Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Εντοπισμος κινητου


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
29 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   vlasisp

vlasisp

    iPH newbie

  • 61 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 26/06/2012 - 12:34

Καλησπερα σας μια βοηθεια αν το κινητο ειναι σβηστο μπορω να βρω που ειναι η να το κλαψω .
Εχω το find my phone στο κινητο μου αλλα δεν το βρισκω

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   ellin

ellin

    iPH User

  • 195 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/06/2012 - 12:35

Αν το εχουν κλεισει δεν μπορεις να το βρεις. Δεν εκπεμεπει σημα και δεν συνδεεται με καποιο wifi. Περιμενεις μπας και το ανοιξουν.

Αν ειναι γνωστες θα το κανουν κατευθειαν restore και εκει τελειωνει το θεμα, δυστχως για σενα

#3   ilionmelegos21

ilionmelegos21

    iPH Elite Poster

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 26/06/2012 - 12:36

Καλησπερα σας μια βοηθεια αν το κινητο ειναι σβηστο μπορω να βρω που ειναι η να το κλαψω .
Εχω το find my phone στο κινητο μου αλλα δεν το βρισκω

Και να το εχεις ανοιχτο εαν δεν εχει ιντερνετ δεν το βρισκεις....απο οτι καταλαβα στο πηραν?...η το εχασες?

#4   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 26/06/2012 - 12:36

Πρεπει να ειναι ανοιχτο και να εχει νετ για να το βρεις.

Τελευταία επεξεργασία από: tgousopoulos, 26/06/2012 - 12:37


#5   vlasisp

vlasisp

    iPH newbie

  • 61 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 26/06/2012 - 12:41

Δηλαδη αν εχει ιντερνετ μπορω να το βρω . Η αν το ανοιξει και παλι το βρισκω ετσι αλλα πως θα το κανει αυτο ειχα κωδικο για να ανοιξει

#6   ilionmelegos21

ilionmelegos21

    iPH Elite Poster

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 26/06/2012 - 12:42

Αν ειχες κωδικο τοτε κλαφτα χαραλαμπε.... :/

#7   tripodous

tripodous

    iPH Contributor

  • 1038 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/06/2012 - 13:09

εγω χρησιμοποιω μια δικια μου πατεντα μιας και μου κλεψανε πριν κατι μηνες το 4αρι.
Λοιπον απο cydia κατεβαζεις το findmyphone,το οποιο στελνει τις συντεταγμενες του κινητου μονο με το gps anoixto χωρις wifi,απλα καποιος πρεπει να σ στειλει στο κινητο ενα sms μια συγκεκριμενη λεξη και αυτοματα το tweak αυτο στελνει πισω σε αυτο το κινητο τις συντεταγμενες.Επισης εχω κατεβασει απο cydia NoPowerDown,για να μην μπορει να σβηνει το τηλ με το powerbutton ,παρα μονο απο SBsettings και hard reset,εχω βαλει και κωδικο στο τηλ για να μην μπει κανεις στο SpringBoard kai απενεργοποιησει τιποτα απο τα Settings.Aρα λοιπον καταληγουμε οτι οποιος το κλεψει πρεπει να ειναι λιγο γνωστης των iphone kai να το κανει hard reset Για να μην τον εντοπισω.Το τελευταιο μ κινητο 4αρι το ειχα με κωδικο αλλα δεν ειχα το FindMyPhone,και ετσι ο τυπος ειχε το τηλεφωνο ανοιχτο,αν ειχα το προγραμμα αυτο θα τον ειχα τσακωσει γιατι ειχα παει στη Police ktl ktl klp.
PS:Πρεπει να εχεις μοναδες στο κινητο για να στειλει τις συντεταγμενες στο αλλο κινητο .

#8   ilionmelegos21

ilionmelegos21

    iPH Elite Poster

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 26/06/2012 - 13:12

εγω χρησιμοποιω μια δικια μου πατεντα μιας και μου κλεψανε πριν κατι μηνες το 4αρι.
Λοιπον απο cydia κατεβαζεις το findmyphone,το οποιο στελνει τις συντεταγμενες του κινητου μονο με το gps anoixto χωρις wifi,απλα καποιος πρεπει να σ στειλει στο κινητο ενα sms μια συγκεκριμενη λεξη και αυτοματα το tweak αυτο στελνει πισω σε αυτο το κινητο τις συντεταγμενες.Επισης εχω κατεβασει απο cydia NoPowerDown,για να μην μπορει να σβηνει το τηλ με το powerbutton ,παρα μονο απο SBsettings και hard reset,εχω βαλει και κωδικο στο τηλ για να μην μπει κανεις στο SpringBoard kai απενεργοποιησει τιποτα απο τα Settings.Aρα λοιπον καταληγουμε οτι οποιος το κλεψει πρεπει να ειναι λιγο γνωστης των iphone kai να το κανει hard reset Για να μην τον εντοπισω.Το τελευταιο μ κινητο 4αρι το ειχα με κωδικο αλλα δεν ειχα το FindMyPhone,και ετσι ο τυπος ειχε το τηλεφωνο ανοιχτο,αν ειχα το προγραμμα αυτο θα τον ειχα τσακωσει γιατι ειχα παει στη Police ktl ktl klp.
PS:Πρεπει να εχεις μοναδες στο κινητο για να στειλει τις συντεταγμενες στο αλλο κινητο .

Κατι παρομοιο εχω και εγω + igotya

#9   tripodous

tripodous

    iPH Contributor

  • 1038 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/06/2012 - 13:16

<p>αυτο ειχα και γω ,και μετα απο κανα μηνα μου ερχεται η εικονα του κλεφτη απο την μπροστινη καμερα και η %

#10   vlasisp

vlasisp

    iPH newbie

  • 61 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 26/06/2012 - 13:43

ΔΗΛΑΔΗ ΠΑΙΔΙΑ ΑΝ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΣΤΟ ΔΕΝ ΤΟ ΒΡΙΣΚΩ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΕΤΣΙ
ΠΑΕΙ ΤΟ 4 ΜΟΥ ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΩ Ο Μ.........Σ

#11   ilionmelegos21

ilionmelegos21

    iPH Elite Poster

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 26/06/2012 - 13:44

ΔΗΛΑΔΗ ΠΑΙΔΙΑ ΑΝ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΣΤΟ ΔΕΝ ΤΟ ΒΡΙΣΚΩ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΕΤΣΙ
ΠΑΕΙ ΤΟ 4 ΜΟΥ ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΩ Ο Μ.........Σ

:/...οχι δυστυχως....στο πηρανε η το εχασες?

#12   tripodous

tripodous

    iPH Contributor

  • 1038 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/06/2012 - 14:19

αυτο ειχα και γω ,και μετα απο κανα μηνα μου ερχεται η εικονα του κλεφτη απο την μπροστινη καμερα και η τοποθεσια,οποτε υποθετω οτι απλα πρεπει να ενεργοποιησε το data απο το SBSetttings απο το Lock Screen,kai απλα να ηρθε η φωτο στο μαιλ μου,την εδωσα στην αστυνομια ,αλλα δεν νομιζω να τον πιασουν κια ποτε.

#13   COOKIE

COOKIE

    iPH Member

  • 308 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/06/2012 - 14:37

Ρε παιδια και μενα μου το πηρανε στις 13 του μηνα και το μονο που βλεπω ειναι offline! τι σημαινει αυτο ? παπαλα το ξεχναω ?

#14   ilionmelegos21

ilionmelegos21

    iPH Elite Poster

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 26/06/2012 - 14:39

Ναι...

Ρε παιδια και μενα μου το πηρανε στις 13 του μηνα και το μονο που βλεπω ειναι offline! τι σημαινει αυτο ? παπαλα το ξεχναω ?

Δυστυχως ναι..εκτος και αν γινει κανενα μαγικο και ανοιξει τις υπηρεσιες τοποθεσιας και το wi-fi χωρις να εχει κανει restore...ειχες κωδικο?

#15   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 26/06/2012 - 14:39

Ρε παιδια και μενα μου το πηρανε στις 13 του μηνα και το μονο που βλεπω ειναι offline! τι σημαινει αυτο ? παπαλα το ξεχναω ?


Mετά απο τόσο καιρό.. Δυστυχώς το τελευταίο.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες