Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 39 ψήφοι

Μετάβαση από iOS σε Android


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
14208 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#151   billthes

billthes

    iPH Contributor

  • 1271 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:billthes

Δημοσίευση 19/10/2012 - 23:59

Καταλαβαίνω απόλυτα αυτό που λες.. Και είναι λογικό να βαρεθείς-κουραστείς.

Οπότε η αλλαγή είναι λογική ίσως και αναγκαία. Δε θα σε απογοήτευσει..

συν το οτι αρχίζει και με ξενερώνει η πολιτικη της apple αφάνταστα
-ενας χρόνος εγγύηση οταν οι αλλοι εχουν δυο
-εσεις στην Ελλάδα θα δούμε ποτε θα το πάρετε, εμεις τα αμερικανάκια το έχουμε απο την πρώτη μέρα κυκλοφορίας..ακου εκει 3 γκρουπ χωρών. λες και θα τους χαλούσε να το έφερναν και σε εμας απο την πρώτη μέρα, θα τους χαλούσαν δηλαδη μερικά εκατομμυριάκια παραπάνω απο τα ούτως η άλλως απίστευτα κέρδη τους
-ηταν που ηταν πανάκριβο το κινητό, πλεον αφου σπάει το ψυχολογικό φράγμα των 700 ευρω σαν πρόκληση μπορώ να το εκλάβω και μονο

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#152   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3898 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 20/10/2012 - 00:15

Στο φορτιστή θα παίζει η διαφορά φαντάζομαι. Το φτηνό μήπως είναι Αγγλικό μοντέλο και θέλει αντάπτορα. Δες και στις Αγγελίες,υπάρχουν πολλά του κουτιού.

Mark στο δικό μου και σε ενός φίλου πολωνικό και ρουμανικο αντίστοιχα το φις 220v είναι ίδιο με το δικό μας


#153   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113586 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 20/10/2012 - 00:15

συν το οτι αρχίζει και με ξενερώνει η πολιτικη της apple αφάνταστα
-ενας χρόνος εγγύηση οταν οι αλλοι εχουν δυο
-εσεις στην Ελλάδα θα δούμε ποτε θα το πάρετε, εμεις τα αμερικανάκια το έχουμε απο την πρώτη μέρα κυκλοφορίας..ακου εκει 3 γκρουπ χωρών. λες και θα τους χαλούσε να το έφερναν και σε εμας απο την πρώτη μέρα, θα τους χαλούσαν δηλαδη μερικά εκατομμυριάκια παραπάνω απο τα ούτως η άλλως απίστευτα κέρδη τους
-ηταν που ηταν πανάκριβο το κινητό, πλεον αφου σπάει το ψυχολογικό φράγμα των 700 ευρω σαν πρόκληση μπορώ να το εκλάβω και μονο


Η πολιτική της ανεκαθεν αυτή ήταν. Απλά έχει γίνει χειρότερο το όλο θέμα απο την υπεροψία της εταιρείας.

Εγγύηση.. Η πιο πονεμένη ιστορία.. Τα βλέπουμε κάθε μέρα..

Γιατι πολύ απλά έχουμε να κάνουμε με Resellers που κάνουν ο,τι γουστάρουν. Όχι οτι δε φταίει η Apple. Εννοείται αυτό. Aπο εκεί ξεκινάνε όλα..

Εγώ πάντως αυτο που παρατήρω απ'οσους είναι έτοιμοι για την αλλαγή είναι μια λέξη. 'Κουράστηκα'.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#154   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 20/10/2012 - 00:24

Mark στο δικό μου και σε ενός φίλου πολωνικό και ρουμανικο αντίστοιχα το φις 220v είναι ίδιο με το δικό μας


Στην Ευρώπη διαφορετικό φορτιστή έχει μόνο η Αγγλία νομίζω(3 pins).

Τα Volts δεν παίζουν ρόλο γιατί αν δεις όλοι γράφουν πάνω 100-220V για να καλύπτουν όλα τα επίπεδα τάσης.
Αμερική πχ είναι 110V και 100Hz,Ελλάδα είναι 220 και 50Hz. Γράφει και τα Hz αν δεις νομίζω..:)

Αναρτημένη εικόνα


#155   billthes

billthes

    iPH Contributor

  • 1271 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:billthes

Δημοσίευση 20/10/2012 - 00:55

Επισης γλυκοκοιταζω και το galaxy nexus..369 εχει στο πλαίσιο με δώρο χάρτες..λέει;

#156   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113586 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 20/10/2012 - 01:06

Μη πας σε Nexus.. Δε θα στο πρότεινα.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#157   gesvts

gesvts

    iPH Contributor

  • 1046 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 20/10/2012 - 02:00

Επισης γλυκοκοιταζω και το galaxy nexus..369 εχει στο πλαίσιο με δώρο χάρτες..λέει;


Περιμενε το καινουριο σε λιγοτερο απο μηνα λενε θα το παρουσιασουν. Εγω προσωπικα μετα απο το s3 που εχω, θα επαιρνα nexus.Παιρνει παντα κ μονιμα αναβαθμισεις κατευθειαν απο google.Το μονο ¨κακο¨ ειναι πως το επομενο 8α ειναι LG κ οχι samsung,οποτε ισως "χαλασουν¨ λιγο οι τοσο γρηγορες αναβαθμισεις. Το περασμενο σαββατο για μια μερα ειχε το nexus το πλαισιο 299 ευρω!

#158   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 20/10/2012 - 02:06

Περιμενε το καινουριο σε λιγοτερο απο μηνα λενε θα το παρουσιασουν. Εγω προσωπικα μετα απο το s3 που εχω, θα επαιρνα nexus.Παιρνει παντα κ μονιμα αναβαθμισεις κατευθειαν απο google.Το μονο ¨κακο¨ ειναι πως το επομενο 8α ειναι LG κ οχι samsung,οποτε ισως "χαλασουν¨ λιγο οι τοσο γρηγορες αναβαθμισεις. Το περασμενο σαββατο για μια μερα ειχε το nexus το πλαισιο 299 ευρω!

Που τα 299 , που τα 739??? Οσο καλυτερο η δεν ξερω κι εγω τι ειναι το iPhone, τετοια διαφορα στην τιμη ειναι παραλογη

Τελευταία επεξεργασία από: omilitis1987, 20/10/2012 - 02:07


#159   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 20/10/2012 - 03:53

καλημερα παιδες.... θα ηθελα κι εγω να αναφερω την γνωμη μου λιγο, μιας και ανεκαθεν ειχα τρελλα με τα κινητα και ειχα παντα τα τελευταια μοντελα... απο τοτε που πρωτοπαρουσιαστηκε το iphone 3g στην ελλαδα, ημουν ενας απ'τους φανατικους κατοχους του... υστερα πηγα σε iphone4... εχω δουλεψει πολυ πανω στο 4αρι, το ειχα και με jailbreak και με θυμαμαι ολη μερα σε αυτη την σελιδα να ψαχνομαι... πραγματικα η apple εδειξε τον δρομο στους υπολοιπους κατασκευαστες.... το ios ειναι ο,τι πιο smooth, επαγγελματικο, σοβαρο και πρωτοποριακο λογισμικο μπορουσε μια εταιρια να βγαλει.... προσφατα εκανα κι εγω την μεταβαση και πηγα σε samsung galaxy s3... δεν θελω να μπω στον κοπο να συγκρινω αυτα τα δυο κινητα γιατι απλουστατα δεν υπαρχει συγκριση.... το 4αρι μετραει αρκετο καιρο στην αγορα, το gs3 εχει λιγο καιρο που βγηκε και αναμενομενα ειναι παντου καλυτερο, μιας και ειναι το κορυφαιο μοντελο της samsung μαζι με το note1 και note2... οι συγκρισεις θα γινουν με το iphone 5 οταν ερθει ελλαδα και το πιασουν στα χερια τους οι χρηστες.... οχι μεσα απο το youtube, απο real εμπειριες που θα ειναι και πιο σωστες.... εγω προσωπικα εκανα την μεταβαση επειδη δεν ειδα κατι πρωτοποριακο στην ios6 και στο νεο iphone5... δεν μπηκαν τεχνολογιες που εχουν μπει στο gs3, και δεν υπηρχε λογος να περιμενω για το 5αρι.... επιπλεον, δουλευοντας με τα android διαπιστωνεις οτι ο,τι μπορεις να κανεις με τα iphone σε jailbreak, εδω τα εχεις μανισια, μπαινεις στο store και οργιαζεις... ενα ακομη θετικο ειναι οτι μπορεις να ανεβασεις ταχυτητες σε επεξεργαστη, να ''παιξεις'' με τις τασεις και διαφορα τετοια, που πραγματικα οι ταχυτητες του κινητου απογειωνονται, ειδικα αν μιλησουμε για ''πειραγμενο s3''... φανταζεστε πιστευω τι μπορει να κανει σε ταχυτητα ενα s3 με ξεκλειδωτους και τους 4 πηρυνες στελνοντας την συχνοτητα στα 1.6ghz και 1.8. για μενα λοιπον ειναι θεμα επιλογης.... απ'την μια εχεις ενα πολυ σοβαρο λογισμικο κ ενα κινητο που ξερεις οτι δεν θα σου κολλησει ποτε (apple) κι απ'την αλλη ενα λογισμικο ελευθερο που μπορεις να ασχολεισαι και να πειραζεις ολη μερα, και τρελλες ταχυτητες (samsung)... η επιλογη ειναι του καθενος, δεν υπαρχει καλο και κακο στην εποχη που φτασαμε, υπαρχει τι μου κανει και τι οχι, με τι θα ειμαι πιο πολυ ευχαριστημενος συμφωνα με το προφιλ χρηστη που εχω..... ελπιζω να βοηθησα τους μπερδεμενους χρηστες που ακομα σκεφτονται τι να κανουν και τι να επιλεξουν.....

#160   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 20/10/2012 - 04:27

Αντε να φυγετε και να μην ξαναρθετε :P

Στην Ευρώπη διαφορετικό φορτιστή έχει μόνο η Αγγλία νομίζω(3 pins).

Τα Volts δεν παίζουν ρόλο γιατί αν δεις όλοι γράφουν πάνω 100-220V για να καλύπτουν όλα τα επίπεδα τάσης.
Αμερική πχ είναι 110V και 100Hz,Ελλάδα είναι 220 και 50Hz. Γράφει και τα Hz αν δεις νομίζω..:)


Και στην Ιταλια εχουν αλλους φορτιστες.

#161   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 20/10/2012 - 04:38

O nikosgnr απο "iOS secret tester" θα γινει android secret tester?

#162   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 20/10/2012 - 07:02

Μπράβο παιδιά επιτέλους ένα tread που ο καθένας λέει την γνώμη του με τα υπέρ και τα κατά αλλά χωρίς εντάσεις ....+1000 σε όλους ...;-)

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#163   blackmamba

blackmamba

    iPH Addict

  • 697 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 20/10/2012 - 07:39

Μπράβο παιδιά επιτέλους ένα tread που ο καθένας λέει την γνώμη του με τα υπέρ και τα κατά αλλά χωρίς εντάσεις ....+1000 σε όλους ...;-)

Χαίρομαι κι εγώ πραγματικά που όλοι μας συντηρούμε ένα τόσο ΗΟΤ τόπικ κατά τα άλλα σε συζητήσιμα επίπεδα.

Πιστεύω πως κανείς δεν θίγει έτσι κανέναν και το σημαντικότερο είναι πως όλοι καταλαβαίνουμε σιγά-σιγά οτι οι συσκευές είναι για μας υπηρετούν και όχι για να αποθεώνουμε τους κατασκευαστές και τους κατόχους τους.

Μακάρι η Apple που στην προκειμένη περίπτωση δείχνει να μένει ελαφρώς πίσω, να κάνει του χρόνου και πάλι κάτι απίστευτο και να ξανακερδίσει και τον τελευταίο λιποτάκτη της, μεταξύ των οποίων κι εγώ.

Καλημέρα σε όλους

#164   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 20/10/2012 - 07:41

Χαίρομαι κι εγώ πραγματικά που όλοι μας συντηρούμε ένα τόσο ΗΟΤ τόπικ κατά τα άλλα σε συζητήσιμα επίπεδα.

Πιστεύω πως κανείς δεν θίγει έτσι κανέναν και το σημαντικότερο είναι πως όλοι καταλαβαίνουμε σιγά-σιγά οτι οι συσκευές είναι για μας υπηρετούν και όχι για να αποθεώνουμε τους κατασκευαστές και τους κατόχους τους.

Μακάρι η Apple που στην προκειμένη περίπτωση δείχνει να μένει ελαφρώς πίσω, να κάνει του χρόνου και πάλι κάτι απίστευτο και να ξανακερδίσει και τον τελευταίο λιποτάκτη της, μεταξύ των οποίων κι εγώ.

Καλημέρα σε όλους


Το ευχόμαστε όλοι αυτό φίλε μου αλλά Steve ήταν ένας και δεν νομίζω να ξανά βρουν ξανά κάποιον όμοιο του γιατί απλά ο άνθρωπος ήταν διάνοια..

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#165   anochampions

anochampions

    iPH Contributor

  • 1078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 20/10/2012 - 07:43

Το ευχόμαστε όλοι αυτό φίλε μου αλλά Steve ήταν ένας και δεν νομίζω να ξανά βρουν ξανά κάποιον όμοιο του γιατί απλά ο άνθρωπος ήταν διάνοια..

Σωστός φίλε.
Αλλά κρίνοντας από πολλούς στο τόπικ και μένα προσωπικά μια αλλαγή στο ios θα βοηθούσε πολύ και δε χρειάζεται κάποιος να είναι διάνοια.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 26

0 μέλη, 26 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες