Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 9 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 12 Pro/Pro Max - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2521 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#451   petervgr

petervgr

    iPH Elite Poster

  • 2594 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 13/11/2020 - 09:34

Συγνώμη κιόλας αλλά οι μεγάλες αλυσίδες δεν ξέρουν τι τους γίνεται.
Έχουν τόσα διαφορετικά τμήματα , με διαφορετικούς ανθρώπους ανά βάρδια που σου λέει κάτι ο ένας και την επόμενη μέρα στο λέει τα αντίθετα ο άλλος. Αν θες κάτι άμεσα και γρήγορα πας σε σκρουτζομαγαζο.
Όσο για τα τιμολόγια ισχύουν παντού και στα μικρά και στα μεγάλα μαγαζιά όποτε δεν κάνουν την διαφορά.
Αν δικαιούσε παίρνεις με τιμολόγιο αν όχι δύσκολο. Θέλει τον ιδιοκτήτη μεταφορά από τον εταιρικό λογαριασμό χαρτί εφορίας. Ακόμα και να θέλεις να πάρεις από φίλο που έχει μαγαζί είναι πρακτικά δύσκολη διαδικασία.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Τελευταία επεξεργασία από: petervgr, 13/11/2020 - 09:36


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#452   Franjelisco

Franjelisco

    iPH Enthousiast

  • 364 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 13/11/2020 - 09:36

Όσο για τα τιμολόγια ισχύουν παντού και στα μικρά και στα μεγάλα μαγαζιά όποτε δεν κάνουν την διαφορά.

 

εχεις προσπαθησει να κοψεις τιμολογιο με ΑΦΠΑ σε σκρουτζομαγαζο; μονο τον παρθενικο υμενα της ζωζω σαπουντζακη δεν σου ζητανε!


Τελευταία επεξεργασία από: Franjelisco, 13/11/2020 - 09:40


#453   YAz

YAz

    iPH Contributor

  • 1576 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 13/11/2020 - 11:30

εχεις προσπαθησει να κοψεις τιμολογιο με ΑΦΠΑ σε σκρουτζομαγαζο; μονο τον παρθενικο υμενα της ζωζω σαπουντζακη δεν σου ζητανε!


61cfa89710bfec0480bad631a850225a.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

#454   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 13/11/2020 - 13:20

Γερμανικό Amazon.de, κι εγώ αυτό λέω να κάνω. Να περιμένω λίγο μήπως αλλάξει κάτι. Άλλωστε ούτε εδώ μπορώ να το βρω πριν τις 20 Νοεμβρίου!

Ευχαριστώ!

Καλά, μη νομίζεις πως απο εκεί θα σωθείς.

 

Ειδικά στο Pro Max θα 'ναι λίγο δύσκολα τα πράγματα φέτος.


Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 13/11/2020 - 13:20

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#455   emminad1925

emminad1925

    iPH Addict

  • 655 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 14/11/2020 - 13:53

Τελικά μετά από πολύ ψάξιμο και πολύ βίντεο νομίζω πως θ αναβαθμισω το xs max σε 12 128gb.Είναι 200€ φθηνότερο από το pro (160€ με τιμολόγιο) και πολυυυ φθηνότερο από το pro max.Οι φωτογραφίες σε συνθήκες καλού φωτισμού κυρίως είναι ίδιες!Υστερει λίγο σε zoom (5x vs 10x) και στα 2gb ram(4vs 6) τα οποία σεiPhone δεν νομίζω να φανούν.Ελπιζω να μη το μετανιώσω..Σχετικά με τα χρώματα.Όσοι πήρατε το μπλε πως είναι από κοντά;

Τελευταία επεξεργασία από: emminad1925, 14/11/2020 - 13:54


#456   mikrovioslive

mikrovioslive

    iPH Addict

  • 739 μηνύματα
  • Twitter:@mikrovioslive
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:mikrovioslive

Δημοσίευση 14/11/2020 - 14:10

Τελικά μετά από πολύ ψάξιμο και πολύ βίντεο νομίζω πως θ αναβαθμισω το xs max σε 12 128gb.Είναι 200€ φθηνότερο από το pro (160€ με τιμολόγιο) και πολυυυ φθηνότερο από το pro max.Οι φωτογραφίες σε συνθήκες καλού φωτισμού κυρίως είναι ίδιες!Υστερει λίγο σε zoom (5x vs 10x) και στα 2gb ram(4vs 6) τα οποία σεiPhone δεν νομίζω να φανούν.Ελπιζω να μη το μετανιώσω..Σχετικά με τα χρώματα.Όσοι πήρατε το μπλε πως είναι από κοντά;

από XS max.?? Άδικα θα έλεγα ... κρατάς κινητήρα για να πας σε κινητό .;;;; Ξανά σκέψου το .!!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#457   soki7

soki7

    iPH Contributor

  • 1539 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:sokhetfield

Δημοσίευση 14/11/2020 - 18:04

Σκέφτομαι να πάω σε 12 pro αλλά με προβληματίζει η μπαταρία του, παντού διαβάζω αρνητικά σχόλια.

Κάποιος που το έχει δουλέψει για 7-8 μέρες να μας πει εντυπώσεις.

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

#458   aldon

aldon

    iPH Member

  • 348 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/11/2020 - 18:07

Καλησπέρα στην παρέα!

Φέτος ήρθε η ώρα για αλλαγή κινητού (ανα 2 χρόνια σχεδόν).

Κάτοχος του iPhone XS MAX GOLD 64GB

Υπερευχαριστημένος, αλλά τα 64gb έιναι μηδαμινά!

Χρησιμοποιώ κυρίως για φωτό και βίντεο, και έχω αρκετά στη συσκευή. Έχω φτάσει αυτή τη στιγμή να έχω λιγότερο από 1GB ελεύθερο και με αρκετές σβησμένες εφαρμογές.

Για να μην μακρηγορώ φέτος λέω να πάω στο iPhone 12 Pro Max 256gb Pacific blue, για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο για 2+ χρόνια τουλάχιστον.

Έχω κάποιες ερωτήσεις:
α)Παλιότερα είχα το 7 Plus 128GB και ήμουν κομπλέ, λέτε να πάω στα 128 και όχι στα 256? Ή λόγω της πολύ καλής κάμερας θα πιάνουν αρκετά οι φωτό και τα βίντεο? Επίσης έχω και παλιότερες φωτό μέσα στη συσκευή σαν αρχείο.
β)Στην ελεύθερη ώρα (όταν αυτή υπήρχε) χρησημοποιούσα τη συσκευή και για κανένα gaming (pubg κτλπ μεγαλα) αλλά λόγω χωρητικότητας εδώ και 1,5 χρόνο τα έσβησα όλα, βέβαια είδα ότι η μπαταρία είναι τραγική στο gaming, στέκει αυτό, γιατί αν ναι τότε πάλι τα 128 είναι επιλογή.

γ) Όσων αφορά τα χρώματα όπως είπα και πριν το Pacific Blue με κέρδισε αλλά βλέπω με κέρδισε στα βίντεο και το graphite, τι λέτε εσείς μιας και λόγω lockdown θα το δω απευθείας απο κοντά μόλις το αγοράσω?
δ)Τέλος όσων αφορά τη θήκη, ιδανικά όπως στο 4S (που έχουν το ίδιο body) χρησιμοποιούσα bumper θήκη και τζαμάκι μπροστά και πίσω, από ένα ψάξιμο που έκανα, δεν βρήκα κάτι, έχει κανείς να προτείνει καμία θήκη τέτοιου τύπου?

Επίσης λόγω αγορών με τιμολόγιο, θα ήθελα να γίνει η αγορά πριν την αλλαγή του έτους, λέτε να προλάβουμε, ή θα ζήσουμε στιγμές 4 - 4S που έιχαν τρελούς χρόνους παράδοσης?
Συγνώμη για το μακροσκελές κείμενο, όσοι γνωρίζουν ας βοηθήσουν, ευχαριστώ!

Αν και μου άρεσε το pacific blue, τελικά με κέρδισε το graphite. Και εγώ λόγω lockdown τα είδα μόνο μέσω youtube κτλ. 

Για την χωρητικότητα που αναφέρεις, αν τα 64 gb σου είναι οριακά και θεωρείς πως επιπλέον 64 gb θα τα γεμίσεις, ειδικά αν γράφεις video 4k, θα τα γεμίζεις 1000%, τότε πήγαινε στο 256.



#459   sofnik69

sofnik69

    iPH Enthousiast

  • 584 μηνύματα
  • Twitter:@sofnik1
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 14/11/2020 - 18:11

Σκέφτομαι να πάω σε 12 pro αλλά με προβληματίζει η μπαταρία του, παντού διαβάζω αρνητικά σχόλια.

Κάποιος που το έχει δουλέψει για 7-8 μέρες να μας πει εντυπώσεις.

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το έχω 8 ημέρες η μπαταρία όσο πάει και στρώνει, 11 το πρωί 100% και τώρα έχει 68% με αρκετή χρήση , τηλ.,fb, internet και είναι τα πάντα ανοιχτά! Εγώ είμαι οκ πάντως !



#460   YAz

YAz

    iPH Contributor

  • 1576 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 14/11/2020 - 18:14

Επίσης οποίος ενδιαφέρεται για το Apple Raw, να το υπολογίσει και όταν θα επιλέγει τη χωρητικότητα του τηλεφώνου, διότι στο Raw η κάθε φωτογραφία είναι 25MB


Sent from my iPhone using Tapatalk

#461   sofnik69

sofnik69

    iPH Enthousiast

  • 584 μηνύματα
  • Twitter:@sofnik1
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 14/11/2020 - 18:19

εχτές παρέλαβα και αυτό!! Και τώρα μια δερμάτινη θήκη τησ apple California Poppy και ένα τζαμάκι αν και φοράω της spigen! Μπορείτε να μου πείτε κάποιο πολύ καλό τζαμάκι για το 12 προ, ευχαριστώ!!

 

Συνημμένα αρχεία



#462   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 14/11/2020 - 19:13

εχτές παρέλαβα και αυτό!! Και τώρα μια δερμάτινη θήκη τησ apple California Poppy και ένα τζαμάκι αν και φοράω της spigen! Μπορείτε να μου πείτε κάποιο πολύ καλό τζαμάκι για το 12 προ, ευχαριστώ!!

TORRAS απο Amazon.
 


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#463   Gianniskaz

Gianniskaz

    iPH Enthousiast

  • 575 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Gianniskaz

Δημοσίευση 14/11/2020 - 19:18

Καλά, μη νομίζεις πως απο εκεί θα σωθείς.

 

Ειδικά στο Pro Max θα 'ναι λίγο δύσκολα τα πράγματα φέτος.

Καλά η αλήθεια είναι, με κανένα δεν θα σωθώ  :lol:

Θα το πάρω από εκεί που το βρω, απλά σκέφτηκα αν περιμένω λίγο, και μπορέσω να το πάρω από amazon. Με ένα 20αρικο ακόμα, παίρνω και airpods.  ;)

Υπάρχει κάποιος που να έχει πάει από XR ή 11 σε 12 απλό ή pro να μας πει για την διαφορά μεγέθους;



#464   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 14/11/2020 - 19:25

Έτσι και αλλιώς το Amazon πλέον σου λέει και επίσημα "καλά χριστούγεννα".


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#465   sofnik69

sofnik69

    iPH Enthousiast

  • 584 μηνύματα
  • Twitter:@sofnik1
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 14/11/2020 - 20:04

TORRAS απο Amazon.
 

Βρίσκω μόνο για 12 προ Max όχι για 12 προ!



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες