Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 7 ψήφοι

Αγορά κλειδωμένου iPhone. Τι πρέπει να προσέξω?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
200 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#91   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 03/04/2013 - 10:01

nikosgnr
Φιλε μου δώσε μας λίγο τα φώτα σου έμπλεξα με έναν κλειδαρά να τον πω και έτσι όπου πληρώθηκε και μετά μου λέει έχει πρόβλημα δεν μπορώ (και δεν επιστρέφει κιόλας τα χρήματα)
Τι μπορούν να σημαίνουν τα παραπάνω.
Βρήκα και μια Gevey εδώ: http://greekiphone.g...1201-and-41108/ αναφέρει οτι ξεκλειδώνει 5.1 IOS και την baseband 4.12.01 μπορεί να ισχύει η φόλα και αυτό..

Όπως και να έχει ευχαριστώ...


Με τα στοιχεία που παραθέτεις φίλε μου από checkmend για Official Unlock το αποκλείω. Πρέπει να είναι όλα πράσινα για να το ξεκλειδώσεις.

Όσον αφορά την Gevey περίμενε να το δει κάποιος που το έχει δοκιμάσει να σου απαντήσει.
Once You Go Mac You Never Go Back

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#92   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 03/04/2013 - 10:51

Παιδια καλησπέρα μπορει να με βοηθήσει κάποιος γιατι ειμαι ετοιμος για εγκεφαλικό...
η υπηρεσία CheckMEND μου απαντάει τα εξής:

Checks Performed Explanation
Ever blocked : CheckMEND has a record of this item having been blocked by a GSM cell phone network
Currently blocked: CheckMEND has a record that this item is currently blocked by one or more GSM cell phone networks

Τα υπόλοιπα ειναι εντάξει τι μπορεί να εχει κλειδώσει το κινητο? αν ξέρει κάποιος σχετικά θελω τα φώτα του ξεκλειδώνει official η οχι.
Ευχαριστω


Official Unlock μόνο premium. Δηλαδή κάποιος που ξεκλειδώνει και μπλοκαρισμένα.

Ξέρεις σε ποιον πάροχο είναι κλειδωμένο?

nikosgnr
Φιλε μου δώσε μας λίγο τα φώτα σου έμπλεξα με έναν κλειδαρά να τον πω και έτσι όπου πληρώθηκε και μετά μου λέει έχει πρόβλημα δεν μπορώ (και δεν επιστρέφει κιόλας τα χρήματα)
Τι μπορούν να σημαίνουν τα παραπάνω.
Βρήκα και μια Gevey εδώ: http://greekiphone.g...1201-and-41108/ αναφέρει οτι ξεκλειδώνει 5.1 IOS και την baseband 4.12.01 μπορεί να ισχύει η φόλα και αυτό..

Όπως και να έχει ευχαριστώ...


Gevey για την συγκεκριμένη Baseband δεν υπάρχει. Μόνο premium unlock για να το ξεκλειδώσεις.
Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να το δώσεις πίσω.

#93   vanni

vanni

    iPH Contributor

  • 1599 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 03/04/2013 - 10:57

offtopic αλλά επειδή τελευταία βλέπω πολλά topic με ανάλογο θέμα και προβλήματα ήθελα να ρωτήσω η διαφορά χρημάτων αξίζει τόσο ώστε να υποστείς τέτοια ταλαιπωρία να κινδυνεύεις να πέσεις σε απατεώνες που θα σου φάνε τα λεφτά και τελικά να μην έχεις και τηλέφωνο;

Please Before You Ask A Question Use Google You'll See It Will Be Your Best Friend


#94   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 03/04/2013 - 10:59

Προσωπικά πιστεύω πως δεν αξίζει εκτός της περίπτωσης για iPhone 4/4S από at&t.

Τελευταία επεξεργασία από: nikoz87, 03/04/2013 - 10:59


#95   spirosmeg

spirosmeg

    iPH newbie

  • 50 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 03/04/2013 - 15:07

ευχαριστώ για τις απαντήσεις εισαστε κατατοπιστικότατοι παιδια πάντως πολύ ρεμουλια τα ξεκλειδώματα και απάτη σε πολυ μεγάλο ποσοστό, τρομερή εκμετάλλευση μιλάμε ο πάροχος ειναι Telenor Σουηδίας και το κινητο δεν εχει κλεισει χρονο απο την παραχωρησή του τον Ιουνιο κλεινει οτι την εχω πατησει το ξέρω σκοπος ειναι να μην το πεταξω η το διαλύσω για ανταλλακτικά θα περιμένω μπας και το ξεκλειδώσουν μολις κλεισει ο χρονος και μπορώ να το χαρώ ξέρουμε κανέναν έμπιστο-δοκιμασμενο που θα αναλάβει Official Unlock premium ποσα θα ζητάει ?

#96   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 03/04/2013 - 18:00

Σε πολλούς παρόχους premium προσφέρει ο chronic sτο chronicunlocks.com μπορείς να τσεκάρεις αλλά να είσαι προετοιμασμένος ότι τα λεφτά θα είναι ΠΟΛΛΑ.

#97   spirosmeg

spirosmeg

    iPH newbie

  • 50 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 03/04/2013 - 21:14

Σε πολλούς παρόχους premium προσφέρει ο chronic sτο chronicunlocks.com μπορείς να τσεκάρεις αλλά να είσαι προετοιμασμένος ότι τα λεφτά θα είναι ΠΟΛΛΑ.


Σ' ευχαριστω τον εψαξα και αυτον δεν βλέπω να εχει συνεργασια με Telenor αλλα και να ειχε δεν τα εδεινα αυτα που ζηταει θα περιμένω να τελειωσει η συμβαση του τηλεφώνου σε 2,5 μήνες και θα το κοιτάξω πάλι το θεμα αν δεν βρω ακρη θα το δώσω ανταλλακτικά ειναι καινουργιο στο κουτί του κριμα ειναι αλλα δεν πειράζει το παθημα εγινε μάθημα!

#98   cherno7

cherno7

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/04/2013 - 20:32

Καλησπερα παιδια. επειδη πριν λιγες ωρες επιασα iphone στα χερια μου θελω λιγη βοηθεια. στις ρυθμισεις λεει φορεας verison 14.0. εκδοση 6.1.3. ξεκλειδωνει η τσαμπα το πηρα?

#99   Manou Allou

Manou Allou

    iPH User

  • 119 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/05/2013 - 04:39

Κι εγώ απέκτησα ενα iPhone 5 σε 6.1(10Β143) και Modem Firmware 3.04.25. Ειναι στην Sprint και έχω την SIM απο αυτούς.

Υπάρχει ελπίδα;

Καλό θα ήταν ο οδηγός να περιλάβει και το 5αρι αφού αρκετοί σπεύδουν να το αγοράσουν φθηνότερα απο Αμερική και αναρωτιούνται αν πετάξαν τα λεφτά τους ή οχι. Θα το εκτιμούσαμε ιδιαίτερα εαν οι γκουρού μας δίναν αυτές τις πληροφορίες.

#100   Manou Allou

Manou Allou

    iPH User

  • 119 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/05/2013 - 04:45

Mείνε μακριά απο Sprint. Δε ξεκλειδώνει. Και αν γίνει αυτο μελλοντικά, υπο προυποθέσεις.

Συν οτι LTE δε θα έχεις ποτέ.

Βάλε κάτι παραπάνω και πάρε ελληνικό.


Ωχ! Τώρα το είδα και έπεσα απο τα σύννεφα. Νίκο, σίγουρα δεν ξεκλειδώνει η Sprint? Τούβλο πήρα;

#101   ramarg

ramarg

    iPH User

  • 124 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 28/06/2013 - 21:12

Πολύ καλός και εξαιρετικά ακριβής οδηγός ! Εγώ προσωπικά τουλάχιστον θα προτιμούσα να το αγοράσω στην λιανική τιμή Ελλάδας παρά να τραβήξω όλο αυτό με το ξεκλείδωμα !
Τουλάχιστον έχεις το κεφάλι σου ήσυχο και κάθε update του ios στην ώρα του...

#102   tessera

tessera

    iPH newbie

  • 29 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/07/2013 - 22:04

καλησπέρα πως μπορώ να γνωρίζω αν το iphone4 εχει Baseband που επιτρέπει το ξεκλείδωμα;
¨Έχω ένα κλειδώμενο (μάλλον Ισπανία) που εάν δεν ξεκλειδώνει θέλω (τουλάχιστον) να το χρησιμοποιω σαν ipod.

ευχαριστώ.

#103   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 04/07/2013 - 22:29

Baseband και iOS μπορείς να δείς απο Tiny Umbrella.

Μέχρι τη 4.10.01 με Gevey. Διαφορετικά Official.

Μπορείς να κάνεις JB με RedSn0w να ανοίξει. Δες τα παραπάνω πρώτα.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#104   tessera

tessera

    iPH newbie

  • 29 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/07/2013 - 20:40

Ευχαριστώ για την απάντηση!
Το πρόβλημα είναι ότι το σύνδεσα στο itunes και έκανα update, και τώρα έχει το τελευταίο iOS και δεν το υποστηρίζει το RedSnow!
ήδη έκανα μια έγγραφή σε ένα site να μου στείλει σε ποιό δίκτυο είναι κλειδωμένο.
Αλλά πρωτίστος με ενδιαφέρει άμεσα να λειτουργήσει σαν ipod!

#105   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 05/07/2013 - 20:41

To υποστηρίζει κανονικά. Απλά θα έχεις Semi Tethered.

Δήλωσε πρώτα το IPSW της 6.0, κάνε μετά JB.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες