Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

Επιβεβαιώνεται η ανάλυση, άρα και το μέγεθος της οθόνης του νέου iPhone (;)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
380 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#211   polymagas

polymagas

    iPH newbie

  • Pip
  • 16 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 10/08/2012 - 01:25

Πρεπει να βρεις σε ποιο tweak αναφερομαι για να σου απαντησω.


τωρα θα μυρισω τα νυχια μου.....

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#212   indianajones

indianajones

    iPH newbie

  • Pip
  • 65 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/08/2012 - 01:31

Αδερφια μην ψαρωνετε, ενας χρηστης ειναι με διαφορετικα nickname...Εχω τσεκαρει την IP με ενα tweak απο Cydia

την πέταξες....

#213   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 10/08/2012 - 01:32

Ρε αδερφε ΠΑΟΚτζη βοηθησε με...

#214   polymagas

polymagas

    iPH newbie

  • Pip
  • 16 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 10/08/2012 - 01:34

την πέταξες....


την πεταξε, και χοντρα κιολας.!

Ρε αδερφε ΠΑΟΚτζη βοηθησε με...


τι ειναι αυτα ρε ?

#215   indianajones

indianajones

    iPH newbie

  • Pip
  • 65 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/08/2012 - 01:36

να υποθέσω πως όσοι λένε τα υπέρ του S3 είναι ένας ε? Αμ δε...... είμαστε πολλοί και μαχητές ενάντια στα μήλα...

#216   polymagas

polymagas

    iPH newbie

  • Pip
  • 16 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 10/08/2012 - 01:38

να υποθέσω πως όσοι λένε τα υπέρ του S3 είναι ένας ε? Αμ δε...... είμαστε πολλοί και μαχητές ενάντια στα μήλα...


χαχαχαχαχχααχαχχαχαχαχαχααχαχαχχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχχααχχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχαχαχα

#217   hyperlost

hyperlost

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:iwhisto

Δημοσίευση 10/08/2012 - 01:49

Το σ3 δεν ειναι τελειο. Tελειο δεν υπαρχει αντικειμενικα. Καποιος μπορει να βρει το τελειο αν θελει συγκεκριμενα πραγματα και κανει αναλογες παραχωρησεις. Το σ3 δεν ειναι τελειο γιατι ο tw launcher παροτι βελτιωμενος απο εποχη του galaxy s, εχει καθυστερησεις. Yπαρχει ακομα στις εργοστασιακες εκδοσεις ενα memory leak παροτι το διορθωνουν οσο πανε τα updates, παντα θα υπαρχει... Συνεπως αυτος που κυνηγαει μονο τη ταχυτητα κατα 99% θα περασει αλλη ρομ..απλα για να λειτουργει χωρις τη παραμικρη καθυστερηση η συσκευη. Υπαρχουν πολλες ρομς και με απιστευτη ταχυτητα, αλλα και παλι δεν μιλαμε για μεσο χρηστη τοτε.

Με τις φημες για την αυξηση οθονης, θυμαμαι πλεον καθαρα οσους ελεγαν πριν καιρο "παντοφλες" τις αντιπαλες συσκευες με μεγαλυτερη οθονη. Και δε μιλαμε για συσκευες τυπου νοτε που απλα βαπτιζοταν τιτανικος, αλλα συσκευες με 4" οθονη. Τα σχολια για τα "παντοφλε" galaxy s επεφταν βροχη μιας και ηταν ο πρωτος σοβαρος αντιπαλος του 4. Το φορουμ το διαβαζει αρκετος κοσμος (εξαιτιας επιτυχιας ipad και μονο) και μετα μιλανε δικαιολογημενα για φανμποισμους. Αν καποιος ελεγε για παντοφλες και αγορασει το νεο iphone -αν ειναι μεγαλυτερo- θα ειναι σα να κοροιδευει τον ιδιο του τον εαυτο. Δικαιωμα του να αγορασει οτι θελει, δικαιωμα αλλων να του την λενε για οτι ελεγε παλιοτερα, ποσο μαλλον αν βγει μετα και λεει ποσο γ@μ@τη ειναι η μεγαλυτερη οθονη του νεου iphone. Δε ξερω κανενα που να ξαναγυρισε σε μικροτερη, αυτο τα λεει ολα. Πιστευα τα σχολια των παντοφλων, βαρκων κλπ και αργησα. Πηγα σε 4" μετα σε 4,3", τωρα εδω και καιρο ειμαι σε 4,65". Ειναι η μεγαλυτερη χαζομαρα το θεμα μεγεθος οθονης, μερικες γυναικιες θηκες του iphone (με στρασακια κλπ) ειναι μεγαλυτερες απο πολλα 4-4,3" κινητα. Δεν ειδα καμια διαφορα στη τσεπη μου, στο χερι μου (εχω ιδιαιτερα μικρα δακτυλα) και γενικα στην ευκολια χρησης. Αντιθετως εχω μεγαλυτερο χωρο να πατησω, να κανω slide το δακτυλο, να δω περισσοτερα πραγματα ταυτοχρονα. Οι 4,65" ειναι ιδιες σαν μεγεθος κινητου με τις 4,3" γιατι εχουν μεγαλωσει την οθονη στο πλαισιο. Ειδα οτι και στο σ3 το ιδιο παιζει, ειναι για χιλιοστο μεγαλυτερο απο το galaxy nexus. Συνεπως δεν ειναι τοσο χαζοι οι αλλοι κατασκευαστες.

Ξαναγυρνωντας στην "υποκειμενικη τελειοτητα" της συσκευης, ενας ιος χρηστης ειναι δυσκολο να συνηθησει το android. Ειναι πιο πολυπλοκο απο το ιος. Εχει πολλες ρυθμισεις και ανετα ενας μη γνωστης χανεται ή καποιος με αλλη φιλοσοφια θα ψαχνεται πολυ. Επειτα η καθυστερηση -πριν jelly bean εποχης δηλαδη το 99,2% των συσκευων που δεν το τρεχουν ακομα- υπαρχει στη χρηση. Μειωνεται οσο προχωραει το hardware αλλα και παλι δεν μπορουν ευκολα οι κατασκευαστες να ενωσουν τοσο καλα το hardware με το software οπως κανει η apple και εχουμε συνηθισει. Μερικοι δε θα το κανουν ποτε, τοσο απλα! Υπαρχει μετα το θεμα των αναβαθμισεων που απλα ποναει, γιατι επικρατει χαος. Επισης το παντρεμα μπορει να μην ειναι τοσο καλο στο νεο software για τη συσκευη, γιατι οι εταιριες αυτες δεν εχουν τους προγραμματιστες, ουτε τα υψηλα κριτηρια που εχει η apple. Για αυτο οι περισσοτεροι τρεχουν μετα -αν εχουν επιτυχημενες συσκευες- να βρουν λογισμικο καλοφτιαγμενο απο xda για την συσκευη τους. Δε προκειται να το κανουν ολοι με τα σ3, ειναι σιγουρο αυτο.

Απο την αλλη το γεγονος οτι δεν εχεις αναγκη το itunes και μπορεις να εχεις τα αρχεια χυμα στους φακελους μεσα στη συσκευη σου και απλα να κατεβαζεις/δοκιμαζεις apps και να τα ανοιγεις ετσι ειναι κατι που σε καποιους εχει τεραστια σημασια. Προσθεσε το γεγονος οτι τα android κανουν out of the box περισσοτερα απο οτι θα κανουν ποτε οι jb συσκευες: android beam+bluetooth μεταφορα αρχειων, ανταπτορες mhl ή ετοιμα hdmi κλπ και τα κανουν πιο απλοποιημενα και ευκολα.

Ενας ios χρηστης ισως να ειναι ευχαριστημενος, ισως και οχι απο ενα ανδροιδ κινητο. Περισσοτερες πιθανοτητες θα εχει με ενα google branded κινητο, οπου μετα jelly bean εποχης η αποκριση ηρθε σε απιστευτα επιπεδα. Θα ξαναγυρισω σε iphone μονο αν μεγαλωσουν την οθονη και ελπιζω οι φημες αυτες να βγουνε αληθινες...

Τελευταία επεξεργασία από: hyperlost, 10/08/2012 - 01:55


#218   indianajones

indianajones

    iPH newbie

  • Pip
  • 65 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/08/2012 - 02:06

Το σ3 δεν ειναι τελειο. Tελειο δεν υπαρχει αντικειμενικα. Καποιος μπορει να βρει το τελειο αν θελει συγκεκριμενα πραγματα και κανει αναλογες παραχωρησεις. Το σ3 δεν ειναι τελειο γιατι ο tw launcher παροτι βελτιωμενος απο εποχη του galaxy s, εχει καθυστερησεις. Yπαρχει ακομα στις εργοστασιακες εκδοσεις ενα memory leak παροτι το διορθωνουν οσο πανε τα updates, παντα θα υπαρχει... Συνεπως αυτος που κυνηγαει μονο τη ταχυτητα κατα 99% θα περασει αλλη ρομ..απλα για να λειτουργει χωρις τη παραμικρη καθυστερηση η συσκευη. Υπαρχουν πολλες ρομς και με απιστευτη ταχυτητα, αλλα και παλι δεν μιλαμε για μεσο χρηστη τοτε.

Με τις φημες για την αυξηση οθονης, θυμαμαι πλεον καθαρα οσους ελεγαν πριν καιρο "παντοφλες" τις αντιπαλες συσκευες με μεγαλυτερη οθονη. Και δε μιλαμε για συσκευες τυπου νοτε που απλα βαπτιζοταν τιτανικος, αλλα συσκευες με 4" οθονη. Τα σχολια για τα "παντοφλε" galaxy s επεφταν βροχη μιας και ηταν ο πρωτος σοβαρος αντιπαλος του 4. Το φορουμ το διαβαζει αρκετος κοσμος (εξαιτιας επιτυχιας ipad και μονο) και μετα μιλανε δικαιολογημενα για φανμποισμους. Αν καποιος ελεγε για παντοφλες και αγορασει το νεο iphone -αν ειναι μεγαλυτερo- θα ειναι σα να κοροιδευει τον ιδιο του τον εαυτο. Δικαιωμα του να αγορασει οτι θελει, δικαιωμα αλλων να του την λενε για οτι ελεγε παλιοτερα, ποσο μαλλον αν βγει μετα και λεει ποσο γ@μ@τη ειναι η μεγαλυτερη οθονη του νεου iphone. Δε ξερω κανενα που να ξαναγυρισε σε μικροτερη, αυτο τα λεει ολα. Πιστευα τα σχολια των παντοφλων, βαρκων κλπ και αργησα. Πηγα σε 4" μετα σε 4,3", τωρα εδω και καιρο ειμαι σε 4,65". Ειναι η μεγαλυτερη χαζομαρα το θεμα μεγεθος οθονης, μερικες γυναικιες θηκες του iphone (με στρασακια κλπ) ειναι μεγαλυτερες απο πολλα 4-4,3" κινητα. Δεν ειδα καμια διαφορα στη τσεπη μου, στο χερι μου (εχω ιδιαιτερα μικρα δακτυλα) και γενικα στην ευκολια χρησης. Αντιθετως εχω μεγαλυτερο χωρο να πατησω, να κανω slide το δακτυλο, να δω περισσοτερα πραγματα ταυτοχρονα. Οι 4,65" ειναι ιδιες σαν μεγεθος κινητου με τις 4,3" γιατι εχουν μεγαλωσει την οθονη στο πλαισιο. Ειδα οτι και στο σ3 το ιδιο παιζει, ειναι για χιλιοστο μεγαλυτερο απο το galaxy nexus. Συνεπως δεν ειναι τοσο χαζοι οι αλλοι κατασκευαστες.

Ξαναγυρνωντας στην "υποκειμενικη τελειοτητα" της συσκευης, ενας ιος χρηστης ειναι δυσκολο να συνηθησει το android. Ειναι πιο πολυπλοκο απο το ιος. Εχει πολλες ρυθμισεις και ανετα ενας μη γνωστης χανεται ή καποιος με αλλη φιλοσοφια θα ψαχνεται πολυ. Επειτα η καθυστερηση -πριν jelly bean εποχης δηλαδη το 99,2% των συσκευων που δεν το τρεχουν ακομα- υπαρχει στη χρηση. Μειωνεται οσο προχωραει το hardware αλλα και παλι δεν μπορουν ευκολα οι κατασκευαστες να ενωσουν τοσο καλα το hardware με το software οπως κανει η apple και εχουμε συνηθισει. Μερικοι δε θα το κανουν ποτε, τοσο απλα! Υπαρχει μετα το θεμα των αναβαθμισεων που απλα ποναει, γιατι επικρατει χαος. Επισης το παντρεμα μπορει να μην ειναι τοσο καλο στο νεο software για τη συσκευη, γιατι οι εταιριες αυτες δεν εχουν τους προγραμματιστες, ουτε τα υψηλα κριτηρια που εχει η apple. Για αυτο οι περισσοτεροι τρεχουν μετα -αν εχουν επιτυχημενες συσκευες- να βρουν λογισμικο καλοφτιαγμενο απο xda για την συσκευη τους. Δε προκειται να το κανουν ολοι με τα σ3, ειναι σιγουρο αυτο.

Απο την αλλη το γεγονος οτι δεν εχεις αναγκη το itunes και μπορεις να εχεις τα αρχεια χυμα στους φακελους μεσα στη συσκευη σου και απλα να κατεβαζεις/δοκιμαζεις apps και να τα ανοιγεις ετσι ειναι κατι που σε καποιους εχει τεραστια σημασια. Προσθεσε το γεγονος οτι τα android κανουν out of the box περισσοτερα απο οτι θα κανουν ποτε οι jb συσκευες: android beam+bluetooth μεταφορα αρχειων, ανταπτορες mhl ή ετοιμα hdmi κλπ και τα κανουν πιο απλοποιημενα και ευκολα.

Ενας ios χρηστης ισως να ειναι ευχαριστημενος, ισως και οχι απο ενα ανδροιδ κινητο. Περισσοτερες πιθανοτητες θα εχει με ενα google branded κινητο, οπου μετα jelly bean εποχης η αποκριση ηρθε σε απιστευτα επιπεδα. Θα ξαναγυρισω σε iphone μονο αν μεγαλωσουν την οθονη και ελπιζω οι φημες αυτες να βγουνε αληθινες...

ωραίος ο μάγκας αλλά μας έσκισε με το κείμενο. λες και διάβασα βιβλίο είμαι..ζαλίστηκα..αλλά συμφωνώ απόλυτα.

#219   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9748 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/08/2012 - 02:07

παντως αν οι διαχειριστες πιστευουν οτι με το να αφηνουν συνεχεια καθε θεμα να μετατρεπεται σε διαγωνισμο μηκους μαλλον κακο κανουν στο φορουμ μακροπροθεσμα παρα καλο.Μπαινει καποιος να διαβασει για την αναλυση του νεου iphone και κατανταει να διαβαζει βλακειες.
Ολα καταληγουν στο ποιο ειναι καλυτερο,μακρυτερο,εξυπνοτερο και βαλε παλι να το αρμεξουμε.Κατανταει αηδια πια και ο καθενας ας αναλαβει τις ευθυνες του.

#220   iManiac

iManiac

    iPH Contributor

  • 1121 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 10/08/2012 - 09:18

Χαχαχαχα
Στην εσχατη οπου 10 σεπτεμβρη θα παρουσιασουν κατι απεσιο που η πιθανοτητα να γινει αυτο ειναι 0.01% μην νομιζετε οτι θα τρεξουμε ολοι σε galaxy
HTCκαι LG καραδωκουνε
Απλα τονιζω οτι υπαρχουν και αλλα κινητα εκτος του galaxy αρα με καταστροφη της apple η samsung δεν θα απογειωθει ετσι;

#221   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3333 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 10/08/2012 - 09:31

Χαχαχαχα
Στην εσχατη οπου 10 σεπτεμβρη θα παρουσιασουν κατι απεσιο που η πιθανοτητα να γινει αυτο ειναι 0.01% μην νομιζετε οτι θα τρεξουμε ολοι σε galaxy
HTCκαι LG καραδωκουνε
Απλα τονιζω οτι υπαρχουν και αλλα κινητα εκτος του galaxy αρα με καταστροφη της apple η samsung δεν θα απογειωθει ετσι;


Απλά θα πέσουμε όλοι στα 4S...
📱 και πάλι...

#222   iManiac

iManiac

    iPH Contributor

  • 1121 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 10/08/2012 - 09:32

Βασικα πλην του iphone και των windows phone οτι παρεις το ιδιο ειναι...ολα android :D

Τελευταία επεξεργασία από: iManiac, 10/08/2012 - 09:34


#223   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 10/08/2012 - 09:34

Για τις 10/9 το έχετε σίγουρο;

#224   Varaderistas

Varaderistas

    iPH User

  • 130 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/08/2012 - 09:46

Πάντως, να πω και κάτι και εγώ... στα τόσα που λέγονται για τα μηλαράκια και τους Γαλαξίες...

Ήμουν μέχρι πριν από ενάμιση χρόνο από τους πλέον φανατικούς iPhoneάκιδες, μέχρι που μια μέρα τα πήρα με τους περιορισμούς της Apple και το γεγονός ότι πρέπει να εξαρτώμαι από τις διαθέσεις κάποιων developers (Dev Team, Saurik, etc.) για να έχω ένα κινητό με όλες τις αυτονόητες λειτουργίες του (π.χ. αναφορά παράδωσης μηνυμάτων).

Έτσί, αγόρασα το πρώτο μου Android. Προς μεγάλη μου έκπληξη, διαπίστωσα ότι ακόμη και εφαρμογές που πλήρωνα 0,99€ στο App Store, εκεί ήταν δωρεάν! Αυτό, είναι το λιγότερο, εκείνο όμως που μέτρησε, είναι η πληθώρα των δωρεάν εφαρμογών που διαθέτει το Android.

Όχι, δεν είναι opensource, τελικά! Αλλά από την άλλη, δεν χρειάστηκε να rootάρω κανένα κινητό μου (το αντίστοιχο του jailbreak) για να έχω τα αυτονόητα! Οπότε, όταν κάθησα να μάθω πέντε πράγματα για το rooting, διαπίστωσα ότι απέχω πολύ από τις διαδικασίες αυτές, και εφόσον δεν τις χρειαζόμουν αυτές τις εγκυκλοπαιδικές γνώσεις, δεν αφιέρωσα χρόνο να μάθω. Όμως, σήμερα, υπάρχουν εργαλεία εξίσου άμεσα και εύκολα με το jailbreak για να rootάρεις το κινητό σου. Οπότε, ψηφίζω σαν περιβάλλον Android!

Ανάμεσα στον Γαλαξία και το μηλαράκι, ο Γαλαξίας δε συγκρίνεται σε τεχνικά χαρακτηριστικά με όποιο κινητό υπάρχει σήμερα. Τώρα, προσωπική μου άποψη, είναι μια παντόφλα, την οποία τις προσεχείς μέρες θα την αγοράσω! Το μηλαράκι, είναι ένα designάτο κινητό, και μακάρι το επερχόμενο να συνδυάσει τις τεχνικές προδιαγραφές του Γαλαξία με το design της Apple! Θα είναι σούπερ! Αλλά, και πάλι, για όσους είναι πιστοί στην Apple...

Οι υπόλοιποι, έχουν και άλλες επιλογές, ανάλογα τα γούστα, τα θέλω, τα μπορώ τους, και οτιδήποτε άλλο είναι αμπελοφιλοσοφίες!

Υπομονή, και οι υποστηρικτές των μήλων θα δουν αν θα παραμείνουν ή όχι πιστοί, ή θα απιστήσουν προς άλλους Γαλαξίες, πορτοκαλιές που κάνουν πορτοκάλια, κλπ.

Αυτά!

Σας κούρασα, έτσι;; Χεχεχε! Σόρυ!

#225   KAVATZAS

KAVATZAS

    iPH Member

  • 307 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 10/08/2012 - 09:48

Για τις 10/9 το έχετε σίγουρο;


ετσι φαινεται......

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 6

0 μέλη, 6 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες