Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

Επιβεβαιώνεται η ανάλυση, άρα και το μέγεθος της οθόνης του νέου iPhone (;)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
380 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#121   kle

kle

    iPH Addict

  • 764 μηνύματα
  • Twitter:@akiskle
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 08/08/2012 - 20:14

Εγω πάντως για να λέω αυτο που σκέφτομαι είναι πως 99% και όταν μπορέσω οικονομικά θα το πάρω το νέο iPhone γιατι είμαι τρομερά ευχαριστημένος απο το 3g και το 4 όπως και να είναι, αν και είμαι 100% σίγουρος ότι θα μου αρέσει...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#122   dsmpampis

dsmpampis

    iPH Contributor

  • 935 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:dsmpampis

Δημοσίευση 08/08/2012 - 20:24

Εγώ πάντως παιδιά το 3G εδώ και 3χρονια ειχα μέχρι πριν απο ενα 6μηνο που πήρα το 4S.(το αλλαξα επειδή ήταν υπερβολικά αργό). Είμαι πολυ ευχαριστημένος απο το 4S, και αν βγει αυτο το σχέδιο δεν το αλλάζω με τίποτα! Το σίγουρο είναι ότι θα θα περιμένω τo επόμενο S(δλδ σε 2χρονια).

#123   Giovanni4

Giovanni4

    iPH Addict

  • 731 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:Giovanni -4-

Δημοσίευση 08/08/2012 - 20:42

Καλα χαλαρωσε..
Μια πλαστικουρα και μιση ειναι το s3..
μακαρι να μην γινει ποτε ετσι..



Εαν εσυ κοιτας μονο το ντισαιν προβλημα σου...το οτι ο γαλαξιας βαζει για πλακα το μηλαρακι απο κατω σε αποψη Software,browsing,οθονης,Wifi Direct κτλ θα επρεπε να σε προβληματισει!

Κ προς θεου,κ εγω μηλαρακιας ειμαι στην ταμπλετα...αλλα ειπαμε,καλη χρυση η μηλομανα..αλλα thats enough!

#124   phoenixgrg

phoenixgrg

    iPH Enthousiast

  • 487 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:phoenixgrg

Δημοσίευση 08/08/2012 - 20:42

αν το χρειαζεται τοσο πολυ το IOS6 τοτε ας τον εχει.. αλλιως με χαλαει ναι.. (αν και στο IOS γενικα θα πεταει ενας δυνατος επεξεργαστης....)
αυτο με την καταναλωση που λες ισχυει μονο κατω απο συγκεκριμενες υποθεσεις!!!!
επισης πριν κανα δυο μηνες ειχε βγει και ενα αρθρο που αναφεροτανε σε κατι δηλωσεις της INTEL που τα λεει ολα...... 2 πραγματα θα σου γραψω απο αυτο..(και αν το θες ολο στο στελνω και με πμ)
1. "...η INTEL ισχυρίζεται ότι ακόμη και οι dual-core επεξεργαστές είναι σχεδόν άχρηστοι αυτή τη στιγμή, τουλάχιστον για τις συσκευές Android!"
2. "....ο ισχυρισμός της εταιρίας ότι έχει πραγματοποιήσει δοκιμές χρησιμοποιώντας την έκδοση Android 4.0 ICS και είναι πεπεισμένη ότι αυτή τη στιγμή το όφελος από τους dual-core επεξεργαστές είναι πολύ μικρό... ...Γενικά, το Android OS δεν είναι ακόμα έτοιμο για multi-core επεξεργαστές και σε πολλές περιπτώσεις οι single-core ολοκληρώνουν διεργασίες γρηγορότερα από τους multi-core."

αυτα....

καλά φίλε αυτο είναι μια χαζομαρα της intel επειδη ακόμα δεν έβγαλε επεξεργάστη διπυρινο για κινητά και έβγαλε μόνο ενα μονοπυρινο ως τώρα και καλά τον συνεκρινε και έβγαλε αυτά τα αποτελέσματα τώρα που θα βγάλει να δεις τι καλοί που θα είναι οι διπυρινοι και οι τετραπυρινοι τα android με τετραπυρινο και δυπυρινο είναι μέρα με την νύχτα στο smouthes με τα μονοπυρινα και φυσικά τώρα με το iPhone που λογικά θα είναι τετραπυρινο θα σε χαλάει να έχεις κινητο που θα ανοίγει τις σελίδες στιγμιαία όπως στον υπολογιστή σου και να μην κάνει 4 με 5 sec για να φορτώσει την σελίδα

#125   phoenixgrg

phoenixgrg

    iPH Enthousiast

  • 487 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:phoenixgrg

Δημοσίευση 08/08/2012 - 20:53

Εαν εσυ κοιτας μονο το ντισαιν προβλημα σου...το οτι ο γαλαξιας βαζει για πλακα το μηλαρακι απο κατω σε αποψη Software,browsing,οθονης,Wifi Direct κτλ θα επρεπε να σε προβληματισει!

Κ προς θεου,κ εγω μηλαρακιας ειμαι στην ταμπλετα...αλλα ειπαμε,καλη χρυση η μηλομανα..αλλα thats enough!

φίλε οκ έχεις δικό οθόνη ναι η amoled είναι οθόναρα και 4,8 inch λεει αλλά το wifi direct χαζομαρα το βρίσκω δεν είναι κάτι το φοβερό στο browsing κερδίζει λόγο οθόνης αλλα χάνει σε smouthes οπότε ισοπαλία αλλα σε software χιλιόμετρα πίσω ακόμα θέλει ίσως με jelybeam να γίνει κάτι

#126   iManiac

iManiac

    iPH Contributor

  • 1121 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 08/08/2012 - 20:56

Στο hardware galaxy
Στο browsing galaxy
Αλλα προς θεου μην λετε οτι το android ειναι καλυτερο γιατι ειναι ετη φωτος πισω απο το iOS
Χαχαχαχα τι λετε οεο?

#127   Giovanni4

Giovanni4

    iPH Addict

  • 731 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:Giovanni -4-

Δημοσίευση 08/08/2012 - 20:57

φίλε οκ έχεις δικό οθόνη ναι η amoled είναι οθόναρα και 4,8 inch λεει αλλά το wifi direct χαζομαρα το βρίσκω δεν είναι κάτι το φοβερό στο browsing κερδίζει λόγο οθόνης αλλα χάνει σε smouthes οπότε ισοπαλία αλλα σε software χιλιόμετρα πίσω ακόμα θέλει ίσως με jelybeam να γίνει κάτι


Το μονο που με κραταει να μην παω στον κορεατη,ειναι το interface της Apple,το οποιο ειναι κ μοναδικο!
Ειδικα το Appstore με το Playstore απεχουνε ετη φωτος!

Τωρα ο καθενας διαλεγει κ περνει...Design Apple,iOS η Android

#128   iManiac

iManiac

    iPH Contributor

  • 1121 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 08/08/2012 - 21:57

Το μονο που με κραταει να μην παω στον κορεατη,ειναι το interface της Apple,το οποιο ειναι κ μοναδικο!
Ειδικα το Appstore με το Playstore απεχουνε ετη φωτος!

Τωρα ο καθενας διαλεγει κ περνει...Design Apple,iOS η Android


Ακριβως αυτη η μοναδικοτητα και η απλοτητα του iOS το κανει ξεχωριστο και του δινει χαρακτηρα
Η apple δινει βαρυτητα στον σχεδιασμο και το software της και η samsung βασικα στο hardware
Διαλεγεις και παιρνεις! :)

#129   paliotomaro

paliotomaro

    iPH Addict

  • 601 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 08/08/2012 - 22:05

Σταματηστε για αυτη την απλοτητα του ios.ειναι απλο μεχρι να θελησεις να εχεις προσβαση στο κινητο σου.εκει θα χρειαστεις το itunes που απεχει πολυ απο το να το πεις απλο..

#130   dchristo81

dchristo81

    iPH Addict

  • 862 μηνύματα
  • Twitter:@ChristodApps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:dchristo81

Δημοσίευση 08/08/2012 - 22:09

Αντιθέτως! Το itunes είναι απλούστατο αρκεί να ασχοληθεί λίγο κάποιος μαζί του.

#131   paliotomaro

paliotomaro

    iPH Addict

  • 601 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 08/08/2012 - 22:10

Ε καλα και το ανδροιδ απλουστατο ειναι αρκει να ασχοληθει λιγο καποιος μαζι του..τι λογικη ειναι αυτη?

#132   dchristo81

dchristo81

    iPH Addict

  • 862 μηνύματα
  • Twitter:@ChristodApps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:dchristo81

Δημοσίευση 08/08/2012 - 22:16

Όχι επειδή σχολίασες ως πρόβλημα του ios το itunes που απο πέρυσι έχει αποσυνδεθεί!

#133   iManiac

iManiac

    iPH Contributor

  • 1121 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 08/08/2012 - 22:21

Το itunes φιλε δυστυχως αποτελει το μεγαλυτερο κολλημα οσων ειναι αντι-apple
Αντιθετως ομως!!
Αυτοματοποιει τα παντα
Συγχρωνιζει φακελους τραγουδια βιντεο εικονες κλπ χωρις καν να σε ρωτησει
Φτανει να προεπιλεξεις τους φακελους, ουτε καν να χρησιμοποιεισεις καλωδια
Ταυτοχρονα κρατα ενα αντιγραφο για την παραμικρη ρυθμιση και το καραμικρο προσωπικο δεδομενο ΑΥΤΟΜΑΤΑ και με σιγουρια
Σου δινει τη δυνατοτητα να περασεις CD να αγορασεις τραγουδια εφαρμογες επεισοδια να αναβαθμισεις και πανω απ'ολα ειναι ασφαλες...και ειναι μονο ενα προγραμμα

Το itunes ειναι η αυτοματοποιηση σε ολο της το μεγαλειο
Και αν απλα νοιωσεις οτι δεν σε αντιπροσωπευουν οι shared folders κανεις και drag n' drop
Ποια η διαφορα να μπεις στο My Computer και να κανεις drag n drop απο το να μπεις στο itunes ;
Ολα αυτα και πολλα αλλα οπωσ ειπα και πριν μας τα προσφερει ΕΝΑ
ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΝΑ προγραμμα
Τι αλλο θελουμε οεο; :D

#134   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 08/08/2012 - 22:21

Αντιθέτως! Το itunes είναι απλούστατο αρκεί να ασχοληθεί λίγο κάποιος μαζί του.

Πες τα ανθρωπε μου... :rolleyes:

#135   dchristo81

dchristo81

    iPH Addict

  • 862 μηνύματα
  • Twitter:@ChristodApps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:dchristo81

Δημοσίευση 08/08/2012 - 22:25

Εγώ το γουστάρω πολύ πάντως! Βέβαια σε windows που το έχω περάσει στην κοπέλα μου είναι λίγο "κάπως". Ίσως γι αυτό δεν το γουστάρουν οι περισσότεροι. Αλλά να γουστάρεις apple κ να έχεις windows είναι κρίμα...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 8

0 μέλη, 7 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Bing (1)