Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 45 ψήφοι

iPhone 5


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2772 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 12/09/2012 - 21:00

Τρίζουν τα κόκκαλα του συγχωρεμενου Steve με αυτό που είδαμε σήμερα.

1) Περίμενα τελείως διαφορετικό design
2) Τέλειο το καινούργιο iPod Touch
3) είναι δυνατόν το Λιχτενσταϊν να είναι στο δεύτερο πακέτο διαθεσιμότητας;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   dchristo81

dchristo81

    iPH Addict

  • 862 μηνύματα
  • Twitter:@ChristodApps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:dchristo81

Δημοσίευση 12/09/2012 - 21:02

Να πω κ εγώ τη γνώμη μου τώρα που μας τα παρουσίασε η Apple.

Το iphone 5 δεν μ' αρέσει. Καθόλου!!!Θεωρώ ότι είναι το χειρότερο update στο iphone εως σήμερα. Είναι άσχημο (υποκειμενικό θα μου πείτε, αλλά εμένα ότι κ να μου πείτε δεν μου κάνει) κ με ελάχιστες αναβαθμίσεις. Η οθόνη είναι "σχεδόν" 14:9 κ retina. Δηλαδή καρδίζουμε λίγα χιλιοστά στο πλαι όταν βλέπουμε ταινια. Για την κάμερα τί να πω... Τραγικοί! Ούτε 10mp. Κ μην ακούσω ότι κάνανε λεπτότερο τον φακό κ βάλανε φιλτρα κλπ κλπ κλπ Πρακτικά η ίδια κάμερα είναι. Ο επεξεργαστής οκ είναι γρηγορότερος κ η κάρτα γραφικών λίγο καλύτερη. Ε και; Σιγά την αναβάθμιση! Στην καθυμερινότητα μας θα ανοίγει 2.7 φορές πιο γρήγορα το pages! Πσσσσσσσς!!!! Για ram 1gb που ακουγότανε δεν άκουσα κάτι (ίσωσ να μην το πρόσεξα είναι η αλήθεια). Μεγαλύτερη χωρητικότητα; όχι...
Μπαταρία; Ε είναι λίγο καλύτερη από του 4s....... Βάλανε όμωσ τρία μικρόφωνα :( Αλλάξαμε βύσμα γιατί απλα είναι 9 ετών κ πρέπει ο κόσμος να ξαναγοράσει περιφερειακά! Άποψή μου, σε συνδυασμό με το ios6 που είναι ένα τίποτα πιστεύω το iphone 5 είναι απαράδεκτο. Δυστυχώς, δεν αξίζει τα χρήματα του σε περίπτωση που κάποιους από το iphone 4/4S θέλει να το αγοράσει. Για κάποιον που έχει παλιότερη συσκευή σίγουρα αξίζει.

Επίσης, ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΤΟ ITUNES? Μια χαρά ήτανε, έπρεπε να το χαλάσει κ αυτό!!!! Δηλαδή εξαφανίζοντας τις μπαρες αριστερά κ βάζοντας μεγαλα περιστρεφόμενα εικονίδια στη κορυφή το κάνεις καλύτερο;;;;

Εντάξει τα ipod αναμενόμενο ήτανε αναβαθμίστηκαν κ είναι οκ.

Να κάνω κ ένα σχόλιο σαν developer αν μου επιτρέπετε.

Πραγματικά, ποιος νους σκέφτηκε ότι θα τρέχει στο καινούργιο iphone η εφαρμογή μου σε letterbox? :huh: αυτόματα υποβαθμίζεται η εφαρμογή μου στον "πελάτη". Είναι σαν το x2 για το ipad. Σε αναγκάζει να ξαναγράψεις την εφαρμογή κ πλέον να την έχεις ρυθμισμένη για ακόμα ένα μοντέλο.

#33   darkportent

darkportent

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/09/2012 - 21:02

τελικα οντως υπαρχει nano sim - iphone 5 is not compatible with existing micro sim cards

#34   NitromanseR

NitromanseR

    iPH User

  • 142 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/09/2012 - 21:06

Πόση RAM έχει;

#35   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 12/09/2012 - 21:06

iPhone 5 Specs


Γιατι δυο διαφορετικα ratings? Τα model number με βαση τι διαφοροποιουνται? το χρωμα? Δεν βλεπω κατι αλλο διαφορετικο.

Συνημμένο αρχείο  m.png   15.93KB   130 λήψεις

#36   manwlis77

manwlis77

    iPH Elite Poster

  • 2729 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/09/2012 - 21:07

πολυ αστειο παντος αυτο με τον κονεκτορα που ειναι και 80% μικροτερος!!
το παρουσιαζουν σα πλεονεκημα ειναι 80% μικροτερος απο αυτον που ηταν 100 φοερες μεγελυτερος
απο τους αλλους που εχουν τα αλλα κινητα!!

#37   rikos7

rikos7

    iPH Elite Poster

  • 2044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:zio7

Δημοσίευση 12/09/2012 - 21:08

με χαλαει το design του!

#38   parhss

parhss

    iPH Contributor

  • 1663 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:paridion

Δημοσίευση 12/09/2012 - 21:08

failll τελειως μετα τον steve το χαος μας ξενερωσαν τελεις καλα που εχω το 4ς γιατι νομιζω ψαχνουν για κοροιδα

#39   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 12/09/2012 - 21:08

Εγω θεωρώ απλά την φυσικη συνέχεια του 4S....Κανένα πρόβλημα...Σε προσωπικό επίπεδο ότι ήθελα το έχει . Απλά θα περιμένω να το αγοράσω...

Sorry σε όσους δέν άρεσε !!!

#40   billthes

billthes

    iPH Contributor

  • 1271 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:billthes

Δημοσίευση 12/09/2012 - 21:09

τελειο!εκπληκτικο!τρομερο! αλλα θα κρατησω το 4S μου.. :)

#41   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 12/09/2012 - 21:10

Εγω θα μεινω στο 4ρακι μου το λευκο και αντε γεια....
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#42   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/09/2012 - 21:10

αντε και το 5s παλι το ιδιο μοντελο...μεχρι το 2080 αυτοί θα το παρουσιαζουν σα νεο. Θα αλλάζουν τα +/- για την αυξομειωση της εντασης και θα είναι τρομερή αλλαγή

Τελευταία επεξεργασία από: billytilaver, 12/09/2012 - 21:11


#43   likehouse

likehouse

    iPH Member

  • 327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/09/2012 - 21:10

Δεν έκανε και super αλλαγές τελικα όπως φαίνεται απο 4s μάλλον σε galaxy note II θα παω εκτός αν παραμείνω στο 4s....

#44   manwlis77

manwlis77

    iPH Elite Poster

  • 2729 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/09/2012 - 21:11

καλα ολοι λεμε θα κρατησουμε το 4s ειμαστε οι ιδιοι που περσυ λεγαμε θα κρατησω το 4αρι μου!!

#45   hyperlost

hyperlost

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:iwhisto

Δημοσίευση 12/09/2012 - 21:12

Να πω κ εγώ τη γνώμη μου τώρα που μας τα παρουσίασε η Apple.

Το iphone 5 δεν μ' αρέσει. Καθόλου!!!Θεωρώ ότι είναι το χειρότερο update στο iphone εως σήμερα. Είναι άσχημο (υποκειμενικό θα μου πείτε, αλλά εμένα ότι κ να μου πείτε δεν μου κάνει) κ με ελάχιστες αναβαθμίσεις. Η οθόνη είναι "σχεδόν" 14:9 κ retina. Δηλαδή καρδίζουμε λίγα χιλιοστά στο πλαι όταν βλέπουμε ταινια. Για την κάμερα τί να πω... Τραγικοί! Ούτε 10mp. Κ μην ακούσω ότι κάνανε λεπτότερο τον φακό κ βάλανε φιλτρα κλπ κλπ κλπ Πρακτικά η ίδια κάμερα είναι. Ο επεξεργαστής οκ είναι γρηγορότερος κ η κάρτα γραφικών λίγο καλύτερη. Ε και; Σιγά την αναβάθμιση! Στην καθυμερινότητα μας θα ανοίγει 2.7 φορές πιο γρήγορα το pages! Πσσσσσσσς!!!! Για ram 1gb που ακουγότανε δεν άκουσα κάτι (ίσωσ να μην το πρόσεξα είναι η αλήθεια). Μεγαλύτερη χωρητικότητα; όχι...
Μπαταρία; Ε είναι λίγο καλύτερη από του 4s....... Βάλανε όμωσ τρία μικρόφωνα :( Αλλάξαμε βύσμα γιατί απλα είναι 9 ετών κ πρέπει ο κόσμοσ να ξαναγοράσει περιφερειακά! Άποψή μου, σε συνδυασμό με το ios6 που είναι ένα τίποτα πιστεύω το iphone 5 είναι απαράδεκτο. Δυστυχώς, δεν αξίζει τα χρήματα του σε περίπτωση που κάποιους από το iphone 4/4S θέλει να το αγοράσει. Για κάποιον που έχει παλιότερη συσκευή σίγουρα αξίζει.

Επίσης, ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΤΟ ITUNES? Μια χαρά ήτανε, έπρεπε να το χαλάσει κ αυτό!!!! Δηλαδή εξαφανίζοντας τις μπαρες αριστερά κ βάζοντας μεγαλα περιστρεφόμενα εικονίδια στη κορυφή το κάνεις καλύτερο;;;;

Εντάξει τα ipod αναμενόμενο ήτανε αναβαθμίστηκαν κ είναι οκ.

Να κάνω κ ένα σχόλιο σαν developer αν μου επιτρέπετε.

Πραγματικά, ποιος νους σκέφτηκε ότι θα τρέχει στο καινούργιο iphone η εφαρμογή μου σε letterbox? :huh: αυτόματα υποβαθμίζεται η εφαρμογή μου στον "πελάτη". Είναι σαν το x2 για το ipad. Σε αναγκάζει να ξαναγράψεις την εφαρμογή κ πλέον να την έχεις ρυθμισμένη για ακόμα ένα μοντέλο.


Νομιζω το τελευταιο ειναι το "θεμα". Τα αλλα ειναι περισσοτερο υποκειμενικα.

Ειναι αυτο που εβλεπα παλια σχετικα με τον κατακερματισμο στο android και ανετα πιστευα οτι τα πραγματα δεν ειναι ετσι. Αλλα η νεα αναλυση δυστυχως ετσι ερχεται με αυτα τα κουσουρια. Ελπιζω -γιατι δεν το ειδα πως θα ειναι- να ειναι καλυτερο απο του ipad... Αυτο καταλαβα και απο τα σχολια που εβλεπα στα live. Ελπιζω να δοθει και η ευκολη δυνατοτητα σε ανθρωπους σαν κ εσενα απο την apple να αναβαθμισουν γρηγοροτερα και ευκολοτερα τα apps γιατι χαθηκαμε... Πλεον το πιστευω οτι το google επαιξε καλυτερα σε αυτο το θεμα με τα εργαλεια που παρεχει στους devs και τις αυτοματες μετατροπες για τις πολλες αναλυσεις.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες