Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 39 ψήφοι

Μετάβαση από iOS σε Android


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
14208 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#406   Mik3Q

Mik3Q

    iPH Enthousiast

  • 369 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/10/2012 - 01:42

Αν απαντησες σε μενα δεν ρωτησα για διαφορα αναμεσα σε αυτα τα 2 κινητα!ΑΛΛΑ σε διαφορα τιμης σε 2 ιδια κινητα GS3 στο ιδιο site

Oχι, δεν απαντησα σε εσενα γιατι δεν γωριζω να σου πω.
.
.
εχω κανει και εγω την ιδια ερωτηση πιο πισω, αλλα δεν εχω παρει απαντηση ακομα.

Τελευταία επεξεργασία από: Mik3Q, 22/10/2012 - 01:46


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#407   sweetlemon

sweetlemon

    iPH User

  • 170 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 22/10/2012 - 07:36

Κατι διαβασα γενικα περι ανοιχτων κουτιων με κολλημενες ταινιες,με καμμενα pixel και δεν αναγνωριζουν εγγυηση κτλ και φοβαμαι,προτιμω να δωσω 60ευρω παραπανω και να εχω το κεφαλι μου ησυχο,κανονικα σε γνωστοτατο καταστημα ενω κανονικα εχει 669ευρω!

εγω το πηρα απο birdphone και ολα ηταν αψογα το κουτι με ζελατινα σφραγισμενο ο φορτιστης οκ και βιβλιαρακι μεσα στο κουτι ελληνικα.γερμανικο 460ε και εξυπηρετηση τελεια.την τεταρτη μεσημερι το παραγγειλα και πεμπτη πρωι πρωι το ειχα.φοβερο και για μενα αξιζε που εκανα την αλλαγη απο iphone4 σε siii.

#408   GeoMB

GeoMB

    iPH Member

  • 223 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/10/2012 - 08:13

εγω το πηρα απο birdphone και ολα ηταν αψογα το κουτι με ζελατινα σφραγισμενο ο φορτιστης οκ και βιβλιαρακι μεσα στο κουτι ελληνικα.γερμανικο 460ε και εξυπηρετηση τελεια.την τεταρτη μεσημερι το παραγγειλα και πεμπτη πρωι πρωι το ειχα.φοβερο και για μενα αξιζε που εκανα την αλλαγη απο iphone4 σε siii.

Καλοριζικο φιλε μου!Τι σου ειχε πανω jelly bean ή icecream?

#409   sweetlemon

sweetlemon

    iPH User

  • 170 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 22/10/2012 - 08:25

Καλοριζικο φιλε μου!Τι σου ειχε πανω jelly bean ή icecream?

jelly bean δεν ειχε σιγουρα αρα επειδη ειναι γερνανικο περινενω πολυ συντομα.και ειμαι φιλη:-)

#410   king2178

king2178

    iPH newbie

  • 41 μηνύματα
  • Twitter:@athrigas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:A_Greek

Δημοσίευση 22/10/2012 - 08:29

Δεν ισχύουν αυτά. Σφραγισμένο είναι και θα έχεις κανονικά και εγγύηση.

Τα "γνωστα" καταστήματα είναι αυτά που τις περισσότερες σε κάνουν να τρέχεις..

Birdphone έχουν πάρει αρκετοί απο εδώ το SG3. Δες προηγούμενες σελίδες.. Φίλος πήρε το 4 απο εκεί..

Δεν υπάεχει λόγος να δώσεις παραπάνω.. Άφοβα. Καταστήματα είναι και αυτά :)


Καταστήματα είναι και αυτά σίγουρα, όπως σίγουρο είναι ότι εάν τυχών παρουσιαστεί πρόβλημα στο προιόν που θα αγοράσεις θα σκιστούν να σε βοηθήσουν. Το μόνο πρόβλημα όμως, και για εμένα είναι πολύ σοβαρό, είναι πως εγγύηση σου παρέχει το κατάστημα και όχι η επίσημη αντιπροσωπεία. Επομένως θα το αγοράσεις πολύ φθηνότερα το κινητό αλλά θα πρέπει να παρακαλάς να μην κλείσει το κατάστημα.

#411   angelo-ifone

angelo-ifone

    iPH Contributor

  • 1836 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 22/10/2012 - 09:02

ρε παιδια ειπαμε οτι και παραεισαγωγης να ειναι, αν ειναι εισαγωγης για ευρωπαικη χωρα, με την αποδειξη αγορας υπαρχει η διετης ευρωπαικη εγγυηση.
και αυτο βαση ευρωπαικης ενωσης και οχι γιατι το λεω εγω.

Τελευταία επεξεργασία από: angelo-ifone, 22/10/2012 - 09:03


#412   ForceF

ForceF

    iPH Contributor

  • 958 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 22/10/2012 - 09:08

Καταστήματα είναι και αυτά σίγουρα, όπως σίγουρο είναι ότι εάν τυχών παρουσιαστεί πρόβλημα στο προιόν που θα αγοράσεις θα σκιστούν να σε βοηθήσουν. Το μόνο πρόβλημα όμως, και για εμένα είναι πολύ σοβαρό, είναι πως εγγύηση σου παρέχει το κατάστημα και όχι η επίσημη αντιπροσωπεία. Επομένως θα το αγοράσεις πολύ φθηνότερα το κινητό αλλά θα πρέπει να παρακαλάς να μην κλείσει το κατάστημα.

την εγγύηση στην παρέχει η ελληνική αντιπροσωπεία επιβεβαιωμένο από εμένα προσωπικά μην λέτε ότι να ναι

#413   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3898 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 22/10/2012 - 09:14

την εγγύηση στην παρέχει η ελληνική αντιπροσωπεία επιβεβαιωμένο από εμένα προσωπικά μην λέτε ότι να ναι


Σωστά η εγγύηση είναι 2 χρόνια και καλύπτεται 100% από την ελληνική αντιπροσωπεία τις Samsung

#414   king2178

king2178

    iPH newbie

  • 41 μηνύματα
  • Twitter:@athrigas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:A_Greek

Δημοσίευση 22/10/2012 - 09:26

την εγγύηση στην παρέχει η ελληνική αντιπροσωπεία επιβεβαιωμένο από εμένα προσωπικά μην λέτε ότι να ναι


Εγώ πάντως αντιμετώπισα πρόβλημα με ένα galaxy s2 που είχα αγοράσει και παρουσίασε πρόβλημα. Πήγα σε εξουσιοδοτημένο αντιπρόσωπο της Samsung και δεν αναγνώριζαν την εγγύηση (ήταν Γερμανική συσκευή) καθώς ήταν παραεισαγωγής. Βεβαίως το κατάστημα έκανε τα πάντα για να με εξυπηρετήσει, αλλά το γεγονός δεν παύει να είναι υπαρκτό και χρονοβόρο

#415   Mik3Q

Mik3Q

    iPH Enthousiast

  • 369 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/10/2012 - 09:39

Εγώ πάντως αντιμετώπισα πρόβλημα με ένα galaxy s2 που είχα αγοράσει και παρουσίασε πρόβλημα. Πήγα σε εξουσιοδοτημένο αντιπρόσωπο της Samsung και δεν αναγνώριζαν την εγγύηση (ήταν Γερμανική συσκευή) καθώς ήταν παραεισαγωγής. Βεβαίως το κατάστημα έκανε τα πάντα για να με εξυπηρετήσει, αλλά το γεγονός δεν παύει να είναι υπαρκτό και χρονοβόρο

Αυτο ειναι πολυ σοβαρο και ειναι πολυ πιθανο να συμβαινει, ισως γι'αυτο να εχει τοσο μεγαλη διαφορα τιμης.
Εσεις που λετε οτι καλυπτεται 100% από την Ελληνικη αντιπροσωπεια τις Samsung, την εχετε χρειαστει ποτε?

#416   Lestat

Lestat

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Twitter:@mkremmydas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:LestatMK

Δημοσίευση 22/10/2012 - 09:46

Απλά να θέσω τις όποιες εντυπώσεις μου από τη μετάβαση μου σε android, άσχετα συσκευής. Τα πράγματα out of the box, είναι σίγουρα πιο περίπλοκα, αλλά στην ουσία αυτό είναι και η έξτρα δυνατότητα customizing η οποία δίνεται άμεσα, σε σχέση με το ios στο οποίο πρέπει να κάνεις jb. Η δυνατότητα παραμετροποίησης είναι και το ατού της υπόθεσης, κατά τα άλλα εφόσον φεύγεις από iphone, το θέμα οθόνης και χαρακτηριστικών είναι προσωπικό. Από άποψη εφαρμογών το βρήκα το μπούσουλα και πάνω κάτω βρήκα τις ίδιες που χρησιμοποιούσα. Σαν απόδοση, εφόσον μπορείς να αγοράσεις κάτι ανάλογο των χρημάτων που θα διέθετες για iphone, θα πάρεις κάτι δυνατό που προσφέρει άνετη και απρόσκοπτη λειτουργία. Σε γενικότερο πλαίσιο η μετάβαση δεν με δυσκόλεψε ιδιαίτερα, και υπήρξα χρήστης iphone 3 χρόνια με 2 διαφορετικά μοντέλα, ενώ συνεχίζω και είμαι χρήστης προϊόντων apple σε υπολογιστές. Αυτό που συνεχίζω και μαρέσει στα iphone είναι η αίσθηση της ποιότητας κατασκευής, από την άλλη ίσως προτιμώ την πληθώρα επιλογών που προσφέρουν τα android, κυρίως σε form factor, ελπίζω να βοήθησα!

#417   Evangelia

Evangelia

    iPH Enthousiast

  • 548 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 22/10/2012 - 10:30

Αυτο ειναι πολυ σοβαρο και ειναι πολυ πιθανο να συμβαινει, ισως γι'αυτο να εχει τοσο μεγαλη διαφορα τιμης.
Εσεις που λετε οτι καλυπτεται 100% από την Ελληνικη αντιπροσωπεια τις Samsung, την εχετε χρειαστει ποτε?

Μιας φίλης μου το οποίο ήταν Αγγλικό συνοδεύονταν απο γραπτή εγγύηση - πέραν της απόδειξης - απο τη Samsung !!! έχουν πανευρωπαϊκή εγγύηση κ αυτα που είναι απο Αίγυπτο ή Ντουμπαι κτλ δεν καλύπτονται εδω :)

#418   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3898 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 22/10/2012 - 10:38

Για επιβεβαίωση όποιος θέλει καλεί στο 801 11 7267864 επιλογη 1 για κινητα και τους λέτε πχ " εχω αγοράσει ενα S3 απο Ουγγαρία η Ρουμανία και εχω πρόβλημα με το μικρόφωνο που μπορώ να το φέρω για service;" θα ενημερωθείτε απο τον αρμοδιο υπάλληλο να έχετε μαζί σας την warranty card που έχει μεσα η συσκευασία καθως και την αποδειξη αγοράς που αναγράφετε το IMEI τις συσκευης.
Σε όσους πέρνουν παρα εισαγωγής δεν υπάρχει κανενα πρόβλημα.

#419   sweetlemon

sweetlemon

    iPH User

  • 170 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 22/10/2012 - 11:17

Μολις περασα την jelly bean

#420   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 22/10/2012 - 11:35

Μολις περασα την jelly bean

Εντυπωσεις και διαφορες με την προηγουμενη..
Αν και ειμαστε ψιλοασχετοι εμεις, εσυ πες τα να ακουμε ;-)

Υ.Γ Αυτη την jelly bean την ακουω απο δω κ απο κει, τι γινεται; Εχει κυκλοφορησει επισημα η την περιμενουμε και απλα καποιοι την βαζουν οπως πχ κανουμε με τις beta του iOS;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 15

0 μέλη, 14 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Facebook (1)