Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Jailbreak σε νέα συσκευή


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1 μήνυμα σε αυτό το θέμα

#1   Merlinios

Merlinios

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/11/2009 - 10:35

Καλημέρα σε όλη την παρέα. Διαβάζοντας στο forum είδα ότι η apple πλέον κλειδώνει τα νέα κινητά με αποτέλεσμα να μην μπορεί να γίνει jailbreak ή αν κατάλαβα καλά γίνεται απλά αν κάνεις επανεκκίνηση το κινητό θα πρέπει να το έχεις συν δεμένο στον υπολογιστή. Η ερώτηση μου είναι : Έστω ότι το κάνω jailbreak και περνάω κάποιες εφαρμογές και κάποια πράγματα που περνιούνται μόνο με jaibreak και ξαφνικά χρειάζομαι να κάνω επανεκκίνηση το κινητό και δεν είμαι μπροστά σε υπολογιστή....τότε τι γίνεται ? Το κινητό μετά την επανεκκίνηση θα δουλεύει κανονικά ? Οι εφαρμογές που πριν δούλευαν κανονικά σπασμένες και μη , θα δουλεύουν κανονικά ? Η θα πρέπει να τρέξω να βρω υπολογιστή γιατί μετά καήκαμε? Είμαι έτοιμος να πάρω το κινητό και ξενέρωσα με αυτό που έγινε .

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   manuello

manuello

    iPH newbie

  • 43 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/11/2009 - 23:03

Καλημέρα σε όλη την παρέα. Διαβάζοντας στο forum είδα ότι η apple πλέον κλειδώνει τα νέα κινητά με αποτέλεσμα να μην μπορεί να γίνει jailbreak ή αν κατάλαβα καλά γίνεται απλά αν κάνεις επανεκκίνηση το κινητό θα πρέπει να το έχεις συν δεμένο στον υπολογιστή. Η ερώτηση μου είναι : Έστω ότι το κάνω jailbreak και περνάω κάποιες εφαρμογές και κάποια πράγματα που περνιούνται μόνο με jaibreak και ξαφνικά χρειάζομαι να κάνω επανεκκίνηση το κινητό και δεν είμαι μπροστά σε υπολογιστή....τότε τι γίνεται ? Το κινητό μετά την επανεκκίνηση θα δουλεύει κανονικά ? Οι εφαρμογές που πριν δούλευαν κανονικά σπασμένες και μη , θα δουλεύουν κανονικά ? Η θα πρέπει να τρέξω να βρω υπολογιστή γιατί μετά καήκαμε? Είμαι έτοιμος να πάρω το κινητό και ξενέρωσα με αυτό που έγινε .



Το κινητό μπορείς να το κάνει jailbreak και να περάσεις όσες εφαρμογές θέλεις.
Μόλις το κάνεις απενεργοποίηση ή επανεκκίνηση μπαινει σε recovery mode.
Δηλαδή δεν μπορείς να κάνεις τίποτα.Αν λοιπόν βρίσκεσαι σε κάποιο υπολογιστή τρέχεις πάλι το blackra1n και ξέκινάει πάλι η συσκευή σου κανονικά με jailbreak και τις εφαρμογές που είχες εγκαταστήσει από πριν.
Η αλήθεια είναι ότι ξενέρωσε πολύς κόσμος.....




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες