Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 39 ψήφοι

Μετάβαση από iOS σε Android


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
14208 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1576   Evangelia

Evangelia

    iPH Enthousiast

  • 548 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 25/11/2012 - 12:56

:P
Να ρωτήσω όσοι έχετε περάσει την omega είδατε τίποτα κολληματα ;;;;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1577   redcom7

redcom7

    iPH Enthousiast

  • 552 μηνύματα
  • Twitter:@redcom7
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 25/11/2012 - 13:01

Πάντως το ότι γράφουμε εδώ όλοι οι πρώην χρήστες iPhone δείχνει πόσο πολύ μας έχει αρέσει το iPhone και το ότι εάν άλλαζε και λίγο σε αυτά που δίνει από Notification Center και ελευθερία.... Widgets και άλλα.


Είμαστε όλοι έτοιμοι Να επιστρέψουμε τρέχοντας για εμένα τουλάχιστον εάν άλλαζαν πράγματα θα γύριζα τρέχοντας

#1578   eddiedimitris

eddiedimitris

    iPH Enthousiast

  • 490 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 25/11/2012 - 13:21

Αν μεχρι το τελος του 13 η apple δεν αλλαξει ριζικα το iOs νομιζω μετα θα εχει ανοιξει πολυ η ψαλιδα και δυσκολα θα κανει κατι.Πρεπει να το εξυγχρονισει σε μεγαλο βαθμο.Ισως βεβαια μετα χασει σε σταθεροτητα και γι αυτο να μη το κανει.Γιατι δηλαδη στο iphone να μη μπορει καποιος να καρφωσει τη usb του και να διαβασει τα οποιαδηποτε αρχεια;Και δεν εινι μονο αυτο ειναι πολλα ακομα...

#1579   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 25/11/2012 - 13:27

Αν μεχρι το τελος του 13 η apple δεν αλλαξει ριζικα το iOs νομιζω μετα θα εχει ανοιξει πολυ η ψαλιδα και δυσκολα θα κανει κατι.Πρεπει να το εξυγχρονισει σε μεγαλο βαθμο.Ισως βεβαια μετα χασει σε σταθεροτητα και γι αυτο να μη το κανει.Γιατι δηλαδη στο iphone να μη μπορει καποιος να καρφωσει τη usb του και να διαβασει τα οποιαδηποτε αρχεια;Και δεν εινι μονο αυτο ειναι πολλα ακομα...

Ειναι ήδη πιο σύγχρονο απο το Android (σε καθε τεχνικο κομματι) κυριως λόγο της καταγωγης τους απο το OS X
Δεν εχει απλως μπλινγκ-μπλινγκ και γυαλιστερα καθρεφτακια για τους ιθαγενεις ...

#1580   vagreek

vagreek

    iPH User

  • PipPip
  • 160 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/11/2012 - 13:35

Ειναι ήδη πιο σύγχρονο απο το Android (σε καθε τεχνικο κομματι) κυριως λόγο της καταγωγης τους απο το OS X
Δεν εχει απλως μπλινγκ-μπλινγκ και γυαλιστερα καθρεφτακια για τους ιθαγενεις ...

ok, ετσι ακριβως ειναι..

#1581   gesvts

gesvts

    iPH Contributor

  • 1046 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 25/11/2012 - 13:45

Ξαφνικά όμως μόλις βάλει και η Apple widgets, γιατί θα αναγκαστεί να βάλει λόγω ανταγωνισμού, ξαφνικά θα είναι κάτι το τρομερό και επαναστατικό, και όσοι τα κράζουν τώρα αυτά στο αντροιντ ξαφνικά θα κάνουν κωλοτουμπα πάλι. Όπως είχε γίνει κάποτε σε μικρότερο βαθμό και με το notification center.

#1582   gyp4s

gyp4s

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 25/11/2012 - 13:48

παιδιά αυτό που παρατήρησα είναι ότι https://play.google....XN0eWxlLm1tcyJd στο google play βλέπουμε πώς χρήστες android κατεβάζουν πολλές εφαρμογές για να μοιάζει το interface και το περιβάλλον με i phone. Ενώ το αντίθετο δεν είναι τόσο συχνό. πχ βλέπουμε πώς απο τα λεγόμενα του site
χρήστες που έχουν κατεβάσει το iphone messages (2.08$) ;έχουν εγκαταστήσει και τα: iLauncher(2.08$), iPhone Keyboard Emulator(4.01$) και άλλες πολλές i style εφαρμογές. Δλδ αγοράζεις μια συσκευή με άλλης φιλοσοφίας λειτουργικό και πληρώνεις κιόλας να το κάνεις να μοιάζει με κάτι άλλο ? :P

#1583   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 25/11/2012 - 13:49

Ξαφνικά όμως μόλις βάλει και η Apple widgets, γιατί θα αναγκαστεί να βάλει λόγω ανταγωνισμού, ξαφνικά θα είναι κάτι το τρομερό και επαναστατικό, και όσοι τα κράζουν τώρα αυτά στο αντροιντ ξαφνικά θα κάνουν κωλοτουμπα πάλι. Όπως είχε γίνει κάποτε σε μικρότερο βαθμό και με το notification center.


Ξεκολλάτε ! widgets, icons, χρωματα και αρώματα ΔΕΝ ειναι σημάδι τεχνολογικής υπεροχής !!! Ειναι απλώς ενα shell πανω απο το λειτουργικο.

Αντίθετα, η ανάγκη να πατσαρεις την rom για να μην εχεις lag η να εχεις 4-πυρηνους επεξεργαστες για να κάνεις με στοιχειωδώς αποδεκτό τρόπο κάποια βασικά πράγματα ειναι σημάδι τεχνολογικής υστέρησης ..

#1584   komos

komos

    iPH Contributor

  • 1410 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/11/2012 - 13:50

αντιστοιχα και στο ios με τις προσπαθειες για widgets
με το sbs settings με τα διαφορά clock widgets ειδικα
το συμερασμα πιο ειναι ομως ?

#1585   vagreek

vagreek

    iPH User

  • PipPip
  • 160 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/11/2012 - 14:21

Ξεκολλάτε ! widgets, icons, χρωματα και αρώματα ΔΕΝ ειναι σημάδι τεχνολογικής υπεροχής !!! Ειναι απλώς ενα shell πανω απο το λειτουργικο.

Αντίθετα, η ανάγκη να πατσαρεις την rom για να μην εχεις lag η να εχεις 4-πυρηνους επεξεργαστες για να κάνεις με στοιχειωδώς αποδεκτό τρόπο κάποια βασικά πράγματα ειναι σημάδι τεχνολογικής υστέρησης ..

εγω ξερω οτι 4πυρηνους και 2γιγα ram στο note 2 μου (και στα δεκαδες android που θα ερχονται με αυτα τα specs και 200+ ευρω φθηνοτερα απο ενα μηλο - το Ν4 το χαιρονται στις αλλες χωρες, στη μιση τιμη απο το 5αρι και φυσικα ανωτερο μηχανημα σε καθε τομεα εκτος της φωτογραφικης) εχω το ιδιο smooth εμπειρια και πολλες, πολλες περισσοτερες δυνατοτητες. Ολα τα αλλα ειναι για να εχουμε να λεμε...

Τελευταία επεξεργασία από: vagreek, 25/11/2012 - 14:23


#1586   nimertis

nimertis

    iPH newbie

  • 71 μηνύματα
  • Twitter:@KateHam89
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:NimertiS

Δημοσίευση 25/11/2012 - 14:22

Ξερεις τον Faniss ??


είναι πολλοί,είναι ανάμεσα μας! :o

#1587   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 25/11/2012 - 14:27

εγω ξερω οτι 4πυρηνους και 2γιγα ram στο note 2 μου (και στα δεκαδες android που θα ερχονται με αυτα τα specs και 200+ ευρω φθηνοτερα απο ενα μηλο) εχω το ιδιο smooth εμπειρια και πολλες, πολλες περισσοτερες δυνατοτητες. Ολα τα αλλα ειναι για να εχουμε να λεμε...


Αυτό λεώ και γώ καμάρι μου αλλα τα καθρεφτάκια σε 'χουν τυφλωσει .. :rolleyes:

είναι πολλοί,είναι ανάμεσα μας! :o


Εσυ μικρούλα γιατι συχνάζεις εδώ ... Μη μου πεις οτι το μέγεθος έχει σημασία ;;; ;)

#1588   vagreek

vagreek

    iPH User

  • PipPip
  • 160 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/11/2012 - 14:27

Αυτό λεώ και γώ καμάρι μου αλλα τα καθρεφτάκια σε 'χουν τυφλωσει .. :rolleyes:

ειναι Κυριακη και θελω να ξεκουραστω αντι να κανω ανουσια ποσταρισματα σε 10-12χρονα. Παω να παιξω με τα καθρεφτακια μου.

#1589   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3898 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 25/11/2012 - 14:49

:P
Να ρωτήσω όσοι έχετε περάσει την omega είδατε τίποτα κολληματα ;;;;


Την 33 V2 την πέρασες με full wipe;

#1590   Evangelia

Evangelia

    iPH Enthousiast

  • 548 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 25/11/2012 - 15:18

Δηλαδη;;;;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 13

0 μέλη, 13 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες