Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 39 ψήφοι

Μετάβαση από iOS σε Android


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
14208 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#391   nikolai92

nikolai92

    iPH Enthousiast

  • 385 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 21/10/2012 - 22:01

Να υποθέσω πως τη διαφορά στην δύναμη μεταξύ note 2 και S3 δεν τη βλέπει ο μέσος χρήστης; Το Note 2 είναι τεράστιο. Όσο για το S4 έχουμε ακόμη δρόμο.


δεν θα με ελγα μεσο χρηστη. ουτε καν....τα ξεζουμιζω και εχω αρκετες απαιτησεις απο αυτα....οι δυνατοτητες του νοτε ειναι εμφανως μεγαλυτερες και το δηλωνα εξ αρκης οτι αυτο ηθελα....αλλα στις μερες μας που το οικονομικα μετραει περισσοτερο και απο την ζωη μας γτ και να παθουμε τπτ δεν εχουμε λεφτα να γινουμε καλα(χτυπα ξυλο) τετοια διαφορα ειναι μεγαλη...ειναι πολυ μικροτερη ομως οταν κατι σου προσφερει 10000 πραγματα και ενα αλλο 10050....οι 10000 σου αρκουν και ειναι περισσοτερα απο οσα χρειαζεσαι...εχουμε μαθει ομως να ζουμε και με τα +50 γιατι μας φουσκωνουν τα μυαλια...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#392   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113586 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 22/10/2012 - 00:10

Το κακό με το σκούρο μπλε στο SG3 είναιο ι γρατζουνιές που θα φαίνονται στη πλάτη.. Όπως ακριβώς και με το iPhone..

Άσπρο και μόνο..
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#393   GeoMB

GeoMB

    iPH Member

  • 223 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/10/2012 - 00:23

Ιδιοκτητης πολλων ετων iPhone αποφασισα να κανω την αλλαγη γιατι κουραστηκα πλεον,και λεω να παω σε ενα Galaxy S3 που εχω βρει καινουριο στα 519 ευρω!
Τα ερωτηματα μου σαν καινουριος στα android ειναι τι πρεπει να προσεξω κατα την αγορα σε οτι αφορα κατι για jelly bean και τετοια,δηλαδη αν το παρω σε καινουρια παραλαβη που ερχεται σε καταστημα δεν θα εχει την τελευταια εκδοση πανω,και πως μπορω να το ξερω αυτο?
Επισης θα ηθελα να παρω κατι αρκετα καλο τεχνολογικα για να το κρατησω αρκετα,ΑΛΛΑ οχι κατι μεγαλυτερο απ αυτο σε ιντσες....ειναι το καταλληλο ή περιμενουμε κατι αλλο καλυτερο,να παω να το τσιμπησω ή να περιμενω?
Πιστευω να μην εγινα κουραστικος και να ακουσω γνωμες για να καταλαβω και εγω τι να προσεξω στην αγορα μου!

Ευχαριστω προκαταβολικα...!!!

#394   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113586 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 22/10/2012 - 00:26

Ιδιοκτητης πολλων ετων iPhone αποφασισα να κανω την αλλαγη γιατι κουραστηκα πλεον,και λεω να παω σε ενα Galaxy S3 που εχω βρει καινουριο στα 519 ευρω!
Τα ερωτηματα μου σαν καινουριος στα android ειναι τι πρεπει να προσεξω κατα την αγορα σε οτι αφορα κατι για jelly bean και τετοια,δηλαδη αν το παρω σε καινουρια παραλαβη που ερχεται σε καταστημα δεν θα εχει την τελευταια εκδοση πανω,και πως μπορω να το ξερω αυτο?
Επισης θα ηθελα να παρω κατι αρκετα καλο τεχνολογικα για να το κρατησω αρκετα,ΑΛΛΑ οχι κατι μεγαλυτερο απ αυτο σε ιντσες....ειναι το καταλληλο ή περιμενουμε κατι αλλο καλυτερο,να παω να το τσιμπησω ή να περιμενω?
Πιστευω να μην εγινα κουραστικος και να ακουσω γνωμες για να καταλαβω και εγω τι να προσεξω στην αγορα μου!

Ευχαριστω προκαταβολικα...!!!


Πολλά τα 519 όταν το βρίσκεις με 460 καινούργιο..

Να το πάρεις. Το τηλ είναι πραγματικό εργαλείο. Το S4 θα καθυστερήσει.. Εκτός και αν μπορείς να περιμένεις..

Για το Jelly Bean απ'οσο ξέρω περνιέται με Custom ROM.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#395   GeoMB

GeoMB

    iPH Member

  • 223 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/10/2012 - 00:28

Πολλά τα 519 όταν το βρίσκεις με 460 καινούργιο..

Να το πάρεις. Το τηλ είναι πραγματικό εργαλείο. Το S4 θα καθυστερήσει.. Εκτός και αν μπορείς να περιμένεις..

Για το Jelly Bean απ'οσο ξέρω περνιέται με Custom ROM.

460 απο που το βρισκω καινουριο?Επισης εχει χωρητικοτητα 16gb και του βαζεις και συ οτι καρτα θες μετα συν?

Τελευταία επεξεργασία από: GeoMB, 22/10/2012 - 00:29


#396   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113586 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 22/10/2012 - 00:29

http://www.skroutz.g...I9300-16GB.html

Προτίμησε απο Birdphone.

Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 22/10/2012 - 00:29

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#397   phoenixgrg

phoenixgrg

    iPH Enthousiast

  • 487 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:phoenixgrg

Δημοσίευση 22/10/2012 - 00:32

πάτα στο skroutz γεματο ειναι. οσο για το πενακι στο νοτε που χαλάει ενα φιλο νομιζω πως κανει λαθος δεν εχει καμια σχεση με τα παλιά και αυτο ειναι που κανει και την διαφορα στο κινητο σε σχεση με οτι αλλο υπαρχει αυτη την στιγμή στην αγορα πραγματικα η samsung μπορει να την κατηγορουμε οτι αντιγραφει τρελα την apple αλλα στο note 2 εδειξε οτι εκανε δουλεια απο το μηδέν και παρουσιασε καινοτομιες που θα ηθελα να εχει το iphone

#398   GeoMB

GeoMB

    iPH Member

  • 223 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/10/2012 - 00:36

http://www.skroutz.g...I9300-16GB.html

Προτίμησε απο Birdphone.

Κατι διαβασα γενικα περι ανοιχτων κουτιων με κολλημενες ταινιες,με καμμενα pixel και δεν αναγνωριζουν εγγυηση κτλ και φοβαμαι,προτιμω να δωσω 60ευρω παραπανω και να εχω το κεφαλι μου ησυχο,κανονικα σε γνωστοτατο καταστημα ενω κανονικα εχει 669ευρω!

#399   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113586 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 22/10/2012 - 00:39

Κατι διαβασα γενικα περι ανοιχτων κουτιων με κολλημενες ταινιες,με καμμενα pixel και δεν αναγνωριζουν εγγυηση κτλ και φοβαμαι,προτιμω να δωσω 60ευρω παραπανω και να εχω το κεφαλι μου ησυχο,κανονικα σε γνωστοτατο καταστημα ενω κανονικα εχει 669ευρω!


Δεν ισχύουν αυτά. Σφραγισμένο είναι και θα έχεις κανονικά και εγγύηση.

Τα "γνωστα" καταστήματα είναι αυτά που τις περισσότερες σε κάνουν να τρέχεις..

Birdphone έχουν πάρει αρκετοί απο εδώ το SG3. Δες προηγούμενες σελίδες.. Φίλος πήρε το 4 απο εκεί..

Δεν υπάεχει λόγος να δώσεις παραπάνω.. Άφοβα. Καταστήματα είναι και αυτά :)
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#400   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3898 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 22/10/2012 - 00:40

Κατι διαβασα γενικα περι ανοιχτων κουτιων με κολλημενες ταινιες,με καμμενα pixel και δεν αναγνωριζουν εγγυηση κτλ και φοβαμαι,προτιμω να δωσω 60ευρω παραπανω και να εχω το κεφαλι μου ησυχο,κανονικα σε γνωστοτατο καταστημα ενω κανονικα εχει 669ευρω!


Εσυ απ´οπου νομίζεις αλλά δεν παίζει αυτό που λες και ειδικά απο birdphone

#401   GeoMB

GeoMB

    iPH Member

  • 223 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/10/2012 - 00:44

τώρα καταλαβαίνω γιατί λέτε κλειστό το iOS. Ευτυχώς που είναι κλειστό!

Χτες παρέλαβε και ένας από τους κολλητούς μου το S3 με JellyBean. Πολύ ωραίο το νέο λειτουργικό. Αν και το κινητό ήταν γεμάτο μπούρδες, αφότου το καθαρίσαμε, τρέχει χωρίς κανένα κόλλημα.

Το μόνο που αναγνωρίζω ως + είναι στα settings η λειτουργία όπου σου δείχνει αναλυτικά που τρως τα ΜΒs (+1). Τώρα πρέπει να τον βοηθήσω να δούμε πως θα το συγχρονίζει με το MBPro του...

Βρήκαμε "λύσεις" σε πολλά:

1. Αντί iMessage -> what sup, vibe, Skype
2. " Read me Later -> Instapaper
3. Αντί iCloud -> dropbox

Το μόνο κόλλημα είναι πως δε γίνεται να δεχτεί icloud λογαριασμό για τα calendars, notes κλπ. Επιπλέον, το μεγάλο πλήγμα (που σίγουρα αφορά και τους switchers της άλλης πλευράς) είναι τί γίνεται με τις αγορασμένες εφαρμογές. Είμαστε στο ψάξιμο για κανένα repo του πως μπορεί να βρει κάτι σαν το apptrackr των iOS.

Με τίποτα δε θα το σύγκρινα με το iPhone 5 σχεδιαστικά κλπ, αλλά για 470 Ευρώ είναι σούπερ επιλογή, ακόμη και αν δεν είναι ό,τι καλύτερο κυκλοφορεί.

Τελικα εχει jelly Bean πανω αν το παρω καινουριο?Και που μπορω να το τσεκαρω?Στο κουτι Στη συσκευη στις πληροφοριες?Σορρυ αλλα σκεφτομαι να το παρω μεσα στη βδομαδα και θα ηθελα να ξερω 2-3 πραγματα!

Εσυ απ´οπου νομίζεις αλλά δεν παίζει αυτό που λες και ειδικά απο birdphone

Παιζει ή δεν παιζει δεν το ξερω αυτο,ουτε τους γνωριζω ουτε δουλευα εκει ,εγω ειπα τι διαβασα απλα!Γνωριζει καποιος γιατι εχει τοση διαφορά απο Bird.... η τιμη απο το 669 που εχει κανονικα?

Τελευταία επεξεργασία από: GeoMB, 22/10/2012 - 00:45


#402   GeoMB

GeoMB

    iPH Member

  • 223 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/10/2012 - 01:03

Δηλαδη τι διαφορα εχουν αυτα τα ιδια μοντελα και εχουν διαφορα στη τιμη στο ιδιο site?http://www.birdphone...e-White-GR.aspx 600ευρω

http://www.birdphone...16GB-Brown.aspx 460ευρω
Δεν καταλαβαινω

#403   Mik3Q

Mik3Q

    iPH Enthousiast

  • 369 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/10/2012 - 01:16

Οι διαφορές που έχει το SIII με το Note 2 είναι ότι
το δεύτερο έχει πιο φωτεινή οθόνη,
είναι πιο γρήγορο,
έχει διπλάσια κ καλύτερη διαχείριση μνήμης,
η μπαταρία του απλά δεν υπάρχει κάποια άλλη συσκευή για σύγκριση, θέλετε κι άλλα
Ναι είναι μεγαλύτερη η οθόνη αλλά .............όλα τα παραπάνω +
Η διαφορά της τιμής στο bird που έριξα μια ματιά είναι 140€

Συνημμένα αρχεία



#404   GeoMB

GeoMB

    iPH Member

  • 223 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/10/2012 - 01:30

Οι διαφορές που έχει το SIII με το Note 2 είναι ότι
το δεύτερο έχει πιο φωτεινή οθόνη,
είναι πιο γρήγορο,
έχει διπλάσια κ καλύτερη διαχείριση μνήμης,
η μπαταρία του απλά δεν υπάρχει κάποια άλλη συσκευή για σύγκριση, θέλετε κι άλλα
Ναι είναι μεγαλύτερη η οθόνη αλλά .............όλα τα παραπάνω +
Η διαφορά της τιμής στο bird που έριξα μια ματιά είναι 140€

Αν απαντησες σε μενα δεν ρωτησα για διαφορα αναμεσα σε αυτα τα 2 κινητα!ΑΛΛΑ σε διαφορα τιμης σε 2 ιδια κινητα GS3 στο ιδιο site

#405   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 22/10/2012 - 01:38

Αν απαντησες σε μενα δεν ρωτησα για διαφορα αναμεσα σε αυτα τα 2 κινητα!ΑΛΛΑ σε διαφορα τιμης σε 2 ιδια κινητα GS3 στο ιδιο site

Και εγω αυτο ειχα προσεξει στο συγκεκριμενο χτες που τα κοιταζα..
Δεν ξερω, ισως το ενα ειναι πιο ακριβο γιατι ειναι ελληνικο (απο αυτα που ερχονται για να πωληθουν εδω δηλαδη), ενω το αλλο ειναι εισαγωγης το φερνουν απο αλλη χωρα..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες