Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

Apple products: Τί μισώ σε αυτά?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
82 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   taigetos

taigetos

    iPH Contributor

  • 1271 μηνύματα
  • Twitter:@niko_grigo
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 05/06/2012 - 10:45

Ρε παιδακια...
Απλα...
Μπορει να'ναι κλειστη η apple σαν εταιρια με την εννοια οτι το λογισμικο της ειναι κλειστο αλλα, ποσοι απο εσας εχετε φαει κολληματα σε ΙOS, ποσοι απο εσας ειχατε θεματα με την εγγυηση? ΚΑΝΕΝΑΣ!
Οτι πληρωνεις παιρνεις.!
H Apple εχει radio tuner στο iPhone οπως φενεται αλλοστε απο καποια apps.
Απλα δεν το εχει περασει ακομα επειδη θελει να κανει τα τραγουδια itunes match.
Που ειναι το παραλογο!
Επισης! Πειτε μου! Ποιος το 2012 θα χρησιμοποιησει bluetooth για να στειλει τραγουδια!?
Seriously Guys?!
Αν θελουμε φωτο εχουμε και το bump.!
Relax guys!!


Δεν τα βγάλαμε άχρηστα φίλε μου γι αυτό και τα προτιμάμε, αλλά δεν είναι και τέλεια!
Να μην πούμε δηλαδή τι παραπάνω θα θέλαμε;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   dionysis11

dionysis11

    iPH newbie

  • 22 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad mini Retina +4G

Δημοσίευση 07/06/2012 - 09:23

μπαταρίααα !!! Το φορτίζω 3 φορές την μέρα

#78   vassiaxen

vassiaxen

    iPH newbie

  • 34 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/06/2012 - 09:34

τα iphone τρωνε πολλα κολληματα! πολλες λειτουργιες αλλα ειναι σχεδον σιγουρο οτι καποια στιγμη θα χρειαστει επισκευη

#79   koustakis

koustakis

    iPH newbie

  • 87 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/06/2012 - 10:32

Επειδή δεν είναι όλοι... παιδάκια εδώ μέσα και έχουν δώσει πολλά κατά κοινή ομολογία λεφτά για τη συσκευή τους, εκθέτουν και τις επιθυμίες τους. Τώρα το αν κάποιος δικαιολογεί την apple σε κάποια θέματα είναι θέμα εμπειριών και γούστου. Εγώ θεωρώ ότι οι μισοί εδώ μέσα(αυτοί δηλαδή που δεν ασχολούνται όλοι μέρα με tweaks από cydia), κάνουν jb για το sbsettings, επειδή προφανώς είναι πολύ δύσκολο να έχεις task manager στο iphone apple που είχαν και τα πανάθλια windows mobile 6 πριν αμνημονεύτων ετών, ή να κλειδώσεις και μη διαμοιράζονται τα τραγούδια που είναι αγορασμένα από itunes, που σε ένα mortorola που είχα πριν 8 χρόνια αυτά που ήταν με άδεια δεν μπορούσες να τα στείλεις με bt. Το ότι υπάρχουν κρυφές δυνατότητες στις συσκευές(πχ πανοραμικές φωτό) και δεν τις ενεργοποιούν ανήκουν στη σφαίρα του ανεξήγητου.
Η εγγύηση και η εξυπηρέτηση είναι ένα μεγάλο όπλο της apple στο εξωτερικό ου στην Ελλάδα που δεν υπάρχει επίσημα η εταιρεία απουσιάζει και με μια βόλτα στα fora θα το καταλάβει και ο πιο άσχετος, οπότε αυτό που θέλουν οι περισσότεροι είναι apple hellas!
Και για να μη μείνω μόνο στο iphone μια φίλη που στο macbook της έβαλε προχτές chrome ενθουσιάστηκε από τη διαφορά με το safari, οπότε υπάρχουν λόγοι για πολύ δουλειά εκεί στο Cupertino, και να μην επαναπαύονται στις δάφνες τους τώρα που o Steve μας άφησε χρόνους.

#80   iVagos

iVagos

    iPH Member

  • 283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 09/06/2012 - 22:57

μπαταρίααα !!! Το φορτίζω 3 φορές την μέρα

ποιο καλε;;;

Επειδή δεν είναι όλοι... παιδάκια εδώ μέσα και έχουν δώσει πολλά κατά κοινή ομολογία λεφτά για τη συσκευή τους, εκθέτουν και τις επιθυμίες τους. Τώρα το αν κάποιος δικαιολογεί την apple σε κάποια θέματα είναι θέμα εμπειριών και γούστου. Εγώ θεωρώ ότι οι μισοί εδώ μέσα(αυτοί δηλαδή που δεν ασχολούνται όλοι μέρα με tweaks από cydia), κάνουν jb για το sbsettings, επειδή προφανώς είναι πολύ δύσκολο να έχεις task manager στο iphone apple που είχαν και τα πανάθλια windows mobile 6 πριν αμνημονεύτων ετών, ή να κλειδώσεις και μη διαμοιράζονται τα τραγούδια που είναι αγορασμένα από itunes, που σε ένα mortorola που είχα πριν 8 χρόνια αυτά που ήταν με άδεια δεν μπορούσες να τα στείλεις με bt. Το ότι υπάρχουν κρυφές δυνατότητες στις συσκευές(πχ πανοραμικές φωτό) και δεν τις ενεργοποιούν ανήκουν στη σφαίρα του ανεξήγητου.
Η εγγύηση και η εξυπηρέτηση είναι ένα μεγάλο όπλο της apple στο εξωτερικό ου στην Ελλάδα που δεν υπάρχει επίσημα η εταιρεία απουσιάζει και με μια βόλτα στα fora θα το καταλάβει και ο πιο άσχετος, οπότε αυτό που θέλουν οι περισσότεροι είναι apple hellas!
Και για να μη μείνω μόνο στο iphone μια φίλη που στο macbook της έβαλε προχτές chrome ενθουσιάστηκε από τη διαφορά με το safari, οπότε υπάρχουν λόγοι για πολύ δουλειά εκεί στο Cupertino, και να μην επαναπαύονται στις δάφνες τους τώρα που o Steve μας άφησε χρόνους.

+2

#81   frank44

frank44

    iPH Member

  • 291 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 09/06/2012 - 23:25

Λοιπόν συμφωνώ με όλα και όλους ( έχοντας macbook pro late 2011 , και iphone 4s) και με τη σειρά μου θα ήθελα να προσθέσω κάτι ακόμα. Δεν επιτρέπεται να ξοδεύεις τόσα χρήματα για την αγορά προϊόντων apple και αν κάτι χαλάσει να σου δίνουν ανακατεσκευασμένο προϊόν!! Επίσης έχω ακούσει δεν ξέρω αν αληθεύει ότι μέχρι και τα ανταλλακτικά που χρισιμοποιούν για τις επισκευές ειναι μεταχειρισμένα!!
After sales για κλάματα.

#82   stevchrly

stevchrly

    iPH Enthousiast

  • 522 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 10/06/2012 - 17:35

το ραδιόφωνο είναι το μόνο απωθημένο μου διότι αναγκάζομαι να κουβαλάω το iFM της Griffin
στα υπόλοιπα με έχει καλύψει πλήρως για τις απαιτήσεις μου και σε os x και σε ios

#83   GeorgeSohos

GeorgeSohos

    iPH Enthousiast

  • 497 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:lifeowner771

Δημοσίευση 10/06/2012 - 17:59

1)Περιορισμοι στο user interface δεν μπορεις να κανεις σχεδον τιποτα(μονο αμα δεν το σπασεις)
2)FM-Radio
3)Removable Battery

Για προιοντα με iOS μιλαω




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες