Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

Επιβεβαιώνεται η ανάλυση, άρα και το μέγεθος της οθόνης του νέου iPhone (;)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
380 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#136   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21640 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 08/08/2012 - 22:27

Εγώ το γουστάρω πολύ πάντως! Βέβαια σε windows που το έχω περάσει στην κοπέλα μου είναι λίγο "κάπως". Ίσως γι αυτό δεν το γουστάρουν οι περισσότεροι. Αλλά να γουστάρεις apple κ να έχεις windows είναι κρίμα...

Σε windows σερνεται.

Δε ξερω αν σε mac ειναι καλυτερα;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#137   taitienitsa

taitienitsa

    iPH Member

  • 208 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 08/08/2012 - 22:34

Άκυρο μήνυμα .

Τελευταία επεξεργασία από: taitienitsa, 08/08/2012 - 22:35


#138   phoenixgrg

phoenixgrg

    iPH Enthousiast

  • 487 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:phoenixgrg

Δημοσίευση 08/08/2012 - 22:34

Σε Mac είναι σαν να τρέχεις ενα πολυ ελαφρύ προγραμμα παει πολυ καλά σε pc όντως είναι βαρύ παντως αν θελεται iPhone ο συνδυασμός Mac iPhone apple tv είναι απίστευτος και ο τρόπος που αλληλεπίδραν οι συσκευές μεταξύ τους σαν μια

#139   dj_akis

dj_akis

    iPH Addict

  • 629 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:dj_akis

Δημοσίευση 08/08/2012 - 22:39

Σε Mac είναι σαν να τρέχεις ενα πολυ ελαφρύ προγραμμα παει πολυ καλά σε pc όντως είναι βαρύ παντως αν θελεται iPhone ο συνδυασμός Mac iPhone apple tv είναι απίστευτος και ο τρόπος που αλληλεπίδραν οι συσκευές μεταξύ τους σαν μια

+1

#140   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 08/08/2012 - 22:40

Εγώ το γουστάρω πολύ πάντως! Βέβαια σε windows που το έχω περάσει στην κοπέλα μου είναι λίγο "κάπως". Ίσως γι αυτό δεν το γουστάρουν οι περισσότεροι. Αλλά να γουστάρεις apple κ να έχεις windows είναι κρίμα...

Σε windows ειναι οντως καπως. Και εγω windows εχω. Και ψιλοσερνεται ειναι η αληθεια.
Αλλα δεν μπορεις να κατηγορησεις κατι που απλα δεν γνωριζεις! Ποσο μαλλον κατι που δεν κανεις καν προσπαθεια να γνωρισεις.. Και δεν μιλαω για κανεναν προσωπικα φυσικα, αλλα αναφερομαι σε πολλους χρηστες -η μαλλον κατοχους- iphone που φτανουν στο σημειο να φοβουνται να συνδεσουν το iphone τους στο itunes και να το εχουν μηνες και να το εχουν συνδεσει μιση φορα..
Και η αληθεια ειναι οτι το γουσταρω το itunes. Με τα καλα του και τα ασχημα του, το γουσταρω γιατι εχω μεσα ολη μου την μουσικη, τα βιντεο, τα βιβλια μου και τις εφαρμογες και διαβαζω-ακουω-βλεπω απο εκει και συγχρονιζω στις συσκευες μου ευκολα και απλα οτι θελω. Ολα νοικοκυρεμενα και τακτοποιημενα. Οτι ακριβως λεει και ο iManiac, ολα αυτοματα και σε ενα προγραμμα..

#141   paliotomaro

paliotomaro

    iPH Addict

  • 601 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 08/08/2012 - 22:46

Εγω μιλησα για την ευχρηστια του.δε μιλησα για το ποσο ουαου ειναι.παντως ευχρηστο δε το λες!

Αποδεικνυεται απο τα απειρα posts ακομη και σε αυτο το φορουμ με τιτλο "προβλημα με itunes"

#142   iManiac

iManiac

    iPH Contributor

  • 1121 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 08/08/2012 - 22:52

Εγω μιλησα για την ευχρηστια του.δε μιλησα για το ποσο ουαου ειναι.παντως ευχρηστο δε το λες!Αποδεικνυεται απο τα απειρα posts ακομη και σε αυτο το φορουμ με τιτλο "προβλημα με itunes"


Ναι σωστα
Error 3194 και 20 οταν προσπαθεις να το ξεγελασεις :P

#143   dj_akis

dj_akis

    iPH Addict

  • 629 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:dj_akis

Δημοσίευση 08/08/2012 - 22:53

Εγω μιλησα για την ευχρηστια του.δε μιλησα για το ποσο ουαου ειναι.παντως ευχρηστο δε το λες!

Αποδεικνυεται απο τα απειρα posts ακομη και σε αυτο το φορουμ με τιτλο "προβλημα με itunes"

ποτε δεν ειχα προβλημα με το itunes σε Mac.... στα Windows ομως ειχα... οπως και σχεδον ολα τα προγραμματα που τρεχουν σε Win

#144   paliotomaro

paliotomaro

    iPH Addict

  • 601 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 08/08/2012 - 22:54

Ε οχι bro απειρα ειναι τα θεματα με itunes

#145   dj_akis

dj_akis

    iPH Addict

  • 629 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:dj_akis

Δημοσίευση 08/08/2012 - 22:59

Ε οχι bro απειρα ειναι τα θεματα με itunes

iTunes σε Windows, οχι σε Mac....

#146   paliotomaro

paliotomaro

    iPH Addict

  • 601 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 08/08/2012 - 23:04

Σκας γαιδαρο ρε φιλε..ε φυσικα σε windows.αφου το 90 τοις εκατο windows χρησιμοποιουν.δλδ να παρω μακ να μην εχω προβλημα με το itunes??

#147   dj_akis

dj_akis

    iPH Addict

  • 629 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:dj_akis

Δημοσίευση 08/08/2012 - 23:08

Σκας γαιδαρο ρε φιλε..ε φυσικα σε windows.αφου το 90 τοις εκατο windows χρησιμοποιουν.δλδ να παρω μακ να μην εχω προβλημα με το itunes??


ρε φιλε δες λιγο τι σου απαντησα στο #143 και τι μου απαντας εσυ απο κατω....

#148   paliotomaro

paliotomaro

    iPH Addict

  • 601 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 08/08/2012 - 23:11

Το θεμα ειναι οτι το itunes ειναι ενα εκνευριστικο προγραμμα.και το 90 τοις εκατο των χρηστων του που το δουλευουν σε windows ειναι σπασαρχξβψδβ.

#149   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113588 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 08/08/2012 - 23:41

Σταματηστε για αυτη την απλοτητα του ios.ειναι απλο μεχρι να θελησεις να εχεις προσβαση στο κινητο σου.εκει θα χρειαστεις το itunes που απεχει πολυ απο το να το πεις απλο..


Με την έλευση του iOS 5 δεν είναι και τόσο απαραίτητο.. Για την ενεργοποίηση της συσκευής που χρειαζόταν πιο πρίν π.χ..

Επίσης το Sync μεσω WiFi.. Oτι έχει μειονεκτήματα ναι. Αλλά όχι όπως παλιά.

Όσο φια την απλότητα, θα έλεγα καλύτερα αμμεσότητα. Όπως επίσης το πιο σημαντικό που ξεχνάνε ορισμένοι.. Το συνδιασμό του iOS με τη διαχείριση που γίνεται απο τον επεξεργαστη.. Δε θα το βρείς πουθενα αλλού αυτό..
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#150   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 09/08/2012 - 00:11

αν το χρειαζεται τοσο πολυ το IOS6 τοτε ας τον εχει.. αλλιως με χαλαει ναι.. (αν και στο IOS γενικα θα πεταει ενας δυνατος επεξεργαστης....)
αυτο με την καταναλωση που λες ισχυει μονο κατω απο συγκεκριμενες υποθεσεις!!!!
επισης πριν κανα δυο μηνες ειχε βγει και ενα αρθρο που αναφεροτανε σε κατι δηλωσεις της INTEL που τα λεει ολα...... 2 πραγματα θα σου γραψω απο αυτο..(και αν το θες ολο στο στελνω και με πμ)
1. "...η INTEL ισχυρίζεται ότι ακόμη και οι dual-core επεξεργαστές είναι σχεδόν άχρηστοι αυτή τη στιγμή, τουλάχιστον για τις συσκευές Android!"
2. "....ο ισχυρισμός της εταιρίας ότι έχει πραγματοποιήσει δοκιμές χρησιμοποιώντας την έκδοση Android 4.0 ICS και είναι πεπεισμένη ότι αυτή τη στιγμή το όφελος από τους dual-core επεξεργαστές είναι πολύ μικρό... ...Γενικά, το Android OS δεν είναι ακόμα έτοιμο για multi-core επεξεργαστές και σε πολλές περιπτώσεις οι single-core ολοκληρώνουν διεργασίες γρηγορότερα από τους multi-core."

αυτα....


αυτη τη στιγμη δεν υπαρχουν εφαρμογες που θα αξιοποιησουν τους 4 πυρηνες... τη διαφορα ομως θα την δεις στο browsing στο ανοιγμα εφαρμογων στην αναπαραγωγη hd ταινιων και σε καποια αλλα που δεν ειναι και τοσο σημαντικα... απο εκει και περα το hw ειναι και μαρκετινγκ αλλιως πουλαει ενα δυπηρηνο και αλλιως το 4πυρηνο....αν βγει 2πυρηνο το 5 θα πουν οκ παλι το ιδιο με το 4... αν ομως βγει 4πυρηνο θα πουν ουαου...και μη μου πεις οτι η apple δε δινει σημασια στο hw...

και αυτη η καραμελα οτι το android ειναι βαρυ και χρειαζετε δυνατο hw ειναι μυθος... το nexus s με 512 ραμ και 1ghz cpu πεταει με τη jb αντιθετα ενα htc η ενα samsung με τα ιδια specs θα σερνεται και αυτο γιατι το nexus φοραει καθαρο android ενω τα αλλα δυο οι εταιριες τα φορτωνουν με ενα σωρο αχρηστα και η συσκευη γονατιζει... οσοι ειχαν htc καταλαβαινουν τι εστι sense και τι πορους χρειαζεται για να τρεξει...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες