Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Apple iPad Event 2012


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
480 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#271   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 07/03/2012 - 21:57

εγραψε το ρεπορταζ του σκαι 4 πυρηνος επεξεργαστης και οθονη με την μεγαλυτερη αναλυση στην ιστορια του ... ΠΛΑΝΗΤΗ οτι να ναι !! χαχαχα !!!

Είδες πώς κερδίζει η apple από κάτι τέτοια χωρίς να δώσει λεφτά για διαφήμιση... Αύριο σε όλα κανάλια σίγουρα θα υπάρχει ένα μικρό αφιέρωμα για το νέο iPad

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#272   djzito

djzito

    iPH newbie

  • 83 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/03/2012 - 21:57

Hands on απο το Engadget

#273   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 07/03/2012 - 21:58

Παντως τωρα που το ξανασκεφτομαι, μαλλον ειναι σωστο το "the new iPad". Πλεον, απο εδω και περα η συσκευη θα ονομαζεται σκετο iPad και τιποτα περισσοτερο.

Θελουν να δωσουν πλεον την αισθηση οτι αγοραζεις υπολογιστη. Και οπως με τα υπολοιπα προιοντα της Apple, πλην του iPhone, εχουμε ενα ονομα και αντιστοιχα την περιοδο κυκλοφοριας πχ iMac Mid 2011, Macbook Pro Late 2011 κτλ.


Κι εγώ αυτό καταλαβαίνω... Μήπως μάλιστα δούμε και στο iPhone να λέγεται πλέον σκέτο iPhone?? Ίσως το πάει προς τα κει..

#274   dchristo81

dchristo81

    iPH Addict

  • 862 μηνύματα
  • Twitter:@ChristodApps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:dchristo81

Δημοσίευση 07/03/2012 - 22:00

πραγματικά κανένας λόγος...

*μόνο για τη retina, αλλά και πάλι, μόνο και μόνο που θα μπω στη διαδικασία να μαντέψω πότε θα βγει το jailbrake... άστο καλύτερα...!!!


Φίλε για το timing σχολιάζω, όχι για το αν αξίζει σαν μηχάνημα το ipad2! σαφέστατα κ είναι πολύ καλό. Αν το είχες αγοράσει Οκτώβρη - Νοέμβρη θα έλεγα ότι οκ το αγόρασες σε καλή περίοδο. Αλλά να το αγοράσεις μόλις ενάμιση μήνα πριν πέσει η τιμή του κατα 100 ευρώ κ λίγο πριν βγει το καινούργιο είναι κακή επιλογή αγοράς. Δεν στο παίζω εξυπνάκιας, έχω κάνει κ εγώ την πατάτα να αγοράσω 2μιση μήνες πριν βγει το ipad2 το ένα κ σηχτήριζα την ανυπομονήσία μου :lol:

#275   koukli

koukli

    iPH newbie

  • 43 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/03/2012 - 22:01

Kαι μόνο που έπεσε η τιμή του κατά 100 ευρώ σίγουρα δεν έκανες καλά.. Εκτός κι αν το χρειαζόσουν τόσο πολύ όσο κι εγώ και γ αυτό πηρα το 2 τον Δεκέμβριο που το ήθελα να διαβάζω στην εξεταστική.. ::)

το πήρα αρκετά φθηνότερα από την τιμή που πωλείται στην Ελλάδα...

και γενικά δεν είμαι από τα άτομα που θα παίξουν τα παιχνιδάκια marketing της apple... τη σέβομαι σαν εταιρία, έχω τα προϊόντα της, αλλά δεν είμαι θύμα της...

προς θεού, δε λέω ότι δεν είναι ωραίο το νέο ipad, απλά για κάποιον που έχει ήδη ipad (ιδιαιτέρως το 2) δεν υπάρχει κατά τη γνώμη μου κανένας λόγος απόκτησης του νέου, εκτός των 2 κατηγοριών που ανέφερα παραπάνω...

#276   sakara

sakara

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • GameCenter:SAKARA214EVER

Δημοσίευση 07/03/2012 - 22:02

ειμαστε απιστευτοι.ελληναραδες οσο δεν παει!!!!εχω πεθανει στα γελια.αυτο μας πειραξε δηλαδη οτι θα λεγεται new iPad?δηλαδη αν λεγοταν ipad44678 οσοι προτιθεστε δε θα το αγοράζατε?ΗΜΑΡΤΟΝ

#277   GBabilis

GBabilis

    iPH Addict

  • 608 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • GameCenter:mpampilhs

Δημοσίευση 07/03/2012 - 22:02

οποτε το φθινοπωρο πουλαω το 4S και παω για New iPhone... :P

#278   dswitch

dswitch

    iPH newbie

  • 19 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 07/03/2012 - 22:03

Λοιπόν τελικα με το δεδομένο ότι είναι αδύνατον να τρέχουν αξιοπρεπώς παιχνίδια στη retina σε τόσο υψηλή ανάλυση είναι σίγουρο το 1GB RAM γι αυτο και η τετραπυρηνη GPU για να τρέχει αξιοπρεπώς σε τέτοια ανάλυση. Εφαρμογές και παιχνίδια θα βγουν όμως σε τόσο υψηλη ανάλυση?


Sent from my iPad 2 using Tapatalk



Με 4χ αναλυση η λογικη λεει οτι θα εχει 1GB RAM αλλα με την Apple ποτε δεν πρεπει να εισαι σιγουρος.

#279   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 07/03/2012 - 22:04

Πάντως από εδώ και πέρα που έχουμε φτάσει σε τέτοιο επίπεδο ολοκλήρωσης μην περιμένετε να βλέπετε αλλαγές τύπου retina οθόνης στο 4.Άντε και να γίνει και η cpu 4cores και μετά;

Πιστεύω θα γίνονται minor changes από δω και πέρα και ίσως το όνομα new ipad είναι ένα οιωνός αυτού.

Και το iphone 5(ή new iphone) όταν βγει τι μεγάλη διαφορά μπορεί να έχει;Από τη στιγμή που τα πάντα περιορίζονται από κόστος+χώρο;

Τελευταία επεξεργασία από: MarkKnopfler, 07/03/2012 - 22:05

Αναρτημένη εικόνα


#280   nikolis9

nikolis9

    iPH Addict

  • 653 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/03/2012 - 22:04

No Siri on new IPad :(

#281   traveller

traveller

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/03/2012 - 22:05

Αυτοί που ωφελούνται απο τη μετα πώληση του ipad2 ειναι αυτοί που έχουν 32/ 34 gb.

#282   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 07/03/2012 - 22:05

Πάντως από εδώ και πέρα που έχουμε φτάσει σε τέτοιο επίπεδο ολοκλήρωσης μην περιμένετε να βλέπετε αλλαγές τύπου retina οθόνης στο 4.Άντε και να γίνει και η cpu 4cores και μετά;

Πιστεύω θα γίνονται minor changes από δω και πέρα και ίσως το όνομα new ipad είναι ένα οιωνός αυτού.

Και το iphone 5 όταν βγει τι μεγάλη διαφορά μπορεί να έχει;Από τη στιγμή που τα πάντα περιορίζονται από κόστος+χώρο;


Ποτέ δεν ξέρεις.. Η apple είναι μία καινοτόμα εταιρία...

#283   dchristo81

dchristo81

    iPH Addict

  • 862 μηνύματα
  • Twitter:@ChristodApps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:dchristo81

Δημοσίευση 07/03/2012 - 22:05

Θα βγουν, πώς δεν θα βγουν? Το ipad πουλάει σαν τρελό. Παιχνίδια δεν θα φτιάξουν?

#284   nikos22

nikos22

    iPH User

  • 133 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 07/03/2012 - 22:05

http://www.apple.com/ipad/specs/
http://www.apple.com...ad-2/specs.html
Ριχνοντας μια ματια στο site της apple για τα επισημα specs παρατηρησα το εξης σημαντικο: Η ΜΤΑΤΑΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΠΛΑΣΙΑ! "Built-in 25-watt-hour rechargeable lithium-polymer battery" για το ipad2 και "Built-in 42.5-watt-hour rechargeable lithium-polymer battery" για το νεο!!

#285   NiKlaus

NiKlaus

    iPH Contributor

  • 1406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 07/03/2012 - 22:07

Είδες πώς κερδίζει η apple από κάτι τέτοια χωρίς να δώσει λεφτά για διαφήμιση... Αύριο σε όλα κανάλια σίγουρα θα υπάρχει ένα μικρό αφιέρωμα για το νέο iPad


το κετρικο δελτιο ειδησεων του ΑΝΤ1 στις 9 παρα παρουσιασε σε ρεπορταζ ολα τα τεχνικα χαρακτηριστικα του!!!
ΤΙ λεμεεεεεε τωρααααααααα!χαχααχχα

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες