Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 39 ψήφοι

Μετάβαση από iOS σε Android


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
14208 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1156   michkal91

michkal91

    iPH Elite Poster

  • 2335 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Michkal91

Δημοσίευση 01/11/2012 - 13:26

χαχα και μονο που μου το εδωσε να "παιξω" ικανοποιημενος ειμαι, αν της βγαλω και το protector με εγδαρε...ειδε τωρα που πηρα το glas t για το 4s μου και θελει να της παρω το ιδιο για το s3 οποτε μεχρι να γινει η αγορα δεν βγαινει...

βασικα εχω συνηθισει απο την retina που δεν βλεπω pixelακι και απο το s3 μου φαινεται σαν να τα βλεπω χχαχαχαχαχ

Τελευταία επεξεργασία από: michkal91, 01/11/2012 - 13:27


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1157   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113588 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 01/11/2012 - 13:34

Αυτό που λέει ο Σπύρος. Είναι κορυφαία η εικόνα στο S3.

Το μόνο που θες λίγο να συνηθίσεις τα έντονα χρώματα.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1158   phoenixgrg

phoenixgrg

    iPH Enthousiast

  • 487 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:phoenixgrg

Δημοσίευση 01/11/2012 - 14:06

Μπορεί το s3 να έχει πολλά καλά αλλά και κακά το σίγουρο είναι ότι στην οθόνη του βλέπεις βίντεο και παθαίνειςπλακα πραγματικα αυτά τα έντονα κόρεσμενα χρώματα κάνουν τα βίντεο πολύ ζωντανά νομίζεις ότι θα βγουν απο έξω πραγματικά πολύ καλή δουλειά

#1159   dsmpampis

dsmpampis

    iPH Contributor

  • 935 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:dsmpampis

Δημοσίευση 01/11/2012 - 14:37

Μεγάφωνο εννοείς... Μικρόφωνα θα εχει παραπάνω (και για το noise canceling). Sd και ράδιο κανένα nexus.
Ναι φλασαρεις, γιατι να μην μπορείς? Android ειναι και αυτο. Μάλιστα ειναι πιο εύκολο απο Odin. Θα δεις άμα ασχοληθείς, με το Odin αν γνωρίζεις δεν θα έχεις πρόβλημα. Σε όλα αυτα που λες και η αλήθεια ειναι δεν ξέρω, δες πάλι την τιμη για καινούργια συσκευη με τετραπυρηνο, 2 γίγα ράμ, οθόνη τέτοια κλπ. δε νομίζω να κάτσει αρνητικά σε πολλούς. Sold out το κόβω μάλλον...



Καλα Νίκο εσυ αποτελεις εξαίρεση ανεξαρτήτως πλατφόρμας. Αν κατι δεν παει καλα θα το φτιάξεις επειδη ασχολείσαι, έχεις γνώσεις, έχεις την διάθεση, κοκ.

Αλλα ειναι αρκετοί που δεν θα ασχοληθούν και μετά να μην γκρινιάζουν και να λένε κολλάει και λαγκαρει. Αν δεν εχουν θέμα με το μέγεθος και θελουν ντε και καλά touch wiz και Samsung να πανε απο τώρα σε νοτε2. Ήδη αρκετοί κάτοχοι σ3 πήγαν επειδη γκρινιαζαν για την μνήμη και ποσο γρήγορα την τρώει, ειδικα σε εργοστασιακο λογισμικο. Αυτοί τώρα λένε τρομερό και απίστευτο το νοτε2 για τα 2 γίγα. Δεν βάζω λινκ απο αλλο γνωστο φόρουμ γιατι μετά ξεφεύγει η συζήτηση. Στο λέω και εγω πριν λίγες σελίδες. Το σ3 ειναι καλη συσκευη το είπαμε, αλλα εχει και τα αλλά... Οπως εχουν όλες εξάλλου οι συσκευες και πρέπει να τα μετρήσει για την χρήση του ο καθένας.


Μα γιατι να παει κάποιος σε Note 2 ειδικά αν το θεωρεί και μεγάλο. Μπορει να πάρει το. SGS3 LTE το οποίο όπως ξανα είπα έχει 2gb RAM και με overclocking το πας στα 1,6 και έχεις ένα μικρο ΝΟΤΕ2!!!

#1160   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 01/11/2012 - 14:39

Μα γιατι να παει κάποιος σε Note 2 ειδικά αν το θεωρεί και μεγάλο. Μπορει να πάρει το. SGS3 LTE το οποίο όπως ξανα είπα έχει 2gb RAM και με overclocking το πας στα 1,6 και έχεις ένα μικρο ΝΟΤΕ2!!!

Και πως θα το βρουμε αυτο; Εχει ερθει εδω; Θα ερθει;
Τιμη;;

Τελευταία επεξεργασία από: spiros23, 01/11/2012 - 14:40


#1161   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113588 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 01/11/2012 - 14:48

To LTE είναι μόνο για Ιαπωνία. Δε ξέρω ποιος και αν μπορεί να το φέρει εδώ.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1162   michkal91

michkal91

    iPH Elite Poster

  • 2335 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Michkal91

Δημοσίευση 01/11/2012 - 14:48

Παιδιά η αδερφή μου έκανε την ενημέρωση στο s3. Εχει βάλει στο κινητό μια γραμματοσειρα την choco. Μετά την ενημέρωση στο πληκτρολόγιο δεν φαίνεται έτσι η γραμματοσειρα αλλά όπως είναι κανονικά... Σε όλες τις άλλες λειτουργίες του κινητού είναι όλα σωστά...

#1163   dsmpampis

dsmpampis

    iPH Contributor

  • 935 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:dsmpampis

Δημοσίευση 01/11/2012 - 14:50

Απο τιμη που είδα εδω που είμαι(Γερμανία) έχει περίπου 100€ περισσότερο απο το i9300.

#1164   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 01/11/2012 - 14:53

Απο τιμη που είδα εδω που είμαι(Γερμανία) έχει περίπου 100€ περισσότερο απο το i9300.

Και η διαφορα δηλαδη ειναι στο δικτυο και η διπλασια ram;
Αρκετη ειναι η διαφορα..

#1165   nikolai92

nikolai92

    iPH Enthousiast

  • 385 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 01/11/2012 - 14:53

Μα γιατι να παει κάποιος σε Note 2 ειδικά αν το θεωρεί και μεγάλο. Μπορει να πάρει το. SGS3 LTE το οποίο όπως ξανα είπα έχει 2gb RAM και με overclocking το πας στα 1,6 και έχεις ένα μικρο ΝΟΤΕ2!!!


Αρχικα καλημερα!!!

επειδη πολυ απλα τρελενομαι για την μεγαλη οθονη του? :D επειδη εχω κολλημα με τα μεγαλα κινητα? νομιζω πως ναι αυτο ειναι...επισης γτ να πειραξω επεξεργαστη? :P
αν ειναι πειραζω το note apo 1,6 στα 1,8 η 2ghz αλλα προσωπικα το βρισκω μη αναγκαιο....δεν χρειαζεται κτ το νοτε2...ειναι οπως το θελω και με οθοναρα...αυτο ειναι που με φτιαχνει περισσοτερο και δεν εχω κομπλεξ για το κινητο..περαν της κοπελας μου κανεις αλλος δεν μου ειπε οτι ειναι ωραιο παρε το...εχω ακουσει οτι ειναι απο παντεφλα μεχρι οτι χρησημευει και για ρακετα πινκ πονγκ...αλλα εγω το παιρνω για να το χαιροαι εγω και να εξυπηρετει εμενα και οχι τον κοσμο...επισης δεν ειπα ποτ οτι το ς3 δεν ειναι κινηταρα...

Τελευταία επεξεργασία από: nikolai92, 01/11/2012 - 14:56


#1166   hyperlost

hyperlost

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:iwhisto

Δημοσίευση 01/11/2012 - 14:55

Στο πληκτρολόγιο δεν αλλάζει η γραμματοσειρα, αλλάζει μέσα στις επιλογές-ρυθμίσεις του λειτουργικο. Μπορει να κατεβάσει και άλλες απο το store.

Το lte σ3 δεν ξέρω κάν αν θα λειτουργεί Ελλάδα στο δίκτυο το δικό μας. Απλώς ο επεξεργαστης του ειναι πολύ κατώτερος του νοτε2. Σε benches τουλάχιστον είχαν μεγάλη διάφορα. To note2 εχει του σ3 βελτιωμένο και με 2gb μνήμη ράμ. Το lte εχει άλλον επεξεργαστη κατώτερο με 2gb αρχικα. Αυτο εννοώ.

Τελευταία επεξεργασία από: hyperlost, 01/11/2012 - 15:01


#1167   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 01/11/2012 - 14:56

Βρε προσωπικα δεν εχω κανενα κομπλεξ, αν ειχα μισο μετρο τσεπη και βολευε θα επαιρνα και το ipad μαζι μου συνεχεια..
Αλλα ειναι πρακτικο το θεμα, δεν το βρισκω πρακτικο και δεν με βολευει και πραγματικα μπορει να ειναι καλο, αλλα δεν μου χρειαζεται μεγαλυτερη οθονη απο του S3 θεωρω (ισως ακομα και αυτη να ειναι μεγαλη)

#1168   dsmpampis

dsmpampis

    iPH Contributor

  • 935 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:dsmpampis

Δημοσίευση 01/11/2012 - 15:15

Στο πληκτρολόγιο δεν αλλάζει η γραμματοσειρα, αλλάζει μέσα στις επιλογές-ρυθμίσεις του λειτουργικο. Μπορει να κατεβάσει και άλλες απο το store.

Το lte σ3 δεν ξέρω κάν αν θα λειτουργεί Ελλάδα στο δίκτυο το δικό μας. Απλώς ο επεξεργαστης του ειναι πολύ κατώτερος του νοτε2. Σε benches τουλάχιστον είχαν μεγάλη διάφορα. To note2 εχει του σ3 βελτιωμένο και με 2gb μνήμη ράμ. Το lte εχει άλλον επεξεργαστη κατώτερο με 2gb αρχικα. Αυτο εννοώ.


Όχι, φίλε μου το i9305 φοράει τον ίδιο επεξεργαστη που φοράει το i9300 με 2Gb RAM.

Και όπως αναφέρεις και πιο πάνω τον ίδιο φοράει και το Note2 απλα στα 1,6!

ΥΓ. Εννοείτε ότι δεν χρειάζεται να κανείς overclocking το S3 απλα το είπα για μερικά παιδια είπαν ότι έχει πρόβληματα με 1Gb ram.

ΥΓ.2 το i9305 κοστίζει 540€ δλδ όσο και το Note2 άρα στην τελική ότι βολευει τον καθένα.

#1169   michkal91

michkal91

    iPH Elite Poster

  • 2335 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Michkal91

Δημοσίευση 01/11/2012 - 15:18

Στο πληκτρολόγιο δεν αλλάζει η γραμματοσειρα, αλλάζει μέσα στις επιλογές-ρυθμίσεις του λειτουργικο. Μπορει να κατεβάσει και άλλες απο το store.



Πριν την ενημερωση λειτουργουσε κανονικα για αυτο μου εκανε εντυπωση..

Τελευταία επεξεργασία από: michkal91, 01/11/2012 - 15:19


#1170   hyperlost

hyperlost

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:iwhisto

Δημοσίευση 01/11/2012 - 15:40

Όχι, φίλε μου το i9305 φοράει τον ίδιο επεξεργαστη που φοράει το i9300 με 2Gb RAM.

Και όπως αναφέρεις και πιο πάνω τον ίδιο φοράει και το Note2 απλα στα 1,6!

ΥΓ. Εννοείτε ότι δεν χρειάζεται να κανείς overclocking το S3 απλα το είπα για μερικά παιδια είπαν ότι έχει πρόβληματα με 1Gb ram.

ΥΓ.2 το i9305 κοστίζει 540€ δλδ όσο και το Note2 άρα στην τελική ότι βολευει τον καθένα.


Τοτε δεν ανήκει στις κλασικές εκδόσεις του σ3, αυτο ειναι νέο, πιθανώς θα βγήκε πριν 1-2μηνες, γιατι το καλοκαιρι τέτοιο δεν έπαιζε που τα είχα δει όλα τα σ3 πάλι.

Αυτο αυτόματα σημαίνει οτι δεν ξέρεις αναβαθμισεις τι θα πάρει και δεν ξέρεις σε Xda τι θα γίνει με υποστήριξη, εκτος αν δεν εχει μεγάλες διάφορες απο το note2 και φτιάξουν τις ρομς έτσι απο build δικά τους. Το μονο με 2gb πριν σ3 ήταν αυτο με τον Qualcomm. Θα πάρει τις αναβαθμισεις που θα πάρει και το international λογικα, αλλα το ποτε ειναι θέμα που μπορει να απασχολει μερικούς. Να γίνουν μετατροπή ρομς απο το νοτε2 σε αυτο δεν ειναι αδύνατο, αλλα σημαίνει κάποιοι να κάτσουν και να κάνουν αλλαγές. Ειναι συνώνυμο της επιτυχίας και της ζήτησης, στο Xda παει έτσι πήγαινε. Συνεπώς θέλει σκέψη. Προσωπικα οι διαφορετικές εκδόσεις απο τα international δεν είχαν ποτε τον ίδιο αριθμό ρομς και χρηστών, επειδη ακριβώς έβγαιναν στα μέσα ή στο τέλος της περιόδου. Επίσημα αν δεν λάβει σαν το international αναβάθμιση, τοτε και ανεπίσημα θα εξαρτάται και ίσως να μην βρίσκεις αξιόλογα, αυτο εννοω. Προσωπικα δεν το προτιμώ.

Κοιτα όμως να δεις οτι εχει και υποστηρίζει τις μπάντες gsm τις δικές μας. Για να μου λες οτι παιζει σε πιστεύω, αλλα επειδη ειναι καινούργιο διπλοελεγξε το.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 6

0 μέλη, 6 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες