Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Πληροφορίες για iPhone Service


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
67 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   aldon

aldon

    iPH Member

  • 348 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/02/2010 - 14:01

το δικό μου πάντως που το πήγα στον Γερμανό το περασμένο Σάββατο ακόμη δεν έχω κανένα νέο..

Πήγα σήμερα από εκεί και μου είπε ότι μόλις θα φύγει από τα κεντρικά θα μου έρθει μήνυμα στο κινητό

Συνήθως λέει κάνει 10 εργάσιμες ημέρες. Υπομονή......

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   Jason13

Jason13

    iPH Contributor

  • 986 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/02/2010 - 14:45

15 εργασιμες κανανε για να με ενημερωσουν..πηγα στην vodafone αλλα ακρη τιποτα....θα το παραλαβω οπως ηταν ,και μου ειπε με το ζορι η υπαλληλος οτι μπορω να το παω σε γερμανο ή καπου αλλου και να το ελεγξουν και να μου πουν και αυτοι τι βρηκαν στο iphone ,αλλα αχρηστο το πραγμα,καταγγελια παλι στην γενικη γραμματεια καταναλωτων και βλεπουμε...(το κινητο μετα απο 1 μηνα ακομα στην arvato teleservices ειναι...)

#33   madaras

madaras

    iPH Member

  • 304 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:konttina

Δημοσίευση 08/02/2010 - 15:49

Νεα καυτα νεα εχω..σημερα με πηραν και μου ειπαν οτι θα μου δωσουν καινουριο απο το καταστημα της Γλυφαδας (multirama) και θα με παρουν τηλεφωνο να παω να το παρω σε μια ωρα... Εχουν περασει ηδη 1.30!!!

#34   Jason13

Jason13

    iPH Contributor

  • 986 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/02/2010 - 16:32

Τυχερε το δικο σου ΙΜΕΙ φαινεται απο την ημερα αγορας δεν ειναι στην blacklist της κ.arvato και των απατεωνων....

#35   aldon

aldon

    iPH Member

  • 348 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/02/2010 - 21:34

@madaras

τι πρόβλημα είχε το δικό σου;;;;

#36   madaras

madaras

    iPH Member

  • 304 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:konttina

Δημοσίευση 09/02/2010 - 14:13

Το wifi δεν λειτουργουσε..μου φερανε καινουριο..και ολα μια χαρα =)

#37   pabou13

pabou13

    iPH Member

  • 257 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/02/2010 - 19:02

Καινουργιο ή refurbished;

#38   Jason13

Jason13

    iPH Contributor

  • 986 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/02/2010 - 16:03

''Παιδια'' για να δειτε ποσο γελοιοι ειναι η ανθρωποι..πριν 30 λεπτα πηρα το κινητο απο την vodafone (δεν πληρωσα τιποτα δηλ. οπως το εδωσα το πηρα αφτιαχτο) και το ανοιγω...(αφορτιστω τελειως εκανε 10 λεπτα να ανοιξει) κλειδωνω και ξεκλειδωνω ΠΑΛΙ ΑΣΠΡΗ ΟΘΟΝΗ..πριν λιγο εκανα ο,τι βλακεια μου κατεβει(διοτι παντα χαλασμενο θα ηταν)δηλ. του εδωσα λιγο ξυλο στο ποπο,και παταγα συνεχεια να κλειδωνει και να ξεκλειδωνει ΚΑΙ ο,τι κουμπι υπαρχει πανω στο iphone,ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΦΤΙΑΧΤΗΚΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΜΦΑΝΙΖΕΙ ΤΗΝ ΑΣΠΡΗ ΟΘΟΝΗ...ΔΗΛ. Η VODAFONE ΘΑ ΜΟΥ ΕΠΑΙΡΝΕ 200 ΕΥΡΩ ΓΙΑ ΑΣΚΕΤΗ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ,ΓΛΥΤΩΣΑ 200 ΕΥΡΩ(ενα 15θημερο ενος συνταξιουχου ή ανεργου) ..ευχαριστω οσοι ΄΄προσπαθησαν΄΄ να βοηθησουν.ΜΗΝ παρετε IPHONE και ειδικα Απο vodafone(cosmote παλιος συνδρομητης και ειμαι ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΟΣ)

#39   aldon

aldon

    iPH Member

  • 348 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/02/2010 - 13:50

Παιδιά θα τρελαθώ...

Μόλις με πήρανε τηλέφωνο και μου λένε ότι η συσκευή βγαίνει εκτός εγγύησης λόγω ΠΤΩΣΗΣ!!!!!

Το κατάλαβαν λέει από τις γρατσουνιές στο πίσω μέρος! Θα μας τρελάνουν;;;;;;;;; Το τηλέφωνο δεν μου έπεσε ποτέ ενώ από πίσω έχω τις φυσιολογικές γρατσουνιές....

Ζητάνε 255 € για αλλαγή πλακέτας.... Τους είπα στείλτε το πίσω...

Τι μπορώ να κάνω τώρα;;; Να τους πιέσω ώστε να περαστεί εγγύηση;;;;;;;;;;

#40   AlexK

AlexK

    iPH Contributor

  • 1440 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:Alexkdef

Δημοσίευση 12/02/2010 - 13:56

Πες τους ότι είναι μεγάλοι καραγκιόζηδες και ότι η γρατσουνιές δεν είναι αποδεικτικό . Παρ' τους τηλέφωνο και απαίτησε την χρήση της εγγύησης... Αν επιμείνουν πες τους να πάρουν τηλέφωνο στην Apple να μάθουν μερικά πράγματα για την εγγύηση τι είναι και πως χρησιμεύει.

Τι άλλο θα ακούσουμε ...

#41   Jason13

Jason13

    iPH Contributor

  • 986 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/02/2010 - 14:10

Ελεος η ΕΛΛΑΔΑ ειναι για το po.tso και δεν τρεπομαι να το πω...Δεν θα επικοινωνησεις ποτε..στο λεω εγω που εχω πειρα..h arvato σε ρωταει το IMEI και αν σε εχουν blacklist δηλ. αυτους που κοροιδευουν(το 90% των iphones δηλ.) σου λενε ενα αλλο τηλεφωνο της vodafone (γραμμη παραπονων) και αυτοι λενε δεν ξερουμε δεν εχουμε ευθυνη δεν ειμαστε η service(στο νομο που εβαλα πανω υπευθυνη ειναι η vodafone και οχι η arvato αλλα τεσπα) και η γραμμη παραπονων ειναι αλητες(λενε ΠΛΗΡΩΣΤΕ 255 ευρω τι να κανουμε εμεις??δεν φταιμε..ΤΟ ΛΕΝΕ ΜΕ ΘΡΑΣΟΣ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΛΑΚΩΣΕΙΣ ΣΤΟ ΞΥΛΟ).πληρωσε 255 ευρω ή ασ'το ετσι!!!

#42   aldon

aldon

    iPH Member

  • 348 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/02/2010 - 14:30

τους ξαναπήρα στο 8001140000 και το σήκωσε μια κοπελίτσα που δεν ήξερε πολλά πολλά...

Μου λέει ότι είναι εκτός εγγύησης λόγω πτώσης (το κατάλαβαν λόγω γρατσουνιών και "ραγισμάτων" στο βύσμα του ακουστικού!!!!!!!!) και με 215 € θα κάνουν "επισκευή λογικού κυκλώματος" (π@π@ρια δηλαδή, θα μου στείλουν μια επισκευασμένη)

Της είπα ότι θεωρώ γελοίο το γεγονός ότι μου βγάζουν εκτός εγγύησης την συσκευή λόγω γρατσουνιών που δεν αποδεικνύουν επ'ουδενί πτώση που αναφέρουν, και ότι οι γρατσουνιές δεν έχουν σχέση με το ότι δεν δουλεύει το κουμπί...

Δεν μπορεί να κάνει κάτι μου λέει, και τους είπα να μου την στείλουν πίσω χωρίς να την επισκευάσουν...

Τελευταία επεξεργασία από: aldon, 12/02/2010 - 14:31


#43   JohnHasio

JohnHasio

    iPH Contributor

  • 1268 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 12/02/2010 - 14:34

Παιδιά ΚΑΛΑ ΜΑΣ κάνουν... ΕΜΕΙΣ φταίμε για την κατάσταση αυτή!!!Εγώ πριν πάρω το iPhone ήξερα 100 περιπτώσεις που είχαν ανάλογη κατάσταση και δεν μιλάω μόνο από περιπτώσεις που έχω διαβάσει σε forums αλλά και από ΠΟΛΛΟΥΣ γνωστούς μου!
Παρ' όλα αυτά όμως πήγα και το αγόρασα και γω .. ::)
Όταν εμείς οι ίδιοι σαν καταναλωτές , δεν γυρνάμε την πλάτη μας σε τέτοιες συμπεριφορές , τότε δίνουμε το "ελευθέρας" στην Apple, στην Voda, στην Cosmo και στην κάθε ανάλογη να μας κοροϊδεύουν και να ΜΗΝ μπορούμε να κάνουμε και τίποτα!!
Άντε τώρα να πας εκεί να φωνάζεις , να παίρνεις τηλέφωνα , να κάνεις μηνύσεις , να κάνεις απεργία πείνας , να κάνεις καθιστική διαμαρτυρία έξω από το κατάστημα που το πήρες... κατά 99% δεν πρόκειται να βρεις το δίκιο σου μιας και αυτοί είναι καλυμμένοι νομικά και το ξέρουν!
Νομίζετε ότι η Apple όταν το έφτιαξε το ρημάδι δεν ήξερε τι πλαστικό να βάλει από κάτω? ? ? Έβαλε ένα που οι γρατζουνιές κάνουν πάρτυ την επόμενη κιόλας μέρα που θα το πάρεις.. και να που έχουν και έτοιμη την δικαιολογία : έχει γρατζουνιές , σου έπεσε κάτω , χάνεις την εγγύηση , ΠΛΗΡΩΝΕ μ@λάκα!!!!

Το μυστικό για μένα είναι .. μια καλή , ποιοτική θήκη (όσο και αν κάνει αυτή) , ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ που θα το βγάλεις από την κούτα!
Όσο το κινητό είναι σε άψογη κατάσταση , ΔΕΝ πρόκειται να δώσεις βήμα στην κάθε λαμογιοεταιρεία να σε κοροϊδέψει!!!
Πέρα από αυτό θεωρώ ΑΠΑΡΑΔΕΧΤΟ τέτοιες συμπεριφορές σε ένα κινητό που στοιχίζει όσο ένα μηνιάτικο και έχει κάνει εκατομμυριούχους πολλούς!
Το βασικό της σκέψης μου είναι ένα και το ξαναλέω .. εμείς φταίμε , ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΟΥΜΕ!!!! :excl: ;)

#44   Jason13

Jason13

    iPH Contributor

  • 986 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/02/2010 - 14:35

φιλε...εμενα το iphone μου ΕΧΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ ΓΡΑΝΤΖΟΥΝΙΕΣ ΠΙΣΩ(επειδη το αφηνω πανω σε τραπεζια αλλα ποτε με δυναμη) και ΚΑΜΙΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΗΝ οθονη παρα μονο ΜΙΑ(μικρη στη μεση της οθονης) και μου ειπαν οτι προσπαθησα να το ανοιξω και χαλασαν κατι πλαστικα στο iphone μεσα(οπου κανεις δεν μπορει να τα δει) και θελουν να παρω καινουργιο...εγω το πηρα πισω 1 μηνα μετα και το κοπαναω στον ΚΩΛΟ του και γινεται καλα ..λειτουργει καθολο το δικο σου???αλλιως πληρωσε τα να παει στο καλο και μην ξανααγορασεις απο Ελλαδα

#45   Jason13

Jason13

    iPH Contributor

  • 986 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/02/2010 - 14:38

Παιδιά ΚΑΛΑ ΜΑΣ κάνουν... ΕΜΕΙΣ φταίμε για την κατάσταση αυτή!!!Εγώ πριν πάρω το iPhone ήξερα 100 περιπτώσεις που είχαν ανάλογη κατάσταση και δεν μιλάω μόνο από περιπτώσεις που έχω διαβάσει σε forums αλλά και από ΠΟΛΛΟΥΣ γνωστούς μου!
Παρ' όλα αυτά όμως πήγα και το αγόρασα και γω .. ::)
Όταν εμείς οι ίδιοι σαν καταναλωτές , δεν γυρνάμε την πλάτη μας σε τέτοιες συμπεριφορές , τότε δίνουμε το "ελευθέρας" στην Apple, στην Voda, στην Cosmo και στην κάθε ανάλογη να μας κοροϊδεύουν και να ΜΗΝ μπορούμε να κάνουμε και τίποτα!!
Άντε τώρα να πας εκεί να φωνάζεις , να παίρνεις τηλέφωνα , να κάνεις μηνύσεις , να κάνεις απεργία πείνας , να κάνεις καθιστική διαμαρτυρία έξω από το κατάστημα που το πήρες... κατά 99% δεν πρόκειται να βρεις το δίκιο σου μιας και αυτοί είναι καλυμμένοι νομικά και το ξέρουν!
Νομίζετε ότι η Apple όταν το έφτιαξε το ρημάδι δεν ήξερε τι πλαστικό να βάλει από κάτω? ? ? Έβαλε ένα που οι γρατζουνιές κάνουν πάρτυ την επόμενη κιόλας μέρα που θα το πάρεις.. και να που έχουν και έτοιμη την δικαιολογία : έχει γρατζουνιές , σου έπεσε κάτω , χάνεις την εγγύηση , ΠΛΗΡΩΝΕ μ@λάκα!!!!

Το μυστικό για μένα είναι .. μια καλή , ποιοτική θήκη (όσο και αν κάνει αυτή) , ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ που θα το βγάλεις από την κούτα!
Όσο το κινητό είναι σε άψογη κατάσταση , ΔΕΝ πρόκειται να δώσεις βήμα στην κάθε λαμογιοεταιρεία να σε κοροϊδέψει!!!
Πέρα από αυτό θεωρώ ΑΠΑΡΑΔΕΧΤΟ τέτοιες συμπεριφορές σε ένα κινητό που στοιχίζει όσο ένα μηνιάτικο και έχει κάνει εκατομμυριούχους πολλούς!
Το βασικό της σκέψης μου είναι ένα και το ξαναλέω .. εμείς φταίμε , ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΟΥΜΕ!!!! :excl: ;)


Επειδη με προλαβες..ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ,εγω σαν παιδι που ειμαι, το εβλεπα στο youtube και ελεγα αχ τι ωραιο που ειναι...μπηκα στο φορυμ αυτο 5 μηνες πριν το αγορασω και κοιταγα 100 παραπονα αλλα εγω Μ@ΛΑΚΑΣ το πηρα και τι κερδισα??το εδωσα για σερβις και του πατερα μου,oπου δεν του ειχα πει οτι εχουν παραπονα, λεω ''ΜΕΤΑΝΙΩΣΑ την ωρα που σου ειπα να παμε γλυφαδα και να το παρω 800 ευρω με παγια και κινητο θα δωσουμε για 18μηνες''ΜΗΝ ΠΑΡΕΤΕ IPHONE, ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΤΩΝ 80 ΕΥΡΩ ΜE MP3 ΚΑΙ BLUETOOTH.

Τελευταία επεξεργασία από: Jason13, 12/02/2010 - 14:41


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες