Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 39 ψήφοι

Μετάβαση από iOS σε Android


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
14208 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#226   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 20/10/2012 - 16:01

Πονεμένη ιστορία τα MB/Data εδώ στην Ελλάδα και οι χρεώσεις σε σχέση με αυτά που προσφέρουν, τη κάλυψη..

Και που να δεις τι έχει να γίνει όταν έρθει το 4G που ετοιμάζουν..

Θα φοβάσαι να ανοίξεις το διακόπτη..


Γιατί έχεις κάποια ενημέρωση ότι θα είναι διαφορετικό στην τιμή από το 3G?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#227   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113586 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 20/10/2012 - 16:03

Απ'οσο ξέρω δε θα είναι ίδιες οι χρεώσεις.

Αλλά δεν είναι εκεί το θέμα.. Μέχρι να λειτουργήσει σωστά όλο αυτό έχουμε πολύ δρόμο..

Εδώ ακόμα και με 3G υπάρχουν προβλήματα.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#228   karajim80

karajim80

    iPH Enthousiast

  • 466 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 20/10/2012 - 16:04

Μη πας σε Nexus.. Δε θα στο πρότεινα.

Ναι οντως μην πας...
Το μονο τηλεφωνο που εχει παντα στην ωρα του την τελευταια
αναβαθμηση και αγνο ανδροιντ χωρις εναν σωρο π@π@ριες
που κανουν ασηκωτο το λειτουργικο , με αποτελεσμα να θελει 50 πυρηνες και 200 γιγα ραμ για να ανταπεξελθει..

#229   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 20/10/2012 - 16:04

Φανταζομαι οτι εννοει ο Νικος οτι με την ταχυτητα θα πεφτουν τα ΜΒ (κ τα ευρω δλδ) για πλακα...

#230   Mik3Q

Mik3Q

    iPH Enthousiast

  • 369 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/10/2012 - 16:05

Πονεμένη ιστορία τα MB/Data εδώ στην Ελλάδα και οι χρεώσεις σε σχέση με αυτά που προσφέρουν, τη κάλυψη..

Και που να δεις τι έχει να γίνει όταν έρθει το 4G που ετοιμάζουν..

Θα φοβάσαι να ανοίξεις το διακόπτη..

Για ποιο λογω θα καταναλωνει πιο πολλα ΜΒ το 4G ? δλδ. οταν ανοιγεις τον safari και φορτωνεται η σελιδα πιο γρηγορα θα εχεις και μεγαλυτερη καταναλωση. Και βεβαια οχι

#231   phoenixgrg

phoenixgrg

    iPH Enthousiast

  • 487 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:phoenixgrg

Δημοσίευση 20/10/2012 - 16:06

παιδια σε nexus λεει να πας αλλα οχι τωρα στις 26 παρουσιαζεται το καινουργιο μαλλον ειναι σαν να βγαινει το iphone 5 και εσυ μια εβδομαδα πιο μπροστά να πας και να αγοραζεις 4s

#232   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113586 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 20/10/2012 - 16:08

Για ποιο λογω θα καταναλωνει πιο πολλα ΜΒ το 4G ? δλδ. οταν ανοιγεις τον safari και φορτωνεται η σελιδα πιο γρηγορα θα εχεις και μεγαλυτερη καταναλωση. Και βεβαια οχι


Θα χρειάζεσαι περισσότερα ΜΒ. Δε θα σου φτάνουν τα υπάρχον πακέτα.

Αυτό εννοώ.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#233   Mik3Q

Mik3Q

    iPH Enthousiast

  • 369 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/10/2012 - 16:09

Θα χρειάζεσαι περισσότερα ΜΒ. Δε θα σου φτάνουν τα υπάρχον πακέτα.

Αυτό εννοώ.

τον λογο εξηγησε μας, γιατι δεν θα μας φτανουν?

ασε που οταν ερθει θα μας δωσουν 100% μεγαλυτερα ''πακετα''

Τελευταία επεξεργασία από: Mik3Q, 20/10/2012 - 16:11


#234   stacy

stacy

    iPH Elite Poster

  • 2103 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 20/10/2012 - 16:12

Πάντως και εγω παιδία πήρα το s3. Ειναι απίστευτο κινητο. Η οθόνη απο την ώρα που το έπιασα στα χέρια μου μου φαίνεται απλα τέλεια. Και μου αρέσει το μέγεθος πολυ. Γενικά όλο μου αρέσει. Και τα μισά λεφτα βρε παιδια απο το IPhone και διπλάσιες δύνατότητες. Απο Birdphone το πήρα. Σε μια μέρα μου το είχαν στειλει και ήταν άψογο. 460€. Δεν φεύγω απο το forum βέβαια. Κράτησα το 4 και εχω το iPad και το apple tv.

#235   billthes

billthes

    iPH Contributor

  • 1271 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:billthes

Δημοσίευση 20/10/2012 - 16:13

stacy απο ποια χώρα ηταν εισαγωγή εσενα..; η συσκευασία σφραγισμένη κανονικά;

#236   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113586 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 20/10/2012 - 16:18

τον λογο εξηγησε μας, γιατι δεν θα μας φτανουν?

ασε που οταν ερθει θα μας δωσουν 100% μεγαλυτερα ''πακετα''


Το 4G/LTE έχει πολύ μεγαλύτερη κατανάλωση. Απλή λογική είναι.

Σίγουρα θα σου δώσουν νέα πακέτα. Με μεγαλύτερες χρώσεις αναλογικά με αυτα που πάρχουν τώρα.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#237   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 20/10/2012 - 16:19

Το 4G/LTE έχει πολύ μεγαλύτερη κατανάλωση. Απλή λογική είναι.

Σίγουρα θα σου δώσουν νέα πακέτα. Με μεγαλύτερες χρώσεις αναλογικά με αυτα που πάρχουν τώρα.


Γιατί έχει μεγαλύτερη κατανάλωση; Πχ ανοίγεις μια σελίδα που είναι 1mb... αν την ανοίξεις με GPRS, EDGE , LTE είναι διαφορετικός ο όγκος;;
Εκτός κι αν εννοείς κάτι άλλο.

#238   evros

evros

    iPH newbie

  • 79 μηνύματα
  • Twitter:@iEvros
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:=iEvros=

Δημοσίευση 20/10/2012 - 16:22

Το 2009 αγορασα το 1ο μου iphone,το 3g μετα 3gs και στην συνεχεια 4.Ειπα δεν υπαρχει περιπτωση ποτε να αλλαξω το ios! Με τον καιρο ομως περιμενα την μεγαλη αλλαγη στα iphone σε χαρακτηριστικα αλλα και στι ui και αυτο θα ειναι στο iphone 5! Μετα την παρουσιαση του iphone 5 εφαγα μεγαλο ξενερωμα γτ στην ουσια δεν αλλαξε τπτ! Δεν εβαλε nfc δεν μπηκε στον ανταγωνισμο των μεγαλων οθονων (4.3 και πανω)! Θα μπορουσε καλλιστα να βγαλει ενα πιο αναβαθμισμενο 4s και να κανει το 5 ενα τερας για να κτυπησει τον ανταγωνισμο! Το σωστο να λεγεται η apple ξαναεφευρεσε το τηλεφωνο,αλλα ως εκει δεν εκανε κατι για να συνεχισει αυτο που εφτιαξε και πλεον οι αλλες εταιριες ειναι ετοι φωτος μπροστα! Λενε οτι ειναι πολυ γρηγορο,δεν νομιζω να ενδιαφερει τον χρηστη να περιμενει 1 κλασμα του δευτερου παραπανω να του ανοιξει η εφαρμογη! Η τιμη,ουτε αυτη αλλαξε και βλεπουμε το s3 το πλεον κορυφαιο κινητο στα €460 και το iphone 5 €739! Η αρχη του τελους εφθασε για την apple και για να γλυτωσει το κακο και την ζημια πρεπει να βγαλει κατι καλυτερο συντομα οχι μονο σε χαρακτηριστικα ΑΛΛΑ και σε ui! Φυσικα πρεπει να μπει σε τιμες του ανταγωνισμου! Και απο κει που μεχρι πριν ενα μηνα μισουσα τα android και τα εκραζα,πλεον ειμαι ξετρελαμενος κατοχος ενος xperia s και μετα απο 3 βδομαδες χρησης δηλωνω οτι με αυτα τα δεδομενα δεν γυρισω πισω στο iphone γτ με τα android μπορεις να κανεις τα παντα χωρις jaibreak! Φυσικα θα ειμαι απο κοντα και θα παρακολουθω επδ εχω το ipad!

#239   Mik3Q

Mik3Q

    iPH Enthousiast

  • 369 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/10/2012 - 16:24

Το 4G/LTE έχει πολύ μεγαλύτερη κατανάλωση. Απλή λογική είναι.

Σίγουρα θα σου δώσουν νέα πακέτα. Με μεγαλύτερες χρώσεις αναλογικά με αυτα που πάρχουν τώρα.

ρε φιλε θα μας τρελανεις, ποια ειναι η λογικη οτι θα εχει μεγαλυτερη καταναλωση, ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΟ θα ειναι
Απλα επειδη θα μπορεις να κανεις πιο πολλα παραγματα λογω της ταχυτητας για αυτον τον μοναδικο λογο θα σου αυξανεται η καταναλωση

#240   nikolai92

nikolai92

    iPH Enthousiast

  • 385 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 20/10/2012 - 16:26

Καλο θα ηταν οποιος το εχει ξανα κανει σε αλλα κινητα να προχωρησει λιγο πιο βαθυα στο πειραγμα...εννοω custom kernel/custom rom/flash radio. Στα περισσοτερα θα εντοπισεται πολλες δυσκολιες γιατι αν ειστε καινουργιοι το unlock bootloader και flash μεσο clockworkmod θα σας. Δυσκολευσει αρκετα. Βεβαια δεν ειναι ενα απλο πραγμα οσο το jb αφου αν δεν ακολουθησεις τους οδειγους κατα κανονα και κατα γραμμα μπορει να μετατρεψεις το κινητο σε τουβλο. Βεβαια εγω τα εχω κανει ολα αυτα σε xperia neo V/mini pro/htc desire hd/sensation xe/one S/galaxy s2 και note1, χωρις προβλημα. Το ποσα μπορεις να καταφερεις απλα δεν περιγραφεται...να τρεχει πολυ πιο smooth με πολυ περισσοτερο multitasking καθως με υπερισχρονισμο εμεξεργαστη να μην ζεστενεται καθολου και τρομερες βελτιωσεις μπαταριες. Εννοειται απο πρωτη μερα που θα παρω το note2 θα του αλλαξω τα σωθηκα....

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 16

0 μέλη, 16 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες