Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 2 ψήφοι

iMac 2012?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
101 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   TrankLL

TrankLL

    iPH Member

  • 292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 17/07/2012 - 23:38

Mα οταν λεω gaming κανα fifa,pro,gta 4 οχι πολυ βαρια ! Τα σηκωνει με τα ζορια παλιο λαπτοπ του 2008 !! Δεν θα τα σηκωνει αυτο ?? GeForce 9600GT με Core 2 Duo ειχε !

Το παιδί πιο πάνω θέλει να σου πει ότι δεν χρειάζεται να δώσεις 3 χιλιάρικα για αυτά που ζητάς διότι με πολύ λιγότερα κάνεις την δουλειά σου. Το macbook retina στα 3 χιλιάρικα είναι ένα καθαρά επαγγελματικό μηχάνημα για άλλες δουλειές. Τώρα άμα δώσεις 3 χιλιάρικα για μέτριο gaming πάνε τζαπα και πάει και τζαπα το μηχάνημα. Πάρε κάτι που να αντιπροσωπεύει αυτό που θες να κάνεις που θα είναι και πιο φτηνό και θα αξιοποιήσεις καλύτερα τα χαρακτηριστικά του. Το macbook retina θα πάει χαμένο αν το θες για gaming και μαζί θα πάνε χαμένα και τα λεφτά σου. Σκέψου...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   CybeRTroN

CybeRTroN

    iPH Contributor

  • 1249 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:KyriakosThess

Δημοσίευση 18/07/2012 - 00:01

Mα οταν λεω gaming κανα fifa,pro,gta 4 οχι πολυ βαρια ! Τα σηκωνει με τα ζορια παλιο λαπτοπ του 2008 !! Δεν θα τα σηκωνει αυτο ?? GeForce 9600GT με Core 2 Duo ειχε !

Ξαναλέω , επειδή δεν βάζεις το μυαλό σου να σκεφτεί λογικά...το μηχάνημα αυτό είναι για καθαρά επαγγελματική χρίση στον χώρο της εικόνας - βίντεο και όχι για απλή χρίση και περιστασιακό gaming τύπου Fifa.pro.gta 4 κτλ. όπως ανέφερες !! Δηλαδη , για να μην το κουράζουμε.....θα δώσεις αβίαστα 3000 ευρώ για να παίζεις απλά παιχνίδια τύπου Fifa + καθημερινές εργασίες.....μιλάμε τώρα σοβαρά ή απλά το ζαλίζουμε για χαβαλέ ??
Με τα μισά χρήματα παίρνεις επίσης προϊόν την ίδιας εταιρίας Apple , για να κάνεις ακριβός τις ίδιες δουλειές το ίδιο καλά και καλύτερα....το Ρετνα ΔΕΝ είναι για χρήστες ΣΑΝ ΕΣΕΝΑ , είναι για άλλη κατηγορία χρηστών.....να στο πω απλά , πληρώνεις διπλασία για να πάρεις κάτι που δεν είναι για σένα , επειδή στο μυαλό σου μέσα νομίζεις πως αν δώσεις 3000 ευρό θα παίζεις π.χ. το Fifa χωρίς και καλά κολλήματα....καμιά σχέση...είσαι λάθος !!
Γιαυτό σου λέω...δεν ξέρεις τι θέλεις -- αν ήξερες θα σκεφτόσουν ήδη το πολύ απλό , ότι δεν είναι και ότι καλύτερο να παίζεις games μέσα σε μόνο 15 ίντσες --...σκέψου τι θέλεις και αγόρασε αυτό το προϊόν που αντικατοπτρίζει τις πραγματικές σου ανάγκες και όχι κάτι άσχετο , οτιδήποτε άλλο είναι να είχαμε να λέγαμε και για να το κουράζουμε φίλε.... !!
Υ.Γ...Μην μου πεις το αξιοσημείωτο χαζό...θα συνδέσω το Ρετνα με εξωτερική οθόνη μεγαλύτερη για παιχνίδια....έτσι θα πληρώσεις επιπλέον την οθόνη...καλά κρασιά δηλαδή...και καταργείς αυτό που χρυσοπλήρωσες......το Ρετνα.....!!

Τελευταία επεξεργασία από: CybeRTroN, 18/07/2012 - 00:08


#48   Alexthekiller1993

Alexthekiller1993

    iPH Contributor

  • 1515 μηνύματα
  • Twitter:@AlexNannos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Alex-the-killer

Δημοσίευση 18/07/2012 - 00:16

Το παιδί πιο πάνω θέλει να σου πει ότι δεν χρειάζεται να δώσεις 3 χιλιάρικα για αυτά που ζητάς διότι με πολύ λιγότερα κάνεις την δουλειά σου. Το macbook retina στα 3 χιλιάρικα είναι ένα καθαρά επαγγελματικό μηχάνημα για άλλες δουλειές. Τώρα άμα δώσεις 3 χιλιάρικα για μέτριο gaming πάνε τζαπα και πάει και τζαπα το μηχάνημα. Πάρε κάτι που να αντιπροσωπεύει αυτό που θες να κάνεις που θα είναι και πιο φτηνό και θα αξιοποιήσεις καλύτερα τα χαρακτηριστικά του. Το macbook retina θα πάει χαμένο αν το θες για gaming και μαζί θα πάνε χαμένα και τα λεφτά σου. Σκέψου...

Nαι ομως αλλο λαπτοπ με τετραπυρινο i7 δεν υπαρχει ! Επισης στις 3 ωρες που καθομαι την μερα στον υπολογιστη 1 ωρα θα παιξω κανα game .. Τις αλλες δυο δεν θελω να ειναι στα windows που τα βαρεθηκα πολυυυ !!!

#49   CybeRTroN

CybeRTroN

    iPH Contributor

  • 1249 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:KyriakosThess

Δημοσίευση 18/07/2012 - 00:30

Δεν υπάρχει άλλο τετραπυρηνο i7 της Apple Laptop πέρα απο το Ρετνα....καλά φίλε είσαι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΛΛΟΥ , ούτε στον κόπο να ενημερωθείς δεν μπήκες.....για 3 ώρες χρίση όλο και όλο....και επειδή έδωσες το τρομερό επιχείρημα βαρέθηκα τα παράθυρα.....θέλεις το Ρετνα , πραγματικά κρίμα το μηχανάκι !!
Εγώ ρε φίλε προτείνω κάτι καλύτερο λόγο των απαιτήσεων σου ΠΑΝΤΑ....αγόρασε ένα Mainframe Super Computer για το σπίτι...τι λες?? Συγκεκριμένα για να βοηθήσω πάντα...πιστεύω το Sequoia Blue Gene στα 16,32 petaflops θα είναι ότι πρέπει για να παίζεις το Fifa......το έχουν το μηχάνημα και στο Lawrence Livermore National Laboratory , δοκιμασμένο δηλαδή....και τιμή πολύ φιλική...πιστεύω να σου κάνει !! ΕΛΕΟΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ....................!!

Τελευταία επεξεργασία από: CybeRTroN, 18/07/2012 - 00:37


#50   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 18/07/2012 - 00:32

Έλεγα εγώ να τον πάρω τον sequoia αλλά δεν έχω χώρο..:P

Αναρτημένη εικόνα


#51   Alexthekiller1993

Alexthekiller1993

    iPH Contributor

  • 1515 μηνύματα
  • Twitter:@AlexNannos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Alex-the-killer

Δημοσίευση 18/07/2012 - 00:37

Δεν υπαρχει αλλο τετραπυρηνο i7 της Apple Laptop περα απο το Ρετνα....καλα φιλε εισαι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΛΛΟΥ , ουτε στον κοπο να ενημρωθεισ δεν μπηκες.....για 3 ωρες χρηση ολο και ολο....και επειδη εδωσες το τρομερο επειχηρημα βαρεθυκα τα παραθυρα.....θελεισ το Ρετνα , πραγματικα κριμα το μηχανακι !! Εγω ρε φιλε προτινω κατι καλητερο....αγορασε Mainframe Super Computer και συγκεκριμενα ο Sequoia Blue Gene 16,32 petaflops Fifa....

Tι ειναι αυτο ? Εγω σου ειπα οταν παρω mac θα κολλησω με το λογισμικο . Ας κανω και χρηση 3 ωρες ειναι μια χαρα και καποιες μερες κανω και 4 και 5 .Ειναι ελαφρυ λεπτο και με βολευει γιατι μετακινουμαι συνεχεια. Μετριο gaming θελω μετριο gaming εχει . Λογισμικο τρομερο οποτε μια χαρα ειμαι ! Εχει και retina και ειμαι μια χαρα καλυμενος

#52   CybeRTroN

CybeRTroN

    iPH Contributor

  • 1249 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:KyriakosThess

Δημοσίευση 18/07/2012 - 00:42

Έλεγα εγώ να τον πάρω τον sequoia αλλά δεν έχω χώρο.. :P

Δεν έχουμε χώρο....χαχαχαχα...σωστός Mark.....!! :)

Tι ειναι αυτο ? Εγω σου ειπα οταν παρω mac θα κολλησω με το λογισμικο . Ας κανω και χρηση 3 ωρες ειναι μια χαρα και καποιες μερες κανω και 4 και 5 .Ειναι ελαφρυ λεπτο και με βολευει γιατι μετακινουμαι συνεχεια. Μετριο gaming θελω μετριο gaming εχει . Λογισμικο τρομερο οποτε μια χαρα ειμαι ! Εχει και retina και ειμαι μια χαρα καλυμενος

Εντάξει ότι πεις.....πάντως ψάξου λίγο άκουσα φήμες βάσιμες οτι ο Mainframe super computer Sequoia στα 16,32 Petaflops , θα βγει και σε φορητό....η μάλλον υπέρ-φορητο , θα χωρά παντού και θα το κουβαλάς όπου θέλεις...ψάξου...καληνύχτα φίλε !!

Τελευταία επεξεργασία από: CybeRTroN, 18/07/2012 - 00:44


#53   Alexthekiller1993

Alexthekiller1993

    iPH Contributor

  • 1515 μηνύματα
  • Twitter:@AlexNannos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Alex-the-killer

Δημοσίευση 18/07/2012 - 00:44

Tι ειναι αυτο ? Εγω σου ειπα οταν παρω mac θα κολλησω με το λογισμικο . Ας κανω και χρηση 3 ωρες ειναι μια χαρα και καποιες μερες κανω και 4 και 5 .Ειναι ελαφρυ λεπτο και με βολευει γιατι μετακινουμαι συνεχεια. Μετριο gaming θελω μετριο gaming εχει . Λογισμικο τρομερο οποτε μια χαρα ειμαι ! Εχει και retina και ειμαι μια χαρα καλυμενος.
Α ξεχασα να σου πω εισαι πολυ αστειος ! Ειρωνευεσαι λες και ειπα τιποτα για εσενα ...



#54   Alexthekiller1993

Alexthekiller1993

    iPH Contributor

  • 1515 μηνύματα
  • Twitter:@AlexNannos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Alex-the-killer

Δημοσίευση 18/07/2012 - 00:49

Δεν έχουμε χώρο....χαχαχαχα...σωστός Mark.....!! :)

Εντάξει ότι πεις.....πάντως ψάξου λίγο άκουσα φήμες βάσιμες οτι ο Mainframe super computer Sequoia στα 16,32 Petaflops , θα βγει και σε φορητό....η μάλλον υπέρ-φορητο , θα χωρά παντού και θα το κουβαλάς όπου θέλεις...ψάξου...καληνύχτα φίλε !!

Εγω σου ειπα ειναι μια χαρα αφου θελω μετριο gaming ...Μεχρι και στο WWDC εδειχναν games sto macbook pro.Θα παιζω λιγο και μετα θα το λιωνω στο Mountain Lion ! Για μενα ειναι μια χαρα αφου μπορω να διαθεσω τα χρηματα . Τωρα αν θες να καθεσαι να ειρωνευεσαι ενω εγω σου λεω επιχειρηματα κ εσυ χαζομαρες τι να πω...

Τελευταία επεξεργασία από: Alexthekiller1993, 18/07/2012 - 00:50


#55   Alexthekiller1993

Alexthekiller1993

    iPH Contributor

  • 1515 μηνύματα
  • Twitter:@AlexNannos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Alex-the-killer

Δημοσίευση 18/07/2012 - 01:01

Ρε παιδια πειτε σοβαρα τωρα και αφηστε τον χαζο λες και τον ειπα τιποτα ειρωνευεται ... Το macbook pro του 2012 με Retina δεν ειναι μια χαρα για 2-3 games (fifa,pro,gta) που τα σηκωνει και πιο παλιο PC?? Λιγη χρηση αυτων θα κανω αλλωστε , εμενα με ενδιαφερει πιο πολυ να εχω το λογισμικο της Apple που το εχει φιλος μου και το βλεπω συχνα και ειναι πολυ ομορφο . Εχω σιχαθει τα windows και θα ηθελα να παω στα mac γιατι τωρα που εχω και iPhone θα μου ειναι και ευκολα στην χρηση

#56   vagos456

vagos456

    iPH Contributor

  • 1290 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/07/2012 - 01:38

Αφού σ'αρέσει το λογισμικό και έχεις κολλήσει στην Apple, Παρ'το. Θα τα παίζει άνετα φυσικά...μη χαλιέσαι. Αφού διαθέτεις και τα χρήματα, μια χαρά. :)


Καλή αγορά! :)

#57   makisthomas17

makisthomas17

    iPH newbie

  • 40 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/07/2012 - 12:33

Παιδια πήγα χθες στον Κωτσοβολο και ήταν να πάρω τον iMac με την 27 οθόνη και τον i7 και μου είπαν ότι πλέον δεν τους πουλάνε αυτούς γιατι χθες στους υπολογιστές τους βγήκαν καινούργια κομμάτια και έχουν μόνο αυτα και πείρα έναν καινούργιο με 27 και i7 και αλλα καλλυτερα χαρακτηριστικά και μου είπαν ότι σε 10 μέρες θα τον έχω!!

#58   fotisbasm

fotisbasm

    iPH newbie

  • 83 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 18/07/2012 - 12:58

Παιδια πήγα χθες στον Κωτσοβολο και ήταν να πάρω τον iMac με την 27 οθόνη και τον i7 και μου είπαν ότι πλέον δεν τους πουλάνε αυτούς γιατι χθες στους υπολογιστές τους βγήκαν καινούργια κομμάτια και έχουν μόνο αυτα και πείρα έναν καινούργιο με 27 και i7 και αλλα καλλυτερα χαρακτηριστικά και μου είπαν ότι σε 10 μέρες θα τον έχω!!


Πηγες και εσυ στον Κοτσοβολο να παρεις Mac , α ρε κουνια που σας κουναγε. Αυτοι δεν ξερουν ουτε για την χυτρα που βγηκε πριν μια εβδομαδα .

Παντε σε σοβαρα μαγαζια και αφηστε τα μαγαζιομπρικια

#59   koumbouni

koumbouni

    iPH Contributor

  • 1803 μηνύματα
  • Twitter:@koumbouni
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 18/07/2012 - 13:34

Πηγες και εσυ στον Κοτσοβολο να παρεις Mac , α ρε κουνια που σας κουναγε. Αυτοι δεν ξερουν ουτε για την χυτρα που βγηκε πριν μια εβδομαδα .

Παντε σε σοβαρα μαγαζια και αφηστε τα μαγαζιομπρικια

Καλά σας λέει. Ορίστε μερικά που μου ήρθαν πρόχειρα στο μυαλό : Expert , buldoza, Ηλεκτρονική, Κολομβούνης και άλλα πολλά κατσαρολάδικα... :D

#60   koumbouni

koumbouni

    iPH Contributor

  • 1803 μηνύματα
  • Twitter:@koumbouni
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 18/07/2012 - 13:53

Χάζευα τα χαρακτηριστικά ρε παιδιά στην σελίδα της Apple και είδα αυτό: Operating temperature: 50° to 95° F (10° to 35° C). Δηλαδή θερμοκρασία λειτουργίας 35 βαθμούς κελσίου. Με τις θερμοκρασίες που έχουμε τωρα στην Ελλάδα το μηχάνημα δηλαδή δουλεύει στα όρια του :o

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες