Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ ΒΙΒΛΙΩΝ


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
23 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   magnett

magnett

    iPH User

  • 186 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 09/06/2012 - 21:01

Δεν ειναι απαραίτητο να κάνει παπάδες η εφαρμογη-βιβλίο. Αρκεί να παίζει κανά ήχο ή κάποιο animation...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   helena

helena

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 11/06/2012 - 16:39

Θα το προσπαθήσω και αυτό τί να κάνω;;; Νιώθω πως δεν θα εκδοθώ ποτέ... σαν το Κωνσταντίνο Κατακουζινό...εκδότααα μου :P

#18   malvinan

malvinan

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 12/06/2012 - 17:45

Για το ibook χρειάζεται SSN/ITIN ή EIN για να εκδόσεις. Χορηγείται μέσω της IRS μετά από τηλεφωνική συνέντευξη όπου ρωτάνε βασικά περιουσιακά στοιχεία, ελληνικό ΑΦΜ κλπ. Αν μπεις στο site έχει λιστα με το τι χρειάζεσαι. Η διαδικασία κολλάει στην Ελληνική εφορία όπου πρέπει ο έφορος να σου εγκρίνει εισόδηματα από τρίτες χώρες. Την κάνω τώρα την διαδικασία και δεν είναι εύκολη. Για την εκδοση βιβλίου μπορώ να σου πω ότι θες ως συνιδιωκτήτρια εκδοτικού. Για κάτω από 500 αντίτυπα θα πρότεινα να πας σε μεγάλο φωτοτυπάδικο και να σου κάνουν μια προσφορά. Τυπογραφείο προφανώς δεν αξίζει.

Τελευταία επεξεργασία από: malvinan, 12/06/2012 - 17:46


#19   helena

helena

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 15/06/2012 - 17:57

Για το ibook χρειάζεται SSN/ITIN ή EIN για να εκδόσεις. Χορηγείται μέσω της IRS μετά από τηλεφωνική συνέντευξη όπου ρωτάνε βασικά περιουσιακά στοιχεία, ελληνικό ΑΦΜ κλπ. Αν μπεις στο site έχει λιστα με το τι χρειάζεσαι. Η διαδικασία κολλάει στην Ελληνική εφορία όπου πρέπει ο έφορος να σου εγκρίνει εισόδηματα από τρίτες χώρες. Την κάνω τώρα την διαδικασία και δεν είναι εύκολη. Για την εκδοση βιβλίου μπορώ να σου πω ότι θες ως συνιδιωκτήτρια εκδοτικού. Για κάτω από 500 αντίτυπα θα πρότεινα να πας σε μεγάλο φωτοτυπάδικο και να σου κάνουν μια προσφορά. Τυπογραφείο προφανώς δεν αξίζει.

δεν το πήγα τόσο μακριά.Εγώ για πλάκα πήγα να κάνω αυτή την προσπάθεια :P

#20   dioannisgr

dioannisgr

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/08/2012 - 16:25

Δύσκολο θέμα!!!

#21   NidS

NidS

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 14/08/2013 - 11:33

Τελικά παιδιά, δημοσίευσε κανείς στο iBookstore κάποιο επί πληρωμή βιβλίο; Σκοπεύω να ανεβάσω κι εγώ ένα κι έχω χαθεί κάπου μεταξύ EIN, φορολογίας κ.λπ.

 

Δύσκολα τα πράγματα :)



#22   Labrosviz

Labrosviz

    iPH newbie

  • 50 μηνύματα
  • Twitter:@labrosviz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:summergreek

Δημοσίευση 15/08/2013 - 00:47

Για το ibook χρειάζεται SSN/ITIN ή EIN για να εκδόσεις. Χορηγείται μέσω της IRS μετά από τηλεφωνική συνέντευξη όπου ρωτάνε βασικά περιουσιακά στοιχεία, ελληνικό ΑΦΜ κλπ. Αν μπεις στο site έχει λιστα με το τι χρειάζεσαι. Η διαδικασία κολλάει στην Ελληνική εφορία όπου πρέπει ο έφορος να σου εγκρίνει εισόδηματα από τρίτες χώρες. Την κάνω τώρα την διαδικασία και δεν είναι εύκολη. Για την εκδοση βιβλίου μπορώ να σου πω ότι θες ως συνιδιωκτήτρια εκδοτικού. Για κάτω από 500 αντίτυπα θα πρότεινα να πας σε μεγάλο φωτοτυπάδικο και να σου κάνουν μια προσφορά. Τυπογραφείο προφανώς δεν αξίζει.


Ευχαριστούμε για τις πληροφορίες...εχω φτιάξει και εγω δυο βιβλία και θέλω να τα ανεβάσω στο iTunes...και πραγματικα εχω χαθεί...

Τελευταία επεξεργασία από: Labrosviz, 15/08/2013 - 00:49


#23   malvinan

malvinan

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 09/09/2013 - 23:36

Ευχαριστούμε για τις πληροφορίες...εχω φτιάξει και εγω δυο βιβλία και θέλω να τα ανεβάσω στο iTunes...και πραγματικα εχω χαθεί...

 

 

Έχει πακέτο ένας συνεργάτης μου δες στο fylatos.com, νομίζω είναι 49Ε για το ανέβασμα και μετά σου αποδίδει τα κέρδη. Ελπίζω να μην θεωρηθεί διαφήμιση, να βοηθήσω θέλω. Αν είναι διαφήμιση ας σβηστεί.

 

Εμείς συνεχίζουμε να εκδίδουμε με ΕΙΝ αλλά δικά μας βιβλία στην Αγγλική γλώσσα. Δυστυχώς το ΕΙΝ απαιτεί επαγγελματική δραστηριότητα στην Ελλάδα για να εκδοθεί και επίσης έχει και τρέξιμο στην εφορία για την δήλωση εισοδημάτων από τρίτες χώρες. 


Τελευταία επεξεργασία από: malvinan, 09/09/2013 - 23:38


#24   mkrokos

mkrokos

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Twitter:@scudy
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 30/01/2014 - 19:51

Εγώ έχω ανεβάσει ήδη τρία βιβλία στο iBooks και μια εφαρμογή στο App Store. Η διαδικασία εκκίνησης δεν είναι απλή αλλά όταν τελικά κάνεις την εγγραφή και γίνεις εκδότης, μετά τα πράγματα είναι απλά, σε σχέση με το iBooks Author. Αν αποφασίσεις για οποιοδήποτε λόγο να παρακάμψεις το iBooks Author τότε χρειάζονται κάποιες γνώσεις CSS & XHTML.
Αν κάποιος θέλει να ανεβάσει τα βιβλία του μέσω του εκδοτικού μου, μπορεί να επικοινωνήσει μαζί μου.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες