Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 27 ψήφοι

Absinthe 2


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2522 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1981   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/05/2012 - 14:55

Ατυχια δεν το βλεπει το pc θα δοκιμασω και με mac αλλιως ισως να ειναι bug στην εκδοση του Absinthe ?
στο 2o pc δεν ειχα itunes (το χρειαζετε ? )

ολα τα tool θελουν το itunes

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1982   GARBAKOS

GARBAKOS

    iPH Enthousiast

  • 527 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 30/05/2012 - 14:56

Μικρές διαφορές.. Αν δεν έχεις κάποιο πρόβλημα στο iOS 5.0.1, δεν αξίζει τον κόπο να μπεις στην διαδικασία.



ok Ευχαριστω!

#1983   esspy

esspy

    iPH newbie

  • 70 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 30/05/2012 - 16:01

Μόλις έγινε το jb σε new iPad !

#1984   Sofoklis245

Sofoklis245

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 30/05/2012 - 16:16

Παιδια μια βοηθεια,
Εχω σπασει το κινητο εδω και μια μερα (ολα ειναι φυσιολογικα και κανονικα), απλα σημερα το απογευμα παρατηρησα οτι δεν μπορω να κανω delete μια εφαρμογη(οποιαδηποτε ειναι αυτη).
Κολάει για 1 λεπτό και μετα με πεταει στην οθονη κλειδωματος!
ξανα μπενω να ελενξω και η εφαρμογη δεν εχει διαγραφει. (αυτο το φαινομενο γινετε οσες φορες και αν το προσπαθησω)
Εχω δοκιμασω να κανω και respring και μετα delete αλλα παλι τα ιδια.
Μπορει να βοηθησει κανεις?

Σας ευχαριστω.

#1985   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21640 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 30/05/2012 - 16:19

Παιδια μια βοηθεια,
Εχω σπασει το κινητο εδω και μια μερα (ολα ειναι φυσιολογικα και κανονικα), απλα σημερα το απογευμα παρατηρησα οτι δεν μπορω να κανω delete μια εφαρμογη(οποιαδηποτε ειναι αυτη).
Κολάει για 1 λεπτό και μετα με πεταει στην οθονη κλειδωματος!
ξανα μπενω να ελενξω και η εφαρμογη δεν εχει διαγραφει. (αυτο το φαινομενο γινετε οσες φορες και αν το προσπαθησω)
Εχω δοκιμασω να κανω και respring και μετα delete αλλα παλι τα ιδια.
Μπορει να βοηθησει κανεις?

Σας ευχαριστω.


εχει αναφερθει το συγκεκριμενο προβλημα και μονο με restore set up as new διορθωνεται. :(

#1986   Sofoklis245

Sofoklis245

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 30/05/2012 - 16:28

Σε ευχαριστω πολυ αγορινα, να σαι καλα.
Θα το ξανα κανω αμα ειναι!

#1987   dim18

dim18

    iPH User

  • 126 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/05/2012 - 16:42

Παιδιά ξέρετε αν αναμένουμε καμία άλλη έκδοση του Absinthe ή ενσωμάτωση του jb της 5.1.1 στο redsnow;

#1988   takhs764

takhs764

    iPH User

  • 142 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/05/2012 - 16:47

γεια σας καταρχάς ευχαριστούμε ολα τα παιδιά για την ανταπόκριση στα προβλήματα που αντιμέτωποι ζούμε .
να ρωτήσω και εγώ κατι έχω ένα iPad new wifi ελληνικό
Έκανα τα παραπάνω αλλα τρώει κατι κολιματα
(άσπρα εικονίδιο και κολημενα αυτό το ξεπερναω κάνοντας hard αλλα μπορώ να το κάνω συνεχώς ;)
Για αυτό ΛΕΩ να ξανά κάνω αυτή την διαδικασία με new iPad , χρειάζεται να κάνω κατι το διαφορετικό από ότι λέει ο παραπάνω οδηγός ;
(σας θυμίζω ότι έχω κάνει είδη ένα ξεκλειδομα και λεω επίσης να ξανακατεβασω την 5.1.1 και να κάνω πάλι restore
ευχαριστω

#1989   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21640 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 30/05/2012 - 16:49

γεια σας καταρχάς ευχαριστούμε ολα τα παιδιά για την ανταπόκριση στα προβλήματα που αντιμέτωποι ζούμε .
να ρωτήσω και εγώ κατι έχω ένα iPad new wifi ελληνικό
Έκανα τα παραπάνω αλλα τρώει κατι κολιματα
(άσπρα εικονίδιο και κολημενα αυτό το ξεπερναω κάνοντας hard αλλα μπορώ να το κάνω συνεχώς ;)
Για αυτό ΛΕΩ να ξανά κάνω αυτή την διαδικασία με new iPad , χρειάζεται να κάνω κατι το διαφορετικό από ότι λέει ο παραπάνω οδηγός ;
(σας θυμίζω ότι έχω κάνει είδη ένα ξεκλειδομα και λεω επίσης να ξανακατεβασω την 5.1.1 και να κάνω πάλι restore
ευχαριστω


τα λευκα εικονιδια φευγουν με ενα respring.ειναι bug του jb.και να ξανακανεις θα ξαναεμφανιστουν.

αν εχεις sbsettings πηγαινε mobile substrate addons και κλεισε το libhide.

#1990   panos7k

panos7k

    iPH User

  • 101 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/05/2012 - 17:04

εγω μαγκες εχω iphone 4s δν το εχω σπασει και ειμαι στν 5.0.1 και θελω να παω στν 5.1.1 για να κανω jailbreak..ειναι ευκολο?και εκτος απο αυτο θα χασω τιποτα?και κατι για shsh π λετε οτι πρεπει να τα κρατησουμε γιατι γινεται?σορρυ για τς ερωτησεις αλλα δν ξερω πολλα απο jail..εχει βγαλει κανενα προβλημα οταν τ σπας στν 5.1.1??

#1991   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113588 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 30/05/2012 - 17:06

εγω μαγκες εχω iphone 4s δν το εχω σπασει και ειμαι στν 5.0.1 και θελω να παω στν 5.1.1 για να κανω jailbreak..ειναι ευκολο?και εκτος απο αυτο θα χασω τιποτα?και κατι για shsh π λετε οτι πρεπει να τα κρατησουμε γιατι γινεται?σορρυ για τς ερωτησεις αλλα δν ξερω πολλα απο jail..εχει βγαλει κανενα προβλημα οταν τ σπας στν 5.1.1??


Αν δεν έχεις πρόβλημα δεν υπάρχει λόγος να αναθαθμίσεις.

Αν πάλι θες να το κάνεις με Restore & Set Up As New αν η συσκευή είναι ελληνική.

Backup να πάρεις πρώτα.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1992   panoss20

panoss20

    iPH newbie

  • Pip
  • 46 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/05/2012 - 18:20

Παιδια το φαινομενο με τις εφαρμογες που δεν διαγραφονται μπορουμε να το αντιμετωπισουμε απο itunes και να τις ξετικαρουμε και να κανουμε μετα sync και να διαγραφουν απο το κινητο...!
Ελπίζω να βοήθησα καποιους....!

#1993   BaamBam

BaamBam

    iPH newbie

  • 68 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/05/2012 - 18:37

Το εκανα χτες σε iphobe 4 ολα οκ πολυ ευοκολα αλλα παιζει προβλημα!!!Μου ρουφαει την μπαταρια σα νερο!!!Το εψαξα λιγο και ειδα οτι μο εβγαζε τις ιδιες ενδειξεις αναμονη και χρηση!!
Δηλαδη 7 ωρες και 5 λεπτα αναμονη και αλλο τοσο σε χρηση ενω το ειχα πιασει στα χερια μου για 10 λεπτα!!!Το πρωι ειχε σβησει απο μπαταρια και οταν επεσα για υπνο ειχε 35%!!Ναπω οτι δεν ειχα κανενα προβλημα προηγουμενος

#1994   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 30/05/2012 - 18:39

Το εκανα χτες σε iphobe 4 ολα οκ πολυ ευοκολα αλλα παιζει προβλημα!!!Μου ρουφαει την μπαταρια σα νερο!!!Το εψαξα λιγο και ειδα οτι μο εβγαζε τις ιδιες ενδειξεις αναμονη και χρηση!!
Δηλαδη 7 ωρες και 5 λεπτα αναμονη και αλλο τοσο σε χρηση ενω το ειχα πιασει στα χερια μου για 10 λεπτα!!!Το πρωι ειχε σβησει απο μπαταρια και οταν επεσα για υπνο ειχε 35%!!Ναπω οτι δεν ειχα κανενα προβλημα προηγουμενος

Κάνε ένα hard reset (κρατημένα τα home+power button μέχρι να δεις το μήλο στο κέντρο).

Αν και μετά από αυτό δεν στρώσει, τότε πας για restore και set up as new, μιας και κάτι προφανώς δεν έκατσε καλά.

#1995   andreas37d

andreas37d

    iPH Enthousiast

  • 484 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 30/05/2012 - 18:45

Όντως τρώει πολύ μπαταρία.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 10

0 μέλη, 10 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες