Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 39 ψήφοι

Μετάβαση από iOS σε Android


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
14208 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1906   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113588 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 12/12/2012 - 00:08

Απλά να ξέρεις πως έχουν και διαφορές στο Hardware. Οπου θα καταλάβεις τη διαφορά..

Αν πας σε Mini θα είναι σαν να πηγαίνεις σε iPhone 4.

Το SG3 έχει τετραπύρινο στο 1.4GHz ενώ το Mini διπύρινος στο 1GHz.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1907   andreas37d

andreas37d

    iPH Enthousiast

  • 484 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 12/12/2012 - 00:24

Απλά να ξέρεις πως έχουν και διαφορές στο Hardware. Οπου θα καταλάβεις τη διαφορά..

Αν πας σε Mini θα είναι σαν να πηγαίνεις σε iPhone 4.

Το SG3 έχει τετραπύρινο στο 1.4GHz ενώ το Mini διπύρινος στο 1GHz.

Το Samsung galaxy s3 το βρίσκω και με 230€ σφραγισμένο απο έναν κορεανο αντιπρόσωπο εδω στη Γερμανία αλλα δεν έχει εγγύηση, επειδή τον γνωρίζει ο κούνιαδος μου αν παει κάτι στραβά στο αλλάζει αλλα όχι μετα απο καιρο.πριν χρόνια είχα πάρει κα το omnia i900 απο τον ίδιο κορεανο και βγήκε σκυλί το έχω ακόμα και δουλεύει,μόνο που δεν είχε το αυτοκόλλητο με τα σίριαλ νούμερα θυμάμαι.
Επίσης το note 10,1" με το παινακι το καινούργιο 200€ με πήρε τηλ. Χθες αν θέλω, αλλα έχω το ipad2 και δεν το αλλάζω προς το παρόν.

#1908   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113588 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 12/12/2012 - 00:27

Με τέτοια τιμή δεν το σκέφτεσαι είναι η αλήθεια..

Με την εγγύηση όμως, γιατι να μην έχει?
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1909   codmdantes

codmdantes

    iPH User

  • 180 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/12/2012 - 00:31

To Android ειναι εργαλείο ρε ... Δεν ειναι για παιχνίδια !


Εδώ λοιπόν κολλάει και το ανάποδο... Το iOS δεν είναι εργαλείο, αλλά για παιχνίδια!!!!!

#1910   andreas37d

andreas37d

    iPH Enthousiast

  • 484 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 12/12/2012 - 00:42

Με τέτοια τιμή δεν το σκέφτεσαι είναι η αλήθεια..

Με την εγγύηση όμως, γιατι να μην έχει?


Δεν ξέρω γιατι δεν έχει μπορεί να έχουν κάποιο ελάττωμα και να μην προορίζονταν για πώληση και να έχει άκρες αυτός στην πατρίδα του και να τα παίρνει , μπορεί πολλα μπορει??? πάντως το omnia θυμάμαι τότε ήταν αστέρι ,στο δεύτερο φλας άριστα rom μπικαρε και μου έστησε άλλο το οποίο το έχω ακόμα.
Αύριο θα τον ρωτήσω τη έχει διαθέσιμο, γιατι δεν έχει κάθε φορά, τώρα έχει note τον άλλο μήνα μπορει να έχει s3 η mini .
Πάντως δεν είναι κλεμμένα(απο εδω Γερμανία σίγουρα) γιατι εδω δεν είναι και εύκολο να κυκλοφορας με κλεμμένο τηλέφωνο μπορει να εντοπιστεις. Απο ότι ακούω. ασε που αυτός ο κορεανος είναι εισαγωγέας έχει εταιρία δεν είναι ξεκαρφωτος.

#1911   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113588 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 12/12/2012 - 00:53

Δε νομίζω να έχεις πρόβλημα με την εγγύηση, εκτός και αν το γνωρίζεις σίγουρα οτι δεν το δέχονται..

Έχω την εντύπωση πως ισχύει οτι και με εμάς εδώ με τις συσκευές προεισαγωγής οι οποίες έχουν εγγύηση κανονικά.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1912   andreas37d

andreas37d

    iPH Enthousiast

  • 484 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 12/12/2012 - 01:10

Δε νομίζω να έχεις πρόβλημα με την εγγύηση, εκτός και αν το γνωρίζεις σίγουρα οτι δεν το δέχονται..

Έχω την εντύπωση πως ισχύει οτι και με εμάς εδώ με τις συσκευές προεισαγωγής οι οποίες έχουν εγγύηση κανονικά.


Εγγύηση δεν έχουν σίγουρα γιαυτο και τα δίνει κάτω απο την μισή τιμη,απλα λόγο του κούνιαδου μου μπορει ο ίδιος να μας δώσει αλλα αν έχει προβλημα αλλα όχι μετα απο αρκετούς μήνες.
Πάντως είναι σφραγισμένα.

#1913   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3898 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 12/12/2012 - 09:28

Εδώ λοιπόν κολλάει και το ανάποδο... Το iOS δεν είναι εργαλείο, αλλά για παιχνίδια!!!!!


Εγραψες :)

#1914   stacy

stacy

    iPH Elite Poster

  • 2103 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 12/12/2012 - 14:23

Παιδιά ερώτηση. Μετά από γερή τούμπα μέσα στην ατυχία μου αφού ήμουν τυχερή τελικά το τηλέφωνο χάλασε λίγο πάνω στο ασήμι περίβλημα. Επειδή ρώτησα και μου είπαν για αλλαγή όλης της οθόνης μαζί με αυτό αφού μόνο το ασήμι δεν γίνεται και με μεγάλο κόστος γύρω στα 250€ είπα άστο καλύτερα. Αλλά είδα στο eBay ότι με 20€ περίπου παιρνω γνήσιο το ασήμι μόνο αφού η οθόνη μου είναι τέλεια. Αλλά πως αλλάζει αφού είναι κολλημένη η οθόνη πάνω; Εχεις κανείς κάτι να προτείνει;;

#1915   tpal12

tpal12

    iPH Contributor

  • 1289 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:tpal12

Δημοσίευση 12/12/2012 - 14:42

Παιδιά ερώτηση. Μετά από γερή τούμπα μέσα στην ατυχία μου αφού ήμουν τυχερή τελικά το τηλέφωνο χάλασε λίγο πάνω στο ασήμι περίβλημα. Επειδή ρώτησα και μου είπαν για αλλαγή όλης της οθόνης μαζί με αυτό αφού μόνο το ασήμι δεν γίνεται και με μεγάλο κόστος γύρω στα 250€ είπα άστο καλύτερα. Αλλά είδα στο eBay ότι με 20€ περίπου παιρνω γνήσιο το ασήμι μόνο αφού η οθόνη μου είναι τέλεια. Αλλά πως αλλάζει αφού είναι κολλημένη η οθόνη πάνω; Εχεις κανείς κάτι να προτείνει;;

<br />Έχω δει αλλαγή για το s3 και είναι πραγματικά δύσκολο. <br />Είναι κολλημένη και δύσκολα την βγάζεις χωρίς να σπάσεις την οθόνη. <br />Αν το σημάδι είναι μικρό καλύτερα να μην κανεις τίποτα. <br />

Τελευταία επεξεργασία από: tpal12, 12/12/2012 - 14:44


#1916   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 12/12/2012 - 15:26

Παιδιά ερώτηση. Μετά από γερή τούμπα μέσα στην ατυχία μου αφού ήμουν τυχερή τελικά το τηλέφωνο χάλασε λίγο πάνω στο ασήμι περίβλημα. Επειδή ρώτησα και μου είπαν για αλλαγή όλης της οθόνης μαζί με αυτό αφού μόνο το ασήμι δεν γίνεται και με μεγάλο κόστος γύρω στα 250€ είπα άστο καλύτερα. Αλλά είδα στο eBay ότι με 20€ περίπου παιρνω γνήσιο το ασήμι μόνο αφού η οθόνη μου είναι τέλεια. Αλλά πως αλλάζει αφού είναι κολλημένη η οθόνη πάνω; Εχεις κανείς κάτι να προτείνει;;


Εχεις πιστολάκι για τα μαλλιά ??

#1917   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 12/12/2012 - 16:08

Παιδιά ερώτηση. Μετά από γερή τούμπα μέσα στην ατυχία μου αφού ήμουν τυχερή τελικά το τηλέφωνο χάλασε λίγο πάνω στο ασήμι περίβλημα. Επειδή ρώτησα και μου είπαν για αλλαγή όλης της οθόνης μαζί με αυτό αφού μόνο το ασήμι δεν γίνεται και με μεγάλο κόστος γύρω στα 250€ είπα άστο καλύτερα. Αλλά είδα στο eBay ότι με 20€ περίπου παιρνω γνήσιο το ασήμι μόνο αφού η οθόνη μου είναι τέλεια. Αλλά πως αλλάζει αφού είναι κολλημένη η οθόνη πάνω; Εχεις κανείς κάτι να προτείνει;;


αν δεν εχει αλλο προβλημα μη μπεις στη διαδικασια αλλαγης δεν αξιζει....αν σε ενοχλει να το βλεπεις βαλε καλυτερα ενα bumper.

#1918   spursfan

spursfan

    iPH newbie

  • 72 μηνύματα
  • Twitter:@jowardan
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 2 +3G
  • GameCenter:jordancoys

Δημοσίευση 12/12/2012 - 18:40

Εχεις πιστολάκι για τα μαλλιά ??


Δώσε δώσε.....πάω να φτιάξω ποπκορν :-P :-P

#1919   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 12/12/2012 - 18:52

Δώσε δώσε.....πάω να φτιάξω ποπκορν :-P :-P


Τι να δώσω ρε φίλε... Γι αυτη τη δουλεια αυτο ειναι το εργαλείο



Εκτος αν θελει να μαλακώσει την κόλλα σε bain marie :P

#1920   tpal12

tpal12

    iPH Contributor

  • 1289 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:tpal12

Δημοσίευση 12/12/2012 - 19:02

Επιβεβαιώνω πως έχω δει την διαδικασία με πιστολακι μαλλιών και ήταν πλήρως επιτυχής.
Τώρα ο καθένας το λέει με τον τροπο του.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 19

0 μέλη, 19 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες