσύ το ξέρεις) μόνο όγκο δίνουν και το κάνουν κακάσχημο.. :P

δεν ειναι λογικο γιατι υπαρχουν 4 κατηγοριες

-ultra slim

-slim

-με normal παχος αλλα χωρις certified military grade protection

-με normal παχος και certified military grade protection

-Thick με πολλα εξτρα χαρακτηριστικα που αφορουν τη προστασια σε πιο extreme καταστασεις.

 

Τελος για το υποκειμενικο "κακασχημο" εχω να αντιπαραθεσω το επισης υποκειμενικο "φτηνιαρικο" look που δινουν το 90% των ulta slim. Στο macrumors η περισσοτερη κουβεντα γινεται για κακασχημες θηκες παντως. ;)

 

Εμενα στις πιο πολλες θηκες iphone 7 plus με χαλαει το κοψιμο στην πισω καμερα.. 

 

Σκεφτομαι αυτες 2 δυο αλλα δεν ξερω ποια 

 

https://www.amazon.c...E5VMEN2DQ0&th=1

http://www.caudabe.c...t-iphone-7-plus

τη δευτερη? Αν και ο Σπυρος θα σου πει καλυτερα γιατι νομιζω εχει και τις 2 (η δεν εχεις την Elago Σπυρο?)



#792   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 20/10/2016 - 03:06

δεν ειναι λογικο γιατι υπαρχουν 4 κατηγοριες

-ultra slim

-slim

-με normal παχος αλλα χωρις certified military grade protection

-με normal παχος και certified military grade protection

-Thick με πολλα εξτρα χαρακτηριστικα που αφορουν τη προστασια σε πιο extreme καταστασεις.

 

Τελος για το υποκειμενικο "κακασχημο" εχω να αντιπαραθεσω το επισης υποκειμενικο "φτηνιαρικο" look που δινουν το 90% των ulta slim. Στο macrumors η περισσοτερη κουβεντα γινεται για κακασχημες θηκες παντως. ;)

 

τη δευτερη? Αν και ο Σπυρος θα σου πει καλυτερα γιατι νομιζω εχει και τις 2 (η δεν εχεις την Elago Σπυρο?)

 

Δεν ήθελα να μπω στο μικροσκόπιο των κατηγοριών, ξέρω πως κατάλαβες τι εννοούσα ! ;)

 

Όσο και να συζητάμε εμείς οι δύο γιαυτό το θέμα είναι σαν να τα λένε πολιτικοί αρχηγοί σε Debate ...  :lol: 

 


Εμενα στις πιο πολλες θηκες iphone 7 plus με χαλαει το κοψιμο στην πισω καμερα.. 

 

Σκεφτομαι αυτες 2 δυο αλλα δεν ξερω ποια 

 

https://www.amazon.c...E5VMEN2DQ0&th=1

http://www.caudabe.c...t-iphone-7-plus

 

 

Nαι τις έχω και τις δυο! Εξαιρετικές μέχρι τώρα γιατί τις έχω χρησιμοποιήσει και τις 2 εξίσου το ίδιο, αυτή την στιγμή έχω την Elago στο κινητό.

 

Στο μόνο σημείο που υπερτερεί λίγο η Cuadabe είναι πως έχει καλύτερο Grip για μένα, λόγο του υλικού που είναι λίγο πιο σαγρέ να το πούμε, αυτό δεν σημαίνει πως η Elago δεν έχει καλό Grip.. 

 

Και οι δύο είναι ίδιες σαν θήκες και δεν διαφέρουν πουθενά, έχουν τον ίδιο σχεδιασμό.

 

P.S

Εκτός όλων των άλλων, ομορφαίνουν το τηλέφωνο λόγο το ότι είναι πολύ λεπτές και αναδεικνύουν καλύτερα το τηλέφωνο και δεν το κάνουν να φαίνεται σαν πεϊνιρλί.. :lol: 

 

Και εγώ Cuadabe θα σου έλεγα χωρίς βέβαια ακόμα αν ξέρουμε να ξεχειλώνουν. Τώρα αν ξεχειλώσει σε ένα χρόνο νομίζω πως τα έχει βγάλει τα λεφτά της.. 

  

   


Τελευταία επεξεργασία από: velkus, 20/10/2016 - 03:08

@CaLi@


#793   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 20/10/2016 - 07:03

Η Caudabe εχει καλο support αι αν παθει κατι πχ ξεχειλωμα οπως μου τυχε στην 6 στελνουν αλλη.

#794   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 20/10/2016 - 07:23

Για να έχω την συγκεκριμένη θήκη στο Plus πρέπει να μου κάνουν δώρο άλλη μισή παλάμη, αλλιώς δεν παίζει..

Άσε που φαντάζομαι στην όψη το ταψάκι της μαμάς είναι μικροσκοπικό μπροστά του! :P


Ακριβως. Η δερματινη του plus πωληθηκε οταν αγορασα λεπτη θηκη. Καμια σχεση στην αισθηση, με τις λεπτες εχω ανετοτατη χρηση με το 1 χερι. Σα ναχω το απλο/αργο μικρο με μια γκουμουτσα θηκη ενα πραμα... Παντως ο ορισμος του ταψιου ειναι η spigen ultra hybrid, εμεινε στο κινητο 43 δευτερολεπτα! :P

You'll Never Walk Alone


#795   baspil66

baspil66

    iPH Enthousiast

  • 432 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 20/10/2016 - 07:46

συμφωνώ απόλυτα με τον Σπυρο. Οτι θήκη εκτός από 0,3 για το + είναι κάτι που υποκειμενικά χαλάει πολύ την αίσθηση του κινητού γιατί το μεγαλώνουν πάρα πολύ και  γίνεται  και δύσχρηστο και άσχημο στο μάτι.   Φέτος την βγάζουμε με tozo & puro.αυτά ΚΑΛΗΜΕΡΑ. 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 10

0 μέλη, 10 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες