Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 8 ψήφοι

iOS 16 | iPadOS 16


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2407 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2341   leonnino

leonnino

    iPH Member

  • 217 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 08/08/2023 - 21:34

Και κοιτάξτε εδώ έκανα μια δοκιμή εκτέλεση διαγνωστικών από την βοήθεια της εφαρμογής iTunes και δείτε τι έβγαλε

Συνημμένα αρχεία



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2342   gousias

gousias

    iPH Contributor

  • 1027 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/08/2023 - 21:54

Προσωπικά το έχω γυρίσει σε 3rd Party εφαρμογή και τέλος.

Το κύριο ζητούμενο είναι η πληρότητα μέσω του ίδιου λειτουργικού συστήματος κι όχι η εξάρτηση από τρίτους, όσο και η παροχή πληροφοριών στους τελευταίους.
Πάντως εξακολουθώ να το έχω απορία, όπως όλα τα χρόνια γίνεται ντόρος για διάφορα προβλήματα ή ελλείψεις και κάποια στιγμή τελικά αυτά διευθετούνται, για το συγκεκριμένο δεν θυμάμαι να έχει συζητηθεί καθώς κι αν το καταγράφουν ως αίτημα όσοι ασχολούνται με development στο iOS.

#2343   kostas4

kostas4

    iPH Addict

  • 622 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 09/08/2023 - 01:14

Λοιπόν πήγα κι εγώ παιδιά να κάνω καθαρή εγκατάσταση με iTunes και μόνο καθαρή που δεν ήταν. Κόλλησε το κινητό σε restore mode (αυτό με το εικονίδιο υπολογιστή και καλωδίου) και δεν ξεκολλούσε με τίποτα, τι το έβαζα και έβγαζα το καλώδιο τίποτα. Εν τω μεταξύ οι εφαρμογές για να σου το ξεκολλήσουν όλες με αγορά καμία δωρεάν από εδώ και από εκεί κατέβηκε το bonjur προφανώς από άλλες εφαρμογές που κατέβαζε για να ξεκολλήσω το κινητό και εν τελεί ξεκόλλησε. Άποψη μου μην ασχολείστε πλέον με καλώδια και iTunes να κάνετε εγκαταστάσεις μόνο ΟΤΑ εκτός και αν έχετε καμία δωρεάν ή αγορασμένη εφαρμογή που ξεκολλάει το κινητό αν έρθει σε τέτοια κατάσταση

Άποψή σου.Από το 2008 που έχω iphone δεν αντιμετώπισα ποτέ τέτοιο θέμα μέσω iTunes.



#2344   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 09/08/2023 - 08:27

Λοιπόν πήγα κι εγώ παιδιά να κάνω καθαρή εγκατάσταση με iTunes και μόνο καθαρή που δεν ήταν. Κόλλησε το κινητό σε restore mode (αυτό με το εικονίδιο υπολογιστή και καλωδίου) και δεν ξεκολλούσε με τίποτα, τι το έβαζα και έβγαζα το καλώδιο τίποτα. Εν τω μεταξύ οι εφαρμογές για να σου το ξεκολλήσουν όλες με αγορά καμία δωρεάν από εδώ και από εκεί κατέβηκε το bonjur προφανώς από άλλες εφαρμογές που κατέβαζε για να ξεκολλήσω το κινητό και εν τελεί ξεκόλλησε. Άποψη μου μην ασχολείστε πλέον με καλώδια και iTunes να κάνετε εγκαταστάσεις μόνο ΟΤΑ εκτός και αν έχετε καμία δωρεάν ή αγορασμένη εφαρμογή που ξεκολλάει το κινητό αν έρθει σε τέτοια κατάσταση

Το Restore στα Updates είναι η καλύτερη λύση για να αποφύγεις μελλοντικά προβλήματα όπως εσύ.

 

Αυτό που έπαθες πιο πάνω δεν είναι ο κανόνας, αλλά επειδή λογικά είχες το iTunes απο το Store της Μικρομαλακής.

 

Οι εφαρμογές και το όποιο κόλλημα είχες απο εκεί δεν είναι απο τη διαδικασία που ακολούθησες.

 

Το κύριο ζητούμενο είναι η πληρότητα μέσω του ίδιου λειτουργικού συστήματος κι όχι η εξάρτηση από τρίτους, όσο και η παροχή πληροφοριών στους τελευταίους.
Πάντως εξακολουθώ να το έχω απορία, όπως όλα τα χρόνια γίνεται ντόρος για διάφορα προβλήματα ή ελλείψεις και κάποια στιγμή τελικά αυτά διευθετούνται, για το συγκεκριμένο δεν θυμάμαι να έχει συζητηθεί καθώς κι αν το καταγράφουν ως αίτημα όσοι ασχολούνται με development στο iOS.

Για τον ίδιο λόγο που υπήρχαν/υπάρχουν βασικές ελλείψεις χρόνια ολόκληρα τώρα και ευχαριστούσαμε που υπήρχε JB να τις καλύψει.
 


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2345   nickhellas04

nickhellas04

    iPH Member

  • 308 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/08/2023 - 08:47

Πατάω να ελέγξω για αναβάθμιση ενώ είμαι στην έκδοση 16.6 και μου βγάζει οτι δεν μπορεί να κάνει έλεγχο για ενημέρωση. Μου βγάζει οτι παρουσιάστηκε σφάλμα κατά τον έλεγχο και μου δίνει δυι επιλογές ακύρωση και νέα δοκιμή. Έκανα restart τη συσκευή αποσυνδέθηκα από το wifi κτλ αλλά και πάλι βγάζει βλάβη. Άλλος με παρόμοιο πρόβλημα?



#2346   leonnino

leonnino

    iPH Member

  • 217 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 10/08/2023 - 09:23

Πατάω να ελέγξω για αναβάθμιση ενώ είμαι στην έκδοση 16.6 και μου βγάζει οτι δεν μπορεί να κάνει έλεγχο για ενημέρωση. Μου βγάζει οτι παρουσιάστηκε σφάλμα κατά τον έλεγχο και μου δίνει δυι επιλογές ακύρωση και νέα δοκιμή. Έκανα restart τη συσκευή αποσυνδέθηκα από το wifi κτλ αλλά και πάλι βγάζει βλάβη. Άλλος με παρόμοιο πρόβλημα?


Και σε εμένα το κάνει αυτό. Παίζει να βγει καινούργια έκδοση

#2347   YpNoS

YpNoS

    iPH newbie

  • 81 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/08/2023 - 09:48

Και σε φόρα έξω αναφέρεται το ίδιο πρόβλημα.
Δεν είναι θέμα συσκευής.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2348   nickhellas04

nickhellas04

    iPH Member

  • 308 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/08/2023 - 09:56

Και σε φόρα έξω αναφέρεται το ίδιο πρόβλημα.
Δεν είναι θέμα συσκευής.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Και στο apple watch στην αναζήτηση για νέα έκδοση κάνει 10 ώρες και τελικά δεν βρίσκει τίποτα.



#2349   MarkosMonk

MarkosMonk

    iPH Member

  • 249 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 10/08/2023 - 10:10

Μια από τα ίδια κι εγώ! 

 

Η 16.6 έχει μικρό θεματακια. Λογικά, σε μερικές μέρες θα βγει ενημέρωση. Του τύπου 16.6.1 



#2350   leonnino

leonnino

    iPH Member

  • 217 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 10/08/2023 - 13:34

Μια από τα ίδια κι εγώ!

Η 16.6 έχει μικρό θεματακια. Λογικά, σε μερικές μέρες θα βγει ενημέρωση. Του τύπου 16.6.1



Κι εγώ έτσι πιστεύω

#2351   sakis697

sakis697

    iPH Hero

  • 3911 μηνύματα
  • Twitter:@sakis3112
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:RED-BLUE BLUR 12

Δημοσίευση 10/08/2023 - 15:01

Δεν πάμε όλοι σε beta 17 να τελειώνουμε; Πόσο χειρότερη μπορεί να είναι από την 16 μήπως!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Μια φορά Εύζων, για πάντα Εύζων! 


#2352   frankk

frankk

    iPH Member

  • 324 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 10/08/2023 - 15:52

Και εμένα από χτες τα ίδια.....καλύτερα να βάλουμε public 17.....


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2353   sakissalonika

sakissalonika

    iPH Addict

  • 895 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 10/08/2023 - 16:09

Εγώ με την 16.6 σε 14 PM δεν έχω κανένα θέμα ούτε με την μπαταρία ούτε με τον έλεγχο αναβαθμίσεων.

Μου κάνει εντύπωση γιατί να η ίδια έκδοση να έχει τόσο διαφορετική συμπεριφορά.

#2354   akis1964

akis1964

    iPH Enthousiast

  • 366 μηνύματα
  • Twitter:@akis1964
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:Lefteris4691

Δημοσίευση 10/08/2023 - 16:53

Πατάω να ελέγξω για αναβάθμιση ενώ είμαι στην έκδοση 16.6 και μου βγάζει οτι δεν μπορεί να κάνει έλεγχο για ενημέρωση. Μου βγάζει οτι παρουσιάστηκε σφάλμα κατά τον έλεγχο και μου δίνει δυι επιλογές ακύρωση και νέα δοκιμή. Έκανα restart τη συσκευή αποσυνδέθηκα από το wifi κτλ αλλά και πάλι βγάζει βλάβη. Άλλος με παρόμοιο πρόβλημα?


Και εγώ έχω το ίδιο θέμα εδώ σε iPhone 14.
Και την 16.6 την έβαλα με alt + restore από Mac.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2355   akis1964

akis1964

    iPH Enthousiast

  • 366 μηνύματα
  • Twitter:@akis1964
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:Lefteris4691

Δημοσίευση 10/08/2023 - 16:59

Βρήκα αυτό στο MacRumors πριν λίγο.

https://bgr.com/tech...and-ipad-users/


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Bing (2)