Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 6 ψήφοι

iPhone & Φωτογραφία


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3174 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1366   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 02/09/2017 - 10:47

Κριμα ρε Σπυρο...
Ευτυχως χαθηκαν μονο απο αυτο το ταξιδι φωτογραφιες. Σε καταλαβαινω γιατι αυτο που τρεμω γενικα ειναι μη χασω τις φωτογραφιες μου. Ουτε αν μου κλεψουν λαπτοπς/κινητα/αυτοκινητα κτλ. Εχω διπλα-τριπλα backups αλλα ποτε δε ξερεις. Τεσπα ενα ταξιδι ηταν μονο, πας για αλλα, απογοητευτηκες διπλά γιατι ηθελες να τις μοιρασεις... Το κινητο το βρηκες ή χαθηκε εντελως;
*edit τι ρωταω, δε παιζει να βρεθηκε...

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Τελευταία επεξεργασία από: atari4, 02/09/2017 - 10:53

You'll Never Walk Alone


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1367   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 02/09/2017 - 14:25

Ναι φίλε Σάκη έχει δίκιο!! :·)
Αλλά......

Ήταν και η ομάδα που αποτελούνταν από 8 καταπληκτικούς ανθρώπους που γνώρισα εκεί και 2 εγώ και το φιλαράκι 10 που γίναμε όλοι μια οικογένεια σε λίγα μόνο λεπτά !

Δεν θα είναι ποτέ το ίδιο παρά μόνο το τοπίο .

Με έχει πικράνει όλη αυτή η ιστορία!! :·(

Και το ένα ζευγάρι που ήταν οι πιο ηλικιωμένοι είχαν κρεμάσει τις ελπίδες μου επάνω μου πως θα είχαν έστω κάποιες φωτό από αυτό το ταξίδι και μάλιστα ήρθαν διστακτικά και μου ζήτησαν να τους στείλω καποιες φωτογραφίες .

Θα το έκανα έτσι και αλλιώς είχα ήδη ζητήσει όλων τα email για το βίντεο που θα έκανα και θα έστελνα και φωτός χωρίς να ζήταγαν σε όλους.

Τους απογοήτευσα με την χαζομάρα μου. :·(


On_6s

Κρίμα ρε Spyrus. Πολύ μαλ@κια όλη φάση. Εύχομαι να το ξανακάνεις αυτό το ταξίδι και να περάσεις ακόμη πιο ωραία με πλούσιο φωτογραφικό υλικό. Στον καθένα θα μπορούσε να συμβεί αυτό.[emoji58] Υγεία πάνω απ όλα. Ντοντ γουορι[emoji846]


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#1368   Lellos

Lellos

    iPH Enthousiast

  • 493 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 02/09/2017 - 14:44

Σκέφτομαι να προχωρήσω σε αγορά iphone 7 plus , καθώς οι τιμές έχουν πέσει πλέον πολύ, πχ τα 32αρια αρχιζουν απο 670 ευρώ.Πουλώντας το 6s μου , μπορώ εύκολα να δώσω το υπόλοιπο που απομένει. Σε αγορά του 8 δεν πρόκειται να προχωρήσω γιατί προσωπικά αρνούμαι να δώσω πάνω απο 1000 ευρω σε τηλέφωνο ( υποκειμενική θεώρηση αυτή, ο καθένας κάνει με τα λεφτά του ο,τι γουστάρει). 
Αυτό που με απασχολεί είναι μήπως η κάμερα του 8 θα είναι τόσο πολύ καλύτερη από την κάμερα του 7plus ( οι 2 καμερες δλδ και οι νεες δυνατοτητες) και το μετανιώσω τους επομενους μηνες. Ο λόγος που θελω να παρω το 7plus ειναι καθαρα φωτογραφικός.



#1369   Lellos

Lellos

    iPH Enthousiast

  • 493 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 02/09/2017 - 14:50

6s συν filmborn

Συνημμένα αρχεία



#1370   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 02/09/2017 - 14:52

Σκέφτομαι να προχωρήσω σε αγορά iphone 7 plus , καθώς οι τιμές έχουν πέσει πλέον πολύ, πχ τα 32αρια αρχιζουν απο 670 ευρώ.Πουλώντας το 6s μου , μπορώ εύκολα να δώσω το υπόλοιπο που απομένει. Σε αγορά του 8 δεν πρόκειται να προχωρήσω γιατί προσωπικά αρνούμαι να δώσω πάνω απο 1000 ευρω σε τηλέφωνο ( υποκειμενική θεώρηση αυτή, ο καθένας κάνει με τα λεφτά του ο,τι γουστάρει). 
Αυτό που με απασχολεί είναι μήπως η κάμερα του 8 θα είναι τόσο πολύ καλύτερη από την κάμερα του 7plus ( οι 2 καμερες δλδ και οι νεες δυνατοτητες) και το μετανιώσω τους επομενους μηνες. Ο λόγος που θελω να παρω το 7plus ειναι καθαρα φωτογραφικός.

Κάνε υπομονή να δούμε.

 

Θεωρητικά το 8 θα υπερτερεί στο θέμα της νυχτερινής φωτογραφίας (αν και μπορεί αυτό να το κρατάνε έκπληξη για του χρόνου και φέτος να δώσουν κάποιο minor update). 


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#1371   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1409 μηνύματα

Δημοσίευση 02/09/2017 - 15:49

Σκέφτομαι να προχωρήσω σε αγορά iphone 7 plus , καθώς οι τιμές έχουν πέσει πλέον πολύ, πχ τα 32αρια αρχιζουν απο 670 ευρώ.Πουλώντας το 6s μου , μπορώ εύκολα να δώσω το υπόλοιπο που απομένει. Σε αγορά του 8 δεν πρόκειται να προχωρήσω γιατί προσωπικά αρνούμαι να δώσω πάνω απο 1000 ευρω σε τηλέφωνο ( υποκειμενική θεώρηση αυτή, ο καθένας κάνει με τα λεφτά του ο,τι γουστάρει).
Αυτό που με απασχολεί είναι μήπως η κάμερα του 8 θα είναι τόσο πολύ καλύτερη από την κάμερα του 7plus ( οι 2 καμερες δλδ και οι νεες δυνατοτητες) και το μετανιώσω τους επομενους μηνες. Ο λόγος που θελω να παρω το 7plus ειναι καθαρα φωτογραφικός.

Τότε πολύ απλά δεν αγοράζεις iPhone... Για φωτογραφική υπάρχουν πολλά αλλα με πολύ καλύτερη κάμερα στα μισά λεφτά


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: ikaros13, 02/09/2017 - 15:49


#1372   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 02/09/2017 - 16:04

Σκέφτομαι να προχωρήσω σε αγορά iphone 7 plus , καθώς οι τιμές έχουν πέσει πλέον πολύ, πχ τα 32αρια αρχιζουν απο 670 ευρώ.Πουλώντας το 6s μου , μπορώ εύκολα να δώσω το υπόλοιπο που απομένει. Σε αγορά του 8 δεν πρόκειται να προχωρήσω γιατί προσωπικά αρνούμαι να δώσω πάνω απο 1000 ευρω σε τηλέφωνο ( υποκειμενική θεώρηση αυτή, ο καθένας κάνει με τα λεφτά του ο,τι γουστάρει).
Αυτό που με απασχολεί είναι μήπως η κάμερα του 8 θα είναι τόσο πολύ καλύτερη από την κάμερα του 7plus ( οι 2 καμερες δλδ και οι νεες δυνατοτητες) και το μετανιώσω τους επομενους μηνες. Ο λόγος που θελω να παρω το 7plus ειναι καθαρα φωτογραφικός.


Θα ειναι ελαφρως καλυτερα τα ιδια σκ@ta. :)

Για βραδινες παρε καμια compact επιπεδου sony rx100.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

You'll Never Walk Alone


#1373   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 02/09/2017 - 17:13

Σας ευχαριστώ όλους για το κουράγιο που μου δίνεται, ακόμα και από τις δικές σας ιστορίες !!!

@atari4 και βέβαια δεν βρέθηκε ποτέ... Με τόσα ρεύματα που να βρεθεί ; Άσε που έπεσα στο νερό σε άσχημο σημείο..
Λογικα για κανά 2 μέρες θα ήταν ανοιχτό στον πάτο γιατί ήταν στο flight Mode ... Και μακάρι να έχανε όλα τα αλλά πίσω κι όχι αυτό ... Δεν ήταν τίποτα τόσο σημαντικό όσο αυτό το ταξίδι ....


Υ.Σ
Προσπαθώ να κάνω κάτι με την Sport camera αλλά είναι πολλές οι φορές που είναι μέσα το κινητό και με ποιάνει θυμός για την χαζομάρα μου όποτε το βλέπω ..

Αρκετά το χάλασα το θέμα απλα ήθελα να σας πω το πόνο μου .. [emoji20]

Πάμε παρακάτω και συνεχίζουμε . .


On_6s

@CaLi@


#1374   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 02/09/2017 - 17:15

050463c4a86afa845b339cd6b0365533.jpg


On_6s

@CaLi@


#1375   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9689 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/09/2017 - 17:23

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι το θεμα νυχτερινη φωτογραφια ειναι τοσο σημαντικο για καποιον που θελει απλα ενα "καλο" τηλ για φωτο. 90% των φωτο που βγαζουμε ειναι υπο νορμαλ συνθηκες και εκεινο το ρημαδι 10% που βγαζουμε υπο δυσκολες συνθηκες δεν υπαρχει συσκευη σημερα που να το καλυπτει σωστα και ας λενε διαφοροι οτι θελουν κοιτωντας την μικροσκοπικη οθονη του κινητου τους.

Αυτο που λεει ο Atari ειναι σωστο, οποιος θελει τιμια νυχτερινη φωτο παει σε επιπεδο sony rx. Οποιος θελει απλα φως σε μια φωτο αγοραζει ενα τηλ με 2-3 κατοσταρικα και τελος



#1376   paparainbow

paparainbow

    iPH Contributor

  • 1875 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 02/09/2017 - 19:22

γιατι ο καλος ο καπετανιος στη φουρτουνα φαινεται. η διαφορα αναμεσα στα διαφορα τηλεφωνα σε οτι αφορα το φακο ειναι περισσοτερο αντιληπτη σε χαμηλο φωτισμο, plus με φως πανω κατω πλεον ολα καλα ειναι.


Sent from my iPhone using Tapatalk

legit


#1377   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 02/09/2017 - 19:25

Ε μα !!!!! Ναι αν θες αυτό το αποτέλεσμα πάρε DSLR!!
[emoji23][emoji23][emoji23][emoji23][emoji23][emoji23][emoji23]

Παρεπιπτόντως αυτό είναι ένα από τα δυό μέρη που μείναμε και το έλατο είμαι φωτισμένο με το φακό μου 10sec για να το τονίσω και μετά τον έσβησα και η φωτό περίπου στα 2Min.

:·)

5eafcc2735fd8c895664c171c014a25e.jpg


On_6s

@CaLi@


#1378   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 02/09/2017 - 19:40

Το καλυτερο νυχτερινο αποτελεσμα προσωπικα το θελω για τις λιγες νυχτερινες φωτογραφιες με το ιφον, που απουσιαζει η μηχανη. Και δεν εννοω βραδινη σελφι με ποτο για το ινστα που δεν εχω.
Πχ η παρακατω προσφατη σπανια φωτογραφια με το γερικο σκυλι. Βραδινος κεραυνος τυχαια στιγμη που δεν ειχα μηχανη μαζι. Εννοειται πως και με κανα ζαμζουνγκ δε θαχα τραγικα καλυτερο αποτελεσμα (στην παρακατω εχει μειωθει λιγο η ποιοτητα λογω ταπαταλκ). Τα ιδια σκ@τα με λιγο λιγοτερο θορυβο ισως. Στο κοντινο μελλον δε προβλεται αξιοπρεπης φωτο με οποιοδηποτε κινητο. Στο μελλον σιγουρα ναι. Στο πόσο μελλον ειναι το θεμα...

Κεραυνος με γερικο τολμηρο σκυλι:

93c0b41fd53a9d5209d382d8a574b3d6.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

You'll Never Walk Alone


#1379   Lellos

Lellos

    iPH Enthousiast

  • 493 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 02/09/2017 - 19:43

Κάνε υπομονή να δούμε.

 

Θεωρητικά το 8 θα υπερτερεί στο θέμα της νυχτερινής φωτογραφίας (αν και μπορεί αυτό να το κρατάνε έκπληξη για του χρόνου και φέτος να δώσουν κάποιο minor update). 

 

Διατηρώ μεγάλες αμφιβολίες για τις βραδινές φωτογραφίες με την έννοια πως κανένα κινητό αυτή τη στιγμή δεν βγάζει καλή φωτογραφία το βράδυ. Και να πει η απλ οτι " ο φακος μας συγκεντρώνει περισσότερο φως κλπ κλπ " τα ακουω βερεσε και καθαρα για θεμα μαρκετινγκ.

Τότε πολύ απλά δεν αγοράζεις iPhone... Για φωτογραφική υπάρχουν πολλά αλλα με πολύ καλύτερη κάμερα στα μισά λεφτά


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Κάποια πρόταση; Εχω την εντυπωση πως οι ναυαρχίδες πανω κατω τις ιδιες φωτος βγάζουν. 

 

Θα ειναι ελαφρως καλυτερα τα ιδια σκ@ta. :)

Για βραδινες παρε καμια compact επιπεδου sony rx100.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Δεν τρελαίνομαι για βραδινες γενικά γιατι ξερω πως τα κινητα το βράδυ δεν... 



#1380   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 02/09/2017 - 19:47

Ότι πληρώνεις παίρνεις και ότι έχεις ανάγκη .

Το κινητό δεν το πληρώνεις αποκλειστικά για την κάμερα .

Ανούσια κουβέντα για μένα να συζητάμε .. Και πάλι καλά να λέμε που έχουμε κάτι μαζί μας πια και αποτυπώνουμε στιγμές . Μην είμαστε και πλεονέκτες .
Τι θέτε να κλείσουμε την Canon, την Nikon και τις λοιπές εταιρίες . Έλεος .


On_6s

Τελευταία επεξεργασία από: velkus, 02/09/2017 - 19:48

@CaLi@


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Bing (1)