Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

παιδιά βοήθεια...


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
51 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   omg

omg

    iPH Member

  • 230 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 03/10/2012 - 01:38

μέσα στην συσκευή γράφει κάπου 4ς να μπορώ να το δω; αλλά λογικά αν στην απόδειξη γράφει 4ς και το ΙΜΕΙ που αναγράφεται στην απόδειξη αντιστοιχεί στο ΙΜΕΙ του τηλεφώνου τότε νομίζω όλα οκ δεν θα είναι


ναι αλλα να το κοιταξεις γιατι αλλιως αλλαζουν τα δεδομενα.τα 360 ειναι πολλα για 4αρι.το 4s εχει κοψιμο στα κουμπια της εντασης.απλα δες αν εχει siri και το ΙΜΕΙ να σιγουρευτεις πριν το παρεις.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 03/10/2012 - 01:43

θα το κοιτάξω κ αυτό παιδιά, θα το ελέγξω ξανά μακάρι όλα να πάνε καλά

Φιλικη συμβουλη: εφοσον ο @billthes προσφερεται να ερθει μαζι σου , θα ηταν καλο να τον συννενοηθεις.Προσωπικα δεν τον γνωριζω αλλα ειναι απο τα παλια μελη του φορουμ , γνωριζεται με αρκετα μελη απο Θεσσαλονικη, αρα και αξιοπιστος... Μονο κερδισμενος θα βγεις ;)
Καλοριζικος!!!

#33   warrior

warrior

    iPH User

  • 115 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 03/10/2012 - 01:45

ναι αλλα να το κοιταξεις γιατι αλλιως αλλαζουν τα δεδομενα.τα 360 ειναι πολλα για 4αρι.το 4s εχει κοψιμο στα κουμπια της εντασης.απλα δες αν εχει siri και το ΙΜΕΙ να σιγουρευτεις πριν το παρεις.


Έγινε φίλε μου καλά που μου το είπες σ'ευχαριστώ και θα το έχω υπ' όψη, βασικά ανυπομονώ μέχρι την Παρασκευή άλλες 3 μέρες, και έχω τεράστια αγονία για το ιος

#34   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 03/10/2012 - 01:47

Έγινε φίλε μου καλά που μου το είπες σ'ευχαριστώ και θα το έχω υπ' όψη, βασικά ανυπομονώ μέχρι την Παρασκευή άλλες 3 μέρες, και έχω τεράστια αγονία για το ιος

Το λειτουργικο εχει αρκετους περιορισμους σε σχεση με το android να ξερεις.
Μην δυσφορησεις με τις πρωτες δυσκολιες γιατι θα χασεις την ευκαιρια να το απολαυσεις στη συνεχεια ;)

#35   warrior

warrior

    iPH User

  • 115 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 03/10/2012 - 01:58

Το λειτουργικο εχει αρκετους περιορισμους σε σχεση με το android να ξερεις.
Μην δυσφορησεις με τις πρωτες δυσκολιες γιατι θα χασεις την ευκαιρια να το απολαυσεις στη συνεχεια ;)


όχι φίλε μου το έχω πάρει απόφαση θα δώσω αρκετές ευκαιρίες στο ιος να με κατακτήσει :P, αν και έχω πάρει αρκετές προειδοποιήσεις ότι η ευκολία του andoid θα μου λύψει ( μεταφορά μουσικής μέσω usb πχ), νομίζω ότι το ιος θα με καλύψει σε άλλα ζητήματα καθώς όπως είπα θα είμαι ο πρώτος στην παρέα που θα αφήσει το android και γι' αυτό δεν υπάρχουν άτομα στο περιβάλλον μου να με ενθαρρύνουν, αλλά την παλεύω δεν έχω πρόβλημα αρκεί όλα να πάνε καλά με την συναλλαγή και το κινητό να μην έχει κάποιο πρόβλημα. :unsure: :unsure:

#36   omg

omg

    iPH Member

  • 230 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 03/10/2012 - 02:17

τιποτα φιλε μου ενημερωσε μας τι θα γινει.καλοδουλευτο!

#37   billthes

billthes

    iPH Contributor

  • 1271 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:billthes

Δημοσίευση 03/10/2012 - 16:13

@warrior η πρόταση μου ισχύει να ξέρεις..και σαν αρχάριος καλύτερα να μην πας μόνος..καλο ειναι σαν τόπο συνάντησης να ορίσετε μερος που υπάρχει υπολογιστής=iTunes ;)

#38   sonic13

sonic13

    iPH Contributor

  • 998 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 03/10/2012 - 16:56

Εγω έχω φίλε μου το 4αρακι εδώ κ δυο χρόνια... Αν θες την γνώμη μου με το iPhone νιώθεις ότι μπαίνεις σε έναν αλλο κόσμο κ είναι μαγικό ότι ανα πάσα στιγμή σε οποιοδήποτε πρόβλημα ( είτε χοντρό είτε παιδαριωδες) όλοι εδω μέσα βοηθάνε!!! Συν ότι όσο άσχετος κ αν είσαι απο υπολογιστές θα νιώσεις ( κ οποίος θέλει ας με διαψεύσει) ένας μικρός χακερας !! Είναι ΜΑΓΕΙΑ!!! καλώς ήρθες στον κόσμο της apple :P

#39   warrior

warrior

    iPH User

  • 115 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 03/10/2012 - 18:12

Λοιπόν παιδιά από χθές "είδα διάφορες αγγελίες ζήτησης τύπου σκάω 380 για 4ς από Θεσσαλονίκη" ή "ζήτηση 4ς 400 άμεσα Θεσσαλονίκη" κλπ τρόμαξα, έτσι πείρα τηλ στο παλικάρι και κανονίσαμε να πάρω την συσκευή, μόλις ήρθε ζήτησα να τσεκάρω ξανά το τηλ, και πολύ ευγενικά άναψε το τσιγάρο του και μου έδωσε το τηλ να το τσεκάρω. Απλά είχε κάνει restor(????) και πρέπει να έχω ασύρματο για να ανοίξει το μενού να δω το ΙΜΕΙ. Αλλά όταν έβγαλα την βάση για το σιμ ειδα πάνω του εναν αριθμό που έλεγε ΙΜΕΙ. Το τσέκαρα και είναι ίδιο με την απόδειξη. Επίσης χθες είχα διαβάσει ότι τα 4ς έχουν κωδικό μοντέλου Α1387 και το δικό μου είχε αυτό το κωδικό.

Και τελικά το πείρα το κινητό :rolleyes: :D

Μόλις έφευγε το παλικάρι έλεγξα το Serial No της συσκευής από την ιστοσελίδα της apple και έλεγε Iphone 4s και κάτι πληροφορίες:



Telephone Technical Support: Expired

You are eligible to purchase telephone technical support from an Apple Advisor.

Repairs and Service Coverage: Active
Your product is covered for eligible hardware repairs and service under Apple's Limited Warranty.
Estimated Expiration Date: December 15, 2012,

Τώρα η ερώτηση μου είναι τι πρέπει να κάνω για να ανοίξω και να ξεκινήσω κανονικά γιατί σε 2 ώρες θα κάνω ένα ταξίδι 3 ωρών και θέλω να το λιώσω :D

Πώω παιδιά δεν σας κρίβω εντυπωσιάστηκα πάρα πολύ με την αίσθηση που προκαλεί η συσκευή στο χέρι (καμία σχέση με το πλαστικό)

#40   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 03/10/2012 - 18:18

Λοιπόν παιδιά από χθές "είδα διάφορες αγγελίες ζήτησης τύπου σκάω 380 για 4ς από Θεσσαλονίκη" ή "ζήτηση 4ς 400 άμεσα Θεσσαλονίκη" κλπ τρόμαξα, έτσι πείρα τηλ στο παλικάρι και κανονίσαμε να πάρω την συσκευή, μόλις ήρθε ζήτησα να τσεκάρω ξανά το τηλ, και πολύ ευγενικά άναψε το τσιγάρο του και μου έδωσε το τηλ να το τσεκάρω. Απλά είχε κάνει restor(????) και πρέπει να έχω ασύρματο για να ανοίξει το μενού να δω το ΙΜΕΙ. Αλλά όταν έβγαλα την βάση για το σιμ ειδα πάνω του εναν αριθμό που έλεγε ΙΜΕΙ. Το τσέκαρα και είναι ίδιο με την απόδειξη. Επίσης χθες είχα διαβάσει ότι τα 4ς έχουν κωδικό μοντέλου Α1387 και το δικό μου είχε αυτό το κωδικό.

Και τελικά το πείρα το κινητό :rolleyes: :D

Μόλις έφευγε το παλικάρι έλεγξα το Serial No της συσκευής από την ιστοσελίδα της apple και έλεγε Iphone 4s και κάτι πληροφορίες:



Telephone Technical Support: Expired

You are eligible to purchase telephone technical support from an Apple Advisor.

Repairs and Service Coverage: Active
Your product is covered for eligible hardware repairs and service under Apple's Limited Warranty.
Estimated Expiration Date: December 15, 2012,

Τώρα η ερώτηση μου είναι τι πρέπει να κάνω για να ανοίξω και να ξεκινήσω κανονικά γιατί σε 2 ώρες θα κάνω ένα ταξίδι 3 ωρών και θέλω να το λιώσω :D

Πώω παιδιά δεν σας κρίβω εντυπωσιάστηκα πάρα πολύ με την αίσθηση που προκαλεί η συσκευή στο χέρι (καμία σχέση με το πλαστικό)

Μεγιες λοιπον!!!

Εφοσον εχεις ταξιδι σε δυο ωρες μαλλον δεν κανεις τιποτα ακομα στο κινητο , εκτος ισως απο το να το ενεργοποιησεις , να κανεις λογαριασμο στο Appstore και να κατεβασεις κανα παιχνιδακι για το ταξιδι...

Καλοριζικοςςςςςς

#41   warrior

warrior

    iPH User

  • 115 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 03/10/2012 - 18:23

Τελικά κατάφερα να το ανοίξω και η συσκευή έχει την ίδια ΙΜΕΙ δηλαδή ξεκλείδωτο όπως το λένε ??? μάλλον δεν θα έχω χρόνο να κάνω πολλά πράγματα... φίλε billthes σ' ευχαριστώ πάρα πολύ για την ευγενική σου πρόταση αλλά το κανονίσαμε πολύ απότομα γιατί όπως είπα τρόμαξα λίγο μην αλλάξει απόφαση το παλικάρι,.

το κινητό εξωτερικά είναι σε άριστη κατάσταση μπορώ παραθέσω και μερικές φωτογραφίες έτσι ενδεικτικά αλά δεν ξέρω πώς να κάνω επισύναψη μάλλον πρέπει να το ανεβάσω σε κάποια σελίδα και να κάνω copy το url

Μεγιες λοιπον!!!

Εφοσον εχεις ταξιδι σε δυο ωρες μαλλον δεν κανεις τιποτα ακομα στο κινητο , εκτος ισως απο το να το ενεργοποιησεις , να κανεις λογαριασμο στο Appstore και να κατεβασεις κανα παιχνιδακι για το ταξιδι...

Καλοριζικοςςςςςς


ευχαριστώ πάρα πολύ φίλε μου καλά μιλάμε το σχέδιο δεν υπάρχει, τώρα με περιμένει ένας εντελώς διαφορετικός κόσμος με το ιος... :) :)

#42   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 03/10/2012 - 18:23

Καλορίζικο λοιπόν..

Το σεταρες όταν άνοιξε? Πρέπει να φτιάξεις και λογαριασμό στο iTunes..

Άνοιξε το στο PC και πάτησε να κατεβάσεις μια Free εφαρμογή. Εκεί θα σου βγάλει να βάλεις στοιχεία κτλ..
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#43   warrior

warrior

    iPH User

  • 115 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 03/10/2012 - 18:31

Καλορίζικο λοιπόν..

Το σεταρες όταν άνοιξε? Πρέπει να φτιάξεις και λογαριασμό στο iTunes..

Άνοιξε το στο PC και πάτησε να κατεβάσεις μια Free εφαρμογή. Εκεί θα σου βγάλει να βάλεις στοιχεία κτλ..


Ευχαριστώ φίλε, το σεταρα και θα συνδέσω στο iTunes αλλά για να βάλω λίγη μουσική για να ακούσω στο λεωφορείο και δεν θέλω να το παίξω και πολύ γιατί δεν έχει προστατευτικά στην οθόνη ούτε θύκη μην μου πέσει απ την πρώτη μέρα και το κλάψω :D

#44   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 03/10/2012 - 18:38

Θα πρέπει πρώτα να κάνεις όμως Authorize το PC σου για να περάσεις μουσική.. Και γι αυτό θες iD..

Για Screen Protectors δες απο Power Support και SGP.. Φέρνουν και τα Public..
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#45   warrior

warrior

    iPH User

  • 115 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 03/10/2012 - 18:40

α κατάλαβα οπότε ξεκινάω στην δουλειά ... :D

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες