Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 7 ψήφοι

Αρχισαν..τα οργανα....scratchgate..Or scuffgate...για το iphone 5 black & slate


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
600 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#106   Alexemp

Alexemp

    iPH Member

  • 342 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:Mpliki

Δημοσίευση 23/09/2012 - 18:54

Συμφωνώ.Στο κάτω κάτω κινητό είναι,καθημερινή επαφή,το ακουμπάμε από δω και από κει,δεν μπορούμε να έχουμε έξτρα έγνοια για το αν θα υπάρχει κάτι που θα το γδάρει κλπ.Αλλά στο θέμα των ζημιών από συσκευασία είναι απαράδεκτο.Να δούμε την επίσημη τοποθέτηση της εταιρίας στις επόμενες μέρες.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#107   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 23/09/2012 - 18:55

Ναι μωρέ ντάξει κινητό είναι σιγά τα ωα επειδή έχει μια γρατσουνιά ή ένα χτύπημα από το εργοστάσιο;Μην είμεθα υπερβολικοί.

Να το χρησιμοποιήσω ΕΓΩ και να το σπάσω,όχι να πληρώσω καινούριο κινητό μεταχειρισμένο. Αυτό είναι απαράδεκτο και με αυτόν τον τρόπο αν έρθει έτσι και το πας πίσω μπορεί να μην σε πιστεύει και κανείς.

Στην Ελλάδα του 2012 κάποιος που θα πάει ένα κινητό 700+ και δίνει ένα μισθό ΑΠΑΙΤΕΙ όπως ΑΠΑΙΤΟΥΝ και όλοι οι υπόλοιποι στον κόσμο.

Αναρτημένη εικόνα


#108   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/09/2012 - 18:57

Ναι μωρέ ντάξει κινητό είναι σιγά τα ωα επειδή έχει μια γρατσουνιά ή ένα χτύπημα από το εργοστάσιο;Μην είμεθα υπερβολικοί.

Να το χρησιμοποιήσω ΕΓΩ και να το σπάσω,όχι να πληρώσω καινούριο κινητό μεταχειρισμένο. Αυτό είναι απαράδεκτο και με αυτόν τον τρόπο αν έρθει έτσι και το πας πίσω μπορεί να μην σε πιστεύει και κανείς.

Στην Ελλάδα του 2012 κάποιος που θα πάει ένα κινητό 700+ και δίνει ένα μισθό ΑΠΑΙΤΕΙ όπως ΑΠΑΙΤΟΥΝ και όλοι οι υπόλοιποι στον κόσμο.


Εδώ φαντάσου σε αμερικάνικα fora λένε "εγώ το πλήρωσα 400$, απαιτώ να είναι στην εντέλεια!"....ΛΟΛ τι να πούμε και μεις...

#109   remalifrank

remalifrank

    iPH User

  • 153 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/09/2012 - 18:59

Νομίζω ότι αν συνεχιστεί έτσι η κατάσταση ( iOS 6 Fail, Apple Maps,scratch gate ) θα τρίζει η καρέκλα του Cook .
Προχειροδουλεια .

#110   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 23/09/2012 - 18:59

Εδώ φαντάσου σε αμερικάνικα fora λένε "εγώ το πλήρωσα 400$, απαιτώ να είναι στην εντέλεια!"....ΛΟΛ τι να πούμε και μεις...


Ντάξει φίλε δεν πλήρωσε ακριβώς 400$,πλήρωσε 400$ + τις δόσεις που είναι στην ουσία στο πάγιο. Γιατί σου βάζουν καπέλο δεν σου κάνουν χάρη.
Όταν παίρνεις με 99$ νομίζω με πάγιο 2ετές 80$,κάνε πράξεις να δεις πόσα παραπάνω πληρώνεις.
Θα μου πεις έχεις και σύνδεση παράλληλα, αλλά θα έβαζες τόσο μεγάλη σύνδεση; Ξέρεις τι χρόνους δίνουν στην Αμερική με 80$? Θέλεις 5 μήνες για να χαλάσεις του ενός.

Αναρτημένη εικόνα


#111   kakos17

kakos17

    iPH newbie

  • 16 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/09/2012 - 18:59



#112   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 23/09/2012 - 19:00

Μπορεί να μου βρείς κάποιος ένα κι ας είναι και γδαρμένο , θα τα βρούμε !!!

#113   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/09/2012 - 19:03

Memosex έλα ρε...πες την αλήθεια....photoshop δεν είναι;

ΚΑΙ ΝΑΙ περισσότερο πιστευω αυτό το βίντεο, παρά΄του iFixIt με τα cut scenes με το κοριτσάκι...

#114   remalifrank

remalifrank

    iPH User

  • 153 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/09/2012 - 19:06

http://gizmodo.com/5...r-your-iphone-5

Χαχαχαχαχα πες αλεύρι ...

#115   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 23/09/2012 - 19:11

Ναι η Apple έχει πέσει σε μια συνωμοσία του iFixit,του Macrumors,των 100άδων χρηστών με πρόβλημα,των 1000άδων που λένε ότι φθείρεται εύκολα το πίσω μέρος.

Poor Apple.

Αναρτημένη εικόνα


#116   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/09/2012 - 19:18

Ναι η Apple έχει πέσει σε μια συνωμοσία του iFixit,του Macrumors,των 100άδων χρηστών με πρόβλημα,των 1000άδων που λένε ότι φθείρεται εύκολα το πίσω μέρος.

Poor Apple.


Διαφωνείς πως στο ένα βίντεο βλέπεις κομμένες σκηνές και στο άλλο γίνονται όλα μπροστά στα μάτια σου; Ή αμφιβάλλεις πως βάζει δύναμη ο τύπος στο βίντεο;;;

#117   eddiedimitris

eddiedimitris

    iPH Enthousiast

  • 490 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 23/09/2012 - 19:18

Προσωπικα δεν πολυ πιστευω οτι θα υπαρχει προβλημα.Ειναι απλα εξαιρεσεις οσα βλεπουμε.Βεβαια πιστευω πως χωρις θηκη η ζελατινα σιγουρα θα γρατζουνιεται ευκολα.Απ την αλλη βαζοντας θηκη η ζελατινα δεν ευχαριστιεσαι την πολυτελεια για την οποια εχεις πληρωσει.Φαυλος κυκλος!!!!
Α ρε ρουφιανα Nokia εχω ποσα χρονια το 8810 και το 8850 και παρολο που τα ειχα λιωσει και χωρις θηκη ουτε σημαδι στο μεταλλο.Το ιδιο και το carbon arte που ειχα για 7 μηνες περιπου....

#118   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 23/09/2012 - 19:20

Διαφωνείς πως στο ένα βίντεο βλέπεις κομμένες σκηνές και στο άλλο γίνονται όλα μπροστά στα μάτια σου; Ή αμφιβάλλεις πως βάζει δύναμη ο τύπος στο βίντεο;;;


Δε διαφωνώ αλλά και στο ifixit δεν νομίζω ότι έκαναν κάτι για να συκοφαντήσουν το iphone.Από αυτό ζούνε και βγάζουν τρελά φράγκα.

Αναρτημένη εικόνα


#119   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 23/09/2012 - 19:21

Μια χαρά θα είναι !!! Το βίντεο εμένα τουλάχιστον με έπεισε !! Θέλω μαύρο ... λέμε τώρα ..

#120   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/09/2012 - 19:21

Δε διαφωνώ αλλά και στο ifixit δεν νομίζω ότι έκαναν κάτι για να συκοφαντήσουν το iphone.Από αυτό ζούνε και βγάζουν τρελά φράγκα.


Και πως εξηγείς πως τα 3 χτυπήματα του 9 χρονου γεμίζουν γραντζουνιές το iPhone ενώ΄του βίντεο πάνω όχι;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες