Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

Επιβεβαιώνεται η ανάλυση, άρα και το μέγεθος της οθόνης του νέου iPhone (;)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
380 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#166   indianajones

indianajones

    iPH newbie

  • Pip
  • 65 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/08/2012 - 20:17

σε αντιθεση με σχεδον ολους εσας, παραμενω αντικειμενικος τουλαχιστον. οσο για το τι δουλεια εχω εδω μεσα, δεν ειναι μονο για iphone το φορουμ. και μιας και εχω και ενα ipad 3, μαλλον στο σωστο φορουμ ειμαι. απο την αλλη σας αρεσει δεν σας αρεσει, εχω το δικαιωμα της γνωμης μου και της κριτικης σε οποιοδηποτε προιον αγοραζω. και ενα απο αυτα ειναι και τo iphone 4s που ειχα, και επισης το s3 που εχω. δεν εβγαλα το iphone αχρηστο, απλα λεω οτι με αυτα που μου προσφερει το s3, ειτε λεγεται οθοναρα, ειτε λεγεται ελευθερο λειτουργικο, ειτε λεγεται παραμετροποιηση, το iphone στα ματια μου , ειναι πολυυυυυυ πισω πλεον. οπως επισης λεω οτι μεχρι στιγμης οποιαδηποτε tablet για αυτα που θελω, ειναι πισω απο το ipad. αλλα τι βλεπουμε εδω? κομπλεξικους και διαφορους αλλους να εχουν ως τρομερο επειχειρημα την πλαστικουρα. αυτο λενε και ξαναλενε. τι αλλο να πεις? μεχρι να βγει και το επομενο iphone, που το κοβω να ειναι σχεδον ιδιο με το προηγουμενο, ας κρατατε μικρο καλαθι. η μαλλον πολυ μικρο.......

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#167   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 09/08/2012 - 20:54

σε αντιθεση με σχεδον ολους εσας, παραμενω αντικειμενικος τουλαχιστον. οσο για το τι δουλεια εχω εδω μεσα, δεν ειναι μονο για iphone το φορουμ. και μιας και εχω και ενα ipad 3, μαλλον στο σωστο φορουμ ειμαι. απο την αλλη σας αρεσει δεν σας αρεσει, εχω το δικαιωμα της γνωμης μου και της κριτικης σε οποιοδηποτε προιον αγοραζω. και ενα απο αυτα ειναι και τo iphone 4s που ειχα, και επισης το s3 που εχω. δεν εβγαλα το iphone αχρηστο, απλα λεω οτι με αυτα που μου προσφερει το s3, ειτε λεγεται οθοναρα, ειτε λεγεται ελευθερο λειτουργικο, ειτε λεγεται παραμετροποιηση, το iphone στα ματια μου , ειναι πολυυυυυυ πισω πλεον. οπως επισης λεω οτι μεχρι στιγμης οποιαδηποτε tablet για αυτα που θελω, ειναι πισω απο το ipad. αλλα τι βλεπουμε εδω? κομπλεξικους και διαφορους αλλους να εχουν ως τρομερο επειχειρημα την πλαστικουρα. αυτο λενε και ξαναλενε. τι αλλο να πεις? μεχρι να βγει και το επομενο iphone, που το κοβω να ειναι σχεδον ιδιο με το προηγουμενο, ας κρατατε μικρο καλαθι. η μαλλον πολυ μικρο.......

Μην ανησυχεις, ειναι σιγουρο οτι στο τελος θα δικαιωθεις...και τοτε κανεις πια δε θα μπορει να σε αμφιβητησει

#168   vagos456

vagos456

    iPH Contributor

  • 1290 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/08/2012 - 21:08

Ρε γαμώτο άρχισαν και τις προπαραγγελίες για την παντόφλα?? :(


Αυτές είναι μαλακιες, κάνουν ότι μπορούν για να κάνουν πολλοί clicks μπάς και πάρουν κανένα φραγκο. Και εσείς ότι μαλακια βγαίνει, το πιστεύετε. Τι να σας πω..... Τι λέτε, να το ανακοινώσουν πρώτοι το νέο iPhone? πριν το event?

#169   petros29

petros29

    iPH Hero

  • 4323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 09/08/2012 - 21:17

σε αντιθεση με σχεδον ολους εσας, παραμενω αντικειμενικος τουλαχιστον. οσο για το τι δουλεια εχω εδω μεσα, δεν ειναι μονο για iphone το φορουμ. και μιας και εχω και ενα ipad 3, μαλλον στο σωστο φορουμ ειμαι. απο την αλλη σας αρεσει δεν σας αρεσει, εχω το δικαιωμα της γνωμης μου και της κριτικης σε οποιοδηποτε προιον αγοραζω. και ενα απο αυτα ειναι και τo iphone 4s που ειχα, και επισης το s3 που εχω. δεν εβγαλα το iphone αχρηστο, απλα λεω οτι με αυτα που μου προσφερει το s3, ειτε λεγεται οθοναρα, ειτε λεγεται ελευθερο λειτουργικο, ειτε λεγεται παραμετροποιηση, το iphone στα ματια μου , ειναι πολυυυυυυ πισω πλεον. οπως επισης λεω οτι μεχρι στιγμης οποιαδηποτε tablet για αυτα που θελω, ειναι πισω απο το ipad. αλλα τι βλεπουμε εδω? κομπλεξικους και διαφορους αλλους να εχουν ως τρομερο επειχειρημα την πλαστικουρα. αυτο λενε και ξαναλενε. τι αλλο να πεις? μεχρι να βγει και το επομενο iphone, που το κοβω να ειναι σχεδον ιδιο με το προηγουμενο, ας κρατατε μικρο καλαθι. η μαλλον πολυ μικρο.......

δεν αντιλέγω , μπορεί το S3 να είναι πολύ δυνατό και πιθανόν καλύτερο απο 4s, αλλα ρε φίλε σε βολεύει να το πιάσεις? μπορείς να στείλεις μήνυμα με ένα χέρι? δε σε ενοχλεί όταν μιλάς και σου καλύπτει τα 2/3 του κεφαλιού? παλιά είχα ένα motorola, και μου φαινόταν μεγάλο, και το χαρακτήριζα στρατιωτικά ΄΄racal'', τώρα αυτή η συσκευή που κρατάς στα χέρια σου σε κάνει να νοιώθεις κάτι διαφορετικό απο το να κρατάς ένα racal?

#170   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 09/08/2012 - 21:22

δεν αντιλέγω , μπορεί το S3 να είναι πολύ δυνατό και πιθανόν καλύτερο απο 4s, αλλα ρε φίλε σε βολεύει να το πιάσεις? μπορείς να στείλεις μήνυμα με ένα χέρι? δε σε ενοχλεί όταν μιλάς και σου καλύπτει τα 2/3 του κεφαλιού? παλιά είχα ένα motorola, και μου φαινόταν μεγάλο, και το χαρακτήριζα στρατιωτικά ΄΄racal'', τώρα αυτή η συσκευή που κρατάς στα χέρια σου σε κάνει να νοιώθεις κάτι διαφορετικό απο το να κρατάς ένα racal?


μια χαρα ειναι στο χερι αν εχεις νορμαλ χερι... αν εχεις μικρο θα δυσκολευτεις...καποιοι δεν εχουμε κανενα θεμα με το μεγεθος,αντιθετος οσο μεγαλυτερη οθονη τοσο το καλυτερο... bt-hfree και δεν χρειάζεται να το κρατας στο αυτι...

#171   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 09/08/2012 - 21:27

Απιστευτο...πως γινετε αυτο?



Τι πως γίνεται; Εδώ ο Μπάμπης το πούλησε 5 μήνες πριν..

#172   petros29

petros29

    iPH Hero

  • 4323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 09/08/2012 - 21:28

μια χαρα ειναι στο χερι αν εχεις νορμαλ χερι... αν εχεις μικρο θα δυσκολευτεις...καποιοι δεν εχουμε κανενα θεμα με το μεγεθος,αντιθετος οσο μεγαλυτερη οθονη τοσο το καλυτερο... bt-hfree και δεν χρειάζεται να το κρατας στο αυτι...

ρε παιδιά, το τηλέφωνο το είδα απο κοντά και θυμίζει ποιο πολύ μικρό tablet παρά τηλέφωνο. Νομίζω πως στο θέμα μεγέθους το s3 υστερεί, και θέλω να πώ οτι δεν είναι βολικό να έχεις ένα τόσο μεγάλο τηλέφωνο. Και μη με παρεξηγήσεται, το τηλέφωνο μπορεί να είναι κορυφή, ίσως να ήταν τέλειο με το ιος6...αλλα ρε παιδιά με το android πως βγάζεται άκρη? κάτι αντίστοιχο με το cydia υπάρχει? κάτι σε installous? ρωτώ έτσι, δε το έχω ψάξει το θέμα με τα android, απο κάτι φίλους όμως που έχουν τέτοια τηλέφωνα διαπιστώνω πως στο λογισμικό είναι πολύ πίσω

#173   Evangelia

Evangelia

    iPH Enthousiast

  • 548 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 09/08/2012 - 21:29

δεν αντιλέγω , μπορεί το S3 να είναι πολύ δυνατό και πιθανόν καλύτερο απο 4s, αλλα ρε φίλε σε βολεύει να το πιάσεις? μπορείς να στείλεις μήνυμα με ένα χέρι? δε σε ενοχλεί όταν μιλάς και σου καλύπτει τα 2/3 του κεφαλιού? παλιά είχα ένα motorola, και μου φαινόταν μεγάλο, και το χαρακτήριζα στρατιωτικά ΄΄racal'', τώρα αυτή η συσκευή που κρατάς στα χέρια σου σε κάνει να νοιώθεις κάτι διαφορετικό απο το να κρατάς ένα racal?

Και εγω που το δοκίμασα- αν κ δεν κατέληξα σε αυτο- παρολο το μέγεθος του δεν είχα κανένα πρόβλημα στο να το χρησιμοποιω ακομα κ με το ένα χέρι κάποιες φορές :)

#174   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 09/08/2012 - 21:30

Και εγω που το δοκίμασα- αν κ δεν κατέληξα σε αυτο- παρολο το μέγεθος του δεν είχα κανένα πρόβλημα στο να το χρησιμοποιω ακομα κ με το ένα χέρι κάποιες φορές :)


Σε μια κλασική τσέπη του τζιν χωράει κανονικά ?.. και χωρίς να σε ενοχλεί;

Τελευταία επεξεργασία από: Alex0077, 09/08/2012 - 21:30


#175   Evangelia

Evangelia

    iPH Enthousiast

  • 548 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 09/08/2012 - 21:36

Σε μια κλασική τσέπη του τζιν χωράει κανονικά ?.. και χωρίς να σε ενοχλεί;

Εγω προσωπικα δεν βάζω ποτε το κινητο στη τσέπη :P Μου είχε πέσει παλιά απο τη τσέπη ένα με λυπηρό αποτέλεσμα κ έτσι σταμάτησα αυτη τη συνήθεια :)

#176   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 09/08/2012 - 21:41

ρε παιδιά, το τηλέφωνο το είδα απο κοντά και θυμίζει ποιο πολύ μικρό tablet παρά τηλέφωνο. Νομίζω πως στο θέμα μεγέθους το s3 υστερεί, και θέλω να πώ οτι δεν είναι βολικό να έχεις ένα τόσο μεγάλο τηλέφωνο. Και μη με παρεξηγήσεται, το τηλέφωνο μπορεί να είναι κορυφή, ίσως να ήταν τέλειο με το ιος6...αλλα ρε παιδιά με το android πως βγάζεται άκρη? κάτι αντίστοιχο με το cydia υπάρχει? κάτι σε installous? ρωτώ έτσι, δε το έχω ψάξει το θέμα με τα android, απο κάτι φίλους όμως που έχουν τέτοια τηλέφωνα διαπιστώνω πως στο λογισμικό είναι πολύ πίσω


μαλλον δεν εχεις δουλεψει htc advantage κ htc universal γιαυτο σου φαινεται μεγαλο το s3 :) ... κατι σαν το cydia δεν υπαρχει... ολα τα mods υπαρχουν στο xda και φλασαρεις οτι θες... η φλασαρεις μια custom με ενσωματωμενα τα mods που θελεις... κατι σαν το installous υπαρχει αλλα προσωπικα προτιμω να τα κατεβαζω στο pc και μετα drag&drop στο κινητο.

επισης τα βασικοτερα tweaks του cydia το ανδροιδ στα δινει απο τη μανα του.

Σε μια κλασική τσέπη του τζιν χωράει κανονικά ?.. και χωρίς να σε ενοχλεί;


ειναι λεπτο ελαφρυ και δεν καταλαβαινεις καν οτι το εχεις στη τσεπη... για ορθιος μιλαω :)

#177   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 09/08/2012 - 21:45

Σήμερα για το βράδυ θα έχω και ένα S3 ....και θα προσπαθήσω να αντέξω 24 ώρες μαζί του . Για να δούμε !!! :wub:

#178   Evangelia

Evangelia

    iPH Enthousiast

  • 548 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 09/08/2012 - 21:50

Σήμερα για το βράδυ θα έχω και ένα S3 ....και θα προσπαθήσω να αντέξω 24 ώρες μαζί του . Για να δούμε !!! :wub:

Impossible !!!!!!!!!!!!!!Εσυ με android??????παει χάλασε ο κόσμος :P

#179   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 09/08/2012 - 21:51

Impossible !!!!!!!!!!!!!!Εσυ με android? :huh:??παει χάλασε ο κόσμος :P


Οπως είναι γνωστό δέν θα το αγόραζα ποτέ !!!! Απλά μου το έβαλαν στο χέρι για να με πείσουν για το αντίθετο !!!! :D

#180   Giovanni4

Giovanni4

    iPH Addict

  • 731 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:Giovanni -4-

Δημοσίευση 09/08/2012 - 22:26

Τι πως γίνεται; Εδώ ο Μπάμπης το πούλησε 5 μήνες πριν..



Χαχαχαχα...το παλιοπαιδο ο μπαμπης...πχ φιλια!ενμπασι περιπτοσι!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 17

0 μέλη, 17 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες