Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Πρόβλημα με IPHONE 4S unlock


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
27 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   tsigris

tsigris

    iPH User

  • 182 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/06/2012 - 05:44

Άσχετο πόσες μέρες έκανε να έρθει η gevey απο το site που την παρηγγηλες;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 29/06/2012 - 06:06

φιλε μου οντως εβαλα μετα την reset sim την vodafone παλι και επειτα την cosmote και δουλευει προς το παρον.
χιλια ευχαριστω,αν ξανααντιμετωπισω κατι ξερω πλεον που να ρωταω :)

και κατι τελευταιο... :D γνωριζεις αν παιζει να εχει προβλημα το gevey με jailbreak και τα σχετικα η συνεχιζω αφοβα? Το ρωταω γιατι ειδα και επαθα για να το κανω να πιασει σημα η καλυτερα μεχρι να μαθω καλυτερα την http://www.iphonehellas.gr



Δεν έχεις θέμα, μην κολλάς... Μπορεις να κάνεις Jailbreak με το Absinthe ή με το redSn0w..

Τίποτα σιγά.. Ότι άλλο χρειαστεί, εδώ είμαστε.. :)

#18   Xristos4s

Xristos4s

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 29/06/2012 - 19:55

Άσχετο πόσες μέρες έκανε να έρθει η gevey απο το site που την παρηγγηλες;


καμοια βδομαδα φιλος

#19   Xalkiadakhs13

Xalkiadakhs13

    iPH newbie

  • 47 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/07/2012 - 14:40

φιλε nikosz87 μπορεις να μας δωσεις λιγο τα φωτα σου...σημερα παρελαβα και τις δυο καρτες sim,η μια ειναι του παροχου που ειναι κλειδωμενο και συγκςκριμενα της 02 uk και οταν εκανα την πρωτη ενεργοποιηση μου εγραψε cosmote και πιανει σημα κανονικα....κανω τα βηματα της gevey αλλα οπως και να το κανω καταληγω ξανα στο μενου ενεργοποιηση του iphone,ενω εχει γινει κανονικα!!!
εκανα ολα τα παραπανω οπως ειπατε αλλα τιποτα.....βοηθεια παιδια please sos

#20   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 11/07/2012 - 18:24

@Xalkiadakhs13

Το iPhone το ενεργοποίησες με την microSIM της Ο2?

Η διαδικασία είναι αυτή που αναφέρεται πιο πάνω, εισαγωγή της Gevey με την Reset Card(η άσπρη κάρτα), όταν εμφανιστεί το μήνυμα με τους παρόχους, βγάζεις την Reset και βάζεις την microSIM της Ο2 μαζί με την Gevey και όταν σου πει πως έγινε Unlock, βάζεις της Cosmote μαζί με την Gevey.

Έκανες την διαδικασία και δεν βρίσκει σήμα το iPhone?

#21   Xalkiadakhs13

Xalkiadakhs13

    iPH newbie

  • 47 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/07/2012 - 01:30

καλησπερα καταρχας.....ναι φιλε μου!!οπως τα εγραψες παραπανω,ετσι ακριβως!!ετσι ακριβως συν του οτι μετα απο λιγα λεπτα και ενω μου ζηταει συνολικα δυο φορες να πατησω accept,με πεταει ξανα στην ενεργοποιηση του iphone με την καρτα της cosmote πλεον ομως και δεν γινετε διοτι ειναι κλειδωμενο και το αναγνωριζει-προσπαθησα στο βημα αυτο να βαλω την δικια του καρτα (02 uk) αλλα φαινετε οτι μολις την βαλω τοτε δεν το ''απασχολει'' πλεον να ξανακανει ενεργοποιηση.....
sos παιδια,καποιος ας βοηθησει εχω αγανακτησει με αυτο το 4ς πλεον!!!!

#22   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 12/07/2012 - 01:35

Το έχεις με Jailbreak το iPhone?

Αν όχι κάνε μία Επαναφορά Ρυθμίσεων και δοκίμασε πάλι.

Αν ναι, κάνε μία Επαναφορά Ρυθμίσεων Δικτύου και δοκίμασε πάλι.

Αν δεν καταφέρεις τίποτα, κάνε ένα Restore & "Set up as new" μέσω του iTunes και δοκίμασε ξανά.

#23   Xalkiadakhs13

Xalkiadakhs13

    iPH newbie

  • 47 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/07/2012 - 01:53

ναι,μολις το εκανα ενεργοποιηση με την καρτα της 02 μετα εβαλα αμεσως το cydia και μετα το repo της gevey (cydia.furiousMod.com)....
εφοσον λοιπον ΄΄ναι'' πως κανω '' Επαναφορά Ρυθμίσεων Δικτύου''' δεν γνωριζω αυτο το βημα!!!
τα υπολοιπα ειναι γνωστα....

φιλε νικος..το βρηκα την Επαναφορά Ρυθμίσεων Δικτύου αλλα να το πατησω οταν εχω μεσα πια καρτα?της cosmote οταν κανει αναζητηση?η της 02 που πλεον πιανει σημα κανονικα και 3g αλλα οπως προανεφερα λεει πανω πανω ''cosmote''???

#24   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 12/07/2012 - 01:56

Με όποια κάρτα θες κάνε την επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου.

#25   Xalkiadakhs13

Xalkiadakhs13

    iPH newbie

  • 47 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/07/2012 - 02:14

ρε φιλε μου..το εκανα,ολα αυτα τα εκανα,ενω κανει αναζητησ με την καρτα της cosmote μου πεταει το ιδιο μηνυμα iphone unlocked succesfully by gevey,παταω αποδοχη αναγκαστικα ετσι?ε και μετα με παει στην ενεργιοιηση μονο του...μα γιατι?σημα δεν εχει πιασει ποτε ενω κανει συο φορες αναζητηση.....

#26   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 12/07/2012 - 02:19

Επειδή δεν γνωρίζω αν έχεις δεδομένα στο iPhone, αν έχεις κράτησε ένα Backup(για Επαφές, Ημερολόγια, Σημειώσεις μπορείς να χρησιμοποιήσεις το iCloud) και κάνε ένα Restore. Όταν τελειώσει το Restore, στο iTunes επέλεξε "Set up as new" και στο iPhone "Διαμόρφωση ως νέο". Μετά ενεργοποίησε το iPhone και μετά κάνε την διαδικασία της Gevey. Έπειτα κάνεις Jailbreak και τέλος μεταφέρεις πάλι ότι κράτησες πριν

#27   Xalkiadakhs13

Xalkiadakhs13

    iPH newbie

  • 47 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/07/2012 - 02:47

ολα αυτα τα εκανα μολις το μεσημερι,,απλα εβαλα πρωτα το cydia προτου καν κανω κατι με τη gevey.....τωρα πλεον τα ξανακανω ολα απο την αρχη και το cydia kai repo τελευται ακι βλεπουμε...ο θεος βοηθος τι να πω!!!

#28   pet31ros

pet31ros

    iPH Member

  • 320 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/07/2012 - 17:19

ολα αυτα τα εκανα μολις το μεσημερι,,απλα εβαλα πρωτα το cydia προτου καν κανω κατι με τη gevey.....τωρα πλεον τα ξανακανω ολα απο την αρχη και το cydia kai repo τελευται ακι βλεπουμε...ο θεος βοηθος τι να πω!!!

Φιλε μου η διαδικασια ειναι ως εξης......Βαζεις την ασπρη reset card της gevey.....κανεις reset την gevey.........Βαζεις την o2 μεσα......αντιγραφει η gevey την o2........μετα βαζεις οτι καρτα θες και παιζει......Αν δεν δουλεψει ετσι εχεις ελλατωματικη gevey επικοινωνησε με τον πωλητη που την πηρες να σου στειλει αλλη...(Καλου κακου οταν στο τελος βαλεις την δικια σου καρτα στο σταδιο που ειναι στο searching καλεσε το 112)....

Τελευταία επεξεργασία από: pet31ros, 12/07/2012 - 17:22





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες