Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 2 ψήφοι

iMac 2012?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
101 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   CybeRTroN

CybeRTroN

    iPH Contributor

  • 1249 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:KyriakosThess

Δημοσίευση 18/07/2012 - 17:03

Παιδια πήγα χθες στον Κωτσοβολο και ήταν να πάρω τον iMac με την 27 οθόνη και τον i7 και μου είπαν ότι πλέον δεν τους πουλάνε αυτούς γιατι χθες στους υπολογιστές τους βγήκαν καινούργια κομμάτια και έχουν μόνο αυτα και πείρα έναν καινούργιο με 27 και i7 και αλλα καλλυτερα χαρακτηριστικά και μου είπαν ότι σε 10 μέρες θα τον έχω!!

1) Πήγες στον Κωτσοβολο να πάρεις το Μακ 27'' , όχι ότι ο Κωτσοβολος πουλά " άλλα " Μακ , απλά οι άνθρωποι δεν έχουν ιδέα από Μακ , είναι πωλητές που δεν ειδικεύονται πουθενά...ο ίδιος θα πουλήσει καφετιέρα και κατσαρόλα σε ένα πελάτη και μετά σε σένα Μακ....άρα δεν έχει γνώση για να σου δώσει πληροφορίες σωστές και αν εσύ δεν είσαι διαβασμένος καλά....θα σου πουλήσει λέγοντας σου πραγματικά κουραφέξαλα και ότι να ναι πληροφορίες....!!

2) Όταν σου είπε ο άνθρωπος , εμφανίστηκαν καινούρια κομμάτια στον υπολογιστή , εννοούσε προφανώς ΟΧΙ ΝΕΑ ΓΕΝΙΑ iMac 2012 , αλλά νέες παραλαβές του ΤΡΕΧΟΝ Μοντέλου 2011 που έκανε από την αποθήκη , δηλαδή εσύ παρήγγειλες τον iMac 2011 που κυκλοφορεί εδώ και 442 ημέρες !! Προφανώς ο πωλητής ιδέα δεν είχε όταν σου μίλησε για καινούριο Μακ με i7 , όλοι οι iMac i7 που κυκλοφορούν τώρα οπουδήποτε στον κόσμο είναι με τον Sandy Bridge.........iMac με καινούριο - νεο i7 δηλαδή τον Ivy Bridge ακόμα ούτε η ιδια η Apple ΔΕΝ ΤΟΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕ και ούτε ξέρουμε το πότε , και παρόλα αυτά......τον έχει ο Κωτσοβολος.....μήπως παγκόσμια αποκλειστικότητα ή μήπως ψάχνει μεγάλα κορόιδα και πρόβατα για να ξε-στοκάρει ?? Ότι να ναι σου είπαν....αυτός ο i7 που αγόρασες στα 2100 Ευρό νομίζω.....είναι αγαπητέ παλιά ξινά σταφύλια για νέα αγορά.....είναι μόνο 442 ημερών !!

3) Τα άλλα καλύτερα καινούρια χαρακτηριστικά σε σχέση με το τρέχων μοντέλο του 2011 , ποια είναι φίλε..σου τα εξήγησε ο πανέξυπνος πωλητής....?? Άντε αυτός σου είπε ότι του κατέβηκε....εσύ τον πίστεψες δηλαδή....?? Δηλαδη εσύ πήγες και αγόρασες έναν υπολογιστή...οποιονδήποτε υπολογιστή.....άπλα επειδή έχει ένα Μήλο επάνω..και το μόνο που ήξερες ότι ήταν της Apple και φυσικά την τιμή...τίποτα άλλο δεν ήξερες...σωστά...??

4) Πριν δώσετε ένα σκασμό χρήματα....ψάξτε τουλάχιστον τα βασικά.....τα πολύ πολύ βασικά και αυτονόητα ρε γαμώτο....με λίγο googling βρίσκεις τα πάντα κυριολεκτικά....μερικοί είστε τελείως απίστευτοι...πραγματικά....όπως και αν σας χαρακτηρίσει κάποιος θα έχει απόλυτο δίκιο !!
Δύστυχος αγαπητέ....αγόρασες ένα μοντέλο 442 ήμερων και όχι καινούριο...αλλά αν εσένα δεν σε χαλά και είσαι εντάξει και είναι αυτό που ήθελες.....τότε με γεια και καλοδούλευτο από καρδιάς....αλλά από την άλλη μην νομίζεις ότι αγόρασες και καινούριο iMac 27'' i7 με καινούρια χαρακτηριστικά κιόλας επειδή στο είπε ο πωλητής και εσύ το πίστεψες πλήρως..... μην δουλευόμαστε και μεταξύ μας......!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   samigostab

samigostab

    iPH Addict

  • 639 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 2 +3G
  • GameCenter:Samig0s

Δημοσίευση 18/07/2012 - 18:24

Μπορω να ρωτησω κατι ακομα; Εχω ενα εσωτερικο σκληρο δισκο 1.5 TB. Γινεται λοιπον, να αντικαταστησω τον ε.σ.δ. που ηδη εχει ο iMac, με αυτον που εχω εγω; (τον 1.5 TB) Και επιπλεον, υπαρχει κατι που το 'χουν τα windows και δεν τα 'χουν τα macintosh;

Τελευταία επεξεργασία από: samigostab, 18/07/2012 - 18:26


#63   koumbouni

koumbouni

    iPH Contributor

  • 1803 μηνύματα
  • Twitter:@koumbouni
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 18/07/2012 - 18:29

Λες....... :huh:? :huh:

Μπααα βλακείες λέω. Τόσο καιρο περίμενα. Και με το νέο μοντέλο να μας κλείνει το μάτι απο την γωνία, θα κάνω υπομονη λίγο ακόμα.Χρειάζομαι οποσδηποτε την USB 3 να μην σέρνεται ο καημενος ο εξωτερικός σκληρός.

Και για να προλάβω τον cybertron μην μας πάρει στο κυνήγι... δεν ειναι μόνο αυτο που περιμένω απο τον νέο iMac φυσικά.

#64   koumbouni

koumbouni

    iPH Contributor

  • 1803 μηνύματα
  • Twitter:@koumbouni
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 18/07/2012 - 18:46

Επίσης... (ότι του φανεί του λολοστεφανη) όταν ειναι να αγοράσεις κάτι το οποίο θα κρατήσεις για μερικά χρόνια και θα δώσεις ένα σεβαστό πόσο, ας ειναι τουλάχιστον ότι ποιο τελευταίο υπάρχει. Οπότε υπομονη σε όλους τους μελλοντικούς iMac 2012 ιδιοκτήτες.

#65   samigostab

samigostab

    iPH Addict

  • 639 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 2 +3G
  • GameCenter:Samig0s

Δημοσίευση 18/07/2012 - 18:59

Μπορω να ρωτησω κατι ακομα; Εχω ενα εσωτερικο σκληρο δισκο 1.5 TB. Γινεται λοιπον, να αντικαταστησω τον ε.σ.δ. που ηδη εχει ο iMac, με αυτον που εχω εγω; (τον 1.5 TB) Και επιπλεον, υπαρχει κατι που το 'χουν τα windows και δεν τα 'χουν τα macintosh;



#66   koumbouni

koumbouni

    iPH Contributor

  • 1803 μηνύματα
  • Twitter:@koumbouni
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 18/07/2012 - 19:09

Οι σκληροί δίσκοι των imac εχουν ενσωματωμένο αισθητήρα θερμοκρασίας. Αν βάλεις τον δικό σου δίσκο χωρίς αισθητήρα θερμοκρασίας οι ανεμιστήρες του imac θα νομίζουν οτι ο δίσκος σου έχει πάρει φωτιά και θα γυρίζουν σαν τρελοί. Δύο λύσης υπάρχουν για αυτό το πρόβλημα. 1ον με προγραμματάκι το οποίο να ρυθμίζεις μέσα από το λειτουργικό τις στροφές των ανεμιστήρων και 2ον μπορείς να βραχυκυκλώσεις τον αισθητήρα.
Την δεύτερη ερώτηση δεν την κατάλαβα. Εννοείς απο θέμα λειτουργικού;

#67   samigostab

samigostab

    iPH Addict

  • 639 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 2 +3G
  • GameCenter:Samig0s

Δημοσίευση 18/07/2012 - 19:18

Ναι, υπαρχει κατι που θα μου λειψει;

#68   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10191 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 18/07/2012 - 19:48

Ναι, υπαρχει κατι που θα μου λειψει;


Για οικιακή χρήση δεν το νομίζω. Συνήθως εμπορικές εφαρμογές δεν υπάρχουν στα Mac.
Once You Go Mac You Never Go Back

#69   kospankavv98

kospankavv98

    iPH Addict

  • 705 μηνύματα
  • Twitter:@kospankavv
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 18/07/2012 - 21:13

εγω πιστευω πωσ το νεο imac θα βγει 7 αυγουστου

#70   CybeRTroN

CybeRTroN

    iPH Contributor

  • 1249 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:KyriakosThess

Δημοσίευση 18/07/2012 - 21:22

Μπααα βλακείες λέω. Τόσο καιρο περίμενα. Και με το νέο μοντέλο να μας κλείνει το μάτι απο την γωνία, θα κάνω υπομονη λίγο ακόμα.Χρειάζομαι οποσδηποτε την USB 3 να μην σέρνεται ο καημενος ο εξωτερικός σκληρός.

Και για να προλάβω τον cybertron μην μας πάρει στο κυνήγι... δεν ειναι μόνο αυτο που περιμένω απο τον νέο iMac φυσικά.

Το σημαντικότερο πλεονέκτημα στο καινούριο μοντέλο είναι το USB 3.0 !! Είναι μισό πρακτικά Thunderbolt....και ο καθένας μας μπορεί να αγοράσει περιφερειακό δίσκο USB 3.0 σε χαμηλή τιμή....καμιά σχέση με το απλησίαστο περιφερειακό Thunderbolt !! Η διαφορά του από το USB 2.0 τεράστια , οπότε είναι σημαντικός λόγος να προτιμήσει κάποιος το νέο μοντέλο για το USB 3.0......ναι είναι πολύ σημαντικός λόγος να περιμένει κάποιος το νέο μοντέλο !!

εγω πιστευω πωσ το νεο imac θα βγει 7 αυγουστου

Μακάρι να βγει και 7 Αυγούστου...κοντή γιορτή...αν και για 7 Αυγούστου άλλο πράμα εχω ακούσει....ως φήμη φυσικά από ξένο site....!!

Τελευταία επεξεργασία από: CybeRTroN, 18/07/2012 - 21:23


#71   koumbouni

koumbouni

    iPH Contributor

  • 1803 μηνύματα
  • Twitter:@koumbouni
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 18/07/2012 - 22:48

Ποια φήμη ρε παιδιά πείτε

Μην μου πείτε για iPhone. Δεν νομίζω ότι υπάρχει περίπτωση

#72   CybeRTroN

CybeRTroN

    iPH Contributor

  • 1249 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:KyriakosThess

Δημοσίευση 18/07/2012 - 23:21

Αυτό που λες.....ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ με τιποτα....ειναι @#$%@....αλλά το γράψαν ιστοτοποι και το αναφέρω μιας και μιλήσαμε για 7 του Αυγούστου πιο πριν...!!

#73   samigostab

samigostab

    iPH Addict

  • 639 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 2 +3G
  • GameCenter:Samig0s

Δημοσίευση 20/07/2012 - 15:52

Παιδια, θα ηθελα να ρωτησω και κατι ακομα... Εγω, εχω ενα iPad 2 με itunes στο pc κανονικα.. Αναρωτιεμαι ομως, οταν συνδεσω το iPad με τον iMac, τι θα απογινουν οι εφαρμογες μου;

#74   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10191 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 20/07/2012 - 15:57

Παιδια, θα ηθελα να ρωτησω και κατι ακομα... Εγω, εχω ενα iPad 2 με itunes στο pc κανονικα.. Αναρωτιεμαι ομως, οταν συνδεσω το iPad με τον iMac, τι θα απογινουν οι εφαρμογες μου;


Θα το κάνεις authorize, θα κάνεις transfer purchases και όλα καλά.
Once You Go Mac You Never Go Back

#75   samigostab

samigostab

    iPH Addict

  • 639 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 2 +3G
  • GameCenter:Samig0s

Δημοσίευση 20/07/2012 - 16:01

Θα το κάνεις authorize, θα κάνεις transfer purchases και όλα καλά.


ΟΚ.. Ευχαριστω!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες