Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Γιατί γίνεται αυτό το πράγμα με τους Έλληνες Developer ?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
214 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#91   dchristo81

dchristo81

    iPH Addict

  • 862 μηνύματα
  • Twitter:@ChristodApps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:dchristo81

Δημοσίευση 07/05/2012 - 14:56

Dchristos81 πηγαινε να δουλεψεις αλλους που θα μας μιλησεις κι ολας εσυ. Βγαλε τις εφαρμογες σου στην Αγγλια και τη Γερμανια και ξεφορτωσου μας.. Καλυτερα να μην βλεπουμε κι ολας τις εφαρμογες σου στο ελληνικο app store.. Να καθαρισει και λιγο


Φίλε τη παλεύεις καθόλου; Γιατί γίνεσαι ερειστικός χωρίς λόγο; Κουβέντα κάνουμε.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#92   magnett

magnett

    iPH User

  • 186 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 07/05/2012 - 16:07

Οτι και να του πεις δεν πρόκειται να αλλάξει γνώμη. Κάποιους ανθρώπους τους ενοχλεί ο αντίλογος. Έχει μια άποψη και αυτή ειναι. Κρίμα βέβαια για κάποιον που ειναι μόλις 22 ετών...

#93   magnett

magnett

    iPH User

  • 186 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 07/05/2012 - 18:03

Ένα απο αυτά που με ενοχλούν περισσότερο σε τέτοιου είδους συζήτησεις ειναι οτι οι περισσότεροι επικριτές ακόμα και των δωρεάν εφαρμογών, ακόμα και αν είχαν οποιουδήποτε είδους ικανότητες ή γνώσεις σχετικά με την δημιουργία εφαρμογών (και συνήθως δεν εχουν), δεν θα σου έδειναν δωρεάν ούτε ένα jpeg. Αλλα πολυ άνετα Και καθόλου εποικοδομητικά κατα κρίνουν τον κόπο άλλων ακόμα και όταν τους προσφέρεται ως δώρο, όπως π.χ το παραδακι του dchristo...

Τελευταία επεξεργασία από: magnett, 07/05/2012 - 18:04


#94   dchristo81

dchristo81

    iPH Addict

  • 862 μηνύματα
  • Twitter:@ChristodApps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:dchristo81

Δημοσίευση 07/05/2012 - 18:55

Μην ασχολείσαι φίλε. Εμείς κάνουμε το χόμπι μας κ είμαστε οκ. Τώρα τί λένε οι άλλοι...

#95   zacharisharris

zacharisharris

    iPH Member

  • 213 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/05/2012 - 18:58

Εγώ ένα πράγμα ξέρω οτι ο Alex0077 έχει μια συγκεκριμένη άποψη για ένα θέμα και προσωπικά [πιστεύει οτι γνωρίζει όλες τις πτυχές σχετικά με το θέμα του iOS development. ΦΥΣΙΚΑ και ΔΕΝ συμφωνώ με την αποψή σου και απ'ότι βλέπω κανένας άλλος. Το γεγονός όμως οτι ασκείς κριτική σε developers (και μάλιστα με υφάκι όπως έκανες με τον φίλο τον dchristo81) όντας απλά ένας χρήστης iPhone και μη έχοντας εξερευνήσει ενδελεχώς τη διαδικασία που ακολουθούμε εμείς οι iOS developers κατα την ανάπτυξη εφαρμογών, αλλά και τις θυσίες που κάνουμε, τότε για εμένα δεν έχεις δικαίωμα να μιλάς. Είμαι 16 και κάτι και έχω αναπτύξει την εφαρμογή Τυπολόγιο+. Δεν παινεύομαι οτι δεν έχει ψεγάδια, ακόμη και οι καλύτερες εφαρμογές έχουν, αλλά είναι μια ιδέα που εγώ προσωπικά είχα και έκανα πολλές θυσίες για να συνδυάσω το σχολείο και το development, προκειμένου να την υλοποιήσω. Δεν μπορείς όμως να ανοίγεις ένα topic από μόνος σου και να επιβάλλεις σε όλους τους υπολοίπους την αποψή σου, πόσο μάλλον και να την μπαίνεις και τόσο ανοιχτά στους developers, ή να σχολιάζεις σε ΚΑΘΕ developer topic έχοντας μια άποψη για όλα. Τα topic αυτά είναι κάτι είναι η διαφήμιση του developer. Είναι σαν να μπαίνω εγώ στο μαγαζί σου και να σου διώχνω τους πελάτες. Δε λέω ούτε εμείς έχουμε απόλυτο δίκιο, ούτε όμως και εσύ.

#96   GeorgeP79

GeorgeP79

    iPH User

  • 131 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/05/2012 - 19:34

ή να σχολιάζεις σε ΚΑΘΕ developer topic έχοντας μια άποψη για όλα.


Για να συμφωνήσω μαζί σου, μου έκανε αλγεινή εντύπωση σε ένα topic greek developer, ο Αlex0077 πρότεινε ανταγωνιστική εφαρμογή. Νομίζω είναι αρμοδιότητα των moderators να προστατεύουν από τέτοιες συμπεριφορές. Εννοείται έχουμε ελευθερία λόγου αλλά τον τελευταίο καιρό παρατηρώ στη συγκεκριμένη ενότητα να γίνεται πόλεμος στους developers. Δεν είπε κανείς ότι ο dchristo81 ή ο Lefteris23 είναι οι τέλειοι προγραμματιστές, αλλά για τους περισσότερους από εμάς, έχουν μια σεβαστή θέση στο χώρο.
Όσοι προβαίνουν σε συμπεριφορές του στυλ "Καλυτερα να μην βλεπουμε κι ολας τις εφαρμογες σου στο ελληνικο app store.. Να καθαρισει και λιγο" δεν έχουν καμία θέση σε ένα forum φιλικής συζήτησης όπως αυτό.

Τελευταία επεξεργασία από: GeorgeP79, 07/05/2012 - 19:35


#97   dchristo81

dchristo81

    iPH Addict

  • 862 μηνύματα
  • Twitter:@ChristodApps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:dchristo81

Δημοσίευση 07/05/2012 - 20:15

Μην ασχολείστε δεν υπάρχει λόγος. Οι εφαρμογές βγαίνουν για να τις χρησιμοποιεί ο κόσμος κ για να δίνει τη χαρά της δημιουργίας σε μας που τις φτιάχνουμε. Αν τύχει κ βγάλουμε κ κανα φράγκο καλοδεχούμενο είναι.

Μου έκανε εντύπωση ο φίλος με την εφαρμογη τυπολόγιο που είναι μόνο 16!!! Μπράβο! Πραγματικά να συνεχίσεις μικρέ 😃 (κ επέτρεψε μου το "μικρέ" γιατί σου τίχνω 14 χρόνια! χαχαχα!)

#98   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 07/05/2012 - 23:57

Εγώ ένα πράγμα ξέρω οτι ο Alex0077 έχει μια συγκεκριμένη άποψη για ένα θέμα και προσωπικά [πιστεύει οτι γνωρίζει όλες τις πτυχές σχετικά με το θέμα του iOS development. ΦΥΣΙΚΑ και ΔΕΝ συμφωνώ με την αποψή σου και απ'ότι βλέπω κανένας άλλος. Το γεγονός όμως οτι ασκείς κριτική σε developers (και μάλιστα με υφάκι όπως έκανες με τον φίλο τον dchristo81) όντας απλά ένας χρήστης iPhone και μη έχοντας εξερευνήσει ενδελεχώς τη διαδικασία που ακολουθούμε εμείς οι iOS developers κατα την ανάπτυξη εφαρμογών, αλλά και τις θυσίες που κάνουμε, τότε για εμένα δεν έχεις δικαίωμα να μιλάς. Είμαι 16 και κάτι και έχω αναπτύξει την εφαρμογή Τυπολόγιο+. Δεν παινεύομαι οτι δεν έχει ψεγάδια, ακόμη και οι καλύτερες εφαρμογές έχουν, αλλά είναι μια ιδέα που εγώ προσωπικά είχα και έκανα πολλές θυσίες για να συνδυάσω το σχολείο και το development, προκειμένου να την υλοποιήσω. Δεν μπορείς όμως να ανοίγεις ένα topic από μόνος σου και να επιβάλλεις σε όλους τους υπολοίπους την αποψή σου, πόσο μάλλον και να την μπαίνεις και τόσο ανοιχτά στους developers, ή να σχολιάζεις σε ΚΑΘΕ developer topic έχοντας μια άποψη για όλα. Τα topic αυτά είναι κάτι είναι η διαφήμιση του developer. Είναι σαν να μπαίνω εγώ στο μαγαζί σου και να σου διώχνω τους πελάτες. Δε λέω ούτε εμείς έχουμε απόλυτο δίκιο, ούτε όμως και εσύ.



Τα 14 +1 ή likes που έχω στο αρχικό ποστ + πολλές απαντήσεις που υποστηρίζουν αυτήν την άποψη αν διαβάσεις δεν νομίζω να μην συμφωνεί κανένας με την άποψή μου φίλε μου..
όΣο ότι γνωρίζω όλες τις πτυχές του iOS development .. ποιος το είπε αυτό?? Είπα εγώ κάτι τέτοιο :huh: χαχαχα έλεος.. Εγώ είπα ότι ξέρω καλά την αγορά του iTunes Store γενικότερα και ότι μπορώ να κρίνω αν μία εφαρμογή είναι πχ υπερτιμημένη , ή αν μια εφαρμογή είναι άχρηστη με τα μάτια του χρήστη-αγοραστή και μόνο...

Οτι και να του πεις δεν πρόκειται να αλλάξει γνώμη. Κάποιους ανθρώπους τους ενοχλεί ο αντίλογος. Έχει μια άποψη και αυτή ειναι. Κρίμα βέβαια για κάποιον που ειναι μόλις 22 ετών...


Μην το γυρίζεις σε προσωπικά του καθενος.. Το ότι είμαι 22 χρονών δεν νομίζω ότι έχει σχέση με τον χαρακτήρα και τα πιστεύω του άλλου. Καλώς κακώς εμένα αυτή είναι η άποψή μου. Κι εγώ λέω κρίμα και για σένα.. κι ας είσαι και 70 χρονών

Τελευταία επεξεργασία από: Alex0077, 07/05/2012 - 23:58


#99   Georgios1987

Georgios1987

    iPH Enthousiast

  • 562 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/05/2012 - 00:15

Dchristos81 πηγαινε να δουλεψεις αλλους που θα μας μιλησεις κι ολας εσυ. Βγαλε τις εφαρμογες σου στην Αγγλια και τη Γερμανια και ξεφορτωσου μας.. Καλυτερα να μην βλεπουμε κι ολας τις εφαρμογες σου στο ελληνικο app store.. Να καθαρισει και λιγο

22 χρονων? MAXIMUM 15.

#100   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 08/05/2012 - 00:44

22 χρονων? MAXIMUM 15.


Τα είπα αυτά γιατί με νευρίασαν αυτά που είπε και αμέσως μετά που είδα αυτό http://www.iphonehel...mikroefarmoges/

#101   konion2010

konion2010

    iPH Contributor

  • 1128 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/05/2012 - 02:32

Παιδια,να καταθεσω και εγω την αποψη μου σχετικα με το θεμα των ελληνων developer,ως προγραμματιστης(οχι σε ios).Αρχικα,να επισημανω οτι αν μια εφαρμογη πωλειται εναντι καποιου χρηματικου ποσου επιβαλλετε οτι αυτος που την εφτιαξε,πρεπει να συνεχισει να ασχολειτε και να δινει νεα update σε χρηστες και ειναι απαραδεκτο να σταματαει τα update και ο χρηστης να μην μπορει να δουλεψει πλεον την εφαρμογη(ή να δουλευει πλεον ελλειπως).Τωρα,ας παμε στις free εφαρμογες.Ειδα πολλοι να γραφουν οτι επειδη ειναι free οι εφαρμογες,το να μην συντηρουνται και πολυ καλα δικαιολογειται,κατι το οποιο δεν ισχυεi.Οταν καποιος αναλαμβανει να φτιαξει μια εφαρμογη πρεπει να ξερει και να εχει την διαθεση,οτι θα πρεπει συνεχως να ασχολειτε με την εφαρμογη αυτη,και οχι να την αφηνει στην τυχη της.Αμα πιστευει οτι δεν μπορει να τα καταφερει,ας το αφησει καλυτερα ή ας γραψει οτι η εφαρμογη αυτη δημιουργηθηκε καθαρα ως χομπι και οτι δεν εχει κανεναν εμπορικο σκοπο,ωστε να ξερει ο χρηστης τι να περιμενει,και οχι να την παρουσιαζει σαν "την" εφαρμογη και μετα να την παραταει.Ακομα ειδα ελληνες developer να φτιαχνουν εφαρμογη οι οποια δεν διατιθεται στα ελληνικα appstore.Το οτι μια εφαρμογη δεν εχει κερδος αν ειναι στα ελληνικα,μπορει και να ισχυει σε καποιο βαθμο.Αλλα ελληνες να μην φτιαχνουν εφαρμογες που να δουλευουν ΚΑΙ στον τοπο τους το θεωρω απαραδεκτο.Με αυτην την λογικη δεν θα επρεπε να βγαινει τιποτα στα ελληνικα,ουτε σε αγορες παρομοιες με της ελληνικες γιατι δεν εχουν το μεγιστο κερδος.Φτασαμε ως εδω γιατι πολλοι ελληνες ειχαν πανω απο ολα τα φραγκα και το πως θα βγαλουν λεφτα.Αμα ο μονος σκοπος ειναι το κερδος και δεν αγαπας αυτο που φτιαχνεις εισαι απο χερι χαμενος,και αργα ή γρηγορα θα αποδειχθει.Το ξερω οτι πρεπει να ζησει και ο developer και οτι απο καπου πρεπει να βγαλει κερδος ωστε να μπορεσει να φτιαξει και αλλες εφαρμογες,αλλα ας το κανει με ορθο τροπο,και οχι να πουλαει ευχεριακα εφαρμογες ή να τις διαθετει μονο στις μεγαλες αγορες,και να εχει μονο σκοπο το κερδος.
Αυτα για τους developer.
Τωρα και οι χρηστες θα πρεπει να ειναι λιγο πιο προσεκτικοι και να μην ειναι τοσο εριστικοι καθως υπαρχει πολυς κοπος πισω ακομα και απο τις πιο απλες εφαρμογες.Ασ θυμηθουμε οτι τα σχολια και οι προτασεις εχουν σαν σκοπο να βοηθησουν τους developer και οχι να τους κριτικαρουν.Φυσικα και σε περιπτωσεις που καποιος εγκαταλειπει μια εφαρμογη(και οταν δεν ειναι free πολυ περισσοτερο)θα πρεπει να ασκηθει εντονη και πολυ αυστηρη κριτικη,αλλα ας αναλογιστουμε οτι με την καλλιεργεια του οτι ΟΛΟΙ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ DEVELOPER ΕΙΝΑΙ ΧΑΛΙΑ σταματαμε την δημιουργεια ελληνικων εφαρμογων,γιατι βλεποντας αυτα κανεις δεν θα φτιαχνει ουτε θα αγοραζει ελληνικες εφαρμογες.
Το οτι ο καθενας γενικευει τα παντα απο μεμονωμενες περιπτωσεις,καθως και οτι ασχολουμαστε με κατι οσο μονο εχει δημοσιοτητα ειναι ενας απο τους βασικους παραγοντες που σαν χωρα οδηγηθηκαμε εδω.Ας μην το κανουμε και εδω,και οδηγηθουν οι ελληνες developer να κανουν εφαρμογες για το εξωτερικο και οι ελληνες χρηστες να αγοραζουν εφαρμογες του εξωτερικου.

Ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας.

#102   mmissa

mmissa

    iPH newbie

  • 87 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 08/05/2012 - 07:48

Σαν καταναλωτής τα γράφετε πολύ σωστά και θα συμφωνούσα μαζί σας αν ..... αν δεν ήμουν και εγώ developer. Πιστέψτε με δεν έχω διάθεση να υποστηρίξω τη πλευρά των developers, απλά και μόνο για να δημιουργήσω αντίλογο, αλλά να πω πραγματικά γιατί συμβαίνουν τα όσα γράφετε. Η ανάπτυξη ενός προγράμματος είναι μια επίπονη εργασία και συχνά δεν γίνεται από έναν αλλά πολλούς, όπως συμβαίνει και στη δική μου ομάδα όπου γράφουμε κώδικα τέσσερις άνθρωποι, δύο ασχολούνται με τα γραφικά και ένας με την τεκμηρίωση. Αυτό σημαίνει ότι μια εφαρμογή που για παράδειγμα μας πήρε 20 ημέρες για να τελειώσει, κοστίζει μόνο σε μεροκάματα (με την αμοιβή του ανειδίκευτου εργάτη) πάνω από 2500€. Η εφαρμογή αυτή μπορεί να διατεθεί στο AppStore στη τιμή των 0,79€ γιατί αν την χρεώσουμε παραπάνω θα μας πουν ότι πάμε να γίνουμε πλούσιοι. (δείτε διάφορα posts σε εφαρμογές συναδέλφων)
Αυτό σημαίνει με απλά μαθηματικά ότι ο developer για να κάνει απόσβεση θα πρέπει να πουλήσει πάνω από 3.000 κομμάτια. Τελικά όμως πουλάει μόνο 1800 κομμάτια και μάλιστα σε διάστημα 6 μηνών. Στο ενδιάμεσο η εφαρμογή του έχει ήδη αντιγραφεί και σπαστεί και έχει ανέβει και στα γνωστά sites για "σπασμένα" iphones....και οι "μάγκες" την κατεβάζουν τσάμπα. Εσείς λοιπόν πιστεύετε ότι έχει κανένα νόημα για τον developer να δουλέψει πάνω στην εφαρμογή και να βγάλει updates και να τη συντηρήσει? ΟΧΙ. Κατηγορηματικά ΟΧΙ !! Και δεν σας βάζω και τον ανταγωνισμό όπου αν εγώ βγάλω μια εφαρμογή στα 0,79€ θα βρεθεί άλλος "βλαξ" και θα τη δώσει δωρεάν. Όπως λοιπόν καταλαβαίνετε το νόμισμα έχει πάντα δύο όψεις...

Με φιλικούς χαιρετισμούς Μαρία

#103   chrispe

chrispe

    iPH Member

  • 340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:chrispel

Δημοσίευση 08/05/2012 - 11:19

Και δεν σας βάζω και τον ανταγωνισμό όπου αν εγώ βγάλω μια εφαρμογή στα 0,79€ θα βρεθεί άλλος "βλαξ" και θα τη δώσει δωρεάν.

αυτή η ''βλακεία'' του ανταγωνισμου σου εξοικονομεί μερικά ευρώ στην καθημερινότητά σου αν δεν το 'χεις παρει χαμπάρι

#104   larryf13

larryf13

    iPH Member

  • 250 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:larryf13

Δημοσίευση 08/05/2012 - 11:46

αυτή η ''βλακεία'' του ανταγωνισμου σου εξοικονομεί μερικά ευρώ στην καθημερινότητά σου αν δεν το 'χεις παρει χαμπάρι


Εγώ δεν έχω δει κάποιο φούρνο να δίνει ψωμί τζάμπα πάντως. Τα έχω ξαναπεί και σε άλλο τόπικ.

Οι προγραμματιστές στη δουλειά τους (ανάπτυξη εφαρμογής) μπορεί να είναι έξυπνοι, σωστοί, πολύ έξυπνοι, αλλά σαν έμπορες άχρηστοι.

Τι θα πει free software, open source και όλα αυτά. Σε κάποιον άλλο κλάδο δίνει κάποιος κάτι τζάμπα; Μήπως δίνει την τεχνογνωσία του τζάμπα;

Το λογισμικό είναι προϊόν πολυτελείας και με βάση αυτό θα έπρεπε να είναι ποιοτικό και να κοστίζει ακριβά. Απλά είναι τα πράγματα.

#105   konion2010

konion2010

    iPH Contributor

  • 1128 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/05/2012 - 11:48

Δεν ειναι αναγκη να γραφεις στο πληθυντικο,εκτος και αν μιλας σε πολλους.Αρχικα,οπως ξεκαθαρισα δεν εχω ασχοληθει ακομα με ios εφαρμογες και οι γλωσσες που ασχολουμε ειναι κυριως java C++ και κυριως απευθυνομαι σε εταιριες(οποτε το θεμα του design δεν ειναι τοσο σημαντικο σε αυτα τα project εφοσον δεν απευθυνομαι σε κοσμο,και το θεμα του interface δεν με αφορα τοσο),για αυτο δεν γνωριζα οτι χρειαζονται τοσα ατομα στον τομεα τον γραφικων.Ακομα,να ξεκαθαρισω οτι ο καθενας πρεπει να ανταμειβεται για τον κοπο του.Δηλαδη,αμα εχεις φτιαξει μια πολυ ωραια εφαρμογη φυσικα και θα σου δωσω και 0,79 και 1 ισως και 2,ακομα και σε τοσο δυσκολους καιρους.Αυτο που οδηγει στο σπασιμο(σε ολους τους τομεις),ειναι οτι καποιοι αισχροκερδουν λογο μονοπωλειου,και ζητουν τρελα λεφτα για κατι το οποιο δεν τα αξιζει.Ακομα,αμα εχει πληρωσει εστω και 0,79 και ο developer σταματησει τα update μετα σε οδηγει σε μια λογικη του οτι,εφοσον αυτος με κοροιδευει θα απευθυνθω και εγω σε σπασμενα,για να τον κοροιδεψω και εγω(κατι το οποιο ειναι λαθος γιατι θα επρεπε απλα να κυνηγησεις αυτον και οχι να δημιουργεις πληγμα σε ολους οσους ασχολουνται με τιν αναπτυξη ios εφαρμογων).Τωρα για τα 3,000 κομματια,ειναι λογικο αν απευθυνεσαι στην ελληνικη αγορα και μονο.Οπως εγραψα και πριν,δεν θεωρω κακο καποιος να βγαζει μια εφαρμογη που να υποστηριζει και ξενες γλωσσες,αρκει να υποστηριζει ΚΑΙ τα ελληνικα,μιας και ειναι ΕΛΛΗΝΑΣ developer.Οποτε,εκει η αγορα μεγαλωνει(και αν υποστηριζει τα αγγλικα γινετε σχεδον παγκοσμια),οποτε πλεον το θεμα ειναι αν η εφαρμογη θα ποιασει.Τελος,δεν ξερω κατα ποσο ειναι βλαξ καποιος που θα την δωσει δωρεαν.Αν οπως γραφεις εχει χρειαστει 2500 για να την σχεδιασει ποιος ο λογος να την πουλησει μετα δωρεαν.Ισως,δεν χρειαστηκε τοσους πορους για να την φτιαξει,οποτε δεν πιστευει οτι αξιζει να την πουλησει.Εδω θα ηθελα να ξαναεπισημανω οτι μιλαω για να την πουλαει επισημα στο appstore και οχι σπασμενη γιατι εκει φυσικα απλα την εχει κλεψει.Το νομισμα εχει παντα δυο οψεις αλλα αυτο δεν σημαινει οτι εμεις οτι και να γινει σαν developer πρεπει να παντα να υποστηριζουμε εναν συναδελφο ο οποιος μπορει να εκανε λαθος,και αντιστοιχα οι χρηστες πρεπει να καταλαβουν οτι και οι developer ειναι ανθρωποι(και συνηθως ομαδες) και πρεπει με καποιον τροπο να εχουν κερδη για να μπορουν να ζησουν και αν η εφαρμογη τους ειναι καινοτομα και σου λυνει τα χερια πρεπει και αυτοι να ανταμειφθουν ακομα περισσοτερο για το εργο τους.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες