Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 9 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 12 Pro/Pro Max - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2521 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1771   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 12/01/2021 - 11:45

Τίποτα.

 

Όπως σου 'πα και πιο πάνω, αν παραμένει, μπορείς να κάνεις Reset All απο ρυθμίσεις.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1772   giagal

giagal

    iPH Member

  • 242 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 12/01/2021 - 23:03

Συγνώμη εκ΄ των προτέρων επειδή είμαι σίγουρος ότι η ερώτηση έχει ήδη απαντηθεί. Επειδή μέσα στο ΣΚ αναμένω το 12 pro μπορείτε να μου προτείνετε φορτιστή - καλώδιο. 

Ευχαριστώ



#1773   ilzals

ilzals

    iPH Member

  • 202 μηνύματα

Δημοσίευση 12/01/2021 - 23:21

Iphone 12 pro max που το πήρα στις 17/11/20 και φόρτιζα από την πρώτη μέρα με τον 20w φορτιστή της Apple έπεσε το battery capacity από 100% σε 99% σε 54 μέρες με 27 κύκλους φόρτισης. Η αλήθεια είναι οτι το δούλεψα πολύ !! Το 11 pro max που επίσης έχω μετά από 16 μήνες είναι στο 93% και φόρτιζα με τον μανίσιο 18w φορτιστή. To XS max που πούλησα πριν 1 μήνα μετά από 2 χρόνια είχε battery capacity 90% και φόρτιζα με τον 5w φορτιστή! Προσωπικά μετά από τεστ που είδα και επειδή με τους ταχυφορτιστές η θερμοκρασία της μπαταρίας έως το 50% της φόρτισης ανεβαίνει πολύ γύρισα το 11 pro max σε βραδυνή φόρτιση με τον 5w και το 12 pro max σε 10w από iPad. Ασύρματους φορτιστές αν και έχω δε χρησιμοποιώ και τους ταχυφορτιστές θα τους έχω στο γραφείο ή σε ταξίδι..
Στo 12 pro max έπεσε σε κανέναν άλλο η χωρητικότητα της μπαταρίας;

Φίλε δεν έχω το 12 ήταν να το πάρω και τελικά πήρα το 11 pro ,εδώ και καμία 10αρια μέρες που το έχω το φορτίζω με το ταχύ φορτιστή .Δλδ προτείνεις τον απλό 5w ; Τώρα ασύρματοι από ότι διαβάζω στα 5 και 7,5w παίζουν ,δεν νομίζω να δημιουργούν πρόβλημα


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: ilzals, 12/01/2021 - 23:22


#1774   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 12/01/2021 - 23:37

Συγνώμη εκ΄ των προτέρων επειδή είμαι σίγουρος ότι η ερώτηση έχει ήδη απαντηθεί. Επειδή μέσα στο ΣΚ αναμένω το 12 pro μπορείτε να μου προτείνετε φορτιστή - καλώδιο. 

Ευχαριστώ

Anker/Rampow.

 

http://www.iphonehel...rcharger-αγορα/


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1775   xsiv74

xsiv74

    iPH Addict

  • 658 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 13/01/2021 - 00:24

Φίλε δεν έχω το 12 ήταν να το πάρω και τελικά πήρα το 11 pro ,εδώ και καμία 10αρια μέρες που το έχω το φορτίζω με το ταχύ φορτιστή .Δλδ προτείνεις τον απλό 5w ; Τώρα ασύρματοι από ότι διαβάζω στα 5 και 7,5w παίζουν ,δεν νομίζω να δημιουργούν πρόβλημα


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ειδικός στα θέματα μπαταρίας δεν είμαι αλλά προσωπικά επειδή φορτίζω νύχτα και το αφήνω αποφάσισα να χρησιμοποιώ στο μεν 11pro max τον 5w και στο 12 pro max έναν 10w που έχω από iPad. Όπως εξήγησα στο προηγούμενο ποστ μου, διαπίστωσα ότι το 11pro max έφτασε στο 93% σε ένα χρόνο ενώ το XS max στο 90% σε 2 χρόνια και το νεότερο 12 pro max στο 99% σε 54 μέρες!! Μπορεί να έχουν αλλάξει πράγματα που εμείς δε γνωρίζουμε σχετικά με τις μπαταρίες ή τις καταναλώσεις..Μπορεί η διαφορά να οφείλεται ακόμα και στις διαφορετικές εκδόσεις και ανάγκες των νεότερων iOS. Επειδή όπως καταλαβαίνεις σε βραδινή φόρτιση δεν υπάρχει βιασύνη θα δοκιμάσω έτσι για κάποιο καιρό και βλέπουμε..Αν δω ότι και στους επόμενους 2 μήνες χάνει 1-2% capacity με αργή φόρτιση θα γυρίσω σε γρήγορη. Επίσης σημαντικό λένε ρόλο παίζει και το να μην ξελιγώνουμε την μπαταρία. Έλεγαν για φόρτιση πριν φτάσει στο 20% . Τώρα λένε ακόμη και υψηλότερα στο 40%-50%. Μέχρι τώρα είναι η αλήθεια επειδή φόρτιζα κάθε 2 μέρες το άφηνα να κατέβει και κάτω από 20%. Ίσως αυτό και η γρήγορη φόρτιση να είναι κακός συνδυασμός. Την ασύρματη την αποφευγω λόγω θερμοκρασίων ,ειδικά τη γρήγορη. Αλλά αν του χρόνου αφαιρέσουν τη θύρα lightning τότε αναγκαστικά όλοι θα φορτίζουμε ασύρματα.



#1776   ilzals

ilzals

    iPH Member

  • 202 μηνύματα

Δημοσίευση 13/01/2021 - 00:29

Ειδικός στα θέματα μπαταρίας δεν είμαι αλλά προσωπικά επειδή φορτίζω νύχτα και το αφήνω αποφάσισα να χρησιμοποιώ στο μεν 11pro max τον 5w και στο 12 pro max έναν 10w που έχω από iPad. Όπως εξήγησα στο προηγούμενο ποστ μου, διαπίστωσα ότι το 11pro max έφτασε στο 93% σε ένα χρόνο ενώ το XS max στο 90% σε 2 χρόνια και το νεότερο 12 pro max στο 99% σε 54 μέρες!! Μπορεί να έχουν αλλάξει πράγματα που εμείς δε γνωρίζουμε σχετικά με τις μπαταρίες ή τις καταναλώσεις..Μπορεί η διαφορά να οφείλεται ακόμα και στις διαφορετικές εκδόσεις και ανάγκες των νεότερων iOS. Επειδή όπως καταλαβαίνεις σε βραδινή φόρτιση δεν υπάρχει βιασύνη θα δοκιμάσω έτσι για κάποιο καιρό και βλέπουμε..Αν δω ότι και στους επόμενους 2 μήνες χάνει 1-2% capacity με αργή φόρτιση θα γυρίσω σε γρήγορη. Επίσης σημαντικό λένε ρόλο παίζει και το να μην ξελιγώνουμε την μπαταρία. Έλεγαν για φόρτιση πριν φτάσει στο 20% . Τώρα λένε ακόμη και υψηλότερα στο 40%-50%. Μέχρι τώρα είναι η αλήθεια επειδή φόρτιζα κάθε 2 μέρες το άφηνα να κατέβει και κάτω από 20%. Ίσως αυτό και η γρήγορη φόρτιση να είναι κακός συνδυασμός. Την ασύρματη την αποφευγω λόγω θερμοκρασίων ,ειδικά τη γρήγορη. Αλλά αν του χρόνου αφαιρέσουν τη θύρα lightning τότε αναγκαστικά όλοι θα φορτίζουμε ασύρματα.

sorry η μπαταρία δεν πρέπει να κάνει κάποιο κύκλο ;δλδ αν πάει στο 20 η παραπάνω έχει ολοκληρώσει το κύκλο της ;Επισης τώρα με το ποσό έχει χάσει το 11 το xe κανεις λαθος συγκρίσεις γιατί μιλάμε για αλλά τηλεφωνα με άλλους επεξεργαστές


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1777   tasos1

tasos1

    iPH Addict

  • 780 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 13/01/2021 - 07:53

Τίποτα.

 

Όπως σου 'πα και πιο πάνω, αν παραμένει, μπορείς να κάνεις Reset All απο ρυθμίσεις.

Καλημέρα

 

 

Όπως μαντεύεις και πάλι η Siri έκανε το θαύμα της με -25%

 

Ξεκινάω Reset All από ρυθμίσεις.Να προσέξω κάτι εκεί ? Να κλεισω κάτι ?Μετά το Icloud- keychain να το ενεργοποιήσω ?

 

Ευχαριστώ και πάλι.



#1778   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 13/01/2021 - 08:12

Δεν χάνεις και τίποτα να καλέσεις την Apple.



#1779   metallurgy

metallurgy

    iPH Addict

  • 832 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 13/01/2021 - 09:24

Η μπαταρία ειναι καλο να διατηρείται στα επίπεδα που ειπαμε (30-90 ή ιδανικα 40-90)

Οι λόγοι ειναι εμφανείς , εδω καναμε paper με το τρόπο αυτο. Βεβαια σιγουρα θα τυχει και ΠΡΕΠΕΙ ανα καποιο διαστημα η μπαταρία να πέσει και στο 15-20% για να λειτουργήσει σε ολο το φάσμα... ΟΜΩΣ ΟΧΙ κατω απο 10% μη τη ξελιγώνετε θα σας έρθει μπούμερανγκ ( τρομερες επικαθίσεις λιθίου) και προσοχή στις θερμοκρασίες με ταχυφορτίσεις χρησιμοποιώντας θήκη , φορτιστές μη πιστοποιημένους και ασυρματες φορτίσεις.



#1780   tasos1

tasos1

    iPH Addict

  • 780 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 13/01/2021 - 09:45

Δεν χάνεις και τίποτα να καλέσεις την Apple.

Καλημέρα

 

Αν τους καλέσω μπορούν να τρέξουν διαγνωστικό από μακριά η θα πρέπει να πάω σε κάποιο service ?

 

Σε πιο τηλ να καλέσω και σε τι γλώσσα είναι ελληνικά η αγγλικά ?

 

Thanks



#1781   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 13/01/2021 - 10:45

Καλημέρα

 

Αν τους καλέσω μπορούν να τρέξουν διαγνωστικό από μακριά η θα πρέπει να πάω σε κάποιο service ?

 

Σε πιο τηλ να καλέσω και σε τι γλώσσα είναι ελληνικά η αγγλικά ?

 

Thanks

Ναι, μπορούν να κάνουν απομακρυσμένο έλεγχο.

Ελληνικά μιλάνε.

0080044145417
02103009960


Τελευταία επεξεργασία από: alej, 13/01/2021 - 10:48


#1782   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 13/01/2021 - 11:10

Καλημέρα

 

Όπως μαντεύεις και πάλι η Siri έκανε το θαύμα της με -25%

 

Ξεκινάω Reset All από ρυθμίσεις.Να προσέξω κάτι εκεί ? Να κλεισω κάτι ?Μετά το Icloud- keychain να το ενεργοποιήσω ?

 

Ευχαριστώ και πάλι.

Το Reset All αφορά κυρίως αλλαγές στις ρυθμίσεις (Wi-Fi, Bluetooth, DND, Notifications, κτλ)


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1783   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 13/01/2021 - 12:54

Νίκο, να ρωτήσω κάτι αν ξέρεις. Αυτό που πραγματικά θα ζηλέψω από το pro σε σχέση με το 12 είναι το night mode potrait. Παίζει καμία εφαρμογή να πλησιάζει έστω το αποτέλεσμα;



#1784   tasos1

tasos1

    iPH Addict

  • 780 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 13/01/2021 - 13:17

Δεν χάνεις και τίποτα να καλέσεις την Apple.

 

 

Το Reset All αφορά κυρίως αλλαγές στις ρυθμίσεις (Wi-Fi, Bluetooth, DND, Notifications, κτλ)

 

Μίλησα με Apple έτρεξαν διαγνωστικά από ότι μου είπαν όλα πράσινα και μπαταρία έστειλα screen shot με την Siri το ποσοστό που τρέχει και θα με ενημερώσουν σε 2 3 ήμερες.

 

Τώρα αν κάνω Reset All θα μου διαγραψει και την Κλειδοθήκη ?



#1785   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 13/01/2021 - 13:32

Νίκο, να ρωτήσω κάτι αν ξέρεις. Αυτό που πραγματικά θα ζηλέψω από το pro σε σχέση με το 12 είναι το night mode potrait. Παίζει καμία εφαρμογή να πλησιάζει έστω το αποτέλεσμα;

Μιας και βασίζεται στο LiDAR, απ' όσο ξέρω δεν υπάρχει κάποια.

 

Μίλησα με Apple έτρεξαν διαγνωστικά από ότι μου είπαν όλα πράσινα και μπαταρία έστειλα screen shot με την Siri το ποσοστό που τρέχει και θα με ενημερώσουν σε 2 3 ήμερες.

 

Τώρα αν κάνω Reset All θα μου διαγραψει και την Κλειδοθήκη ?

Μπορείς πρώτα να απεν/ποιήσεις το διακόπτη της κλειδοθήκης.

 

Διαφορετικά ναι, θα χάσεις απο εκεί κωδικούς WiFi.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 12

0 μέλη, 12 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες