Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 6 ψήφοι

iPhone & Φωτογραφία


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3174 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1381   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1409 μηνύματα

Δημοσίευση 02/09/2017 - 20:28

.
Κάποια πρόταση; Εχω την εντυπωση πως οι ναυαρχίδες πανω κατω τις ιδιες φωτος βγάζουν.
...


Δοκιμασμένα από φίλους, lumia950, htc10, Sony Xperia z5 βγάζουν πολύ καλύτερες αντικειμενικά
Για μένα και φαντάζομαι για το μέσο χρήστη το iPhone είναι υπεραρκετό σε κανονικές συνθήκες. Υστερεί μόνο στο θέμα της κάμερας, στις βραδινές-μακρινές


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1382   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 03/09/2017 - 12:29

old dog is a beach

3980f465439fb1c7e16e0094caf72ec1.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

You'll Never Walk Alone


#1383   MethAvrio

MethAvrio

    iPH Addict

  • 792 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/09/2017 - 18:00

Για εγκυκλοπεδικούς λόγους

 



#1384   sakissalonika

sakissalonika

    iPH Addict

  • 895 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 03/09/2017 - 18:14

Μας έβαλε τα γυαλιά το Note [emoji853]
Μπράβο τους πάντως! Με βλέπω να γυρνάω ξανά στα Note

#1385   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1409 μηνύματα

Δημοσίευση 03/09/2017 - 20:36

Ναι έχει καλή κάμερα το note αλλα θα έπρεπε να το συγκρίνουμε με το 8ρι να είμαστε ειλικρινής.. Αυτό που με εντυπωσίασε είναι ότι μπορείς να πειράξεις το blur στο background εντυπωσιακή λειτουργία για το note.. Στις χαμηλού φωτισμού ήταν αναμενόμενο το αποτέλεσμα ας ελπίσουμε στο 8 να έχει κάπως βελτιωθεί η κατάσταση


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

#1386   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 03/09/2017 - 20:50

Κακός μπήκε αυτό το ποστ κατά την γνώμη μου εδώ . Εδώ ποστάρουμε φωτογραφίες και όχι πιο έχει την καλύτερη κάμερα . Να με συγχωρέσεις φίλε μου δεν το λέω για να στην πω αλλά δεν έχει καμία θέση κάτι τέτοιο εδώ μέσα και φοβάμαι πως η κουβέντα θα πάει άλλου ..

Μην αρχίσουμε τα πέρα δώθε με τα VS τώρα ..

Τελος συγκρίνουν 2 ανούσια πράγματα, πέρσι με φέτος .. Καλό είναι να το δει καποιος αν θέλει αλλά όχι εδώ . ..

Τέσπα.


On_6s

@CaLi@


#1387   MethAvrio

MethAvrio

    iPH Addict

  • 792 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/09/2017 - 21:03

Ώπα παιδιά, εγώ εξ αρχής ανέφερα τον λόγο που το ανέβασα. Και στο τέλος της ημέρας απλά το προσπερνάς μιας και αυτός είναι ο σκοπός του. Φαγητό για το μυαλό που λένε.


#1388   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 03/09/2017 - 21:05

Ώπα παιδιά, εγώ εξ αρχής ανέφερα τον λόγο που το ανέβασα. Και στο τέλος της ημέρας απλά το προσπερνάς μιας και αυτός είναι ο σκοπός του. Φαγητό για το μυαλό που λένε.


Μωρέ εσυ έχεις καλούς σκοπούς αλλά συνήθως τέτοια ποστ φέρνουν ανούσιες VS συζητήσεις γαιυτο και πετάχθηκα σαν την λεμόνια να προλάβω ίσως τα χειρότερα ! [emoji23][emoji23][emoji23][emoji23]


On_6s

@CaLi@


#1389   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 03/09/2017 - 23:05

Φερτε τα νοτε στον πεινασμενο γερο σκυλο! λολ

0897a3c26b20c9a19789f71828e20857.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

You'll Never Walk Alone


#1390   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 03/09/2017 - 23:20

Φερτε τα νοτε στον πεινασμενο γερο σκυλο! λολ

0897a3c26b20c9a19789f71828e20857.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro


[emoji23][emoji23][emoji23][emoji1303]

Like !! [emoji16]


On_6s

@CaLi@


#1391   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 03/09/2017 - 23:50

Καλησπέρα σας! Καταρχήν συγχαρητήρια για το εξαιρετικό υλικό! Θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι, μιας και ασχολείστε πολύ με τις mobile εφαρμογές για φωτογραφία. Έχω δοκιμάσει πολλές και έχω καταλήξει ότι με καλύπτουν τα apps της Adobe. Είμαι ακόμα στη δοκιμαστική περίοδο και δεν έχω καταλάβει τι ακριβώς θα χάσω όταν λήξει... Δε με ενδιαφέρει καθόλου το cloud sync, αλλά με ενδιαφέρει οπωσδήποτε το selective editing tool. Αυτό εξακολουθεί να δουλεύει χωρίς να είσαι premium member; Και γενικώς υπάρχει κάτι άλλο που χάνει κάποιος εκτός του cloud sync με το pc; Προσπαθώ μέσω google να βρω πληροφορίες και δε βρίσκω τίποτα... Ευχαριστώ προκαταβολικά!

#1392   Lellos

Lellos

    iPH Enthousiast

  • 493 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 04/09/2017 - 00:48

Καλησπέρα σας! Καταρχήν συγχαρητήρια για το εξαιρετικό υλικό! Θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι, μιας και ασχολείστε πολύ με τις mobile εφαρμογές για φωτογραφία. Έχω δοκιμάσει πολλές και έχω καταλήξει ότι με καλύπτουν τα apps της Adobe. Είμαι ακόμα στη δοκιμαστική περίοδο και δεν έχω καταλάβει τι ακριβώς θα χάσω όταν λήξει... Δε με ενδιαφέρει καθόλου το cloud sync, αλλά με ενδιαφέρει οπωσδήποτε το selective editing tool. Αυτό εξακολουθεί να δουλεύει χωρίς να είσαι premium member; Και γενικώς υπάρχει κάτι άλλο που χάνει κάποιος εκτός του cloud sync με το pc; Προσπαθώ μέσω google να βρω πληροφορίες και δε βρίσκω τίποτα... Ευχαριστώ προκαταβολικά!

To snapseed το έχεις δουλέψει καθόλου;



#1393   Alexandros96

Alexandros96

    iPH Addict

  • 694 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:DirtyS0cks

Δημοσίευση 04/09/2017 - 00:54

Καλησπέρα σας! Καταρχήν συγχαρητήρια για το εξαιρετικό υλικό! Θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι, μιας και ασχολείστε πολύ με τις mobile εφαρμογές για φωτογραφία. Έχω δοκιμάσει πολλές και έχω καταλήξει ότι με καλύπτουν τα apps της Adobe. Είμαι ακόμα στη δοκιμαστική περίοδο και δεν έχω καταλάβει τι ακριβώς θα χάσω όταν λήξει... Δε με ενδιαφέρει καθόλου το cloud sync, αλλά με ενδιαφέρει οπωσδήποτε το selective editing tool. Αυτό εξακολουθεί να δουλεύει χωρίς να είσαι premium member; Και γενικώς υπάρχει κάτι άλλο που χάνει κάποιος εκτός του cloud sync με το pc; Προσπαθώ μέσω google να βρω πληροφορίες και δε βρίσκω τίποτα... Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Καλησπέρα!
Ως συνδρομητής του Adobe Creative Cloud, είμαι κατά 90% σίγουρος ότι το selective editing tool είναι μόνο για τους premium members, όπως επίσης και το cloud sync.

Όπως προανέφερε ο φίλος από πάνω, ρίξε μια ματιά στο Snapseed! Έχει και αυτό selective editing, πιο περιορισμένο μεν αλλά κάνει δουλίτσα!

Οι 3 κύριες εφαρμογές που χρησιμοποιώ είναι η RNI Films, το Lightroom και το Snapseed.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: Alexandros96, 04/09/2017 - 00:55


#1394   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 04/09/2017 - 01:15

To snapseed το έχεις δουλέψει καθόλου;

Καλησπέρα!
Ως συνδρομητής του Adobe Creative Cloud, είμαι κατά 90% σίγουρος ότι το selective editing tool είναι μόνο για τους premium members, όπως επίσης και το cloud sync.

Όπως προανέφερε ο φίλος από πάνω, ρίξε μια ματιά στο Snapseed! Έχει και αυτό selective editing, πιο περιορισμένο μεν αλλά κάνει δουλίτσα!

Οι 3 κύριες εφαρμογές που χρησιμοποιώ είναι η RNI Films, το Lightroom και το Snapseed.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Σας ευχαριστώ πολύ και τους δύο! Έχω δουλέψει το Snapseed, αλλά δυστυχώς δε με καλύπτει... Ενδεικτικά, επισυνάπτω μία φωτό στην αρχική της version και την αντίστοιχη δουλεμένη στο Lightroom για να καταλάβετε τι δυνατότητες χρειάζομαι, μήπως και γνωρίζετε κάποια που να κάνει αυτά τα πράγματα... fe95a9cc8e8b310b7cda4eceadbe5c93.jpg199323d96a3d209c7a8d59ef531e1147.jpg

Στη συγκεκριμένη φώτο έχω δουλέψει τοπικά με selective brush, πειράζοντας αντίστοιχα τα χρώματα στον ουρανό, στη θάλασσα, στα βουνά και στο δάπεδο, είτε με saturation και temperature editing, είτε με color editing. Επίσης, έχω κάνει selective editing, όπως clarity κλπ, μόνο στο σκάφος...

Αν και φοβάμαι ότι γνωρίζω την απάντηση, εύχομαι να υπάρχει και κανένα άλλο app με one-off payment που να έχει τέτοια features...

Τελευταία επεξεργασία από: soniasim, 04/09/2017 - 01:16


#1395   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9698 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/09/2017 - 02:14

για δες μπας και σε βολεψει



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 7

0 μέλη, 7 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες