Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 9 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 12 Pro/Pro Max - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2521 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1741   lalakis13

lalakis13

    iPH newbie

  • 95 μηνύματα

Δημοσίευση 09/01/2021 - 19:43

Θα διατεθούν πολλές νέες εμπορικές υπηρεσίες που αφορούν οικιακούς πελάτες με το νέο δίκτυο 5G που τώρα απλά δεν είναι τεχνικά εφικτό να προσφέρονται.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1742   grigorisP

grigorisP

    iPH Member

  • 248 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/01/2021 - 22:50

Λοιπόν έκανα update σε iOS 14.3 κ βουαλα εμφανίστηκε το 5G κ οι διακόπτες! Βέβαια σέρνεται μέσα στο σπίτι κ μερικές φορες το ρίχνει σε 3G wtf αλλά οκ


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1743   dimosx

dimosx

    iPH Contributor

  • 965 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/01/2021 - 00:29

Το δείχνει και αυτό, ναι.

 

και με ποιον αλλο τροπο μπορουμε να το δουμε?



#1744   tasos1

tasos1

    iPH Addict

  • 780 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 10/01/2021 - 09:35

Παιδιά καλημέρα και καλή χρονιά.

 

Το δικό μου 12 Pro έχει ακόμη battery drain το βράδυ περίπου 20 30%.

Έχω κλείσει τα πάντα έχω κάνει καθαρή εγκατάσταση το ios 14.3 .

Έχω κάνει setup as new χωρίς να βάλω μετά μέσα τίποτα μόνο επαφές και πάλι το ίδιο.

Έκανα restore from backup και πάλι το ίδιο.

 

Μιλάμε για ξενέρωμα

 

Σήμερα ξύπνησα και το βρήκα κλειστό από 30% που το άφησα εχθές κατά τις 11.

 

Λέτε να έχει πρόβλημα η συσκευή ?

 

Thanks



#1745   Giorgio2112

Giorgio2112

    iPH Contributor

  • 1175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 10/01/2021 - 09:44

Παιδιά καλημέρα και καλή χρονιά.

Το δικό μου 12 Pro έχει ακόμη battery drain το βράδυ περίπου 20 30%.
Έχω κλείσει τα πάντα έχω κάνει καθαρή εγκατάσταση το ios 14.3 .
Έχω κάνει setup as new χωρίς να βάλω μετά μέσα τίποτα μόνο επαφές και πάλι το ίδιο.
Έκανα restore from backup και πάλι το ίδιο.

Μιλάμε για ξενέρωμα

Σήμερα ξύπνησα και το βρήκα κλειστό από 30% που το άφησα εχθές κατά τις 11.

Λέτε να έχει πρόβλημα η συσκευή ?

Thanks


Στο background τα έχεις απενεργοποιήσει όλα ; Υπηρεσίες συστήματος έχεις αφήσει μόνο εύρεση iPhone και πυξίδα ;

#1746   tasos1

tasos1

    iPH Addict

  • 780 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 10/01/2021 - 09:53

Στο background τα έχεις απενεργοποιήσει όλα ; Υπηρεσίες συστήματος έχεις αφήσει μόνο εύρεση iPhone και πυξίδα ;

Ναι έτσι τα έχω



#1747   fdlap

fdlap

    iPH Contributor

  • 996 μηνύματα

Δημοσίευση 10/01/2021 - 10:38

Ναι έτσι τα έχω

Βάζω κάποιες φωτογραφίες με ρυθμίσεις για βελτίωση μπαταρίας,
Επίσης στα Κινητο δίκτυο βλέπεις ποιες εφαρμογές πιθανόν χρησιμοποιούν πολλά δεδομένα δικτύου και τις απενεργοποιείς
Μετά ρυθμίσεις Siri και αναζήτησή τα κλείνεις όλα
Εννοείτε πως κοιτάς στη μπαταρία ποιες εφαρμογές έχουν background χρήση χωρίς λόγο

Είναι και άλλες μπορεί να κάνω έναν οδηγό

Συνημμένα αρχεία



#1748   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 10/01/2021 - 11:19

Παιδιά καλημέρα και καλή χρονιά.

 

Το δικό μου 12 Pro έχει ακόμη battery drain το βράδυ περίπου 20 30%.

Έχω κλείσει τα πάντα έχω κάνει καθαρή εγκατάσταση το ios 14.3 .

Έχω κάνει setup as new χωρίς να βάλω μετά μέσα τίποτα μόνο επαφές και πάλι το ίδιο.

Έκανα restore from backup και πάλι το ίδιο.

 

Μιλάμε για ξενέρωμα

 

Σήμερα ξύπνησα και το βρήκα κλειστό από 30% που το άφησα εχθές κατά τις 11.

 

Λέτε να έχει πρόβλημα η συσκευή ?

 

Thanks

Πόσο καιρό το έχεις με τη 14.3?

 

Έχεις εν/ποιημένο το Background App Refresh?

 

Τσέκαρε απο ρυθμίσεις στη μπαταρία, τι δεσμεύεται κατά τη διάρκεια της νύχτας.

 

Κάποια απο τις εφαρμογές εκτελεί διεργασίες (Backup π.χ.) γι' αυτό και βλέπεις τόσο μεγάλη κατανάλωση.
 


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1749   tasos1

tasos1

    iPH Addict

  • 780 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 10/01/2021 - 12:26

Έκανα κάποιες αλλαγές βάση αυτών που μου είπατε έκλεισα κάποια πράγματα και θα το παρακολουθήσω

 

Την 14.3 την έχω από την αρχή που βγήκε και τώρα περίπου 10 μέρες ξανά περασμένη.

 

Ευχαριστώ πολύ και τους 2 σας για την βοήθεια θα το δω και θα ενημερώσω.



#1750   rs172

rs172

    iPH newbie

  • 84 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/01/2021 - 13:52

Καλησπέρα και από εμένα! Παραγγελία από Κώτσο 12pro metallic gray 256 7/12 με παραλαβή 7/01..

Να πω 2 λόγια σε αυτές τις 3 μέρες που το έχω..

 

Αρχικά η μετάβαση έγινε από Χ και η διαφορά σε όλα θα έλεγα είναι εμφανής! Αυτό το λίγο που πήρε σε μέγεθος πιστεύω είναι ότι πρέπει,

design κορυφή πανέμορφη συσκευή γρήγορη με φανταστική κάμερα...όσον αφορά την μπαταρία άνοιξα την συσκευή Πέμπτη μεσημέρι 14:00 αφού πέρασα το back up μέσω iTunes η συσκευή είχε 75% και μου έβγαλε άνετα 1 μέρα.. και συνεχίζει να με εκπλήσσει μέχρι τώρα !! 

 

Πάμε στα future τώρα

 

Στο άνοιγα συσκευής δίπλα δίπλα με το Χ δεν είδα κάποιο ψεγάδι με ίδιες ρυθμίσεις και τα 2 και το τέσταρα αρκετά ! 

Σε βίντεο με απόλυτο μαύρο δεν πάλι δεν είδα καμία διαφορά ούτε σκιές ούτε τπτ ! 

Στο focus της κάμερας ειλικρινά δεν βρίσκω κάποιο πρόβλημα σε σύγκριση και με το Χ και με 11pro max 

Στις ρυθμίσεις δεν μου παρουσιάζει μωβ γραμμές στο scrolling αλλά κλικάροντας πχ κάποια καρτέλα στις ρυθμίσεις μέσα μ μωβίζει την πάνω και την κάτω μεριά της επιλογής μου (αν δεν είσαι υποψιασμένος θεωρώ ότι πολύ δύσκολα θα το καταλάβεις) αυτό που μου κάνει τρομερή εντύπωση είναι ότι δεν το κάνει πάντα..  σε σημείο που σε τρελαίνει!!!

Ένα άλλο σκάλωμα που τρώει είναι στο πληκτρολόγιο (αυτό έχει συμβεί και σε φίλο με 11pro ενώ στο Χ δεν το είχα)είναι ότι κάθε φόρα που ανοίγω το πληκτρολόγιο σε οποιαδήποτε εφαρμογή είναι γυρισμένο στα αγγλικά ..έσβησα την 2έρη γλώσσα την ξανά πέρασα φάνηκε να έστρωσε αλλά μου το ξανά έκανε αργότερα !  


Τελευταία επεξεργασία από: rs172, 10/01/2021 - 13:53


#1751   tasos1

tasos1

    iPH Addict

  • 780 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 11/01/2021 - 08:44

Στο background τα έχεις απενεργοποιήσει όλα ; Υπηρεσίες συστήματος έχεις αφήσει μόνο εύρεση iPhone και πυξίδα ;

 

 

Βάζω κάποιες φωτογραφίες με ρυθμίσεις για βελτίωση μπαταρίας,
Επίσης στα Κινητο δίκτυο βλέπεις ποιες εφαρμογές πιθανόν χρησιμοποιούν πολλά δεδομένα δικτύου και τις απενεργοποιείς
Μετά ρυθμίσεις Siri και αναζήτησή τα κλείνεις όλα
Εννοείτε πως κοιτάς στη μπαταρία ποιες εφαρμογές έχουν background χρήση χωρίς λόγο

Είναι και άλλες μπορεί να κάνω έναν οδηγό

 

 

Πόσο καιρό το έχεις με τη 14.3?

 

Έχεις εν/ποιημένο το Background App Refresh?

 

Τσέκαρε απο ρυθμίσεις στη μπαταρία, τι δεσμεύεται κατά τη διάρκεια της νύχτας.

 

Κάποια απο τις εφαρμογές εκτελεί διεργασίες (Backup π.χ.) γι' αυτό και βλέπεις τόσο μεγάλη κατανάλωση.
 

Καλημέρα

 

Σήμερα με τα από αλλαγές που έχω κάνει  κλείνοντας διάφορα είχα battery drain το βράδυ 25 28%.

Το μόνο που βλέπω ότι τρέχει το βράδυ είναι η siri η οποία είναι κλειστή παντού και δείχνει κατανάλωση 100% στις ώρες τις βράδυνες του ύπνου.

 

Thanks



#1752   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 11/01/2021 - 09:43

Καλύτερα πάρε την Apple τηλέφωνο. Ενημέρωσε τους ότι δείχνει την Siri ως μόνιμα ανοιχτή το βράδυ. Για μένα υπάρχει πλέον και θέμα προσωπικών δεδομένων. Τι σημαίνει η Siri μόνιμα ανοιχτή; Περίεργο που στο κάνει και μετά από Set up as new.



#1753   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 11/01/2021 - 11:28

Καλημέρα

 

Σήμερα με τα από αλλαγές που έχω κάνει  κλείνοντας διάφορα είχα battery drain το βράδυ 25 28%.

Το μόνο που βλέπω ότι τρέχει το βράδυ είναι η siri η οποία είναι κλειστή παντού και δείχνει κατανάλωση 100% στις ώρες τις βράδυνες του ύπνου.

 

Thanks

Έχεις απεν/ποιήσει όλους τους διακόπτες στις ρυθμίσεις, αλλά και τον αντίστοιχο απο iCloud?

 

Να ξέρεις πολλές φορές μπορεί να φταίει κάποια απο τις εφαρμογές που χρησιμοποιεί.

 

Αν πας στο Section της Siri απο κάτω με τις εφαρμογές, θα δεις μέσα σε κάθε μια ξεχωριστά το "Learn from this app" που παραμένει εν/ποιημένο.

 

Δες λοιπόν αν όλοι οι διακόπτες είναι απεν/ποιημένοι και κάνε Hard Reset στη συσκευή.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1754   tasos1

tasos1

    iPH Addict

  • 780 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 11/01/2021 - 11:42

Έχεις απεν/ποιήσει όλους τους διακόπτες στις ρυθμίσεις, αλλά και τον αντίστοιχο απο iCloud?

 

Να ξέρεις πολλές φορές μπορεί να φταίει κάποια απο τις εφαρμογές που χρησιμοποιεί.

 

Αν πας στο Section της Siri απο κάτω με τις εφαρμογές, θα δεις μέσα σε κάθε μια ξεχωριστά το "Learn from this app" που παραμένει εν/ποιημένο.

 

Δες λοιπόν αν όλοι οι διακόπτες είναι απεν/ποιημένοι και κάνε Hard Reset στη συσκευή.

Καλημέρα

 

Όλοι οι διακόπτες κλειστεί είναι και στο icloud και σε μια μια εφαρμογή. Μιλάμε για τρέλα .

 

Θα το δω και σήμερα το βράδυ και αν πάλι και αν κάνει το ίδιο θα κάνω πάλι ενα restore as new και θα τα κλείσω όλα πάλι από την αρχή και να δούμε.

 

Άλλα και πάλι μπορεί να έχει τόση κατανάλωση από την siri ?



#1755   ipacbros

ipacbros

    iPH Contributor

  • 1139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/01/2021 - 12:22

Εντάξει ένα σοκ αρχικά το παθαίνεις.

Όμως το θέμα είναι να ξεκινήσει να υπάρχει μια σταθερότητα σε υψηλές ταχύτητες και όχι σε ένα σημείο να έχεις  400 mbps και σε άλλη περιοχή να μην πιάνεις ούτε 3G.

Στο Up δεν το παρακολούθησα για να προλάβω να βγάλω το screenshot, αλλά γενικά δεν έχει πολύ υψηλές ταχύτητες.

Η μεγαλύτερη που έχω δει είναι 48 Mbps αλλά ο μέσος όρος είναι κάτω από 20 mbps.

Δώσε και ένα screenshot με το speed test του nperf που δίνει μέγιστη ταχύτητα και μέσο όρο:
https://apps.apple.c...8?ct=&pt=854853



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες