Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iphone 4s 5.0.1 -> 5.1.1


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
20 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   igogos

igogos

    iPH Contributor

  • 1044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/08/2012 - 19:40

SOS..
To Appsync πως δουλευει ρε παιδια ? το ειχα πριν κανω το jb και τωρα που τα περαω χειροκινητα δεν μου εμφανιζονται τα apps του cydia...
γιατι ?? πρεπει να το ξανακανω jb στην 5.1.1 για να εμφανιστουν ??


To appsync δεν έχει σχέση με τις εφαρμογές από Cydia αλλά με τις τυχόν cracked εφαρμογές που έχεις και υπάρχουν στο appstore. Αν τυχόν έχεις τέτοιες εφαρμογές όταν έχεις συνδεδεμένη τη συσκευή με το iTunes κάνεις δεξί κλικ στο όνομα της συσκευής και Transfer Purchases.

To pkgbackup είναι για τα πακέτα του Cydia. Αυτά τα backup όλα γίνονται ΠΡΙΝ το jailbreak. Στη συνέχεια κάνεις restore as new device και ξαναπερνάς τις εφαρμογές και τα πακέτα. Μην βαρεθείς και κάνεις restore from backup διότι εφόσον το backup δεν ήταν καθαρό θα περάσεις "σκουπίδια" από προηγούμενα jailbreaks.

Υ.Γ. Όπως σωστά είπε ο Nikoz87 προυπόθεση των παραπάνω είναι να είναι ήδη jailbroken στην 5.0.1 η συσκευή σου για να γίνουν τα προαναφερόμενα, διαφορετικά κάνεις backup restore as new jailbreak και restore from backup (από το καθαρό) ή χειροκίνητο.

Προσωπικά χειροκίνητο είναι καλύτερο για μένα μπορείς να ξαναεπιλέξεις τι θές και τι δεν χρειάζεσαι στη συσκευή σου κτλ :)

Τελευταία επεξεργασία από: igogos, 27/08/2012 - 19:43


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   alexphys

alexphys

    iPH Enthousiast

  • 364 μηνύματα
  • Twitter:@Alex_phys
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 27/08/2012 - 19:41

Τα Apps του Cydia, δεν σχετίζονται με το AppSync. Πάντως, εννοείται πως πρέπει να έχεις με Jailbreak το iPhone.


ναι εννοουσα τα apps που απο installous.
τεσπα ολα περαστηκαν κανονικα χειροκινητα και πλεον ειμαι στην 5.1.1. αλλα στο itunes στα apps δεν εχει τα αpps του Jb. γιατι ?
πως τα επαναφερω ?

Ευχαριστω

#18   igogos

igogos

    iPH Contributor

  • 1044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/08/2012 - 19:46

ναι εννοουσα τα apps που απο **************.
τεσπα ολα περαστηκαν κανονικα χειροκινητα και πλεον ειμαι στην 5.1.1. αλλα στο itunes στα apps δεν εχει τα αpps του Jb. γιατι ?
πως τα επαναφερω ?

Ευχαριστω



Απαγορεύεται να αναφέρεις δημόσια το όνομα της εφαρμογής για την οποία δεν κάνει να μιλάμε αλλά μπορούμε να περιγράφουμε την λειτουργία της καταδικάζοντας την ταυτόχρονα και λέγοντας σου ότι θα σου εξηγήσουμε με pm. :)

#19   alexphys

alexphys

    iPH Enthousiast

  • 364 μηνύματα
  • Twitter:@Alex_phys
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 27/08/2012 - 19:50

Απαγορεύεται να αναφέρεις δημόσια το όνομα της εφαρμογής για την οποία δεν κάνει να μιλάμε αλλά μπορούμε να περιγράφουμε την λειτουργία της καταδικάζοντας την ταυτόχρονα και λέγοντας σου ότι θα σου εξηγήσουμε με pm. :)


ναι ειμαι καιρο εδω μεσα, ξερω και δεν θελω να ασχοληθω με το In******.
ισως δεν με καταλαβες πριν..
εκανα κανονικα back up + transer purchases (ειχα το Αppsync) και στην συνεχεια εκανα ρεστορε + set up as new και χειροκινητα μετα περασα φοτος, μουσικη και επαφες.
Οταν ομως εφτασα να περασω τα apps μου βλεπω στο itunes Οτι δεν υπαρχουν τα αpps του προηγουμενου jb και υπηρχαν μονο τα apps του Αpple Store.

H ερωτηση μου ειναι γιατι ? πως τα επαναφερω ή τα εχασα πλεον ?

#20   igogos

igogos

    iPH Contributor

  • 1044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/08/2012 - 19:54

ναι ειμαι καιρο εδω μεσα, ξερω και δεν θελω να ασχοληθω με το In******.
ισως δεν με καταλαβες πριν..
εκανα κανονικα back up + transer purchases (ειχα το Αppsync) και στην συνεχεια εκανα ρεστορε + set up as new και χειροκινητα μετα περασα φοτος, μουσικη και επαφες.
Οταν ομως εφτασα να περασω τα apps μου βλεπω στο itunes Οτι δεν υπαρχουν τα αpps του προηγουμενου jb και υπηρχαν μονο τα apps του Αpple Store.

H ερωτηση μου ειναι γιατι ? πως τα επαναφερω ή τα εχασα πλεον ?


Αν έκανες transfer purchases γιατί να χάθηκαν...Μήπως άλλαξες καταλάθος library? Δοκίμασε να ανοίξεις iTunes με πατημένο το Shift και δες τι επιλογές βιβλιοθηκών σου δίνει μήπως είναι σε κάποια άλλη βιβλιοθήκη? Ακόμη και με το όνομα της εφαρμογής στο windows search δοκίμασε.

#21   frnatasa

frnatasa

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 07/09/2012 - 14:55

καλησπερα και απο μενα,καινουρια στο forum σας.Παιδια χρειαζομαι τη βοηθεια σας για το in... το θεμα ειναι οτι οταν παω στο sources (cydia) και μετα παταω διορθωση και επειτα προσθεση δε μου εμφανιζεται στη οθονη το παραθυρο που θα πρεπει να πληκτρολογησω την διευθυνση.

Καποιος να με βοηθησει

ευχαριστω




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες