Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Apple iPad Event 2012


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
480 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#406   Alexemp

Alexemp

    iPH Member

  • 342 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:Mpliki

Δημοσίευση 07/03/2012 - 23:48

Ισχύει αλλά πρακτικά δεν σημαίνει τίποτα στον τομέα gaming.Ήταν απλά μια δήλωση εντυπωσιασμού.Και οι κονσόλες δεν έχουν "ανάλυση".Οι οθόνες έχουν.Όπως και να χει ήταν λάθος τοποθέτηση ως το ήμισυ της.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#407   themdro

themdro

    iPH User

  • 182 μηνύματα
  • Twitter:@th3m
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 07/03/2012 - 23:49

Ποιο αξιόλογο παιχνίδι δεν βγήκε για pc?Εγώ προσωπικά μια αλλαγή τον 1,5 χρόνο σε κάρτα γραφικών κάνω και με το μηχάνημα μου είμαι καλυμμένος από το 2007 με ίδια μητρική και cpu.


Είναι πολλές αποκλειστικότητες των κονσολών που δυστυχώς δεν βγαίνουν για pc (δεν θέλει και πολυ ψάξιμο), αλλά δεν το συνεχίζω γιατί είμαστε εκτός θέματος. Μιλάμε σε πμ αν θές.

#408   themdro

themdro

    iPH User

  • 182 μηνύματα
  • Twitter:@th3m
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 07/03/2012 - 23:50

Εγώ δεν είπα πουθενά ούτε για γραφικά ούτε για τίποτα.

Ούτε στην παρουσίαση ειπώθηκε κάτι τέτοιο.

Είπαν ότι θα έχει καλύτερη ΜΝΗΜΗ και ΑΝΑΛΥΣΗ από τις κονσόλες.

Και αυτό ισχύει...


Το αστείο είναι οτι ανάλυση έχει καλύτερη από σχεδόν το 95% των οθονών που κυκλοφορούν παγκοσμίως ασχέτως κατασκευής και αν είναι mobile ή όχι. Εδω στο pc οι περισσότεροι παίζουμε σε full hd και αν.

#409   Alexemp

Alexemp

    iPH Member

  • 342 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:Mpliki

Δημοσίευση 07/03/2012 - 23:51

Καλά δεν αντιλέγω απλά μιλώντας προσωπικά είμαι υπέρ-καλυμμένος με ότι βγαίνει για pc.Είναι γνωστή άλλωστε η μετατόπιση της αγοράς την τελευταία δεκαετία στις κονσόλες.Αλλά έχεις δίκιο είμαστε οφ.

Shh,we will always have WoW... :blush:

#410   andreas37d

andreas37d

    iPH Enthousiast

  • 484 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 07/03/2012 - 23:53

Μήπως τρέχει καλυτερα Game γιατί είναι καλυτερα σαν games?

Επίσης, το έπιασες στα χέρια σου και έχεις δέσει κόμπο το αντίθετο?


μα δεν το κατηγορω βρε το ipad? εχω το ipad2 και πολυ θα ηθελα να παρω και το new,αλλα λέω τα σύκα σύκα και τη σκάφη σκάφη.
δεν μου αρεσει απο μια μεγαλη εταιρια να κανει τετοια σχολια συγκρισης γινεται ρομπα και δεν κανει.

#411   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 07/03/2012 - 23:55

μα δεν το κατηγορω βρε το ipad? εχω το ipad2 και πολυ θα ηθελα να παρω και το new,αλλα λέω τα σύκα σύκα και τη σκάφη σκάφη.
δεν μου αρεσει απο μια μεγαλη εταιρια να κανει τετοια σχολια συγκρισης γινεται ρομπα και δεν κανει.

Μα σύγκρινε μόνο τα μεγέθη σαν απόλυτες τιμές...

Δεν είπαν ότι θα εχει καλύτερη απόδοση...

Απλά εφόσον το πλασάρουν και σαν gaming console θα έπρεπε έστω μία σύγκριση να κάνουν.

Και μάλλον για αυτό μίλησαν για απόλυτες τιμές.

Γιατί ξέρουν ότι μετά είναι και λίγο θέμα του παιχνιδιού και τα ποσά που πέφτουν για ανάπτυξη στις άλλες κονσόλες ακόμα δεν υπάρχουν στο AppStore...

Τελευταία επεξεργασία από: nsxbass, 07/03/2012 - 23:56


#412   apostolo

apostolo

    iPH Addict

  • 747 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/03/2012 - 23:56

Για οσους θελουν να δουν το keynote βγηκε ηδη στη σελίδα της Apple.

http://events.apple....vent/index.html

Τελευταία επεξεργασία από: apostolo, 08/03/2012 - 00:01


#413   AvgoustisP

AvgoustisP

    iPH Elite Poster

  • 2264 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:avgoustisp

Δημοσίευση 07/03/2012 - 23:56

Δηλάδη μπορεί το new iPad να τρέξει Crysis ? ας σοβαρευτούμε. Κατά τα άλλα συμφωνώ
Ότι είναι το καλύτερο tablet που κυκλοφορεί. Έχω το iPad 2 αλλά δεν ψήνωμαι (ακόμα) να το αλλάξω.

#414   MixalisXxx

MixalisXxx

    iPH Elite Poster

  • 2047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/03/2012 - 23:59

Λοιπόν... Περνουσα καθημερινά απο ένα κατάστημα που πουλούσε iPad στο δρόμο για την δουλειά μου! Πάντα περνώντας ζαχαρωνα ένα iPad 2! Μπήκα μέσα το έπιασα, έπαιξα λίγο, έφυγα... Την επόμενη μέρα τα ίδια! Εδω και πολυ καιρο κρατούσα τον εαυτό μου στο περίμενε να δω το καινούριο iPad!

Τελειώνει η παρουσίαση και συνειδητοποιώ πόσο πολυ δεν το χρειάζομαι! Δεν ξέρω γιατι μου έκατσε έτσι!

#415   Alexemp

Alexemp

    iPH Member

  • 342 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:Mpliki

Δημοσίευση 08/03/2012 - 00:03

Λοιπόν... Περνουσα καθημερινά απο ένα κατάστημα που πουλούσε iPad στο δρόμο για την δουλειά μου! Πάντα περνώντας ζαχαρωνα ένα iPad 2! Μπήκα μέσα το έπιασα, έπαιξα λίγο, έφυγα... Την επόμενη μέρα τα ίδια! Εδω και πολυ καιρο κρατούσα τον εαυτό μου στο περίμενε να δω το καινούριο iPad!

Τελειώνει η παρουσίαση και συνειδητοποιώ πόσο πολυ δεν το χρειάζομαι! Δεν ξέρω γιατι μου έκατσε έτσι!


Και μόλις έκανες ένα τεράστιο καλό στην τσέπη σου!! :lol:

#416   mtifosi

mtifosi

    iPH Member

  • 258 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:mtifosi

Δημοσίευση 08/03/2012 - 00:10

Εκπληκτικο το νεο ιπαντ.Απιστευτη αναλυση,πιο δυνατο,πολυ καλη καμερα,παλι σε δικο του επιπεδο.Μεχρι στιγμης δεν ειχα μπει στη διαδικασια να παρω το 2 αλλα μαλλον το καινουργιο θα το τιμησω.

#417   geomac32

geomac32

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/03/2012 - 00:12

Μην γράφεις κεφαλαία φίλε μου.Το ps vita ήταν καταδικασμένο εξ αρχής.

εδω μιλαμε για τελεσιδικη κατασταση....πιστευω οτι το μηχανημα θα σπασει πωλησεις παγκοσμιως....απλα ευχομαι μην εχουμε παλι τα χαλια οπως περισυ στην ελλαδα με τις ουρες και τον εμπαιγμο των καταστηματων περι δηθεν σειρας προτεραιοτητας που στην ουσια εξυπηρετουσαν ημετερους.....αν και λογω οικονομικης κρισης δεν προβλεπω ιδιες εικονες ακομα και αν η διαθεσιμοτητα ειναι μικρη

υ.γ δεν με εντυπωσιασαν τοσα τα γραφικα του ipad οσο η ταχυτητα αποκρισης στις εφαρμογες τουλαχιστον απο το keynote

Τελευταία επεξεργασία από: iLuxus, 08/03/2012 - 03:42


#418   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 08/03/2012 - 00:14

Λοιπόν... Περνουσα καθημερινά απο ένα κατάστημα που πουλούσε iPad στο δρόμο για την δουλειά μου! Πάντα περνώντας ζαχαρωνα ένα iPad 2! Μπήκα μέσα το έπιασα, έπαιξα λίγο, έφυγα... Την επόμενη μέρα τα ίδια! Εδω και πολυ καιρο κρατούσα τον εαυτό μου στο περίμενε να δω το καινούριο iPad!

Τελειώνει η παρουσίαση και συνειδητοποιώ πόσο πολυ δεν το χρειάζομαι! Δεν ξέρω γιατι μου έκατσε έτσι!

Ρε συ οι ανάγκες του καθενός είναι διαφορετικές...

Εγώ ας πούμε τα τελευταία 2 χρόνια έχω μόνο σταθερό υπολογιστή και είπα πλέον αντί για laptop να πάρω το ipad για να κινούμαι όταν λείπω από το σπίτι για καιρό...

Αλλά κάποιος που έχει φορητό υπολογιστή ήδη και τον καλύπτει, γενικά δεν βλέπω τον λόγο του να πάρει και iPad... Δεν θα του προσφέρει κάτι παραπάνω.

#419   MAZDAKOS5

MAZDAKOS5

    iPH User

  • 150 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 08/03/2012 - 00:15

Απο εδω και περα που δεν υπαρχει φραγκο θα περνουμε τις καρεκλες μας θα πηγαινουμε (πλαισιο,public)θα καθομαστε και θα παιζουμε με το ipad3 και οτι αλλο καινουργιο βγαινει!!! 8)

#420   hyperlost

hyperlost

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:iwhisto

Δημοσίευση 08/03/2012 - 00:26

Ειναι πολυ καλη εξέλιξη το οτι προτιμησαν 2πυρηνο με 2gpu, για να βγει qυad στα γραφικα. ετσι η μπαταρια δε θα πέφτει.

επισης μερικοι ξεκολλήστε γιατι το οτι εχει μεγαλυτερη μνημη που λενε απο ps3 και xbox360 δε σημαινει τίποτε, το ps3 ειναι κονσόλα του 2006. Προφανως οι κάρτες γραφικών που είχαν τότε δεν συγκρίνονται με τις σημερινές. Ενημερωτικά το ps3 εχει nvidia 7600gt, που ειναι χάλια εδω και πολύ καιρό, αλλα και πάλι παιζει optimized τα παιχνίδια για αρκετα χρόνια απο τότε που βγήκε. Δηλαδή αν βγεί του χρόνου ps4 και βάλουν ATI8970(που δεν υπαρχει) και πούνε ότι έχει 45χ γραφικα και επιδόσεις και 2GB μνήμη παραπάνω απο το νεο ipad θα σας βγει κανενα συμπέρασμα? το ιδιο ισχύει για το xbox. Δεν συγρλινονται.

Είναι εντυπωσιακό πάντως. για να καταλάβω siri βάλαν και στο ipad? δε κατάλαβα απο τα νεα...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες