Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 2 ψήφοι

iphone 4s ξεκλειδωμα


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
49 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   ilionmelegos21

ilionmelegos21

    iPH Elite Poster

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 28/06/2012 - 19:02

κυριοι γεια σας....αυτη εδω ειναι η καρτα που χρειαζομαι σωστα?
http://www.ebay.co.u...=item3a7618dc45
για οτιδηποτε και εαν κανω πρεπει πρωτα να παρω την καρτα της εταιειας σωστα?εαν την παρω με 3 λιρες οπως βλεπετε μετα θελω μονο μια gevey ultra s σωστα?
για παραδειγμα αυτη εδω http://www.ebay.com/...1438.l2649#shId
μαλλον πως θα το κανω ετσι καθως το official unlock παει πολλα (70 euro)
ποια ειναι η γνωμη σας?

Kαταρχην gevey να αγορασεις απο το official site γιατι κυκλοφορουνν παααρα πολλες μουφες

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 28/06/2012 - 19:09

κυριοι γεια σας....αυτη εδω ειναι η καρτα που χρειαζομαι σωστα?
http://www.ebay.co.u...=item3a7618dc45
για οτιδηποτε και εαν κανω πρεπει πρωτα να παρω την καρτα της εταιειας σωστα?εαν την παρω με 3 λιρες οπως βλεπετε μετα θελω μονο μια gevey ultra s σωστα?
για παραδειγμα αυτη εδω http://www.ebay.com/...1438.l2649#shId
μαλλον πως θα το κανω ετσι καθως το official unlock παει πολλα (70 euro)
ποια ειναι η γνωμη σας?


Αν ψάχτηκες στο ebay και βρήκες Official Unlock με 70€, για μένα να τα δώσεις. Έτσι θα έχεις μία ζωή ένα ξεκλείδωτο iPhone.

Αν πας για Gevey ULTRA S, αγόρασε την(όπως προτείνει και ο ilionmelegos21) από applenberry.com
Αλλά κάθε φορά που θα βγαίνει νέο iOS, εσύ δεν θα μπορείς να πηγαίνεις έως ότου πάρεις το ΟΚ από την applenberry.

Official Unlock -> 70€ μόνιμο Unlock

Gevey Unlock -> περίπου 40€ Προσωρινό Unlock

Τώρα δες ποιος τύπος Unlock αξίζει και θες.

#33   alex89

alex89

    iPH Addict

  • 882 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:ALEXJRMS

Δημοσίευση 29/06/2012 - 10:59

Καλημέρα σε όλους εγω έχω δώσει χρήματα για μόνιμο unlock ,αλλα ψάχνω μια gevey ultra s για να κάνουμε activate το 4s οποίος έχει και βρίσκεται κοντά εγω είμαι Τρίκαλα θα ήθελα να μου στείλει ένα πμ ευχαριστω !!!!!!

#34   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 29/06/2012 - 11:03

Καλημέρα σε όλους εγω έχω δώσει χρήματα για μόνιμο unlock ,αλλα ψάχνω μια gevey ultra s για να κάνουμε activate το 4s οποίος έχει και βρίσκεται κοντά εγω είμαι Τρίκαλα θα ήθελα να μου στείλει ένα πμ ευχαριστω !!!!!!



ΔΕΝ κάνει activate η Gevey.

#35   SteveArm

SteveArm

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 29/06/2012 - 11:05

Activate μόνο με SIM από τον πάροχο που είναι κλειδωμένο.

#36   alex89

alex89

    iPH Addict

  • 882 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:ALEXJRMS

Δημοσίευση 29/06/2012 - 11:28

Παιδια ειδα με τα ματια μου φιλος να κανει hack activate με gevey ultra s γιατο την ζηταω αυτο το hack δεν κυκλοφορει ουτε youtube.

#37   stakt88

stakt88

    iPH Addict

  • 628 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/06/2012 - 11:39

μαγκεσ μην παιδευεεστε πειτε στην iphone hellas να φερει πισω τον restoereman μονο εκεινος μπορει να ξεκλειδωσει το κινητο μονοοοοοοοο

#38   alex89

alex89

    iPH Addict

  • 882 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:ALEXJRMS

Δημοσίευση 29/06/2012 - 12:23

Δεν θελω να δωσω extra χρηματα για την gevey ultra s ,γιατι εχω δωσει για το official unlock και περιμενω να ξεκλειδωθω αλλα αναζητω την gevey ultra s να μου την δανεισει καποιος για 1 λεπτο!Αληθεια γιατι δεν μπορω να μιλησω με τον RestoreMan;

#39   stakt88

stakt88

    iPH Addict

  • 628 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/06/2012 - 12:24

Τον εχουν κανει μπλοκ αν θες μπορω στα εισερχομενα να σου δωσω νουμερο

#40   alex89

alex89

    iPH Addict

  • 882 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:ALEXJRMS

Δημοσίευση 29/06/2012 - 12:27

Γιατι τι εγινε και τον κανανε μπλοκ εχω να διαβασω topic ημερες sorry που κανω τετοιες ερωτησεις και χαλαω το topic αν θες να μιλησουμε πμ.Ευχαριστω !!!

#41   Xalkiadakhs13

Xalkiadakhs13

    iPH newbie

  • 47 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/07/2012 - 17:56

παιδια καλησπερα!!επειτα απο επικοινωνια που ειχα με εναν πωλητη για το oficial unlock...με ειδοποιησε οτι '''''Unlucky, Just checked on www.checkmend.com your phone is blocked. not possible to unlock at this time being-nobody can unlock it at this point, maybe in future''''

και καλα τσεκαρε το imei της συσκευης μου και ειναι μπλοκαρισμενο απο τον παροχο....
ερωτηση κρισης τωρα και επειγον βοηθεια απο καποιον που γνωριζει,η αμεσως επομενη λυση που ειναι η αγορα μιας καρτας sim της εταιρειας 02 απο uk και μετα μιας gevey ultra s....θα γινει unlock η θα τα αγορασω τζαμπα και θα τα πεταξω μετα?στο κινητο δεν εχει γινει activate να υπενθυμισω και ειναι στην 5.1.1 .....sos παιδια οποιος γνωστης μπορει ας βοθησει!!!!

#42   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 01/07/2012 - 18:36

Δεν έχεις παρά να δοκιμάσεις.

Τι εννοώ.... Πρώτα αγόρασε μια microSIM(pay and go) της Ο2 να δεις αν ενεργοποιηθεί.

Αν ενεργοποιηθεί, τότε αγοράζεις μία Gevey Ultra S και το ξεκλειδώνεις.


Υ.Γ. Από την στιγμή που αγοράσεις την microSIM, πριν προβείς στην αγορά της Gevey, μπορείς να επικοινωνήσεις κι εσύ ο ίδιος με την Ο2 για να το ξεκλειδώσεις(μιας και κατά ένα τρόπο θα είσαι πελάτης της πλέον) και να μάθεις αν ξεκλειδώνει. Αν σου πουν κι εσένα πως δεν ξεκλειδώνει, μπορείς να μάθεις για ποιο λόγο είναι μπλοκαρισμένο κι αν με κάποιο τρόπο μπορούν να το ξεμπλοκάρουν.

#43   Xalkiadakhs13

Xalkiadakhs13

    iPH newbie

  • 47 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/07/2012 - 02:26

ε ναι φιλαρακι μου δεν εχω παρα να δοκιμασω....δεν κανουν και τα σπουδαια χρηματα αλλα κανει ''υπομονη'' μεχρι να ερθουν οι καρτες.....λοιπον φιλε νικο η gevey ultra s απο το επισημο site...αλλα η καρτα της εταιρειας απο που?δεν γνψριζω αυτο το ''pay and go'' που λετε ολοι τι ακριβως ειναι?συγνωμη που γινομαι λιγακι κουραστικος αλλα ειμαι ασχετος περι τα unlock...

εχω βρει αυτο εδω με 3 λιρες...http://www.ebay.co.uk/itm/O2-02-PAY-AS-YOU-GO-OFFICAL-MICRO-SIM-CARD-FOR-IPHONE-4-4S-/251089443909?pt=UK_Mobile_Home_Phones_Sim_Cards_CV&hash=item3a7618dc45
ειναι η συμβατη καρτα που θελω?μηπως γνωριζει καποιος?

#44   Xalkiadakhs13

Xalkiadakhs13

    iPH newbie

  • 47 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/07/2012 - 01:52

παιδια ας απαντησει καποιος που γνωριζει.... sos

#45   tsigris

tsigris

    iPH User

  • 182 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/07/2012 - 04:04

Καλησπέρα παιδιά την πατισα και εγω απο έναν Άγγλο δηλαδή είχε έρθει στο μαγαζί μου και τον έψησα να μου πουλήσει το κινητό του (iPhone 4s) και έτσι έγινε μετα απο 10 μέρες περίπου πήρα μια κάρτα o2 και ξεκίνησα την διαδικασία ξεκλειδωματος.έλα όμως που μου είπαν ότι ο τύπος το δήλωσε κλεμμένο η χαμένο και την έφαγα.πηρα μια gevey ultra s και τώρα λειτουργεί υπάρχει περιπτώσει όμως να κάνω κάτι και να το κάνω official unlock?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες